FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«13456747»
Maye28.01.2011 12:09

Demba Ba la West Ham.

 

0,,12562~9372843,00.jpg

 

Ivan Rakitic (Schalke 04) si Gary Medel (Boca Juniors) au semnat cu Sevilla.

Ronnie28.01.2011 18:06

Luis Suarez foarte aproape de a ajunge la Liverpool pentru 26.5m de euro!

 

http://www.liverpoolfc.TV/news/latest-news...ree-suarez-deal

 

 

red&blue_boy28.01.2011 19:16

Un jucator foarte bun,dar nu stiu daca lui Suarez i se potriveste Premier League.Mai degraba l-as fi vazut jucand in Spania sau Italia...Oricum,ramane de vazut cum se va descurca intr-un campionat puternic.

 

 

Milan l-a luat pe Didac Vila de la Espanyol.

Maye28.01.2011 20:40

Giampaolo Pazzini la Inter.

 

140994-500.jpg

 

http://www.inter.it/aas/news/reader?N=51244&L=it

blindica28.01.2011 20:47

Sampdoria este desfiintata,practic.

red&blue_boy31.01.2011 09:17

Robbie Keane a fost imprumutat de Tottenham la West Ham .

ady.fcsb31.01.2011 11:25

Superb ! Kapetanos a semnat cu CFR. Sper sa dea 3 goluri in returul cu Steaua.

Daniel-Ionut31.01.2011 14:44

Paul Codrea din nou in Serie A, a semnat cu Bari!

bodrumdan_barkahan31.01.2011 15:21

freddy adu de la benfica a venit la istanbul ca sa semneze cu echipa çaykur rizespor din divizia b

gio_stgloria31.01.2011 17:06
Superb ! Kapetanos a semnat cu CFR. Sper sa dea 3 goluri in returul cu Steaua.

ai de plua mea :|

Daniel-Ionut31.01.2011 17:29

Matri de la Cagliari la Juventus pentru 15 milioane de euro.

 

Legrottaglie (Juventus) a semnat un contract pana la finalul sezonului cu AC Milan.

 

Paul Konchesky, imprumutat de Liverpool la Nottingham Forest.

 

Angelos Charisteas a semnat cu contract valabil pana la finalul sezonului cu Schalke 04.

 

Carlos Vela, imprumutat de Arsenal la WBA.

 

Newcastle a acceptat oferta de 40,8 milioane de euro facuta de catre Liverpool pentru atacantul Andry Carroll, si se pare ca Torres are cale libera spre Chelsea contra sumei de 79,5 milioane de euro.

 

Internazionale Milano ar dori sa il aduca pe Radu Stefan de la Lazio pe "Meazza" la schimb cu Davide Santon.

*Alecs*31.01.2011 17:35

Inca nu sunt facute toate formalitatile dar pana la ora 11 se vor realiza in proportie destul de mare:

 

Torres : Liverpool > Chelsea (in jur de 50 mil lire)

Carroll: Newcastle > Liverpool (in jur de 35 mil lire)

Michael Bradley: Gladbach > Villa

Charlie Adam: Blackpool > Liverpool

James Beattie: Rangers > Blackpool

Stephen Ireland: Villa > Newcastle

David Luiz : Benfica > Chelsea (21 mil lire)

 

Confirmate:

 

Konchesky: Liverpool > Nottingham Forest (imprumut)

Martins: Rubin Kazan > Birmingham (imprumut)

Andy Reid: Sunderland > Blackpool

Tuncay: Stoke > Wolfsburg

 

Nu stiu daca s-a mai scris, de acum cateva zile:

 

Muntari: Inter > Sunderland (imprumut)

Sessegnon: PSG > Sunderland

David Healy: Sunderland > Rangers (imprumut)

 

________________________________________________________

 

Sume ridicole atat pentru Torres cat si pentru Carroll.

SuperstaR1831.01.2011 18:05

Pentru un jucator de 22 de ani fara multe sezoane ca profesionist si cu vreo 30 si ceva de goluri din care jumatate in Liga a 2a, suma de 40 de milioane de euro mi se pare imensa :|

 

Oricum Andy Carrol se anunta ca un jucator promitator, un fel de nou Alan Shearer. Dar de jucatori d-astia asa "noi" din care confirma 1 din 1000 ne-am plictisit cu totii. Iar despre suma platita pe Fernando Torres... WOW! Pai o suma asemanatoare s-a platit acum cativa ani pe Zidane, dar pe vremea aia se spalau banii negri in draci! Si cluburile se imprumutau cu sutele de milioane de euro la banci.

 

Nu stiu... mi se par un pic prea umflate sumele. Fotbalul se transforma din ce in ce mai mult in entertainment, iar fotbalistii sunt tratati ca niste actori/cantareti.

 

 

ady.fcsb31.01.2011 20:11

Nici-unul nu cred ca isi merita banii. Torres se accidenteaza destul de des iar Caroll mi se pare jucator de 15 maxim 20 mil .

 

Freddy Adu in Liga 2 din Turcia? :blink: wow .Stiu ca era un jucator care promitea mult in urma cu 3-4 ani.

Ronnie31.01.2011 20:20

Caroll imi place mult. Liverpool isi cumpara un fotbalist foarte, foarte bun.

Maye31.01.2011 20:41

City si Real au stricat piata transferurilor

red&blue_boy31.01.2011 21:07
Paul Codrea din nou in Serie A, a semnat cu Bari!

