FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Perechea de atacanti

«1234»
iNsTiGaToR28.03.2011 18:03
Dacia Chisinau este egala cu Sheriff pe primul loc in campionatul de peste Prut si daca ne aducem bine aminte , vom vedea ca cei din Tiraspol au facut rezultate destul de interesante in ultimii ani ( victorii cu Twente,Dinamo Kiev,egaluri cu Steaua,Alkmaar sau Bate Borisov).

 

Asa ca , descultii nu sunt tocmai desculti :)

 

Tu consideri ca Steaua e echipa mare?(in momentu de fata, si in ultimii 3 ani)

bogdinho'02.04.2011 13:35

Sper ca Maicon sa recidiveze cu o " dubla " si pe Bega !

red&blue_boy02.04.2011 13:37

DACA o sa joace...Ca daca nu vrea MM...

bogdinho'02.04.2011 15:20

Acum cateva momente GeSePe-ul a anuntat ca e titular :)

 

Tatarusanu-Bonfim,Geraldo,Iliev,Brandan-Nicolita,Gardos,Bicfalvi,Surdu-Maicon,Bilasco !

 

Mai bine ar fi fost Latovlevici ca mijlocas stanga si Surdu in spatele lui Maicon , asa ar fi ramas " melcul " pe bara , dar ce sa faci , MM isi baga coada tot timpul :)

red&blue_boy02.04.2011 17:54

Ce-a facut Maicon?Mai nimic...

pytycrys02.04.2011 18:36

Cand nu primesti nicio minge toata repriza e cam greu sa faci ceva.

bogdinho'02.04.2011 19:13

Asa e , nu a primit nicio minge si nici nu a avut de la cine sa o primeasca. Nu am avut un mijlocas care sa paseze decisiv , iar Banel centra numai in peluza.

 

Vad ca deja a inceput Ciobanul sa comenteze aiurea despre Maicon , de Surdu ca a ratat din 2 m nu vorbeste. Stie fotbal cum stiu eu sa mulg oile.

red&blue_boy02.04.2011 19:40

Pai cu Dacia Chisinau a avut cine sa-i paseze?...Am zis,sa avem rabdare,cu un adversar mai valoros e cu totul altceva.Nesustinut de echipa,neavand in fata o aparare precum a moldovenilor,n-a mai reusit sa isi faca situatii de a marca...

stockton02.04.2011 20:31

Clar...nu va fi pastrat...mare pacat. Becali s-a gandit ca decat sa mai dea 800.000 pe el mai bine da pe jumatate din Costea dublu...ca asa nu aruncam banii din tara si-l ajutam si pe Marin sa distruga de tot Craiova. Am visat degeaba la un cuplu de brazilieni in atac....

bogdinho'06.04.2011 16:35

Eu nu inteleg ce mama dracu` vad astia la Bilasco. Sorineeeeee , trezirea , nu mai titulariza melci.

Catalin Ciobotaru11.04.2011 18:32

Un atac bun a fi Tanase-rtangiul de surdu + un brazilian mai tehnic... ieftin si bun , barem aia sunt dispusi sa faca ceva in alte tari

bogdinho'11.04.2011 20:20

L-au imprumutat pe Maicon ca sa il vada pe Bilasco cum trec toate mingiile pe langa el...

 

Niste dobitoci in frunte cu Ciobanul !

Liviu: VPM11.04.2011 22:29
Niste dobitoci in frunte cu Ciobanul !

 

Nu o spui tu, o spune chiar el.

 

Pereche de atacanti Jijinho - Meme

ebonyc12.04.2011 08:08

Geraldo+Gardos

bogdinho'14.04.2011 09:51

Inca o data Maicon dovedeste ca este cel mai valoros atacant dintre cei 5 oameni de atac din lotul Stelei , ciudat insa ca Ciobanul nu vede asta. Cum e posibil sa spui ca , cu Bilasco si Surdu le dadeai 4 lu` Otelul cand Bilasco si Surdu nu stiu daca au dat 4 goluri impreuna de cand au venit la Steaua.

 

5 MOTIVE pentru ca Maicon sa ramana in Ghencea :

 

1. E complet. Maicon a demonstrat că are abilitățile necesare pentru a se descurca excelent in fata portii. Cele două goluri inscrise si cu stingul, si cu dreptul impotriva celor de la Dacia Chisinau, in primul lui meci ca titular pentru Steaua, dar si plasamentul si lovitura de cap de aseara din meciul cu Otelul, il recomandă pe Maicon drept un atacant complet, mult peste Bilasco sau Surdu.

