Si de masini scumpe, mai ceva ca-n Bucuresti, din ce-am auzit pe la unii si pe la altii.
Hai si eu:
Focsani. Legenda spune ca numele i-a fost dat in vremea lui Stefan cel Mare, in urma unei intreceri la bautura intre un muntean si-un moldovean, orasul fiind fix pe granita. Pe moldovean il chema Focsa. Prima capitala comuna de facto a Principatelor Unite.
Ce nu-mi place la el e ca n-are niciun munte, nicio colina, ceva mai denivelat. Ce-mi place e ca pana la "Unirii" fac 10 minute pe jos, cu tot cu imbracat si incaltat si ca e relativ curat si relativ aproape de Bucuresti.
Multi stelisti, ca-n toata Moldova, majoritatea se intreaba de ce nu sustin drogatii echipa, ca-n toata Moldova. TOATA Moldova (dupa cum ne-am convins si cu ocazia meciului de la Tiraspol).