FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 0-1 (0-0)

«1238»
Daniel-Ionut20.04.2011 07:45

steauafc_mic.gif VS dinamo_mic.gif

 

FC Steaua Bucuresti - FC Dinamo Bucuresti

Liga 1, etapa 28, luni 25 aprilie 2011, ora 20:30, stadionul "Ghencea"

 

Eternul derby, sau singurul meci care conteaza, va avea un nou episod luni, 25 aprilie, incepand cu ora 20:30, cand echipa armatei (sau a lui becali in ultimii ani) se va confrunta cu echipa militiei (sau echipa "finului Borcea") in teren, iar fanii celor doua echipe vor face spectacol in tribune.

Ghencea suspina dupa o atmosfera de derby de ceva vreme, iar fanii asteapta o victorie a stelistilor in fata cainilor din Stefan cel Mare, mai exact din data de 24 noiembrie 2007.

Meciul este deschis oricarui rezultat, dar cel mai probabil vom vedea un meci inchis, cu putine goluri, mai ales ca echipele vor veni dupa meciurile de cupa din aceasta saptamana.

Pana in prezent, cele doua echipe s-au intalnit de 123 de ori in prima Liga. Dinamo a castigat 44 de meciuri, 45 de partide s-au terminat la egalitate iar Steaua s-a impus in 34 de meciuri.

 

Meciul va fi transmis de Digi Sport.

 

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu - Martinovic, Galamaz, Geraldo, Latovlevic - Nicolita, Bicfalvi, Gardos, Tanase - Dica, Maicon

Dinamo: Balgradean - Barboianu, Grigore, Moti, Diabate - Munteanu, Margaritescu, Kone, Torje - Alexe, Danciulescu

 

Cel mai bun marcator din lot:

Steaua: Surdu - 4 goluri

Dinamo: Torje / L.Ganea - 7 goluri

 

Ultimul rezultat din Liga 1:

Sportul - Steaua 1-2

Otelul - Dinamo 3-3

 

Bilete:

Peluze - 15 lei

Tribuna II - 25 lei

Tribuna I - 30 lei

Tribuna 0 - 60 lei

Fotolii - 100 lei

Parcare - 100 lei

 

Programul caselor de bilete:

Luni - Miercuri - 12:00 - 18:00

Joi - 10:00 - 15:00

Vineri - 12:00 - 18:00

Sambata - Duminica - Inchis

 

Clasament:

4. Steaua - 27m, 13v, 7e, 7i, 36-22g - 46p

6. Dinamo - 27m, 12v, 8e, 7i, 56-43g - 44p

 

Clasament complet Liga 1:

aaarw.png

 

HAI Steaua! :oleole:

Ronnie21.04.2011 20:12

Singurul care conteaza! Muie Dinamo!

red&blue_boy21.04.2011 20:23

Da,asa e,singurul meci care mai conteaza,in rest nu prea mai ma afecteaza ce face Steaua actuala.Insa mi-e ca ne-o luam luni...

VladCrizy21.04.2011 21:11

nu cred ca neo luam , stiu jucatorii ca daca nu bat pe Dinamo iese cam urat. o sa fie un meci frumos sa speram ca o sa fie spectacol si in randul suporterilor . :steag_cruce_invers:

Liviu: VPM21.04.2011 22:13

Borjica se da mare, doza dubla de mercur. Sper si cred intr-o victorie in stilul Stelei tiki-taka-taka-tiki

leoSUD21.04.2011 22:18

gluma e gluma dar noi trebuie sa batem..

MihaibZ21.04.2011 23:46

Meci greu dar macar este singurul care conteaza , singurul meci care face diferenta , singuru meci care nu te intereseaza pe ce loc este echipa favorita , singurul meci care pe timpuri decidea campionatul dar acum a ajuns un meci Nas VS Fin.

 

bogdinho'22.04.2011 07:19

Trebuie sa calcam javrele pe coada. Nu se mai poate asa ceva , de aproape 4 ani ne ard de fiecare data , in cel mai bun caz scoatem un egal chinuit cu ei.

 

Stiu ca jocul nostru din meciul cu Brasov nu ne da prea mari sperante , dar sper sa ne revenim pana luni.

 

MUIEEEE Dinamo !

pcsbb22.04.2011 08:53

Apararea lor e la fel de varza ca atacul nostru, sa speram ca o sa joace Motu altfel nu vada cum sa dam gol.

Daniel-Ionut22.04.2011 08:55

Clipa, secunda, minutul, ora, ziua, saptamana, luna, anul, deceniul, secolul, mileniul, era... "**** Dinamo" !

pytycrys22.04.2011 09:14

Un derby de mult uitat...

Totusi, MWIE Dinamo!

