E praf ! 4 goluri in 28 de meciuri ? La ce campionat e in Israel si daca se loveste mingea de tine dai 10 , nu 4...
E praf ! 4 goluri in 28 de meciuri ? La ce campionat e in Israel si daca se loveste mingea de tine dai 10 , nu 4...
Nu e chiar asa slab campionatul israelului , dar oricum 4 goluri sunt putine. Ideea e ca si kapetanos pana sa vina la Steaua avea 5 goluri in 2 ani si s-a dovedit a fi cel mai profesionist jucator strain adus vreodata la Steaua , inscriind si multe goluri.
Pai cum nu e slab campionatul israelului? Ce "performante" europene au?
Si alta intrebare... e mai slab campionatul romanesc decat cel israelian?
Si alta intrebare... e mai slab campionatul romanesc decat cel israelian?
L-am vazut eu pe MM cand a spus ca in orice top campionatul israelian e peste al nostru!Bine,poate s-a referit la cel de baschet! ![]()
Bine,poate s-a referit la cel de baschet!![]()
Acolo ne bat la curu gol
Pai cum nu e slab campionatul israelului? Ce "performante" europene au?
Si alta intrebare... e mai slab campionatul romanesc decat cel israelian?
Cu siguranta echipe de top din israel precum maccabi sau hapoel se vor descurca cu "marile puteri autohone". Adu-ti aminte ca si la nivel de nationale ne-au batut ceva timp in urma.
Ma.. depinde. Daca nationala e buna sau slaba nu e neaparat o regula sa ne bata si la echipele de club.
Par sa fie cam de nivelul nostru. In orice caz, acest Ben Shoshan provine de la o echipa care acum cativa ani insemna ceva, dar in utlima perioada are rezultate cam ca Pandurii si FC Brasov in Romania.
Si alta intrebare... e mai slab campionatul romanesc decat cel israelian?
Da , la salarii e mult mai slab campionatul nostru ![]()
La fotbal suntem poate mai buni ca ei , dar nu suntem departe. Au si ei cativa jucatori foarte buni.
La o scurta trecere peste loturile echipelor, observi doar cativa jucatori mai rasariti cu echipe mai serioase in spate, gen Valladolid, St Etienne, Cagliari sau AEK Atena. Deci nimic senzational. Acum cum rahat sa platesti un jucator cu bani multi?!
Singurul jucator interesant din Israel din momentul asta e un pusti Eyal Golasa (baga mare bogdinho pe goagal, sa stii si tu cine e), in rest slab rau. Acum nu ca la noi ar fi inghesuiala la jucatori valorosi.
Bai nici Toto Tamuz nu e rau , marcheaza foarte multe goluri si mai e si tanar.Ar fi o solutie buna pentru noi.
Bai nici Toto Tamuz nu e rau , marcheaza foarte multe goluri si mai e si tanar.Ar fi o solutie buna pentru noi.
Asa este , e un atacant destul de bun.
Exemple de fotbalisti din campionatul nostru:Tiberiu Balan ,Dorin Goga,Eric de Oliveira. Curelea-un jucator util. Din pacate,nici unul dintre astia nu va ajunge in Ghencea!
4 goluri inscrise in 28 meciuri jucate este o medie de 1 gol/7 meciuri.Daca mai gaseste ,,mita" inca 6 atacanti de calibrul asta lui Levi nu-i mai ramane altceva de facut decat sa invete cum sa-i roteasca in primul ,,11".Mai vin apoi si ceilalti jucatori care se mai intampla sa inscrie si cu o aparare ,,beton"vom castiga toate meciurile.
Dar,daca nu mai vine nimeni?.......jjjjjjjjjjjjj a zis ca Steaua va face tiki-taka si va inscrie 6-7 goluri per meci!
Sau a vrut sa spuna ca va inscrie 1 gol per 6-7 meciuri?!?!?!?!?!?!
O gluma de atacant Shoshen asta care se inscrie perfect in tipologia glumelor lui jjjjjj.Vedeti:,,Bag 15 milioane de euro in transferuri si castig tot."..............
Bourceanu este aproape jucatorul Stelei.
Trebuie sa recunoasteti ca fata de verile trecute, acum s-au facut achizitii mai cu cap. Au fost adusi jucatori care au confirmat in Liga 1 (ca o sa se aleaga praful de ei la Steaua, asta e partea a 2-a).
site-ul francez sport365.fr anunta ca Tshabalala e jucatorul Stelei.
bravo Steaua spre titlu 28 ! ![]()
![]()
![]()
Aham,deci asta e bomba promisa de Jiji . Probabil ca asta va costa 10 milioane de euro ...
