FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Razboi !

«1235»
MementoMori14.06.2011 18:19

http://www.gandul.info/politica/tamas-sand...xclusiv-8342275

 

NE AMENINTA UNGURII CA FAC REVOLUTIE..LA NOI IN TARA !!!..Asa ceva este inacceptabill..Acest tigan bozgor sa ne ameninte cu "arme" la noi in patrie !!

Marius14.06.2011 18:31
:))))
MementoMori14.06.2011 18:37

Nu stiu ce e asa de ras...Tupeul lui porcesc...Sau faptul ca tu esti ungur si esti fericit?:| sincer :|

dee14.06.2011 18:43

Mai exact, asta inseamnă ca in prima faza vom iesi in stradă pasnic, fară arme, cum am dovedit in ultimii 20 de ani că stim să facem. Apoi, dacă nu se rezolvă nici asa, o să vedem. (Șeful UDMR C.J. Covasna, Tamas Sandor)

 

o sa-mi cumpar un satar profesional de macelarie, sa ma pregatesc :))

p.s Tamas nu e acela cu panoul cu Tinutul Secuiesc? parca i-am retinut numele.

danimarcu14.06.2011 18:54
Mai exact, asta inseamnă ca in prima faza vom iesi in stradă pasnic, fară arme, cum am dovedit in ultimii 20 de ani că stim să facem. Apoi, dacă nu se rezolvă nici asa, o să vedem. (Șeful UDMR C.J. Covasna, Tamas Sandor)

 

Nu a spus asa,dupa cum a afirmat in direct la -b1tv,vorbele i-au fost interpretate.

Oricum,ungurii latra de 20 de ani la un perete,nu-i baga nimeni in seama.

Astia or sa vrea autonomie si in ziua cand ne vom muta pe alta planeta... :ce_oameni:

strezahuzum14.06.2011 19:12
http://www.gandul.info/politica/tamas-sand...xclusiv-8342275

 

NE AMENINTA UNGURII CA FAC REVOLUTIE..LA NOI IN TARA !!!..Asa ceva este inacceptabill..Acest tigan bozgor sa ne ameninte cu "arme" la noi in patrie !!

 

Pai porneste spre Covasna-Harghita cu coasa pregatita. Te prindem noi din urma :))

dee14.06.2011 19:12
Nu a spus asa,dupa cum a afirmat in direct la -b1tv,vorbele i-au fost interpretate.

faza aia cu arme a fost totala :))

 

El a emis un comunicat in calitate de presedinte al organizatiei teritoriale UDMR Trei Scaune. Chiar ca o sa-l caut , am gasit doar un fragment, nu textul integral.

 

Propunerea privind impartirea administrativ-teritorială a Romaniei initiată de PDL este inacceptabila pentru că ar duce practic la asimilarea judetelor cu populatie preponderent maghiaraSingura variantă acceptabilă pentru noi este ca Ținutul Secuiesc să formeze o regiune cu statut special după modelul regiunii Tirolul de Sud si de asemenea judetele Bihor, SatuMare si Salaj să facă parte din aceeasi entitate administrativa În memoria maghiarilor din Ținutul Secuiesc este vie incercarea regimului comunist din anul 1968 de a desfiinta Ținutul Secuiesc. Asa cum atunci am impiedicat acest lucru, suntem hotarâți să ne aparam pamantul natal folosindu-ne de toate mijloacele politice si de nesupunere civică

 

Nesupunerea civica nu inseamna incalcarea deliberata a legii, ceva intre protestul legal si militantismul violent? o sa-mi tin pregatit satarul :-)

 

L.E. nu mai caut declaratia respectiva, da-o incolo, am dat de alte perla pe site-ul CJ Harghita, ca sa vedeti ce informatii picante ne transmite o institutie publica:

 

Primarul din Targu Mures Dorin Florea, a comparat in data de 8 iunie o eventuală uniune intre judetul Mureș cu Harghita si Covasna, cu situatia cuiva care s-ar apuca să-și sape gradina cu doi handicapati.

 

Judetele Harghita si Covasna sunt judete mici, limitate ca economie. Doi handicapati ( ). Exact asa ar fi... să-ți iei doi handicapati. E foarte important pentru noi romanii si maghiarii să avem o dezvoltare culturala dar vocatia economică trebuie să fie importanta În primul rand, dusmanii nu sunt nici romanii, nici maghiarii, ci oamenii limitati care nu inteleg ce inseamnă interesul national " a declarat Florea Dorin.

 

În legatură cu declarația lui Dorin Florea, președintele Consiliului Județean Harghita, Borboly Csaba a afirmat: Am luat la cunoștință cu tristețe, că primarul municipiului Targu Mureș, Dorin Florea nu vrea să se asocieze cu două județe secuiești handicapate. Am convingerea, că am face o echipă pe cinste cele trei județe: Covasna, Harghita și Mureș. Poate că noi, secuii, avem un handicap fizic, dar ne merge mintea iute, in timp ce domnul Florea are două maini și picioare sanatoase, are și capul pe umeri, dar are anumite lipsuri in domeniul cunoștințelor. Așadar in echipa comună noi ne-am pune mintea, iar el forța, completandu-ne reciproc.

