FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Maicon Pereira de Oliveira

«1234»
pytycrys23.04.2011 13:21
Da' ce a facut Maicon de e asa celebru? Si cel care a luat Champions Leagueul joaca la Inter, nu este acelasi cu cel de la Steaua.

 

Fratii Costea, Ganea, Axente, Alexe, Herea, Eric, Moraes (daca mai e la Bistrita), Danciulescu, Niculescu... sunt jucatori peste Maicon.

 

Da, dar noi nu-i avem pe niciunul din aia..

blindica23.04.2011 13:27

Fiti calmi cu Maicon,si daca da 2 goluri impotriva lui Dinamo,tot nu-l cumpara.Si daca l-ar cumpara,nu cred ca este chiar atat de decisiv,sigur,este peste Bilasco la momentul de fata. Jocurile sunt facute pentru alti oameni de la vara inainte.

Ronnie23.04.2011 13:42
Fratii Costea ? Hai ca ma faci sa rad .. ori esti Oltean ?:))

 

Ideea principala este ca Maicon nu e peste ei. N-am spus de niciunul ca ar fi super atacant. Singurii atacanti din Romania care-mi plac sunt Alexe si Mihai Costea.

bogdinho'23.04.2011 14:03

Da ma , dar Alexe si M.Costea nu sunt tocmai atacanti , mai mult aripi in banda stanga :)

 

ebonyc23.04.2011 16:29
Da' ce a facut Maicon de e asa celebru? Si cel care a luat Champions Leagueul joaca la Inter, nu este acelasi cu cel de la Steaua.

 

Fratii Costea, Ganea, Axente, Alexe, Herea, Eric, Moraes (daca mai e la Bistrita), Danciulescu, Niculescu... sunt jucatori peste Maicon.

 

Suntem in Can-can aici? Vorbim de celebritate?

 

Sunt peste Maicon la ce? La cat de mult i-ai vazut jucand poate. Asa cum ne critici pe noi ca de ce il consideram asa de bun pe Maicon dupa atat de putine meciuri asa ar trebui si tu ca sa te abtii de la pareri negative despre el nestiind nimic despre el.

 

Si am vazut ca l-ai pus pe Alexe in lista aia... Ca varf e extrem de slab. Suturile lui aterizeaza majoritatea dupa centrarile lui Banel, adica in peluza. Ca extrema joaca foarte bine deci nu-i poti pune in aceeasi oala. Din lista aia a ta singurul despre care pot spune cu certitudine ca e peste Maicon e Danciulescu. Niculescu a fost odata. Pe Moraes l-am vazut in putine meciuri, dar pare bun. Eric o juca el si atacant la Gaz Metan, dar tosusi e mijlocas ofensiv. Herea la fel. La Ganea... prefer sa ma abtin, iar fratii Costea au calitati, dar nu au scoala fotbalului. Si mai ai niste zeci de enumerat ca vad ca abia ai gasit zece.

 

Treaba e ca pana una alta are 3 goluri in 3 meciuri si pana statistica asta se va schimba mai bine va abtineti de la exclamatii gen: 'cine e Maicon asta".

bogdinho'28.04.2011 07:59

Cartu are probleme grave de apreciere cand vine vorba de atacanti.

 

De ce a trebuit sa fie Bilasco titular cu Dinamo , un atacant care in tot campionatul nu imi amintesc sa fi dat mai mult de 2 goluri , in locul unuia ca Maicon care a inscris in ultimele 2 meciuri de campionat 3 goluri , prin care a adus 6 puncte in meciurile cu Otelul si Sportul.

 

Incredibil , stau si ma gandesc , fara alea 6 puncte eram in afara Europei acum !

Marius24.07.2011 19:06

A doua dubla in doua meciuri pentru cioara asta MULT MAI SLABA decat MARELE BILASCO!

 

http://rutube.ru/tracks/4660674.html?v=d8d...a8c247c43de8fd1

 

Khalid24.07.2011 22:07

Maicon a dat 3 goluri in 6 meciuri dintre care doar doua titular(sper sa nu ma insel) intr-un moment in care echipa se chinuia pe teren si totodata in clasament. Avand in vedere acest aspect si faptul ca am aruncat de multe ori cu banii pe jucatorii care erau in stadiu de viitoare speranta nu cred ca 800.000 de euro erau prea multi bani.

Adrian06.08.2011 05:30
Fostul stelist Maicon a mai reusit o dublă pentru Volyn Lutk, a treia din acest sezon, in fata celor de la Illitchivets Mariupol, partidă cîștigată de echipa sa cu 2-1.

 

 

Brazilianul nu a fost agreat de Steaua, care nu a dorit să activeze clauza si să-l transfere definitiv, iar acum s-a dezlantuit in campionatul ucrainean. Atacantul sud-american a marcat si in această seară de două ori, in partida Illitchivets Mariupol - Volyn Lutsk (1-2) si e golgeterul la zi al campionatului dominat de Dinamo Kiev si Șahtior.

