FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Leandro Tatu

«1235»
Daniel-Ionut26.05.2011 10:49

tatu-corp.jpg

 

Nume complet: Leandro Ângelo Martins

Data nasterii: 26 aprilie 1982

Locul nasterii: Vitoria, Brazilia

Inaltime: 173 cm

Post: Atacant

 

A mai jucat la:

  • 2004 - Internacional
  • 2004-2005 - Naval 1Âș de Maio
  • 2005-2007 - Leixoes - 18 meciuri, 3 goluri
  • 2007-2008 - Aves - 22 meciuri, 12 goluri
  • 2008-2009 - Pacos de Ferreira - 21 meciuri, 1 gol
  • 2009-2010 - Santa Clara - 29 meciuri, 14 goluri
  • 2010-2011 - Beira Mar - 27 meciuri, 9 goluri
Tatu, 29 de ani, este un atacant puternic care a evoluat in ultimul sezon la Beira Mar, din prima Liga portugheza.

Bun venit si mult succes in culorile ros albastre! :oleole:

red&blue_boy26.05.2011 10:54

Va prezenta cu Banel si Dodel "De 3x femeie" !!!

axl26.05.2011 11:21

Pana la urma cum il cheama? Leonardo Tatu sau Leandro Ângelo Martins? Are nume de scena?

 

Lasand gluma la o parte, n-are un cv impresionant si nu-i nici prea tinerel. Oare cat o fi costat?

 

Bun venit in Ghencea si mult succes!

ebonyc26.05.2011 11:24

Stelist de mic?

red&blue_boy26.05.2011 11:28
Oare cat o fi costat?

Moca !!!

bogdinho'26.05.2011 12:01

Dupa referintele pe care le are , va fi noul Elton , o noua petarda.

gio_stgloria26.05.2011 12:28

Leixoes in momentul de fata in Liga a 2-a portugheza, santa clara la fel, beira mar de-abia s-a salvat anul asta, locul 13(din 16) in prima Liga.

 

Are si 29 de ani,deci n-ar putea fi eventual vreun jucator care sa explodeze la Steaua, transferul asta cam lasa de dorit.

chester12326.05.2011 12:53

Nu-mi spune absolut nimic, si nici nu-mi promite nimic.

Vedem cand incep preliminariile(amicalele) daca e ceva de el, desi ma cam indoiesc =)

 

Din partea mea oricum, multa bafta...cine stie.

y-jam26.05.2011 14:05

Dupa maxim 3 etape va fi "o hahalera" :)))))

ebonyc26.05.2011 14:30

Pare puternic rau dupa fizic...

SSK26.05.2011 16:07

O fi crestin ortodox?

RaDoooI26.05.2011 16:26

il vrei la Steaua?

*Alecs*26.05.2011 17:28
A mai jucat la:

    [*]2004 - Internacional

    [*]2004-2005 - Naval 1Âș de Maio

    [*]2005-2007 - Leixoes - 18 meciuri, 3 goluri

    [*]2007-2008 - Aves - 22 meciuri, 12 goluri

    [*]2008-2009 - Pacos de Ferreira - 21 meciuri, 1 gol

    [*]2009-2010 - Santa Clara - 29 meciuri, 14 goluri

    [*]2010-2011 - Beira Mar - 27 meciuri, 9 goluri

 

Si ca sa-i mai completam un pic profilul:

 

In acest sezon a mai jucat si in cupele Portugaliei, un numar de 7 meciuri, in care a inscris un gol. Cu alte cuvinte in total a avut 34 meciuri, 10 goluri si 5 pase de gol.

In cele 34 de meciuri, de 8 ori a intrat ca rezerva si de 16 ori a fost schimbat, ramanandu-i doar 10 meciuri integrale.

 

Cele 10 goluri inscrise au fost inscrise contra echipelor Fatima, Pacos Ferreira(2, unul in tur, unul in retur), Naval(2, unul in tur, unul in retur), Braga(2, unul in tur, unul in retur), Rio Ave, Vitoria Guimaraes, Academica.

 

Si am mai gasit ca in 2002 a jucat la Noroeste si 2003 la Estrela do Norte, deci cu exceptia perioadei de la Leixoes, in fiecare an al carierei sale a fost la alt club. Nu cred ca isi va strica aceasta obisnuinta venind la Steaua.

