FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - "U" Cluj 3-0 (1-0)

«1234»
Daniel-Ionut02.12.2010 08:41

FC Steaua Bucuresti - FC "U" Cluj

Luni, 6 decembrie 2010, ora 20:30, DigiSport

Romania, Liga 1, etapa 18

 

Luni, 6 decembrie 2010, Steaua Bucuresti intalneste in Ghencea inca o formatie Clujeana dupa ce in etapa precedenta a primit vizita CFR-ului, acum a venit randul Universitatii din Cluj.

Marius Lacatus are nevoie de cele 3 puncte ca de aer, daca mai vrea sa prinda sarbatorile in culorile ros-albastre, iar orice alt rezultat in afara victoriei este un categoric esec. Dar daca "traditia" din ultimele sezoane se respecta, "U" Cluj, o nou promovata in Liga 1, ar trebui sa plece din Ghencea cu cel putin 1 punct.

In tur Steaua a castigat la Alba cu scorul de 2-1 prin golurile lui Dorel Stoica si Bogdan Stancu, in timp ce pentru Clujeni a marcat Claudiu Niculescu.

 

Meciul va fi transmis in direct de catre DigiSport incepand cu ora 20:30.

 

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Gardos, Geraldo, Latovlevic - Nicolita, Ricardo, Brandan, Tanase - Stancu, Bilasco

"U" Cluj: Hutan - Ungurusan, Szilagyi, Munteanu, Mendy - Delgado, Balde, Pit, Bostina - Niculescu, Machado

 

Cel mai bun marcator din lot:

Steaua: Bogdan Stancu - 12 goluri

"U" Cluj: Claudiu Niculescu - 7 goluri

 

Ultimul rezultat in Liga 1:

Steaua - CFR 2-2

"U" Cluj - Targu Mures 1-1

 

Clasament:

7. Steaua - 17m, 7v, 5e, 5i, 22-16g, 26p

11. "U" Cluj - 17m, 5v, 5e, 7i, 21-30g, 20p

 

Bilete:

Peluze: 10 lei

Tribuna II: 20 lei

Tribuna I: 25 lei

Tribuna 0: 50 lei

Fotolii: 85 lei

 

Cote:

1(1.30) X(4.60) 2(8.25)

 

Clasament complet Liga 1:

snap0208.jpg

 

HAI Steaua! :oleole:

kla200502.12.2010 15:51

te-ai gandit mult pana ai reusit sa regurgitezi asemenea expresii

sau le-ai repetat des in fata oglinzii???

sepcile rosii sunteti voi?

poate niste catelusi in lesa tatucului javra de pe st cel mare

eu va recomand sa va reganditi intai atitudinea si dupa aia sa vorbiti de echipe de fotbal

 

sunteti tot timpul slugi la mai multi stapani

 

ati uitat simularea de meci cu chefereu' cand le-ati dat titlul???

sau "rodajul" de jucatori-javre la ordinul catelului borcica?

 

sepcile rosii poate erau echipa, voi...o gluma

 

ar fi fain sa va dam vreo 3 sa aveti ce duce la Cluj

 

voi iarna mancati fan?
Daniel-Ionut02.12.2010 15:56

Cum a venit, asa a si plecat... U-istul si-a facut damblaua, a luat **** de la Steaua :rolleyes:

dee02.12.2010 15:57
sepcilerosii: voi iarna mancati fan?

prin ceea ce postezi manjesti nickul pe care ti l-ai ales.

 

Referitor la meci: "U" a trecut printr-o pasa proasta prelungita (jumatate de tur) si chiar daca echipa a dat semne de revenire in meciul cu Tg. Mures, nu va putea face fata Stelei. Ambele formatii se bazeaza pe sclipirile unui jucator, insa diferenta intre valoarea loturilor este considerabila,iar daca mai adaug si defensiva inexistenta a clujenilor, e clar ca merg pe un 1 solist.

Stanici03.12.2010 10:50
Niculescu v-o baga la vinclu oitzelor :))))

 

 

Si noi i-o bagam lu' ma-ta la molar.