AG14.06.2011 20:31

eu spun sa facem precum imparatul nero ... dam foc asa zisului tinut secuiesc.. ard bozgorii , si apoi reconstruim steagro

greenyes14.06.2011 21:08

Si uite asa romanii rad iar astia pun o pila la Bruxelles, cozi de topor asa zise romanesti care fac ce vor ungurii si o sa ne trezim rupti in bugati. Sa vezi atunci mistoruri!!!

 

Se intorc inaintasii nostri in mormant!!!

dee15.06.2011 07:46

@greenyes

ce ai dori sa facem? Ar fi culmea sa iesim in strada, sa protestam, de fiecare data cand un idiot mai scoate cate o perla. Cand lumea va constientiza un pericol real, nu propagandistic va riposta in mod concret, pana atunci vociferam/ripostam pe site-uri. Exista atatea comitete si comisii de monitorizare, sa faca bine sa se autosesizeze in cazul unor instigari la incalcarea legii, la ura si violenta.

navodarean15.06.2011 09:21

@dee, nu uita ca esti in Romania. Dai un ban si comisiile alea inchid un ochi. In curand o sa fim ca pe vremea lu' Cuza.

MementoMori15.06.2011 14:38

sa indrazneasca doar sa iasa in strada...or sa primeasca pietre in cap cat pentru 2 generatii.

greenyes15.06.2011 17:44
@greenyes

ce ai dori sa facem? Ar fi culmea sa iesim in strada, sa protestam, de fiecare data cand un idiot mai scoate cate o perla. Cand lumea va constientiza un pericol real, nu propagandistic va riposta in mod concret, pana atunci vociferam/ripostam pe site-uri. Exista atatea comitete si comisii de monitorizare, sa faca bine sa se autosesizeze in cazul unor instigari la incalcarea legii, la ura si violenta.

 

 

Cum a spus si Navodarean, noi nu traim intr-o tara normala condusa de niste Romania adevarati, patrioti care sa-si apere tara atat de lighioanele interne cat si externe, indiferent de nationalitatea lor.

 

Pai astia se pisa la propriu pe noi si NIMENI nu ia nici o masura. De curand s-a manifestat in Londra de catre un grup de ...ei stiu ce...afisand un baner, culmea in Romaneste, cu mesajul Tinutul Secuiesc nu e Romania.

 

Problema nu ar fi ca astia protesteaza, problema e ca nu oamenii obisnuiti se tin de "sotii", ci oficiali unguri. Tokes face eforturi sustinute pe la Bruxelles pentru autonomia Tinutului Secuiesc plus a celorlalte zone cu probleme DIN INIMA TARII. Mai mult, actiunile astea "hazlii si inofensive" sunt sustinute de GUVERNUL UNGARIEI si de cel asa zis roman prin totala lipsa de reactie.

 

A mai dormit "clasa politica" pe ea in perioada interbelica si tara ne-a fost ciuntita. Doamne fereste sa se repete istoria.

 

Daca romanii de rand ar fi fost normali si nu doar o adunatura de oameni care nu stiu de unde vin si unde se duc (rezultat a 70 de ani de comunism, a doua reeducare de genul Pitesti aplicata la scara nationala si mai perfida), am fi in strada.

 

Dar intr-o tara normala, primul organism care ar fi reactionat ar fi fost guvernul, justitia, etc.

 

 

.

MementoMori15.06.2011 18:59

traim intr-o tara condusa de un betiv !!!..singurii care trebuie sa se ridice suntem NOI..tinerii zilelor noastre !!!...Romania NU E A VOASTRA UNGURI SPURCATI !!

Maye15.06.2011 19:18
singurii care trebuie sa se ridice suntem NOI..tinerii zilelor noastre !

Adica aia care rup mese pe manele si sparg pahare pentru pitipoance? Sau aia care dau cu cardul pe moaste?

- 1 %

MementoMori15.06.2011 19:21
Adica aia care rup mese pe manele si sparg pahare pentru pitipoance? Sau aia care dau cu cardul pe moaste?

- 1 %

 

Aia care stiu ce inseamna Romania...nu R(x2)omania :)..

Maye15.06.2011 19:33

Hai bai taticule, nu fii jenant, ca nu iti sta bine.

Nu stii nici un rahat despre mine, dar intr-un final intru in discutie, cu voia ta haiducule.

Tu in ce tara traiesti? Cam ce oameni vezi tu pe strada? Si fac abstractie de localitatea ta. Pai da-mi voie, erou ASDFGHJKL , sa cred ca in orasul tau sunt mai multi robotei cocalari decat in al meu, desi si in al meu sunt al dracului de multi. Deci cam tu ce vezi pe strada dragul mosului?

