FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«1252627282947»
iNsTiGaToR08.07.2012 16:17
The Daily Mail reports rumours coming out of Russia that City boss Robert Mancini is being targeted to take over the Russian national team. City have quickly poured water on this rumour with the manager and players about to fly to Austria for pre-season training. mcfc.co.uk
Daniel-Ionut09.07.2012 09:29

Francois Clerc, de la Nice la Saint-Etienne.

Jan Vertonghen, de la Ajax la Tottenham.

blindica09.07.2012 10:20

Cica Werder Bremen s-a inteles cu Juventus Torino pentru a-l transfera pe olandezul Eljero Elia.

 

http://www.werder.de/en/aktuell/news/39902.php

Maye09.07.2012 14:09

Park, 2 ani la QPR

 

0,,10373~11026810,00.jpg

iNsTiGaToR09.07.2012 14:25

Parca era imprumutat

Maye09.07.2012 18:02

Nu. Definitiv.

blindica10.07.2012 20:02

Jose Manuel Flores de la Genoa a semnat cu Swansea City pentru 2 milioane de lire sterline.

 

Jonathan De Guzman de la Villarreal, imprumutat un an la Swansea City.

 

http://www.premierleague.com/en-gb/news/ne...der-flores.html

 

 

Daniel-Ionut11.07.2012 14:12
  • Maxi Lopez de la Catania la Sampdoria pentru 8 milioane de €.
  • Alan Smith la MK Dons, liber de contract.
  • Elia de la Juventus la Werder Bremen pentru 5.5 milioane de €.
  • Andreas Isaksson de la PSV la Kasimpasa.
  • Chevanton la Lecce.
  • Andrew Johnson de la Fulham la QPR.
  • Emre Berezoglu de la Fenerbahce la Atletico Madrid.
  • Cristian Rodriguez de la Porto la Atletico Madrid.
  • Sebastian Giovinco de la Parma la Juventus pentru 11 milioane de €.
  • Ederson de la Lyon la Lazio.
  • Goran Pandev de la Inter la Napoli pentru 7.5 milioane de €.
  • Ishak Belfodil de la Lyon la Parma pentru 2.5 milioane de €.
  • Dani Carvajal de la Real Madrid la Leverkusen pentru 5 milioane de €.
  • Philipp Wollscheid de la Nurnberg la Leverkusen pentru 7 milioane de €.
  • Dante de la Mgladbach la Bayern Munchen pentru 4.7 milioane de €.
  • Granit Xhaka de la Basel la Mgladbach pentru 8.5 milioane de €.
  • Alvaro Domninguez de la Atletico Madrid la Mgladbach pentru 8 milioane de €.
  • Julian Schieber de la Stuttgart la Bor. Dortmund pentru 5.5 milioane de €.
  • Emanuel Pogaretz de la Hannover la Wolfsburg pentru 2.3 milioane de €.
  • Ola John de la Twente la Benfica pentru 9 milioane de €.
  • Jackson Martinez de la Jaguares la Porto pentru 8.8 milioane de €.
  • Jonathan Zebina de la Brest la Toulouse.
  • Dusan Tadic de la Groningen la Twente pentru 7.7 milioane de €.
  • Ben Foster de la Birmingham la WBA.
  • Adam Durry de la Norwich la Leeds United.
  • Danny Murphy de la Fulham la Blackburn.
  • Paul Green de la Derby la Leeds United.
  • Tomasz Kuszczak de la Manchester United la Brighton.
red&blue_boy12.07.2012 11:51

Cica Ibrahimovic s-ar fi inteles cu PSG, mai fiind discutii la nivelul salariului. Se pare ca suedezul vrea undeva pe la 14 milioane pe an...

Cu aceasta mutare Milan poate sa isi ia gandul de la Serie A, ca de UCL oricum nu era vorba...

 

Francezii se pare ca insista si pentru Silva, din nou.

ebonyc12.07.2012 12:26
  • Sebastian Giovinco de la Parma la Juventus pentru 11 milioane de €.

 

Juventus l-a avut pe Giovinco, l-a dat la Parma si acum l-a cumparat inapoi?

Daniel-Ionut12.07.2012 12:38
Juventus l-a avut pe Giovinco, l-a dat la Parma si acum l-a cumparat inapoi?

 

Da.

Maye12.07.2012 21:17

Alte oficiale:

 

Jan Vertonghen de la Ajax la Tottenham, pentru 8,5 mil.