 

2. E tinar. În virstă de 22 de ani, Maicon e de departe cel mai tinar atacant stelist al momentului. Cu Bilasco, Dică sau Onofraș după borna 30 in acest an, Maicon pare să reprezinte singura solutie pentru o Steaua in constructie.

 

3. E tehnic. Brazilianul are un plus față de ceilalti colegi din linia de atac. Știe cu mingea si poate cîștiga usor duelurile unu la unu. Are glezna fină si poate imprima viteză jocului roș-albastrilor cu devieri precum cele de aseara

 

4. E strain. Fiindcă momentan nu intelege prea bine limba romana este aproape imun la criticile venite dinspre lojă si se poate concentra pentru a evolua cit mai bine. Exemple există: Cyril Thereau, Pepe Moreno (in prima sa perioadă la Steaua), Habib Habibou, Andres Mendoza sau Pantelis Kapetanos.

 

5. E cuminte. Maicon nu se inscrie pe lista scandalagiilor din Ghencea, fiind cunoscut drept un baiat asezat, lucru care se vede si din comportamentul sau in teren. Aseara virful Stelei a fost lovit cu cotul puternic in stomac de stoperul Otelului, Milan Perendija, insă s-a ridicat si si-a vazut in continuare de joc, fară să riposteze in vreun fel, asa cum au obiceiul multi fotbalisti din Liga I.

 

Ce ar mai putea fi de spus ?

nikef@nSteaua15.04.2011 08:37
Inca o data Maicon dovedeste ca este cel mai valoros atacant dintre cei 5 oameni de atac din lotul Stelei , ciudat insa ca Ciobanul nu vede asta. Cum e posibil sa spui ca , cu Bilasco si Surdu le dadeai 4 lu` Otelul cand Bilasco si Surdu nu stiu daca au dat 4 goluri impreuna de cand au venit la Steaua.

 

5 MOTIVE pentru ca Maicon sa ramana in Ghencea :

 

1. E complet. Maicon a demonstrat că are abilitățile necesare pentru a se descurca excelent in fata portii. Cele două goluri inscrise si cu stingul, si cu dreptul impotriva celor de la Dacia Chisinau, in primul lui meci ca titular pentru Steaua, dar si plasamentul si lovitura de cap de aseara din meciul cu Otelul, il recomandă pe Maicon drept un atacant complet, mult peste Bilasco sau Surdu.

 

2. E tinar. În virstă de 22 de ani, Maicon e de departe cel mai tinar atacant stelist al momentului. Cu Bilasco, Dică sau Onofraș după borna 30 in acest an, Maicon pare să reprezinte singura solutie pentru o Steaua in constructie.

 

3. E tehnic. Brazilianul are un plus față de ceilalti colegi din linia de atac. Știe cu mingea si poate cîștiga usor duelurile unu la unu. Are glezna fină si poate imprima viteză jocului roș-albastrilor cu devieri precum cele de aseara

 

4. E strain. Fiindcă momentan nu intelege prea bine limba romana este aproape imun la criticile venite dinspre lojă si se poate concentra pentru a evolua cit mai bine. Exemple există: Cyril Thereau, Pepe Moreno (in prima sa perioadă la Steaua), Habib Habibou, Andres Mendoza sau Pantelis Kapetanos.

 

5. E cuminte. Maicon nu se inscrie pe lista scandalagiilor din Ghencea, fiind cunoscut drept un baiat asezat, lucru care se vede si din comportamentul sau in teren. Aseara virful Stelei a fost lovit cu cotul puternic in stomac de stoperul Otelului, Milan Perendija, insă s-a ridicat si si-a vazut in continuare de joc, fară să riposteze in vreun fel, asa cum au obiceiul multi fotbalisti din Liga I.

 

Ce ar mai putea fi de spus ?

Toate astea sunt niste argumente solide!Si bine gandite.

Dar in fata ciobanului poti sa fi tehnic ca Mesii sa sutezi ca Roberto Carlos ca lui daca nu-i place un singur lucru nu te tine la echipa...

Eu sper sa ramana si sper sa dea cat mai multe goluri.

Cuplu de atacanti:

Maicon-Tehereau!

flo4715.04.2011 13:05
Inca o data Maicon dovedeste ca este cel mai valoros atacant dintre cei 5 oameni de atac din lotul Stelei , ciudat insa ca Ciobanul nu vede asta. Cum e posibil sa spui ca , cu Bilasco si Surdu le dadeai 4 lu` Otelul cand Bilasco si Surdu nu stiu daca au dat 4 goluri impreuna de cand au venit la Steaua.

