FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Perechea de atacanti

«1234»
1on12.03.2011 21:41

Perechea de atacanti: piciorul drept al lui Surdu/Bilasco si piciorul stang al lui Surdu/Bilasco.

dejoc14.03.2011 08:16

Surdu - Bilasco, insa as vrea sa vad cum joaca Maicon.

bogdinho'15.03.2011 13:23

Toti vrem sa vedem cum e treaba cu Maicon.Tare mi-e frica sa nu fie un jucator gen Gora Tall !

 

Edit :

 

Mai nou se pare ca il vom vedea si pe Radut in atac.

bogdinho'27.03.2011 09:08

Surdu-Maicon pot fi o super solutie dupa ce au aratat la Chisinau :)

mountytoma27.03.2011 09:38

a dat maicon doua goluri unor desculti si iar incep unii sa viseze? eu deja cred ca vom juca finala ligii campionilor! :hooray:

 

daca burdujan a dat o centrare foarte buna la bara lui maicon, inseamna ca a re-devenit fotbalist?

 

un jucator bun este bun si cand joaca prost. unul prost e prost mereu, chiar si cand joaca bine, vezi Banel

 

Steaua de astazi este din pacate oglinda maimutei din loja. a primit un impuls infim de la singurul lui neuron activ si, gata, facem revolutie la Steaua, bagam 15 milioane de euro in transferuri.

 

pai hai sa va spun eu cum se baga cele 15 milioane in transferuri:

 

ii gaseste Meme cativa fotbalisti, pe care ii transfera cu ajutorul impresarilor behaila. gibonul crediteaza Steaua cu 15 milioane de euro. Steaua plateste cate 100.000 euro pe jucator si 1.900.000 euro comision fratilor behaila. care frati behaila spala banii in cipru sau caraibe, pastreaza 10-20% iar restul se intorc la maimuta de la loja in buzunarul privat. iar Steaua se indatoreaza si mai mult gibonului.

 

dupa ce vin jucatorii, maimuta incepe sa ii critice, aia se satura si isi baga p..a in ce joaca, apoi gibonul revoltat declara ca nu mai au ce cauta la Steaua, si Meme ii vinde. Steaua incaseaza cate 100.000 de euro pe jucator, dar cumparatorul plateste si vreo 400.000 sau mai mult comision fratilor behaila. si iar se intorc o parte din bani in buzunarul privat al gibonului. iar Steaua pierde, desigur.

 

uite asa se fac bani din fotbal cand afacerile cu terenuri nu mai merg!

Daniel-Ionut27.03.2011 09:40
Surdu-Maicon pot fi o super solutie

 

Daaaaaaaaa... atac de mondiale :ce_oameni:

Ronnie27.03.2011 09:47
Surdu-Maicon pot fi o super solutie dupa ce au aratat la Chisinau :)

 

:))))))

 

Chiar ma intrebam cand o sa apari si sa zici de Maicon ca e super jucator. Incredibil cum gandesc unii, frate. Moldovenii aia mai aveau putin si-si bagau singuri mingea-n poarta. Aia nici de Liga a 3a la noi nu sunt. Pana si bacauanii mei cred ca se descurcau mai bine.

 

Prietene, in fotbal exista un singur Maicon. Si inca vo' 2 rataciti prin Rusia.

bogdinho'27.03.2011 10:10
a dat maicon doua goluri unor desculti si iar incep unii sa viseze? eu deja cred ca vom juca finala ligii campionilor! :hooray:

 

Nu visez ma , poate ca nu m-am exprimat tocmai bine , dar Surdu-Maicon este un super atac pe langa Dica-Bilasco ! Cred ca aici imi da toata lumea dreptate.

 

Asa e , au jucat cu o echipa slaba , dar brazilianul asta chiar arata ca stie ce inseamna sa fi un varf , sa il vedem si in campionat , dar dupa ce a aratat sper sa il tina pe bara pe Bilasco care mimeaza fotbalul.

 

:)) ))))

 

Chiar ma intrebam cand o sa apari si sa zici de Maicon ca e super jucator. Incredibil cum gandesc unii, frate. Moldovenii aia mai aveau putin si-si bagau singuri mingea-n poarta. Aia nici de Liga a 3a la noi nu sunt. Pana si bacauanii mei cred ca se descurcau mai bine.

 

Prietene, in fotbal exista un singur Maicon. Si inca vo' 2 rataciti prin Rusia.

 

Da ma Ronnie , Dacia Chisinau este o echipa slaba , dar la ce atacanti avem noi acum , Maicon e peste toti adunati :)

 

Nu spun asta doar pt ca a dat 2 goluri aseara , o spun datorita felului in care a jucat.Alearga ca un nebun , stie cu mingea , foloseste la fel de bine ambele picioare , are instinctul ala de atacant.

 

Sincer , de la Thereau nu am mai vazut pe nimeni la fel in Ghencea :)

MoWeed27.03.2011 10:25

Maicon, salvatorul.

Astept cu interes primul meci prost dupa care va fi facut panarama, va fi injurat si el si Jiji ca l-a luat.

Bushu`27.03.2011 10:51

Costea-Maicon din vara , ce ziceti ?

ebonyc27.03.2011 11:03

Ma, dupa preluari asa pare ceva deosebit, dar aband in vedere ca si Bilasco a dat gol ne da totusi de gandit. Bine, Maicon totusi avea niste fundasi pe langa el la goluri pe cand Bilasco era liber blana. Pana nu-l vezi intr-un meci cu o echipa dinasta care parcheaza Loganurile pe linia portii nu poti sa te pronunti. Astia de la Chisinau saracii aveau autostrada in aparare.

