FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 2-1 (1-1)

«15678»
AndyQ26.05.2011 11:11

Piticul porno nu plange pentru Dinamo.

 

E propria lui frustrare, ca din momentul in care a picat intre catei n-a castigat nimic, nicio satisfactie, calificare, trofeu. Asta e frustrarea lui, nu ca ar fi el cine stie ce dinamovist.

 

Il doare pe el la 1 metru in fata... organului copulativ... de Dinamo, culori, derby, etc. Interesul personal primeaza, si atat.

 

Omu' mai slab de inger s-a exteriorizat, si-a aratat frustrarea de a juca intr-o echipa de gloabe, condusa de 6 antrenori si cu coechipieri din cascadorii rasului.

 

Nu-l mai tot scuzati atat!

Regele Fotbal26.05.2011 14:31

Cupa Romaniei: Steaua, trofeu după cinci ani

Aseara sub Tampa, o echipă din Capitală a câștigat din nou un trofeu, referindu-ne la orice competiție, după patru ani. A fost Steaua " Dinamo 2-1. Meci frumos, cu Nicolae Dică si Torje transformand exceptional două lovituri libere si cu un autogol incredibil al dinamovistului Barboianu. În primul 11 al celor două echipe am notat, in total, doar trei straini: Emeghara si Brandan la Steaua, D. Kone la Dinamo!

 

Steaua a câștigat Cupa Romaniei după o pauză de 12 ani (record negativ in istoria clubului), trecand, in sfarsit, de bariera celor 20 trofee. S-au scurs nu mai putin de cinci ani de cand Steaua nu mai câștigase nici un trofeu, in nici o competitie!

 

Dinamo a ratat astfel sansa de a egala Rapidul in clasamentul trofeelor Cupei Romaniei.

 

Și a fost prima cupă natională obtinută de stelisti de cand Ciobanul patronează clubul!

 

Steaua a batut Dinamo după trei ani și jumatate!

Înaintea meciului de aseara ultima victorie stelistă asupra rivalei din Ștefan cel Mare se consemnase tocmai la 24 noiembrie 2007, 1-0 in Ghencea. Adică in urmă cu trei ani, șase luni și o zi!! În campionatul tocmai incheiat, Dinamo invinsese Steaua in ambele partide ale asa-zisului Derby de Romania.

 

Iată rezultatele Dinamo " Steaua din ultimele sase sezoane, din campionat (cu * am notat meciurile jucate pe terenul dinamovistilor): 2-2 si 1-1* in editia 2005/06 (ultima in care Steaua a cucerit titlul); 1-0* si 4-2 in editia 2006/07 (ultima in care Dinamo a cucerit titlul); 0-1 si 2-1* in editia 2007/08; 1-1* si 1-1 in editia 2008/09; 1-0 si 2-0* in editia 2009/10; 2-1* si 1-0 in editia 2010/11. De la finalul sezonului 2004/05, cele două echipe s-au mai intalnit, in alte competitii, de două ori, in Supercupa Romaniei (3-2 pentru Dinamo in 2005) și aseara in finala Cupei Romaniei (2-1 pentru Steaua), in ambele cazuri pe teren neutru.

 

Asadar, tineti-vă bine: din ultimele 14 meciuri directe, Steaua a câștigat doar două!!

 

www.regelefotbal.ro

 

Revoltt26.05.2011 15:55

Barboianu pentru noi e Vali Nastase 2 . . . :steag_cruce_invers:

 

 

 

 

 

 

barboianu.jpg

barboianu.jpg

Stelistu02926.05.2011 16:01

Unde se joaca SuperCupa :D?

ar3s26.05.2011 16:05

Sincer , sunt fericit ca Steaua a castigat Cupa , si acum radem de spurcati .

Dar imi pare foarte rau ca pleaca Olaroiu , si Jiji nu-l pastreaza nici pe Dica ...

iNsTiGaToR26.05.2011 16:49
În primul 11 al celor două echipe am notat, in total, doar trei straini: Emeghara si Brandan la Steaua, D. Kone la Dinamo!