SuperstaR1826.05.2011 17:38

Incerc sa imi aduc aminte cu disperare cand a transferat Steaua un atacant ultima oara care sa fi inscris peste 15 goluri in sezonul anterior. Adica un golgeter d-ala sau cum ii zice lumea.

dejoc26.05.2011 18:22

La ce campionat slab avem o sa fie un transfer bun :))

Le reseau pansant26.05.2011 19:28
Nume complet:[/b] Leandro Ângelo Martins

os albastre! :oleole:

tinand cont de culoarea pielii si alte considerente "fotbalistice" nu pot decat sa ii spun cu caldura si din toata inima decat un sincer "la revedere, intoarce-te de unde ai venit" alaturi de traditionalul meciuri cat mai proaste ca tot va doriti voi ca Steaua sa piarda.

 

In concluzie si in direct, nu ma interesezi abia astept sa parasesti echipa mea de suflet, tu prin simpla ta prezenta intinezi numele si spiritul celui mai mare club sportiv al Romaniei.

fluke26.05.2011 19:33

Nu pare a fi decat un oarecare, dar parca un oarecare ar fi mai bun decat bilasco. Nu pare a fi o solutie pt jocul aerian, atunci care e atuul lui, e vitezist, tehnic, tenace ? sau doar un alt transfer la misto al coanei ??mult noroc, ca-n auspiciile astea..

axl26.05.2011 19:37
tinand cont de culoarea pielii si alte considerente "fotbalistice" nu pot decat sa ii spun cu caldura si din toata inima decat un sincer "la revedere, intoarce-te de unde ai venit"

A dracu e pielea aia de arian brunet pe tine.

Le reseau pansant26.05.2011 20:00
A dracu e pielea aia de arian brunet pe tine.

macar eu sunt roman alb chiar daca sunt putin brunet, dar sunt cum sunt toti romanii in timp ce aratarea asta nu se aseamana deloc cu poporul din care fac parte.

 

Ma bucur ca sunt alb si nu vreau in veci sa vad urma de negru, tigan, arab alte etnii si natii nici la Steaua si nici in tara punct.

 

 

axl26.05.2011 20:04
macar eu sunt roman alb chiar daca sunt putin brunet

Pai si ala e numai ca e putin brazilian.

Le reseau pansant26.05.2011 20:17
Pai si ala e numai ca e putin brazilian.

pur si simplu nu ma intereseaza, poate sa fie si chinez eu nu il vreau la Steaua, sa mearga la Dinamo, tigani CFR dar numai la Steaua nu.

blindica26.05.2011 20:55

Exagerezi,LRP. I-ai refuza si pe Walcott sau Nani pentru culoarea pielii ? Ia si tu ceea ce este mai bun extremismul de dreapta,nu chiar toti ''coloratii'' sunt lepre.Asta din punct de vedere social,din punct de vedere sportiv este clar ca acest ''Tatu'' ( imi aduce aminte de trupa lesbi ) e un transfer dubios,un jucator venit de la echipe mici ,nici prea tanar,nici prea batran.

Le reseau pansant26.05.2011 21:03
Exagerezi,LRP. I-ai refuza si pe Walcott sau Nani pentru culoarea pielii ? Ia si tu ceea ce este mai bun extremismul de dreapta,nu chiar toti ''coloratii'' sunt lepre.Asta din punct de vedere social,din punct de vedere sportiv este clar ca acest ''Tatu'' ( imi aduce aminte de trupa lesbi ) e un transfer dubios,un jucator venit de la echipe mici ,nici prea tanar,nici prea batran.

Nu exagereze deloc eu chiar vreau ca Steaua sa fie formata doar din romani si romani nu tigani si alte specii.

 

Nu stiu cine sunt aia doi si nici nu ii vreau la Steaua (ii vrei la Steaua?), ma uitam la filmuletul de la inceputul meciului cand in ambele echipe erau straini iar cand se canta imnul pe ei ii durea in pardon, nu aveau nicio reactie, erau ca la cinematograf cand e publicitate.

 

 

 

 

ebonyc27.05.2011 06:45

Ai laic tu tatu, i like motosicli...

pda27.05.2011 08:13

Ba unde dracu ii gaseste pe toti no namerii astia. Pe astia pe care ii aduce marele vizionar Meme (din genunchi cred ca face scout-ing) te chinui sa-i gasesti si-n baza de date de la Football Manager. :|

E lovitura oricum.

«1235»