 

5 MOTIVE pentru ca Maicon sa ramana in Ghencea :

 

1. E complet. Maicon a demonstrat că are abilitățile necesare pentru a se descurca excelent in fata portii. Cele două goluri inscrise si cu stingul, si cu dreptul impotriva celor de la Dacia Chisinau, in primul lui meci ca titular pentru Steaua, dar si plasamentul si lovitura de cap de aseara din meciul cu Otelul, il recomandă pe Maicon drept un atacant complet, mult peste Bilasco sau Surdu.

 

2. E tinar. În virstă de 22 de ani, Maicon e de departe cel mai tinar atacant stelist al momentului. Cu Bilasco, Dică sau Onofraș după borna 30 in acest an, Maicon pare să reprezinte singura solutie pentru o Steaua in constructie.

 

3. E tehnic. Brazilianul are un plus față de ceilalti colegi din linia de atac. Știe cu mingea si poate cîștiga usor duelurile unu la unu. Are glezna fină si poate imprima viteză jocului roș-albastrilor cu devieri precum cele de aseara

 

4. E strain. Fiindcă momentan nu intelege prea bine limba romana este aproape imun la criticile venite dinspre lojă si se poate concentra pentru a evolua cit mai bine. Exemple există: Cyril Thereau, Pepe Moreno (in prima sa perioadă la Steaua), Habib Habibou, Andres Mendoza sau Pantelis Kapetanos.

 

5. E cuminte. Maicon nu se inscrie pe lista scandalagiilor din Ghencea, fiind cunoscut drept un baiat asezat, lucru care se vede si din comportamentul sau in teren. Aseara virful Stelei a fost lovit cu cotul puternic in stomac de stoperul Otelului, Milan Perendija, insă s-a ridicat si si-a vazut in continuare de joc, fară să riposteze in vreun fel, asa cum au obiceiul multi fotbalisti din Liga I.

 

Ce ar mai putea fi de spus ?

 

 

Ai totala dreptate.Si eu cred ca Maicon este ceea ce Steaua are nevoie acum, ai argumentat foarte bine..

 

bogdinho'18.04.2011 12:10

Dubla din meciul cu Sportul este inca o dovada ca Maicon trebuie sa fie titular.Nu inteleg cum Bilasco ii ia fata mereu , Surdu si Bilasco nu au dat 3 goluri in tot campionatul , iar acest pui de brazilian a reusit 3 goluri in 2 meciuri aducand 6 puncte in contul echipei din clasament.

 

Bravo Maicon , RESPECT :)

dejoc19.04.2011 17:46

E cel mai "cu viata" din lotul Stelei, plus ca are valoare

 

ON : Maicon - ....

ady.fcsb20.04.2011 00:56

Bogdinho esti penibil cu toate argumentele alea..Si uite asa va mai i-a oaia ochii ,cu cate-un Maicon,cu cate-un atacant de 5 mil.Probabil ca daca o sa-l cumpere ( IMPOSIBIL,nu asta si-a propus cand la adus) o sa-l venerezi si o sa-i tunzi periodic lana . Tu crezi ca daca ala e strain nu intelege,nu afla ce spune oaia de el?Trezirea !!

 

 

 

 

bogdinho'20.04.2011 08:26
Bogdinho esti penibil cu toate argumentele alea..Si uite asa va mai i-a oaia ochii ,cu cate-un Maicon,cu cate-un atacant de 5 mil.Probabil ca daca o sa-l cumpere ( IMPOSIBIL,nu asta si-a propus cand la adus) o sa-l venerezi si o sa-i tunzi periodic lana . Tu crezi ca daca ala e strain nu intelege,nu afla ce spune oaia de el?Trezirea !!

 

 

De ce sa fiu penibil ? Ca am incredere intr-un atacant care e peste toti atacantii din lot si care mai da cat de cat suflu echipei in ofensiva ?

 

De Cioban nu ma intereseaza ce zice , ce face , doar sa plece si totul va fi bine :)

 

Eu unul il admir pe Maicon chiar daca a venit de aproximativ 2-3 luni la Steaua , si-a castigat respectul prin golurile care le-a marcat. Daca tu vezi altfel aceasta situatie e problema ta , dar nu mai jigni aiurea :)

bogdinho'28.04.2011 06:55

Mai nou se discuta despre Yazalde ca si cum ar veni Rooney in Ghencea :))

red&blue_boy28.04.2011 06:57

Ce cuplu o sa faca asta cu Maicon ! Si cu Tanase si Banel in spatele lor,spargem tot !

ebonyc28.04.2011 07:17
Mai nou se discuta despre Yazalde ca si cum ar veni Rooney in Ghencea :))

 

Din ce trib vine Yazalde?

strezahuzum28.04.2011 07:24

Din tribul "Jucator eftin care nu cer salar mare, mancati-as". Asa l-a gasit Meme Stoica pe goagal.

«1234»