Sunt mai multi straini. Dar se numesc straini de fotbal

Kellerman26.05.2011 17:02
Cand o sa vina OMBun cu ele. Diseara cred ca le urca pe site.

 

Nu le urca, pentru ca nu exista. Reprezentantii fcsteaua.ro si dinamoprostia nu au primit acreditari...

navodarean26.05.2011 17:21

Poate s-a deghizat nebunu' si a intrat drept GSP-ist. mwhahaha

Korado26.05.2011 17:43

jos cu cainii :)

Bogdan26.05.2011 17:58
Poate s-a deghizat nebunu' si a intrat drept GSP-ist. mwhahaha

 

Vorbeste frumos te rog! Domul Marcel poate sa-ti fie tata. Nu este un user ca oricare altul.. este destul de in varsta si tot ce face pentru fcsteaua.ro o face din pasiune.

dejoc26.05.2011 18:08

Ceva poze cu sud si coregrafie ?

Bombonel9426.05.2011 18:08

cred ca e cea mai mare multumire in ultimi anii...castigarea cupei..mai ales ca, am eliminat si ciorileee si am castigat'o in fata cainilor

Daniel-Ionut26.05.2011 18:16

Deoarece cum a fost precizat si intr-un articol postat inaintea finalei, fcsteaua.ro nu a primit acreditare pentru omul care ne-a obisnuit cu ateatea poze minunate meci de meci, si anume OMbun, si de aceea nu prea exista poze de la acest joc.

 

In linkul de mai jos, aveti o galerie cu poze preluate de pe site-urile sportive.

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/galle...0finala%20cupei

A47V26.05.2011 18:52

mustata 3 ani la puscarie

 

S A R P E26.05.2011 20:56
:steagcruce: :steagcruce:

364838_gabriel_torje.jpg

Dextter26.05.2011 21:13

ce ziceti luam si supercupa ? :-"

Chocapik26.05.2011 21:44
mustata 3 ani la puscarie

:steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

 

 

steagro steagro Cea mai buna veste din ultimii 5 ani:X

ebonyc27.05.2011 07:20
:steagcruce: :steagcruce:

 

E tare poza cu Torje.

Andrei-Cristian27.05.2011 08:46

Unde se joaca Supercupa ? :wanker:

 

O prajitura - 3 lei

O excursie - 2000 lei

Plansul lui Torje - De nepretuit .

 

L.E : Am gasit , nu s-a stabilit.

geedorah27.05.2011 09:24

Plans, neplans, baietii de mai sus aveau dreptate. Asta denota un oarecare atasament de club si/sau o dorinta mare de a castiga trofee. La noi nu plangea nici dracu', va dati seama cat de penibil ar fi fost sa-l vedem pe lemn tanase incercand sa para suparat? El oricum era cu gandul la o carciuma din Zabrauti, nu il afecta nimic.

Adi Buzamet27.05.2011 15:37

de ce sa il bage pe musti la parnaie?

Kellerman27.05.2011 16:20

ca sa mori tu si cu totii care il urmau/ascultau.

ssinpadureacualune27.05.2011 18:47

Oare tatarusanu s-a ambitionat si vrea sa greseasca la toate meciurile cu Dinamo? Ce emotii la tanase...in cel mai rau caz se ducea la drumetu' si cerea una de jale.

 

Steaua noastra nu mai exista. Castigarea cupei nu schimba cu nimic lucrurile.

ebonyc27.05.2011 18:59

Noul sortiment de vin : " Lacrima lui Torje " .

navodarean27.05.2011 20:29
Noul sortiment de vin : " Lacrima lui Torje " .

 

 

De ce nu pot sa dau like?

 

Cineva sa implementeze treaba cu "Thanks" la forum, pe post de like.

«15678»