FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2011

«18910111215»
Arsenal1886Steaua194725.06.2011 13:45

Clar nu vrea mai mult de 10 mii .... ar putea intra si pe finalul meciurilor... ar fi 2 dintr-o lovitura.... l-ar mai scuti pe ciobandante de un salariu....

razvan2826.06.2011 19:37

In momentul de fata Bunica ar fi star in atacul Stelei :))

Ste@ua2326.06.2011 20:45

Ar fi frumos sa-l vedem pe Bunica jucand la Concordia si sa-l mai intepe pe cioban tot ca acu' cativa ani,ar fi superb :D Ar avea loc printre fosilele P.Marin sau Trica...

bogdinho'04.07.2011 07:43

"Steaua e de neoprit pe piata transferurilor: după ce i-a rezolvat pe Prepeliță si Bourceanu, mai vrea si un atacant-golgeter

 

Becali i-a propus Sportului 1,3 milioane de euro pentru Costin Curelea, cu doar 100.000 mai putin față de pretul platit pe Mihai Costea. sunt sanse mari ca tranzactia să se realizeze in această saptamina Prima ofertă a lui Ciobanul pentru atacantul de 27 de ani a fost de 500.000 de euro, propunere refuzată de Vasile Șiman.

Cifrele lui Costin Curelea

* a jucat nu mai putin de 33 de meciuri din 34 posibile in campionat, singura dată cind a absentat fiind din cauza unei accidentari minore

* a fost de fiecare dată titular si de 31 de ori integralist

* a lucrat 11 goluri ale Sportului: a inscris 9 si a

* a avut o medie a notelor GSP de 6,00, fiind al doilea la Sportul, după Tibi Balan (6,20)

 

30 de partide pe sezon 8 ani la rind

De cind a trecut la echipa de seniori a Sportului, in vara lui 2003, Curelea nu a suferit nici macar o accidentare grava care să-l tină departe de gazon mai mult de o saptamina Rezultatul? A bifat o medie incredibilă pentru un atacant: peste 30 de meciuri pe sezon 8 ani la rind. În total, in toate competitiile cu Sportul si cu nationala Under 21, in perioada 2003- 2011 a disputat 246 de jocuri si a marcat 80 de goluri. "

 

Sursa : GeSePe

Daniel-Ionut04.07.2011 09:11

Siman e NEBUN, vrea sa vanda numai cu milioane de euro, zici ca ar avea in curte numai pui de Messi si Ronaldo.

Asa a facut si cu Varga si cu Balan si cu toti jucatorii, si nu s-a ales cu mai nimic din imprumuturi.

1.300.000 este o suma importanta pentru un jucator ca, Curelea zic eu, din moment ce Zicu a plecat in Bulgaria pentru 500.000 de la o echipa care s-a batut la titlu, si a plecat din postura de cel mai bun marcator al ligii 1, iar Bourceanu, jucator de nationala vine pentru 700.000, Dinamo nu are oferte pentru Torje, jucator foarte bun si tanar... totusi, cum sa refuzi 1.300.000 pentru un jucator de 27 de ani, care a oscilat intre Liga 1 si Liga 2 ?!?

Siman umfla mult preturile, mult ! Oferte mai mari? Pai si de ce nu pleaca jucatorii daca exista acele oferte? Se vrea performanta in Liga a 2-a ?

 

"Și această sumă este mica 1.300.000 de euro este putin. Steaua nu il transfera la această sumă pe Curelea. Avem oferte chiar mai mari pentru fotbalistii nostri. Momentan, jucatorul ramine la Sportul. Nici un club din Romania nu poate transfera un jucator de nivelul lui Curelea"

Arsenal1886Steaua194704.07.2011 09:33

Sa-i spuna cineva si lui Siman ca il are pe Curelea la echipa ..nu pe Henry.

bogdinho'04.07.2011 09:53

E clar ca nu are probleme cu banii , daca ar fi avut l-ar fi dat pe 500 de mii la prima oferta.

red&blue_boy04.07.2011 10:38

Prost e cine da atat,nu cine cere.

 

Nici Costea,nici Curelea nu merita atatia bani.Dar cu Gigi orice e posibil,nu m-ar mira sa-l ia si pe asta pe o suma mare.

felippe7704.07.2011 21:01

Siman nu a platit angajatii din luna august ,iar acum refuza o suma frumushik. Spera sa-l "mulga" de mai mult pe cioban dar,ma indoiesc c-o va face.... Astfel de conducatori restantieri in multe privinte are in acest moment fotbalul romanesc deci,avem fotbalul pe care ei il "merita" cu prisosinta!! Dar,ce vina avem noi ?

optarul04.07.2011 21:18

se contureaza cea mai slaba echipa a Stelei.