 

Costea-Maicon din vara , ce ziceti ?

 

Eu zic fara Gigi de acum si la vara poate juca si bunicu lui Surdu cu nevasta lui Bilasco.

red&blue_boy27.03.2011 11:58

Ne extaziem iar dupa un meci amical,cu o echipa slaba,care poate a jucat si mai slab decat de regula...Ne-a Jiji asa o fi facut intelegerea cu ala de la Dacia,care am inteles ca e un simpatizant al ciobanului,sau sunt prieteni,nu stiu exact,,sa vina si sa-l bata la scor,sa ne mai dea peste nas noua bagabontilor...

Stati sa-l vedem pe Maicon in meciuri oficiale,in cateva meciuri barem,apoi sa ne formam o parere.Asa,dupa un meci,daca i-ar iesi si lui Bnael niste faze,da doua goluri,gata inseamna ca e meserie...

bogdinho'27.03.2011 13:01

Ma refer la felul in care se misca , cum atinge mingea , stie , asta se vede clar.

Ronnie27.03.2011 13:11

Fotbalul se joaca pe goluri nu pe "felul in care se misca".

Bogdan27.03.2011 13:44

Sa-i asteptam debutul, sa-l vedem la joc in vreo 3-4 meciuri (asta daca apuca) si abia atunci sa ne facem o parere.

bogdinho'27.03.2011 15:11
Fotbalul se joaca pe goluri nu pe "felul in care se misca".

 

Da ma , ai dreptate , dar eu vreau sa fac o paralela intre el si Bilasco. E cu 10 clase peste Bilasco si nu inteleg de ce nu joaca titular inaintea lui,asta vreau sa spun.

 

Oricum , nu poti sa spui ca nu e un atacant macar interesant,de executie.

 

Imi aduce aminte de Mendoza cand ii vad precizia cu care loveste mingea din piciorul stang!

DelPiero1028.03.2011 08:11

Oricum nu conteaza cat e bun e Maicon.Mai mult de 3 meciuri nu va juca si nici nu va ramane din vara.Indiferent cat e bun e.La FC Steaua 2003 nu conteaza asta.;)

bogdinho'28.03.2011 09:44

Stai linistit ca pana la Paste il cumpara daca o sa evolueze ca la Chisinau.

Bogdan28.03.2011 10:14

Daca si iar daca. Dupa un meci nu poti sa-ti faci o parere. Echipele mari pe afara urmaresc jucatorii in zeci de meciuri si noi ne facem o parere dupa primul meci cu o echipa de desculti.

blindica28.03.2011 10:42
Stai linistit ca pana la Paste il cumpara daca o sa evolueze ca la Chisinau.

 

Bineinteles,cum s-a intamplat cu toti jucatorii...pana la Paste,pana la vara,de la vara,din sezonul urmator.Daca Maicon isi face treaba intr-un meci de publicitate,nu inseamna ca e valoros si pentru asta nici nu trebuie sa vad meciul. Pana la vara,Maicon are toate sansele sa ''devina'' strain si de culoare,de cele mai multe ori o ''piedica'' in crearea echipei de top formata din spuma autohtona.

bogdinho'28.03.2011 10:56
Daca si iar daca. Dupa un meci nu poti sa-ti faci o parere. Echipele mari pe afara urmaresc jucatorii in zeci de meciuri si noi ne facem o parere dupa primul meci cu o echipa de desculti.

 

Dacia Chisinau este egala cu Sheriff pe primul loc in campionatul de peste Prut si daca ne aducem bine aminte , vom vedea ca cei din Tiraspol au facut rezultate destul de interesante in ultimii ani ( victorii cu Twente,Dinamo Kiev,egaluri cu Steaua,Alkmaar sau Bate Borisov).

 

Asa ca , descultii nu sunt tocmai desculti :)

Bogdan28.03.2011 11:24

Amicale bre.. amicale. Una e meciul oficial una e amicalul.

Adrian28.03.2011 11:57

Bocdinho ai cea mai pura logica lucesciana. Numai ala mai era la fel de dus incat sa zica ca sahtior e o echipa mai buna ca Barca, ca el a batut pe Arsenal cu 2-1(a uitat sa spuna ca in tur o luase cu 5-1 si ca meciul ala nu mai conta) iar Arsenal a batut pe Barca tot cu 2-1.

 

Probabil ne vei spune in curand ca echipele care au batut pe Steaua in sezonul in care am ajuns in semifinala UEFA sunt la fel de bune sau poate chiar mai bune ca Boro.

bogdinho'28.03.2011 12:03
Amicale bre.. amicale. Una e meciul oficial una e amicalul.

 

 

Ai dreptate , amicale , sa speram ca il vom vedea si in oficiale.Nu cred ca Sorinaccio ar fi chiar atat de nebun incat sa il tina pe banca si sa joace tot cu vendeta Bilasco.

Ronnie28.03.2011 15:20

@OFF-TOPIC.

Bogdinho, juma' de posturi pe pagina asta sunt numai ale tale. Ma-ngrozesc daca ma uit la tot topicul. Incearca sa postezi mai rar si mai calitativ.

«1234»