FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«1212223242547»
Arsenal1886Steaua194702.06.2012 09:15

Bayern parca il voia pe Dzeko... daca l-au luat pe Pizzaro ma indoiesc ca il cumpara si pe bozniac...

bodrumdan_barkahan03.06.2012 14:51

Dirk Kuyt la fenerbahçe

Ronnie03.06.2012 15:13

Pe ce bani?

Maye04.06.2012 17:01

Eden Hazard, oficial la Chelsea.

 

 

Si-au luat belgieni buni si tineri : Courtois, De Bruyne, Lukaku si Hazard.

 

Dirk Kuyt la fenerbahçe

giris.jpg

danimarcu04.06.2012 18:31
Pe ce bani?

 

Probabil pe euro. :yes:

Maye04.06.2012 21:45

Ronaldinho de la Flamengo la Atletico Mineiro.

 

Hedwiges Maduro de la Valencia la Sevilla.

 

Facundo Roncaglia de la Boca Juniors la Fiorentina.

Daniel-Ionut05.06.2012 06:18
Ronaldinho de la Flamengo la Atletico Mineiro.

 

Pacat... speram sa se intoarca in Europa.

Maye05.06.2012 08:09
Ronnie05.06.2012 09:25

Un transfer foarte bun.

gio_stgloria05.06.2012 09:58

Noul Park ?

blindica05.06.2012 17:53

Super transfer! Mie mi se pare ca e peste Park.

________

 

Daca se pune ca transfer, noul antrenor al lui AS Roma este Zdenek Zeman, 65 de ani, un obisnuit al fotbalului din ''cizma''.

 

zeman_e_baldini_a_trigoria_conferenza.jpg

red&blue_boy05.06.2012 18:33

O sa-i rupa Zeman pe Totti si compania la antrenamente ! :)

bodrumdan_barkahan06.06.2012 16:10
red&blue_boy08.06.2012 06:07

Palacio de la Genoa la Inter .

Ronnie08.06.2012 07:24

Nu ca n-ar avea Inter atacanti de mana a doua. Milito, Forlan, Pazzini, Zarate...

ebonyc08.06.2012 12:32

Selectionerul Poloniei spune ca Lewandowski a semnat cu Manchester United.

Ronnie08.06.2012 13:10

Sincer, nu prea inteleg acest transfer. Nu mi se pare mai bun decat Welbeck sau Hernandez. Cred ca United are mai mare nevoie de Modric si mai ales Tiote.

 

Am o intrebare pentru cei care au urmarit Bundesliga (eu nu cred ca am vazut mai mult de 2-3 meciuri anul trecut), Kagawa pe ce post a jucat? Intr-un 4-4-1-1 nu vad unde ar evolua la United, mai ales ca pe Rooney nu-l poti scoate din spatele varfului impins.

Alexandru H.08.06.2012 13:22
Sincer, nu prea inteleg acest transfer. Nu mi se pare mai bun decat Welbeck sau Hernandez. Cred ca United are mai mare nevoie de Modric si mai ales Tiote.

 

Am o intrebare pentru cei care au urmarit Bundesliga (eu nu cred ca am vazut mai mult de 2-3 meciuri anul trecut), Kagawa pe ce post a jucat? Intr-un 4-4-1-1 nu vad unde ar evolua la United, mai ales ca pe Rooney nu-l poti scoate din spatele varfului impins.

 

4-2-3-1. Kagawa a jucat in spatele lui Lewandowski sau uneori in stanga, ca inside forward. Daca a fost luat Lewandowski, banuiesc ca Ferguson vrea sa ramana la stadiul de 4411 si sa-l reconverteasca pe Kagawa (pe sistemul "daca e asiatic, e sigur muncitor si se adapteaza usor oriunde") in mijlocas central. Deci ar fi ceva de genul...

 

de Gea

Rafael Smalling Rio Evra

Valencia Carrick Kagawa Nani

Rooney

Lewandowski

 

Ar fi trebuit sa faca un 4231, are jucatori potriviti pentru asta in atac, dar probabil s-a gandit ca investitional nu ar fi facut fata (ar fi avut nevoie de minim 1 jucator in mijloc, in mod normal 2).

 

PS. E totusi mai bine sa asteptam cu Lewandowski pana la un anunt oficial.

drvladyk08.06.2012 13:33

As prefera inca un fundas beton lang Rio, atacanti sunt destui

Arsenal1886Steaua194708.06.2012 16:27

Ronnie,

 

E super bun Kagawa... l-as fi vrut mult la Arsenal sincer... omul a facut jocul Borussiei. Pacat ca mosul Wenger nu s-a miscat sa-l ia. Sper sa nu dea acelasi randament si la voi ca la nemti :P asta din motive simplu de inteles.

Maye09.06.2012 08:42

Cica Lewandowski la United si Piszczek la Real. Ramane de vazut.

drvladyk11.06.2012 16:32

Arsenal are reported to have agreed a £13million fee with Montpellier for the signing of France striker Olivier Giroud

Arsenal1886Steaua194711.06.2012 16:33

Am auzit si eu de Giroud... si nu stiu ce sa zic...sper sa nu vina ca inlocuitor a lui Persie.. sa fie colegi in atac :D

red&blue_boy12.06.2012 19:09

Cica Galliani a fost azi la Paris sa negocieze cu PSG cedarea lui Silva...

Ce caracter infect si asta, spunea ca 99,9 % raman si Ibrahimovic, si Silva.

Daca-l da pe asta e gata Milan, pleaca si Ibrahimovic...

Nu inteleg de ce nu vinde Berlusconi clubul, decat sa isi bata joc de el. Nu-s de acord cu arabii si rusii care vin si arunca cu banii aiurea, dar doar unul dintre astia mai poate salva clubul.

Maye12.06.2012 20:30
«1212223242547»