FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ortodoxismul si Biserica Ortodoxa Romana

«1161718»
LDS21.10.2012 21:35

N-am sa inteleg niciodata cum Dracu', pardon de ortodoxie, unii dintre noi relateaza intamplari si citate, cuvant cu cuvant, care s-au petrecut si s-au spus acum cateva sute si mii de ani... Noua nu ne este clar ce s-a intamplat acum douazeci si trei de ani, la revolutie, habar n-avem de culisele multor evenimente ce s-au desfasurat in secolul douazeci, da' stim cu precizie ce s-a spus si s-a facut acu' doua mii de ani...

Kellerman28.10.2012 10:43

Eu nu inteleg cum cand vine vorba de religie, trebuie sa apara si cuvantul evreu. Eu nu inteleg cum au scris ei despre ei ca sunt alesi si mai important, cum poate lumea intreaga acum sa creada astfel de baliverne pe care biblia (100% creatia evreilor) le spune. Chiar nu se vede ca aia si-au scris o carticica unde ei sunt cei mai smecheri dintre smecheri si noi restul suntem niste prosti care nu meritam sa traim ?

«1161718»