FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A.C.A.B.

«1789101120»
noname_fu13.12.2008 17:02

si de ce l-a mai lovit daca suporterul avea mainile ridicate si "se predase"? chiar si de la o lovitura cu un obiect contondent in cap poti avea de suferit f mult...

Bodanel14.12.2008 09:27

@noname_fu

 

N-am zis ca a facut bine ca l-a lovit. Spuneam doar ca omul nu a vrut sa-l impuste.

grizzly14.12.2008 10:10

unul a vrut sa se dea mare pocnind un adversar. altul a vrut sa se dea mare fluturand un pistol. rezultatul il stiti si voi, 2 vieti distruse. e greu pe lumea asta cand nu gandesti...

Bodanel14.12.2008 10:21
unul a vrut sa se dea mare pocnind un adversar. altul a vrut sa se dea mare fluturand un pistol. rezultatul: 2 vieti distruse.

 

Asta sintetizeaza perfect intamplarea.

noname_fu14.12.2008 14:28

nu e chiar asa mereu. exista si situatia cand tu vrei sa te bati cu adversarul, el vrea sa se bata cu tine si vine Rambo si te impusca. Atunci cand pui problema asa, mai sunt 2 vinovati sau doar unul singur?

Bodanel14.12.2008 17:11

@noname_fu.

 

Inteleg ca tie iti place sa o dai parte in parte dar acolo nu era cazul. Aia aruncau cu bolovani. Asta e. Nu se mai poate schimba nimic acum iar pana la urma mardeala pe strada e interzisa prin lege.

grizzly15.12.2008 20:42
nu e chiar asa mereu. exista si situatia cand tu vrei sa te bati cu adversarul, el vrea sa se bata cu tine si vine Rambo si te impusca. Atunci cand pui problema asa, mai sunt 2 vinovati sau doar unul singur?

da, exista. zi-mi si mie te rog, cate batai ai castigat fara sa te lauzi macar o data in fata prietenilor? te bati chiar pt gloria Stelei? sau si a ta? s-a intamplat sa dai omor fara sa povestesti? nu mai zic sa "bagi in ele" cum fac toti. faptele reale. nu le-ai povestit deloc? nu asta a fost motivul? "am rupt un dinamuist azi? hai ma, ce draq, nu conteaza ca ei au fost de acord. aman2 suporterii au dat-o in grandomanie "te fac sa moara mama". de ce trebuie lupta? si de ce pe strada? la fel si politaiul. "moama ii mananc".

rezultatul l-ati vazut. sa fii "jmecher" are si dezavantaje, sa stiti. te-ai batut vreodata 1 vs 10? ti-ai dori daca esti 1 vs 10 sa iti ia cineva apararea? sunt multe de discutat aici. oricum, fii sigur, pe tampitul ala il judeca tribunalul militar, si din cate stiu eu din legislatia lor "impusca" undeva peste 5 ani cu buna purtare. faptul ca e in uniforma si armeaza pistolul aiurea este o agravanta. desi la cat de idiot e omul nu cred ca mai trebuia si asa ceva. a vrut (asta nu inteleg de ce, odata ce ala se predase) sa il pocneasca in cap. l-a nimerit in umar si s-a declansat iadul. sincer, eu i-as da crima cu premeditare. nu am vazut pericol social subsecvent actiunii politistului, nu inteleg motivul pt care a armat pistolul. premeditare. nu a dorit neaparat, dar a prevazut rezultatul actiunii. idiot, in orice caz.

zoloz200516.12.2008 08:33

era o situatie ipotetica, nu s-a dat el ca si exemplu ..

ultras200419.01.2009 19:47

ce s-a intamplat ieri la patinoar?

Fane19.01.2009 19:52
ce s-a intamplat ieri la patinoar?

 

 

ca de obicei...ne-am furat-o ..cum s-ar zice.

 

crafft10.02.2009 14:42
ce mai radea nebunu de ei,acum au ajuns cu grade mari gata sa apere infractori periculosi si sa aresteze ultrasi de pe stadioane
noname_fu11.02.2009 10:14
nu am vazut pericol social subsecvent actiunii politistului, nu inteleg motivul pt care a armat pistolul. premeditare. nu a dorit neaparat, dar a prevazut rezultatul actiunii. idiot, in orice caz.

 

domnule jurist, insinuezi o culpa cu previziune dar vorbesti de "crima cu premeditare"(intentie directa, desi nu exista institutia asta la noi in tara -la crima cu premeditare ma refer-). mai deschide cartea aia de pen. general ;).

crafft27.03.2009 11:23
crafft09.04.2009 12:15
STARforce09.04.2009 12:51

Da crafty tatii stii bine cum se numesc astea>>>LUARI<<<

Azzido26.04.2009 21:08

nu pot sa suport cocalarii DAR asa ceva nu e normal

The_Foxes27.04.2009 06:18

azzido nu prea are legatura cu topicul clipu ala..in primu rand e vorba de un spurcat care si-o ia de la un gabor .si inca ceva e un spurcat mafiot !...

 

http://fcbotosanionline.blogspot.com/2009/...t-pride-le.html

:ce_oameni:

 

Azzido27.04.2009 12:39

ba are legatura pt ca ala a fost lovit de un angajat al firmei BGS

noname_fu27.04.2009 12:53

si ce, te bucura faptul ca e "un spurcat" care si-o ia de la gabori?! sau ca e un interlop care e batut legat la maini? iti doresc sa ajungi nevinovat intr-o sectie , si-o sa te convingi ca ai parte de acelasi tratament.

puyol27.04.2009 13:32

eu pur si simplu ador cand interlopii se bat intre ei... pur si simplu ador...

 

da,si politia e un clan interlop.. :)

rezistenta_ultras27.04.2009 13:37
lucvald-190227.04.2009 13:43

de ce plm au dat filmuletul necenzurat?....mama lor de ziaristi reciclati !

puyol27.04.2009 14:03

tare felul cum prezinta... marea hoarda de huligani,atentie,apocalipsa!!!!!!!

 

 

daunele? un geam spart si o oglinda stricata :))

 

 

STARforce27.04.2009 14:09

Uimitor felul de abordare.La inceput:Taci,nu te ridica,stai jos si dupa aia: numele si adresa va rog....

Ionutz8627.04.2009 16:37

Cineva din AISS implicat ?

«1789101120»