Hugo Rodallega, liber de contract, a semnat cu Fulham.

Mounir El Hamdaoui de la Ajax la Fiorentina.

Maxi Lopez de la Catania la Sampdoria.

Giovanni Sio, luat pe 6mil in iarna de la Sion, a fost imprumutat de Wolfsburg la Augsburg.

olfgob12.07.2012 23:06

Ibra si Thiago Silva la PSG, 62 milioane.(sursa gsp, care spune ca Berlusconi a confirmat mutarea)

red&blue_boy13.07.2012 04:10

Inca nu e oficial. S-ar parea ca pana la urma va pleca doar Ibrahimovic.

red&blue_boy13.07.2012 06:44

Berlusconi ar fi declarat ca i-a dat pe Ibrahimovic si Silva la PSG pentru 150 de milioane, platibile in 2 ani ...

south-side13.07.2012 07:54

Cam multicei bani sa fie adevarat. Si cred ca amandoi fac maxim 100. Dar na cu seicii nebuni nu te pui...

red&blue_boy13.07.2012 08:03

Da, cam mare suma.

Acum, deocamdata nimic nu e sigur...

Alexandru H.13.07.2012 09:39
Berlusconi ar fi declarat ca i-a dat pe Ibrahimovic si Silva la PSG pentru 150 de milioane, platibile in 2 ani ...

 

150 de milioane reprezinta suma transferurilor plus banii economisiti din salariile celor doi in urmatorii ani.

red&blue_boy13.07.2012 09:42

Tot e vorba de o suma peste 100 de milioane ...

south-side13.07.2012 11:29

Se pare ca din ce am auzit pe la emisiuni in italia, Thiago e deja negociat, mai ramane Ibrahimovic. Oricum o lovitura de imagine in lumea asta a seicilor obsedati sa bage bani in fotbal. Si sunt din ce in ce mai multi.

 

Nottingham si mai nou Leeds cu familia regala din Bahrain. Se cam duce naibii fotbalul

 

Am vazut in poll-uri ca pe langa Dzeko si Tevez se vehiculeaza si Destro. Un tanar care imi place si ar fi bine sa ajunga pe scena fotbalului mare. Alta gafa parerea mea a lui Inter care l-a inclus in afacerea Ranocchia, n-ar fi trebuit. Un produs bun din toata gradina aia zoologica de ciudati negri care sunt promovati in ultimii ani.

Maye13.07.2012 20:52
150 de milioane reprezinta suma transferurilor plus banii economisiti din salariile celor doi in urmatorii ani.

Plus taxele aferente.

Maye13.07.2012 21:02

Maxi Rodriguez de la Liverpool la Newell`s Old Boys.

Oficial

 

Fabio Borini de la AS Roma la Liverpool.

 

copy_of_prliverpoolnewboy03.jpg

 

Danijel Pranjic de la Bayern Munchen la Sporting Lisabona.

 

68678.jpg

 

Hamit Altintop de la Real Madrid la Galatasaray.

 

Oficial

 

 

Daniel-Ionut14.07.2012 17:34

Tot offtopicul a fost mutat AICI.

Sa ramanem la transferurile internationale.

red&blue_boy14.07.2012 22:24

Asta cred ca trebuia sa ramana aici. :)

 

Se pare ca luni vor semna amandoi cu PSG ...

 

 

 

Destro e aproape de Milan, daca se fac mutarile celor doi la PSG e ca si luat. Si s-ar putea sa mai vina si Astori.

 

 

 

ps Silva e la PSG....

 

http://www.psg.fr/fr/Actus/003001/Article/...ue-Thiago-Silva

south-side15.07.2012 06:38

Da pai de la inceputul stirilor cand se vorbise si de Ibrahimovic in ecuatia asta Silva era deja incheiat facuse vizita. Presa i-a bagat ca ar veni la pachet dar in realitate doar unul era transferat. Oricum la Ibrahimovic e si agentul ala **** care trebuie sa-si faca show-ul, jucatorul la randul lui care trebuie sa-si faca show-ul (remember : "nord,sud,est,vest, eu sunt cel mai bun").

 

La Milan din ce am auzit se vorbea de o greseala in cazul sudezului. Ceva in genul ca a fost legat cu un contract prea mare,pe multi ani pentru un jucator trecut de varsta de 30. Din cate am priceput daca ma mai duce italiana mea de balta era numita "o greseala economica care putea fi fatala Diavolului".

«1252627282947»