Bunicul meu e cam mort, n-a trait prea mult dupa ce a ajuns pana in Muntii Tatra in Al Doilea Razboi Mondial.

Deci dragul meu erou QWERTYUIOP, cum te ridici tu impotriva ungurilor? Le mai dai un click in cap? Sau ii bati la penaltyuri in FIFA.

Scuza-ma ca te-am suparat, cand vei trece peste pubertate, ai sa vezi ce conationali ai.

Acum... poti sa ma injuri si sa ma faci unguras si tradator, plua mi :)

MementoMori15.06.2011 19:47
Hai bai taticule, nu fii jenant, ca nu iti sta bine.

Nu stii nici un rahat despre mine, dar intr-un final intru in discutie, cu voia ta haiducule.

Tu in ce tara traiesti? Cam ce oameni vezi tu pe strada? Si fac abstractie de localitatea ta. Pai da-mi voie, erou ASDFGHJKL , sa cred ca in orasul tau sunt mai multi robotei cocalari decat in al meu, desi si in al meu sunt al dracului de multi. Deci cam tu ce vezi pe strada dragul mosului?

Bunicul meu e cam mort, n-a trait prea mult dupa ce a ajuns pana in Muntii Tatra in Al Doilea Razboi Mondial.

Deci dragul meu erou QWERTYUIOP, cum te ridici tu impotriva ungurilor? Le mai dai un click in cap? Sau ii bati la penaltyuri in FIFA.

Scuza-ma ca te-am suparat, cand vei trece peste pubertate, ai sa vezi ce conationali ai.

Acum... poti sa ma injuri si sa ma faci unguras si tradator, plua mi :)

 

 

Draga mosule...in orasul meu duduie de cocalari..defapt daca ma gandesc bine..mai multi cocalari decat la Braila am vazut doar la Galati (Fara suparare dar locuiesc in Galati de ceva vreme de cand m-am mutat cu prietena acolo...Si ca la Galati...NICAIERI)..In fine..Crezi ca in tara asta nu exista si oameni ce isi iubesc tara?..Care intrebati fiind daca stiu sa recite ceva de Eminescu spun "PAS"..Si cand sunt pusi sa recite versuri din melodii de la INNA..Sau GUTA le stiu mai ceva ca pe "Tatal nostru"...Asa e..Suntem o tara de rahat..Asa am fost mereu..Pana cand o sa behaim de foame si o sa ne dam cu curu' (Scuza-mi expresia) de pamant...Dar am incredere ca in aste maini mai curge..UN SANGE DE ROMAN !!..(Si nu incerca sa ma ataci cu chestii gen "haiducule" "erou"..nu ma afetceaza)...Si ca nota..Nu esti singurul cu bunic veteran. Iti multumesc ca ma ajuti prin "ironia" ta sa trec peste "pubertate". Ce m-as face fara tine.

danimarcu15.06.2011 19:57

Lasati poeziile, ascutiti-va sabiile si la lupta! :punk:

Nu va mai saturati de revolutii din spatele calculatorului?... :)

Maye15.06.2011 20:02

Chiar asa, ma gandeam si eu, ce te-ai face fara mine?!

Vrei un oras cu mai multi cocalari decat toate? Bucuresti!

Vezi ca le-ai facut descrierea conlocuitorilor nostri, fara sa te fortez eu.

Na dragu` mosului, cand stirpim viermele coca, atunci putem vorbi si de revolutii si nu pe net.

 

Pana atunci, spor la dat cu toporu` in cap. Pe net.

MementoMori15.06.2011 20:08

De cocalari nu scapam in vecii vecilor amin..da-i dracului ca aia sunt in toata lumea..nu numai la noi in tara.

navodarean15.06.2011 20:09

Vorbim de revolutii, da' noi abia plecam pan' la magazin.

 

N-o sa mai iasa lumea-n strada mult timp de-acu' incolo, pentru ca suntem prea lejeri si asteptam sa rezolve altii problemele noastre.

 

Din pacate asta e adevaru' si asta e tara in care traim. Daca nu se iau masuri cat mai rapid, o sa ajungem destul de urat.

greenyes15.06.2011 22:22

 

strezahuzum16.06.2011 06:40
Sau aia care dau cu cardul pe moaste?

- 1 %

 

:thumbdown: :thumbdown: Tinere, cum poti sa scrii asa ceva ? Datul cu cardul si portofelul pe moaste sunt traditii sfinte, ramase din mosi-stramosi. Sunt esenta credintei noastre ortodoxe, fara de care nu putem continua sa existam. Ia baga tu repede niste acatiste sa te ierte Inalt-Prea-Colaborationistul patriarh.

Maye16.06.2011 08:26

Sa ma ierte, sa ma ierte !

«1235»