Razvypitesti05.07.2011 06:59

am o intrebare, in aceasta perioada de transferuri cati jucatori sunt adusi de MM cati de becali?,majoritatea sunt adusi pt ca ii plac ciobanului. deci iar se alege praful

bogdinho'05.07.2011 07:36

Se cam vede ca nu avem zona centrala consistenta. Chiar daca a marcat un super gol si a jucat foarte bine , Bicfalvi nu este un jucator constant , o sa vedeti ca nu va mai juca la fel in urmatorul meci. Brandan dupa cum am mai spus , e o petarda de jucator , parca ar fi beat , o momaie care alearga pe teren degeaba si cand ma gandesc ca vedeam pe unii pe aici care il dau mult mai bun ca Latovlevici , imi vine sa plang , habar nu au de fotbal.

 

Dorinel Popa e bunicel , dar are nevoie de timp , acomodare.

 

Pana la urma , venirile lui Prepelita si Bourceanu ar fii foarte utile , dar si mai utila ar fi revenirea lui Radut. Se antreneaza separat de la inceputul pregatirii , numai ghinioane are acest baiat. La fel si Matei , lipsa unui fundas dreapta se vede , chiar daca Martinovic o face destul de bine insa , se limiteaza doar la la faza defensiva.

 

Plus ca nimeni nu vede , parca nu vor sa vada , mai ales MM care are o incredere incredibila intr-o alta petarda , Bilasco. Pai e praf omul asta , daca nu o sa vina Moraes pana la urma o sa fie iures mare in atac. Costea si Rusescu sunt peste Bilasco , mult mai tehnici , mai rapizi , agili si mai buni la finalizare , dar nu prea se regasesc.

 

Tanase parca e din alt film. Tatu nu inteleg de ce a venit , cred ca si Banel pe care toti il vrem plecat e mai valoare ca brazilianul asta al lui MM. Pacat de Levy , incearca sa lege un 4-1-3-2 in care echipa sa fie ofensiva , dar nu are cu cine.

stockton05.07.2011 10:18

Esti naiv daca tu mai speri sa mai vina Moraes....deja se vorbeste ca din iarna. Daca ala isi va arata valoarea, de ce sa ti-l mai dea bulgarii?

 

Costea e rapid, are instinct de finalizator, dar tehnic?! Il confunzi cu fratesau.

bogdinho'05.07.2011 10:45

O sa vezi ca naivul vei fii tu . O sa vezi dupa 10 iulie , cand se va judeca problema lui Moraes. Asta asteapta hienele din clanul Becali , sa il declare liber iar Steaua sa il ia fara probleme de la bulgari.

 

Acum sa gandim putin , faci la ora 9:00 vizita medicala cu o echipa si la ora 12:00 zbori la Sofia sa semnezi cu o alta?

 

E prea mare manevra la mijloc , e mafie curata. Tipic becaliotilor.

stockton05.07.2011 10:56

Omule, becaliotul care ti-l poate aduce e Giovani, nu Gigi. Gigi doar vorbeste ca n-are nicio putere aici. Iar Giovani s-ar putea sa zica dupa 10...stati asa sa ma descalt mai intai si pe urma ma mai gandesc. Ca parca Giovani nu-l inghite pe Stoica din cate stiu eu. Eu as vrea sa vina Junior Moraes caci este un jucator de mare calitate, dar nu cred.

bogdinho'05.07.2011 11:08

Eu nu ma refer la ceea ce spune Ciobanul sau Giovanni , ei vorbesc una si fac alta , deci e imposibil sa asculti ce zic niste machidoni infecti ! Intelege si tu asta , eu ma refer la faptele care au decurs venirii lui Moraes la Sofia. Atat...

 

Ma repet , e prea suspect si bate la ochi sa faci la ora 9:00 vizita medicala cu o echipa , iar la ora 12:00 sa zbori la Sofia sa semnezi cu o alta ! E clar ca ceva e necurat la mijloc.