 

Aceasta este cea de-a treia dublă reusită de Maicon in acest sezon, in primele cinci etape. Brazilianul a marcat toate cele sase goluri ale echipei sale, aducind de unul singur 7 puncte celor de la Volyn Lutk.

 

 

5 goluri a marcat Maicon in Romania, 3 pentru Steaua si 2 pentru echipa secundă a "roș-albastrilor"

 

Bine ca l-a dat Steaua. Doamne fereste sa fi dat goluri aici :))

bogdinho'06.08.2011 06:39

Fantastic Maicon , parca vezi ca il ia Shahktar Donetsk in iarna cu vreo 20 de milioane ! Sa vezi oftica pe Ciobi :))

JDERUL06.08.2011 09:14

De ce sa avem un atacant care sa inscrie de doua ori intr-un meci? Nu-i mai palpitant sa avem patru care sa inscrie o data la doua sezoane?

Glumesc,desigur. Acum sa vorbim serios,cred ca Maikon nu a fost oprit la Steaua pentru ca el nu se pricepea la ,,miti-beaha",jocul de posesie care va revolutiona fotbalul modern din Pipera!

AG06.08.2011 09:29

cu maicon, tatu, Stancu si 2x costea, ne durea la Vasile tot sezonul ... ce rusescu,moraes si altii .. bla bla

marele impresiar giginho..

ebonyc09.08.2011 07:10

Uite ca pe zi ce trece ne demonstreaza ca nu l-am laudat degeaba. Pai ce sa faca cu 3 duble la Steaua? Ce, aici se joaca table? E mai bun Rusescu, a marcat cu Mioveni un gol, mai marcheaza pe la sfarsitul campionatului. Vedem noi marele atac cate goluri va da cu Cluj sau in UEFA. Nu zc ca e atac foarte slab. E peste "celebrul" Bilasco-Surdu, dar decat 1.2 milioane pe Costea la risc merita mai degraba Maicon inca 800 de mii si stiai ca face treaba. Probabil ca n-a vrut sa invete cum se zice "traiasca ne-a Gigi!".

 

http://www.youtube.com/watch?v=UyKbzwLLs2M

 

http://www.youtube.com/watch?v=PzUp-w9ifIM...;feature=relmfu

edynho15.08.2011 05:42

A marcat din nou 7 goluri in 6 etape cred , maine-poimaine il vezi pe 5-6 mil la Dinamo Kiev si pe cioban cum isi baga unghia-n gat

ebonyc27.08.2011 12:48

Volyn - Obolon 1 - 1 normal gol maicon

http://www.matchhighlights.org/2011-08-26-...-1-obolon-Kiev/

edynho27.08.2011 16:16

E golgeter in momentul asta cu 8 goluri in Ucraina , sper sa mai dea multe goluri sa il ia vro echipa din Rusia cu cateva milioane bune , ca sa ii vedem pe migi si mitza cum se sinucid de ciuda..

Ronnie27.08.2011 16:24

Are 7 goluri, nu 8.

ebonyc27.08.2011 17:24
Are 7 goluri, nu 8.

 

Da, ciudat. In meciul cu Oleksandria inscrisese un gol, dar vad ca e trecut inscris de Shikov.

red&blue_boy27.08.2011 21:07

Mai terminati cu Maicon asta, parca daca era asa bun ne-a Jiji nu vedea asta, nu-l tinea. Mai ales daca n-ar fi trebuit sa dea si ceva bani sa-l ia. :)

edynho30.08.2011 06:55
Are 7 goluri, nu 8.

8 are

Marius09.09.2011 17:51
clausblaus09.09.2011 18:39

Si ce daca are 8,9 sau cate-o fi avand?Nu se compara campionatul ucrainean cu al nostru,suntem muuuuult peste ei la toate capitolele...................mai putin la fotbal!!!

Stryker25.09.2011 21:06

Steaua mai face inca un meci penibil, Mhai Costea si Rusescu nu gasesc poarta, intre timp Maicon continua sa marcheze goluri in Ucraina ...

 

Intrebat de Iovanovici la emisiune, daca-l regreta pe Maicon, Fecali, cel numit pe nedrept patronul Stelei, raspunde cu sictir ca Maicon era bun de circ, nu de fotbal ...

 

Pana la urma faptele vorbesc, Maicon e golgheter in Ucraina, Mihai Costea si Rusescu sunt doi atacanti de pluton din Romania, asta cand te gandesti ca fostul prazar, a costat de doua ori mai mult cat ar fi costat brazilianul.

clausblaus26.09.2011 11:00

Tocmai asta este problema,Maicon este bun pentru fotbal caci daca era bun pentru circ avea un loc asigurat in echipa celui mai mare circar din Romania.

red&blue_boy26.09.2011 11:39

Pana la urma ma gandesc ca poate e mai bine asa pentru Maicon. Cine-l punea la Steaua in valoare, cu o pasa de gol, avea cu cine sa schimbe o pasa rapida, sa faca un contraatac? Cu Tanase , Brandan ?

Mai ales ca singurul pasator adevarat de la noi a plecat sa invete franceza! :)

«1234»