Si va ajunge din nou in Serie B! :)

 

Internazionale Milano ar dori sa il aduca pe Radu Stefan de la Lazio pe "Meazza" la schimb cu Davide Santon.

Inter l-a luat pe Nagatomo de la Cesena si l-a dat la acestia pe Santon.Ambii imprumutati pana in vara.

 

Caroll imi place mult. Liverpool isi cumpara un fotbalist foarte, foarte bun.

Da,dar exagerat de scump.Nu merita banii astia,cel putin nu acum...

butcher_6931.01.2011 22:25

Fernando Torres la Chelsea pentru 50 milioane euro.

 

50 milioane lire sterline...scump f.scump nu da randament de banii astia...dar,are balta peste.

Maye31.01.2011 23:40

Suarez

 

108478097ap006_luis_suarez_.jpg

 

Carroll

 

carroll01_4d474689b6d2d302412837.jpg

gio_stgloria01.02.2011 00:30

Torres isi doreste performanta , asa cum si-a dorit si Owen atunci cand a plecat de la Liverpool.Dragoste cu forta nu se poate.

Prevad un viitor sumbru pentru Liverpool , cu un Luis Suarez talentat , dar cu o placere extraordinara de a se juca cu mingea si de a rata exasperant si cu Caroll care nu cred ca va confirma.

In plus , trecerea lui suarez de la campionatul olandei care este unul slabut, la cel al angliei va face ca acomodarea lui sa dureze ceva , sau chiar sa nu se regaseasca.

Raman la convingerea ca Suarez s-ar fi potrivit mai mult pe sistemul lu arsenal, insa wenger doarme in ghete dupa cum arata campania de transferuri inexistenta din aceasta iarna a tunarilor. Arsenal este inca in cautarea lui Henry din pacate. Pe van persie l-au distrus accidentarile desi a dat semne de revenire in ultimul timp , iar chamack nu m-a convins in nici un fel.

bodrumdan_barkahan01.02.2011 06:11

Altidore de la villareal imprumutat pana in sfarsit de an la Bursaspor...

Daniel-Ionut01.02.2011 07:48

David Luiz de la Benfica la Chelsea pentru 21 milioane de euro.

 

Giovani Dos Santos (imi place mult jucatorul asta) imprumutat de Tottenham la Racing Santander.

 

El-Hadji Diouf imprumutat de Blackburn la Rangers.

 

Eidur Gudjonshen imprumutat de Stoke la Fulham.

 

Daniel Sturridge imprumutat de Chelsea la Bolton.

RedScorpyON01.02.2011 08:19
Torres isi doreste performanta , asa cum si-a dorit si Owen atunci cand a plecat de la Liverpool.Dragoste cu forta nu se poate.

Prevad un viitor sumbru pentru Liverpool , cu un Luis Suarez talentat , dar cu o placere extraordinara de a se juca cu mingea si de a rata exasperant si cu Caroll care nu cred ca va confirma.

In plus , trecerea lui suarez de la campionatul olandei care este unul slabut, la cel al angliei va face ca acomodarea lui sa dureze ceva , sau chiar sa nu se regaseasca.

Raman la convingerea ca Suarez s-ar fi potrivit mai mult pe sistemul lu arsenal, insa wenger doarme in ghete dupa cum arata campania de transferuri inexistenta din aceasta iarna a tunarilor. Arsenal este inca in cautarea lui Henry din pacate. Pe van persie l-au distrus accidentarile desi a dat semne de revenire in ultimul timp , iar chamack nu m-a convins in nici un fel.

 

 

Nu doarme in ghete Arsene. Pur si simplu stie ca fotbalul nu se face cu sutele de milioane. El refuza an de an zeci de milioane de lire buget de transferuri,pentru ca an de an mai apare cate un Song,Denilson,Jack Wilshire(cred ca am scris bine) sau altii. D-aia zici tu ca doarme in ghete. Oricum jocul lui Arsenal e la ani lumina de jocul lui Chelsea sau Liverpool.

gio_stgloria01.02.2011 10:44
Nu doarme in ghete Arsene. Pur si simplu stie ca fotbalul nu se face cu sutele de milioane. El refuza an de an zeci de milioane de lire buget de transferuri,pentru ca an de an mai apare cate un Song,Denilson,Jack Wilshire(cred ca am scris bine) sau altii. D-aia zici tu ca doarme in ghete. Oricum jocul lui Arsenal e la ani lumina de jocul lui Chelsea sau Liverpool.

Wenger isi doreste performanta , la fel ca si cei ce sunt fani arsenal , mereu suntem aproape , dar fara vreo 2 achizitii trasnet nu poti sa faci saltul ala de care e nevoie pentru a castiga trofeul. Imi place politica lui arsenal, dar nu e de ajuns sa cresti tineri. Iti trebuie experienta catorva jucatori maturi si foarte bine cotati.

ebonyc01.02.2011 12:37
Wenger isi doreste performanta , la fel ca si cei ce sunt fani arsenal , mereu suntem aproape , dar fara vreo 2 achizitii trasnet nu poti sa faci saltul ala de care e nevoie pentru a castiga trofeul. Imi place politica lui arsenal, dar nu e de ajuns sa cresti tineri. Iti trebuie experienta catorva jucatori maturi si foarte bine cotati.

 

Catorva, adica 2-3 ar fi de ajuns cred eu, cate unul in fiecare compartiment.

«13456747»