 

Ti-am spus , se asteapta judecarea litigiului , pe 10 iulie. Dupa , Moraes o sa fie jucatorul Stelei , ai sa vezi ce poate mafia becaliota sa faca.

stockton05.07.2011 11:16

Poti face vizita medicala cu orice echipa fara sa fi semnat deja cu ea....deci aia e egal cu 0. Pe ce baza sa vina Moraes? Ca asa vrea el? pai are contract semnat deja cu altii....adio. Va veni numai daca vrea Giovani care are relatii bune cu bulgarii si se va face un imprumut, desi daca explodeaza la Steaua (asta daca vine si imprumut) s-ar putea sa asistam la un caz Cavani care a explodat la Napoli fiind omul lui Palerom, unica echipa care-l poate vinde mai departe. Am inteles ca ulterior Napoli l-ar fi luat definitiv, nu stiu sigur.

bogdinho'05.07.2011 11:23

Ba baiatule , vizita medicala o faci cu echipa cu care semnezi. Adica tu semnezi cu Real Madrid si faci vizita medicala la Barcelona ? Pai pe cine intereseaza sanatatea fizica a jucatorului ? Pe cei cu care semneaza sau pe Steaua , cum e in cazul lui Moraes. Vizita aia medicala este suportata de club , este platita , deoarece se face intr-o clinica privata , nu intr-un spital oarecare.

 

Napoli l-a cumparat pe Cavani , 16 milioane de euro , dar nu se merita comparatia. Cavani e unul dintrei cei mai buni atacanti din lume la ora actuala , iar Moraes un nimeni deocamdata.

 

P.S :

 

In plus , Moraes avea semnat un precontract cu Steaua. El isi dorea sa vina la Steaua si brusc dintr-o data se duce la o echipa mai mica si intr-un campionat mai slab cum este cel al Bulgariei.Ceva se intampla , nu crezi ?

stockton05.07.2011 11:33

La vizita medicala pot veni si jucatorii aflati in probe care inca n-au semnat.

 

L-o fi cumparat, nu stiu asta, era vorba doar de o situatie asemanatoare, nu de valoare individuala.

 

Si ce conteaza ce vrea Moraes?! E dupa el? E doar daca ar fi liber, si nu este, si dupa 10 va fi al bulgarilor. Ce conteaza precontractul? Daca era inregistrat in anumite privinte si situatii nu aveai voie sa mai semnezi cu altii...din moment ce a fost asa, acel precontract e fix pp.

 

Si astea cu "ba baiatule" sa le faci cu cine-ti permite ca nu suntem de-o varsta si nici tovarasi de pahar.

bogdinho'05.07.2011 11:36

Te contrazici singur. Eu iti spun ca e foarte posibil sa ajunga la Steaua chiar pe 10 iulie sau poate mai tarziu. Depinde cum va judeca TAS litigiul.

 

E posibil sa revina si la Bistrita. De ce nu ? Totul depinde de TAS!

Daniel-Ionut06.07.2011 06:41

Ce rost mai are sa va certati pe cine vine la Steaua, cine pleaca de la Steaua, atata timp cat echipa se muta din Ghencea si isi pierde de tot identitatea.

bogdinho'06.07.2011 07:48

Ai dreptate Ioane , plecarea de pe Ghencea este cea mai mare pierdere pe piata transferurilor. Nu se mai poate face nimic.

stockton06.07.2011 07:48

Daniele, eu nu stiu daca e corect ca identitatea unei echipe sa tina doar de stadion. Din 47 pana-n 74 n-a avut identitate? A avut. Normal, ne dorim sa vina un jucator bun, un aspect pentru a spera sa vedem pe viitor un fotbal mai bun.

Daniel-Ionut06.07.2011 08:39

Redondo, sa nu incurcam Steaua si Ghencea cu Craiova si Oblemenco, identitatea unei echipe tine si de stadionul unde joaca in mare parte... ce a facut Craiova cand s-a mutat la Severin? Aia mai era Universitatea Craiova? Nu, era Universitatea Severin.

Una era daca Steaua isi facea stadion propriu ca Arsenal, Juventus sau Galatasaray de exemplu, si alta e sa se mute pe un stadion NATIONAL, atata timp cat Ghencea este ACASA. Si asta doar asa, ca vrea patronul, pai daca asta era patron la Galatasaray, si muta echipa de pe Ali Sami Yen asa de capul lui, pana la ora asta era intre 4 scanduri la 5 metri sub pamant. Iesea razboi ca in Grecia, dar nu politic, ci sportiv.

red&blue_boy06.07.2011 11:09

Ai dreptate Daniel,una e sa isi faca o echipa un stadion nou si sa se mute acolo,una e sa joci pe un stadion pe care teoretic poate evolua oricine plateste...Cand il mai aud si pe MM cu comparatiile cu Arsenal,Juventus sau Bayern.Pai s-a mutat Arsenal pe Wembley?...

«18910111215»