La prima vedere e meci de 1 solist. Mai ales tinand seama ca in prima etapa Mioveni a pierdut cu 0-1 in fata lui U Cluj, o echipa pe care ne place sa o consideram inferioara Stelei.
Din pacate Steaua e tot mai mult o echipa care arata dupa chipul si asemanarea creditorului ei si tot mai putin
a ceea ce a fost odata. In plus joaca pe un teren care nu este al ei, desi meciul este considerat ca jucandu-se acasa.
In aceste conditii si fara adevaratii ei suporteri, cei din Bucuresti, Steaua devine din ce in ce mai vulnerabila.
Cu o pregatire de vara inadecvata, cu un lot mai slab chiar decat cel de anul trecut si cu un antrenor inedit, Steaua nu are omogenitate, ii lipsesc mijlocasii de tip playmaker si mai mult decat atat, inaintasii cu adevarate calitati de golgheteri. Unde esti tu Kape, Doamne?!
Degeaba vin acum Bourceanu, Prepelita sau mult asteptatul Junior Moraes. Va mai trece ceva timp pentru ei pentru a se acomoda cu noii colegi.
CS Mioveni, echipa in care evolueaza portarul Haisan si jucatori de camp ca Margaritescu, Neaga, Dica sau Tanasa, poate constitui o piatra tare pentru ros-albastri, mai ales ca Neaga si Dica vor sa demonstreze ca sunt inca fotbalisti in vana.
Din motivele aratate mai sus, prevad un nou rezultat de egalitate.
Steaua - Mioveni: x
Important e sa nu piarda. Cu 34 de puncte poate ramane lejer si la anul in Liga 1. Asta in cazul in care Migi nu face vreo boacana mare, echipa va fi depunctata si egalurile nu-i vor mai fi suficiente.
Bourceanu? Prepelita? Sa nu aduci niciodata jucatori de la o echipa care "a murit"! Aduc ghinion!