Arsenal1886Steaua194722.04.2011 09:35

Sa speram ca batem javrele.. macar bucuria asta sa o avem si noi....

stelistul^22.04.2011 09:38

Nu mai sunt meciurile de demult si presimt ca iar o sa ne faca vreo surpriza javrele la cum jucam....pacat.

 

**** Dinamo!

Andrei-Cristian22.04.2011 09:57

Joaaaca Steauaa zici ca-i Barcelonaaa...

Costy9122.04.2011 10:20

Cred ca asta ie cel mai bun 11....

 

Portar: Tatarusanu

Fundasi: Brandan, Geraldo, Gardos,Nicolita poate fi o solutie in locu lu Bonfim ca e praf

Mijlocasi: Tanase, Radut, Marinescu, Surdu

Atacanti: Maicon De Oliveira, Dica

 

 

bogdan7122.04.2011 11:08

SALUT

 

OARE sau vandut cv bilete macar in tribune sa fie spectacol daca pe teren nu e aveti cunostine

 

 

FORZZA Steaua :steag_cruce_invers:

gio_stgloria22.04.2011 11:44

Imi doresc sa invingem Dinamo, cu siguranta daca o vom face, nu va fi printr-un joc convingator poate profitam din nou de bulanul lui maicon. In rest, sper ca toti jucatorii, chiar si cei straini sa fie constienti de rivalitatea dintre noi si catei si sa puna osul puternic. Aviz Bilasco , Brandan , Tanase si cei care se mai simt.

 

Forta Steaua, TREBUIE sa batem dinamu.

MihaibZ22.04.2011 11:50

ii batem pe javre dar greu ca ei au apararea varza , foarte varza ... la fel ca atacul nostru dar poate Maicon sau Dica o sa stralueasca si o sa marcheze si ei in meciul asta ca de la Surdu si Bilasco nu am ce sa cer ... doar sa nu mai joace pe jos :))

 

alexandru1822.04.2011 12:45

Sper sa bate javrele sa ii trezim la realitate :Dfular-campionii:steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

bogdinho'22.04.2011 13:03
ii batem pe javre dar greu ca ei au apararea varza , foarte varza ...

 

 

Degeaba au ei apararea varza daca ii dai mingea lui Banel in fata porta si da pe langa ea sau lui Surdu si da in portar. De Bilasco ce sa zic , il ocolesc toate mingiile.

 

Speranta vine tot de la Maicon.

Meth0dMan22.04.2011 13:41

Sa le aratam la kkti astia cum sta treaba pe terenu de fotbal si mai ales in tribune

 

Tribuna 1 si 2 trezitiva in pm la realitate ca stati ca obositii, vi s-a lipit curu de scaunu ala macar la meciu cu Dinamo sa stati si voi in picioare CA ZICI CA SUNTETI INVALIZI.

 

FORTA Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!! **** LA CATEI

 

hai sa facem magie ca in unele vremuri http://www.youtube.com/watch?v=jGPZrRiFtzo

leoSUD22.04.2011 14:05

Ce ai ba cu t2 ?:)))))

Daniel-Ionut22.04.2011 16:10

FC Steaua Bucuresti anunta ca in urma numeroaselor solicitari venite din partea suporterilor nostri a decis ca biletele pentru meciul Steaua - Dinamo sa fie vandute si sambata, 23 aprilie.

Casele de bilete ale stadionului vor fi deschise doar intre orele 10:00-14:00.

pytycrys22.04.2011 16:54

Sanky. Au vandut putine bilete. Pe la Nord era destul de plin, la Sud cam o treime.

NascutAntiDinamo22.04.2011 17:49

PAREREA MEA ESTE CA O SA BATEM Dinamo DAR DIN NOROC. Deoarece jucatorii nostri nu au ONOARE...in timp ce cei de la Dinamo joaca cu PASIUNE SI ONOARE si DEVOTAMENT.

SPER INTR-O TRIBUNA( 1 2 SI 0) CARE SA CANTE ALATURI DE NOI CEI DE LA Peluza Nord SI LA FEL DE MULT SPER INTR-UN SUD CARE SA NE AJUTE CAND VOR INCEPE SA SCANDEZE spurcatii.

PENTRU ASTA M-AM NASCUT SA VAD CUM Steaua INVINGE PE Dinamo!M-am saturat sa fiu umilit de toate javrele ca nu-i batem de 4 ani. Luni sper ca MUSTATA si ai LUI SA NU NE PUNA SA SCANDAM TOT MECIUL...Dinamo m**e Dinamo...vreau sa cantam si sa scandam LUPTA Steaua! LUPTA Steaua!

ATAT AM AVUT DE SPUS! FORZA Steaua! Pe casa poporului canta cucuveau! Dinamo si rapid s*g p*la lu Steaua!

«1238»