FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Alexandru Bourceanu, revine la Steaua!

«1237»
Daniel-Ionut25.07.2011 10:20

Impresarul-lui-Bourceanu---Nu-am-primit-

 

Nume complet: Alexandru Bourceanu

Data nasterii: 24 aprilie 1985

Locul nasterii: Galati, Romania

Inaltime: 175 cm

Greutate: 72 kg

Post: Mijlocas defensiv

Numar pe tricou: 55

 

A mai jucat la:

  • 2004-2008 - Dunarea Galati - 96 de meciuri, 7 goluri
  • 2008-2009 - Otelul Galati - 31 de meciuri, 1 gol
  • 2009-2011 - Politehnica Timisoara - 54 de meciuri, 2 goluri
Pentru echipa nationala a Romaniei, Bourceanu a evoluat in 4 partide.
bogdinho'25.07.2011 10:21

Bine ai venit , Gattusso de Romania !

 

Cu siguranta e un plus enorm fata de petardele care jucau in acea pozitie, sper sa ne ajute !

edynho25.07.2011 10:23

Am auzit o vorba la stiri "Steaua avea mai mare nevoie de Bourceanu , decat avea Bourceanu de Steaua" , trist dar adevarat , pacat de ce a ajuns Steaua din cauza lui Guie.

 

Bine ai venit , sper sa confirmi cat mai repede!

red&blue_boy25.07.2011 10:28

Gattuso de Romania e mult spus.Sa nu ne luam dupa MM...

bogdinho'25.07.2011 10:35

Pai nu ne luam dupa MM , pentru ca el oricum nu il mai are la inima pe Gattusso din cauza negocierilor. Sa speram ca nu ii va pune piedici ca sa il impuna pe Brandan titular.

 

Sper ca sa zboare argentinianul pana la urma de acolo. Sa se duca in China dupa Bilasco si sa il ia si pe Galamaz cu el !

red&blue_boy25.07.2011 10:40

Brandan nu e de mijlocas central.

Eu nu sunt nici de Bourceanu asa impresionat.Oricum,am mai avea nevoie de cineva de calitate langa el...

yozisss25.07.2011 10:46

Altul care isi rateaza cariera!

pytycrys25.07.2011 11:01

Brandan cat de fundas stanga e, mi se pare peste asta.

danimarcu25.07.2011 11:15

Bourceanu e un jucator de valoare medie pt campionatul nostru,un pic cam dur si dezordonat,care are toate sansele sa se rateze de tot la Steaua...

Nu ii ajunge nici la degetul mic lui Gattuso din nici un punct de vedere.

S-a agatat de Steaua ca sa nu joace in diviziile inferioare si pt ca nu a prins un contract afara(lucru normal pt valoarea sa ,el valoreaza mult doar in capul lui Gigi si a lui Bogdinho).

Spor la treaba!

AleXyS.fCSB25.07.2011 12:00

Trebuie sa si comfirme, deobicei toti jucatorii care au evoluat cat de cat la alte echipe sau au fost ridicati in slavi... dupa venirea la Steaua nu au aratat aproape nimic,ex: Bilasco,Apostol,Tanase etc.

-ramane de vazut ce evolutii va avea , dar sa nu se bage sclavu de MM!

Fane25.07.2011 12:24

citat din ala : bourceanu este jucatoru` care cand il ai in teren ai 12 jucatori :D

gio_stgloria25.07.2011 13:28

Bine ai venit !

 

Mie personal imi place, e un baiat cu bun simt si muncitor.Se poate impune fara probleme.

Nesqu1k25.07.2011 13:42

Bun venit la Steaua si sper sa joci mai bine decat ai facut-o la Timisoara! :oleole:

Tupac Amaru25.07.2011 13:58

O noua petarda marca Guie & MM.

Totusi, multi se vor lasa pacaliti. Mi-e mila de ei (de cei pacaliti), dar n-am ce sa le fac, prostia se plateste!!!!!!

bogdinho'25.07.2011 14:10

Ba sunteti fantastici. Daca nici Bourceanu nu e un fotbalist macar bun , ca sa nu zic foarte bun ( supar pe multi spunand asta ) inseamna ca sunteti 0 barat in cunostinte catre fotbal.

 

@Tupac Amaru :

 

Da intra ma tu sa joci , Bourceanu e o petarda si tu esti Xabi Alonso !

Tupac Amaru25.07.2011 14:17
Ba sunteti fantastici. Daca nici Bourceanu nu e un fotbalist macar bun , ca sa nu zic foarte bun ( supar pe multi spunand asta ) inseamna ca sunteti 0 barat in cunostinte catre fotbal.

 

@Tupac Amaru :

 

Da intra ma tu sa joci , Bourceanu e o petarda si tu esti Xabi Alonso !

 

Nu e vina mea ca tu te consideri deja printre cei pacaliti! Dar daca deja te consideri, de ce nu faci nimic ca sa nu te mai pacalesti? E foarte simplu: foloseste-ti creierul!

vlad25.07.2011 15:00
@Tupac Amaru :

 

Da intra ma tu sa joci , Bourceanu e o petarda si tu esti Xabi Alonso !

 

@Bogdinho, nu este frumos sa te adresezezi in felul acesta cuiva mai mare decat tine.

 

O zi buna

daaani.25.07.2011 15:09

Un fotbalist de Liga 2-a..din nou Meme & becali transfera numai jucatori de la echipe retrogradate liberi de contract si fara valoare. cu asa jucatori , patron , staff. daca terminam pe 10 sa fim fericiti.

gio_stgloria25.07.2011 15:17
Un fotbalist de Liga 2-a..... jucatori de la echipe retrogradate

 

Aloo , Timisoara a terminat pe 2 :).

SuperstaR1825.07.2011 16:47

 Baiatul asta chiar mi se pare peste nivelul ligii 1 Burger. Din pacate pentru el, a ajuns la singura echipa care e in stare sa vanda/cumpere ~ 40 de jucatori pe an si sa trimita in vacanta cate 7 antrenori pe sezon. O echipa unde e titular ala care sifoneaza mai mult patr0nului, nu ala care isi rupe picioarele la antrenamente.

 

Oare putem sa trimitem cazul Stelei la Guiness Book?

 

 

Virgil26.07.2011 06:11

Bourceanu mi se pare un tip cu o personalitate puternica. In afara de cei 150.000 de euro pe care ii primeste pentru semnatura pe contract, primeste 150.000 euro anual - superior celor 120.000 anual pe care-i incaseasa individual ceilalti. In afara de asta, in fiecare an contractul i se va majora cu 25.000 de euro. Se poate spune ca e singurul care s-a impus in fata lui Migi.

Alintimofte27.07.2011 08:23

cred ca va da culoare mijlocului Stelei, brv bourceanu o alegere buna! ai viziune !

Alin9327.07.2011 15:34

Nimeni nu contesta valoarea lui Bourceanu, dar noua nu ne trebuie recuperatori, ne trebuie mijlocasi de creatie.

Bogdanos27.07.2011 18:17
Nimeni nu contesta valoarea lui Bourceanu, dar noua nu ne trebuie recuperatori, ne trebuie mijlocasi de creatie.

 

 

Ai vazut meciul cu sibiul? nu e logic ca descultii aia au facut ce au vrut in preajma careului nostru si pe contraatac?:)) eu zic ca e binevenit un jucator ca bourceanu

 

bogdinho'27.07.2011 18:59

Ce mijlocasi defensivi avem ma ? Pe Bicfalvi , pe Brandan ? Ma faci sa rad :))

«1237»