Bai nici Toto Tamuz nu e rau , marcheaza foarte multe goluri si mai e si tanar.Ar fi o solutie buna pentru noi.
Are 23 de ani si e nascut in Nigeria. Pariu ca in realitate are mai mult decat atat?
site-ul francez sport365.fr anunta ca Tshabalala e jucatorul Stelei.
bravo Steaua spre titlu 28 !
Cred ca-i de anul trecut stirea asta.
Bourceanu este aproape jucatorul Stelei.
Trebuie sa recunoasteti ca fata de verile trecute, acum s-au facut achizitii mai cu cap. Au fost adusi jucatori care au confirmat in Liga 1 (ca o sa se aleaga praful de ei la Steaua, asta e partea a 2-a).
Aici se vede mana lui MM Stoica. Chiar daca este o curva , are ochi buni la fotbalisti. Sa vedem insa , daca Boruceanu va ajunge pana la urma in Ghencea. Pana nu il vedem la prezentare , nu mai credem nimic , doar traim in Romania.
P.S : Ciobanul are oferta pentru Tatarusanu , greu de refuzat. Isi va pierde Steaua capitanul ?
"Lotul prezent la vizita medicala:
Portari: Stanca, Cojocaru
Fundasi: Emeghara, Gabi Matei, Martinovici, Galamaz, Geraldo, Baciu, Iliev, Tosca, Lupu.
Mijlocasi: Nicolita, Radut, Bicfalvo, Popa, Marinescu, Bajenaru, Szekely, Vaduva, Albu, Bejan, Alex Lazar
Atacanti: Bilasco, Mihai Costea, Moraes, Rusescu, Tatu"
Onlinesport
Rar am vazut atati jucatori de la echipa a 2-a la vizita medicala a primei echipe. Totusi nu inteleg de ce jucatori care nu vor mai juca din sezonul urmator la becali fac vizita medicala. Profesionalism, nu gluma.
Moraes a semnat cu CSKA Sofia. Ce pacat , acest jucator destul de talentat , care a si aratat ca poate in Liga 1 va fi distrus de idiotenia fratilor Becali , impresarii diavolului , vor numai bani.
Nu m-ar mira ca maine sa il vedem pe Cioban prezentand-ul la palat. Nu mai poate surprinde nimic in deciziile clanului Becali.
Moraes a semnat cu CSKA Sofia. Ce pacat , acest jucator destul de talentat , care a si aratat ca poate in Liga 1 va fi distrus de idiotenia fratilor Becali , impresarii diavolului , vor numai bani.
Nu m-ar mira ca maine sa il vedem pe Cioban prezentand-ul la palat. Nu mai poate surprinde nimic in deciziile clanului Becali.
Pe anumite site-uri scrie ca s-a legitimat acolo ca sa-l ia Jiji.
Aici se vede mana lui MM Stoica. Chiar daca este o curva , are ochi buni la fotbalisti. Sa vedem insa , daca Boruceanu va ajunge pana la urma in Ghencea. Pana nu il vedem la prezentare , nu mai credem nimic , doar traim in Romania.
P.S : Ciobanul are oferta pentru Tatarusanu , greu de refuzat. Isi va pierde Steaua capitanul ?
Capitanul si l-a pierdut cand a plecat Radoi.
Pana una alta, jucatorii mai importanti care ar fi trebuit sa ajunga la Steaua, dupa cum debiteaza astia din presa, si ma refer aici la Bourceanu, Prepelita si Moraes, nu au ajuns inca in Ghencea/Mogosoaia/Buzau/Pitesti/National Arena.
Nici astia mentionati nu sunt superstaruri, dar erau destul de atractivi pentru nivelul campionatului romanesc. Pana cand nu se rezolva transferurile lor, nu prea vad altceva decat jucatori de duzina (Dorinel Popa, Rusescu, Bajenaru), necunoscuti (Tatu) sau care nu au dovedit nimic pana acum (Costea, Gabi Matei). Una peste alta, milioanele promise de ne-a Gigi au disparut, ca de obicei, ca prin farmec. Din ce am citit prin presa, s-au cheltuit cam 3 milioane pe 7 jucatori. Daca il vinde pe Tatarusanu, cum se zvoneste, Sheperd isi scoate si cheltuiala asta si iar ne prosteste cum baga el bani la echipa cu transferuri de Liga a doua.
site-ul francez sport365.fr anunta ca Tshabalala e jucatorul Stelei.
bravo Steaua spre titlu 28 !
L-as vrea la Steaua numai pentru golul ala din meciul de deschidere al Campionatului Mondial in compania Mexicului. Dar 100% nu va veni, nici macar nu cred ca Steaua si-a manifestat interesul pentru el.