Colegii, ati dat ban zdrentei cainilor, railor.

CiprianPH03.12.2010 11:08

Trebuia sa-l lasati...mai radeam si noi un pic :)

Korado03.12.2010 12:12

Dupa cum se prezinta echipele si lotul disponibil la ambele echipe merg si eu pe 1.

Dar din experinta altor meciuri cu nou promovate care vor sa se afirme sper ca jucatorii sa nu se culce pe o ureche si sa termine repede meciul in 10-15 min 2-0/3-0 ... scurt. :hai_steaua:

Gavrila Raul03.12.2010 18:47
fular-campionii  VIctorie insfarsit acasa Forza Steaua
SuperstaR1803.12.2010 20:32
fular-campionii  VIctorie insfarsit acasa Forza Steaua

 

Hai gigiiiiiiiii, sus pe maybach sa moara dusmaniiiiii!

 

 

 

 

 

Ma, de unde apareti, frate?

 

 

Sud194703.12.2010 21:05
fular-campionii  VIctorie insfarsit acasa Forza Steaua

Tiki-taka Barcelona... :bananadance: Ce-ti mai plac semintele :))

 

S.S.Lazio03.12.2010 21:19
:yes: ...fetele se dau cu ruj , **** u Cluj !
andrey_ptm_steaua03.12.2010 23:00

cei care ati primit interdictii dupa meciul cu ciorile,ati rezolvat cv??

PrymarU04.12.2010 09:03

Amintiri, neplacute din tur dupa meci :O:(( x(

ucj04.12.2010 11:43

buna baieti, ce faceti? ati vrea sa castigati sa se urce Jiji pe maybach? bafta :ce_oameni:

Daniel-Ionut04.12.2010 12:06
buna baieti, ce faceti? ati vrea sa castigati sa se urce Jiji pe maybach? bafta :ce_oameni:

 

Da, si sa alunece din cauza precipitatiilor abundente si sa isi rupa gatu :notangel:

 

PS: vezi ca sunt cu ochii pe tine :D

Andrei*04.12.2010 12:06

 

@CiprianPH rabdare ca a venit inca una :)

 

 

buna baieti, ce faceti?

 

ce sa facem fetelor,ne uitam cum va dati cu ruj si-i dam **** lu' u Cluj...multumita?! :innocent:

David04.12.2010 12:12

Pai,si pauza competitionala nu avem?

red&blue_boy04.12.2010 14:51

Nu,jucam fara oprire,ca in Premier League! :)

Stefan8804.12.2010 15:44

M-a sunat ieri un prieten din Mongolia din Ulaanbaatar si mi-a zis asa "spunele alora care merg la meciul de luni cu u Cluj, ca Steaua va pierde meciul,cica Banel a sunat pe o ruda de a lui indepartata din mongolia si a zis ca a primit bani sa piarda meciul.Asadar pariati toti pe victoria lui U cu 0-74. :blink:

Adrian04.12.2010 15:52

Voi trebuie sa bateti pe dinam0, mah. Ca sa nu mai zica lumea ca sunteti curvele lor si ca va violeaza cand vor ei si cum vor ei.

Maye04.12.2010 16:22

"Toti paduchiosii si toti jegosii din Cluj Napoca sunt sepcile rosii "

:D

dee04.12.2010 16:31
Voi trebuie sa bateti pe dinam0, mah. Ca sa nu mai zica lumea ca sunteti curvele lor (...)

Pai n-au batut-o ? de cate ori vrei sa-i bata? Constanta in inconstanta e caracteristica definitorie a lui U. Echipa are intotdeauna chef de o victorie, insa de la meciul urmator.

 

bogdinho'04.12.2010 20:45

Luni seara va fi tiki-apa-taka , swimming pool Ghencea , noul bazin Olimpic...

 

Normal...daca vremea continuua asa :D

Korado04.12.2010 21:26

Mai spala apa/ burnita asta ceva ... da nu spun ce sa nu se supere lumea.

 

 

Fotza Steaua!

pytycrys04.12.2010 21:33

P-aia din tribune? De acord.

«1234»