FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CFR Cluj 2-2 (1-1)

«1237»
Daniel-Ionut22.11.2010 18:29

steauafc_mic.gifVS cfr_cluj_mic.gif

Campionat, 28 Noi 2010 21:00

FC Steaua - CFR Cluj

 

Duminica, 28 noiembrie 2010, Steaua primeste vizita ungurilor... aaa... CFR-ului din Cluj. Incepand cu ora 21:00 se dusputa "derby-ul" etapei 17, ultima etapa din acest tur de campionat.

Echipa noastra vine dupa o victorie chinuita in deplasare la Tg-Mures, cu un gol inscris in minutul 92, in timp ce Caile Ferate Romane vine dupa o remiza pe teren propriu cu Gaz Metan Medias, scor 1-1.

Acest meci este in mare parte decisiv pentru Marius Lacatus, iar un esec i-ar fi fatal...

La Steaua vor lipsi ambii mijlocasi la inchidere, atat Ricardo, cat si Eric Bicfalvi, iar acest lucru ar putea fi o problema.

 

Meciul va fi transmis in direct de catre DigiSport.

 

Brigada de arbitri:

-

 

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Gardos, Geraldo, Brandan - Surdu, Anghelov, Marinescu, Tanase - Stancu, Bilasco

CFR Cluj: Nuno Claro - Tony, Cadu, Piccolo, Edimar - E.Dica, Peralta, Costa, Culio - De Zerbi, Bjelanovici

 

Ultimul rezultat:

FCM Tg.Mures - Steaua 0-1

CFR Cluj - Gaz Metan Medias 1-1

 

Clasament:

Steaua - 16m, 7v, 4e, 5i, 20-14g, 25p

CFR Cluj - 16m, 6v, 5e, 5i, 26-21g, 23p

 

Bilete:

Peluze: 10 lei

Tribuna II: 20 lei

Tribuna I: 25 lei

Tribuna 0: 50 lei

Fotolii: 85 lei

 

Programul caselor de bilete este urmatorul:

Joi 25 Noiembrie - 12:00 - 18:00

Vineri 26 Noiembrie - 12:00 - 18:00

Sambata 27 Noiembrie - 10:00 - 16:00

Duminica 28 Noiembrie - 12:00 - 21:00

 

Cote:

1(2.10) X(3.00) 2(3.30)

 

FORZA Steaua! :oleole:

bogdinho'22.11.2010 19:13

Anghelov e accidentat din cate stiu eu , macar de ar juca cu Radut...dar e greu de crezut :(

red&blue_boy22.11.2010 19:19

Meci greu,avem probleme cam mari la mijloc...Cred ca cel mult un egal daca scoatem,desi mi-as dori sa-i batem,imi sunt antipatici...

 

P.S. Daniele,vezi ca emblema lor e putin mai mare ca a noastra! :)

Daniel-Ionut22.11.2010 19:28
Anghelov e accidentat din cate stiu eu , macar de ar juca cu Radut...dar e greu de crezut :(

 

Isi revine pana duminica, posibil si Nicolita... si totusi ar mai fi o solutie cu Brandan in centru si Latovlevic fundas stanga.

Stefan8822.11.2010 20:11

Acum am primit un telefon de la un prieten bun,care sta in Guineea Bissau si mi-a zis ca CFR va castiga meciul sigur.asa ca pariati pe CFR Cluj,va castiga sigur.

Alex88pl22.11.2010 21:09

castigam meciul asta!doar a venit MM ce dracu..

bogdinho'23.11.2010 09:33
stefan88 esti un dobitoc....tu inloc sa tii cu Steaua aduci vb de CFR ca ea va castiga...mars de pe site dak iti doresti raul echipei noastre!!!

 

 

 

 

**** Dinamo!!!

 

FORZA Steaua!!!

 

 

Alooo , usurel Jackie Chaneee :))))

blindica23.11.2010 10:14

Galamaz si Geraldo fundasi centrali,Gardos inchizator. Lato joaca sigur fiindca l-a cam ''pupacit'' pe be-ca-li,Surdu nu cred ca e in primul ''11''.

mountytoma23.11.2010 11:10

meci greu cu bozgorii, echipa guvernului si a primului ministru ruda cu goliat. sunt tare curios sa vad echipa asta in Liga a II-a, dupa ce ies astia de la guvernare. cred ca se vor bucura si adevaratii fani ai CFR-ului Cluj, care duc dorul derbiurilor lor traditionale cu Unirea dej si industria sarmei campia turzii!

 

daca joaca brandan in centru, suntem haliti. oricum nu cred ca avem sanse, pentru ca Lacatus e clar ca e pe duca si echipa joaca in dorul lelii. daca cu tg mures au jucat asa, cu doi oameni in plus, nici nu vreau sa ma gandescce spactacol jenant am putea vedea cu bozgorii.

 

imi doresc sa ii batem pe astia. pana nu scapam de raia din loja, nu mai vreau sa castigam decat meciurile cu Dinamo, rapid si CFR. in rest, retrogradare sa fie ca nu mai imi pasa. desi, sincer, doare al dracului de rau...

clausblaus23.11.2010 11:57

Doare mounty,da'nu mai tare decat doare privind urangutanul din loja si circul ce se desfasoara in cadrul clubului,de unde si incompetenta si lipsa de profesionalism!

Cu cheferistii, un egal partait.

ultras_laziale23.11.2010 12:02
Cu cheferistii, un egal partait.

Cel mult un egal !! jucam slab , noroc ca jucam in superioritate numerica de se nimereste un gol , dar de cate ori va merge ulciorul la apa...!?? :naughty:

clausblaus23.11.2010 12:24

Jucam slab este mult spus,nu jucam mai nimic.Nici chefereul nu da lumea pe spate,asa ca vom vedea o partida incrancenata,cu multe faulturi si putine faze spectaculoase.

Ps:si totusi 21,6% din opt sute si ceva de votanti sunt multumiti de jocul echipei.

Maye23.11.2010 12:49

Meci de unu ics douazecisitrei.

Fan FC Steaua23.11.2010 18:14

Nu mergeti la meci! Nu-i umpleti buzunarele ciobanului!

VladCrizy23.11.2010 20:10

batee steauaa maa .... sa speram k o sa fie peste 10 - 12 mii de oameni

Fan FC Steaua23.11.2010 20:40

De ce, VladCrizy? Esti bisnitar si iti ies bani din bilete? Sau te duci la meci ca sa-l imbogatesti pe Oierul, sa-i incurajezi echipa si sa-i vezi noua sluga a lui Oierul - Meme ? Sau esti masochist si n-ai ce face cu banii? Ca fotbal nu ai ce vedea ..

VladCrizy23.11.2010 21:03

nu .... vreau doar sa fiu lume multa , sa se creeze o atmosfera frumoasa

iNsTiGaToR23.11.2010 21:49
De ce, VladCrizy? Esti bisnitar si iti ies bani din bilete? Sau te duci la meci ca sa-l imbogatesti pe Oierul, sa-i incurajezi echipa si sa-i vezi noua sluga a lui Oierul - Meme ? Sau esti masochist si n-ai ce face cu banii? Ca fotbal nu ai ce vedea ..

 

Vin gagici misto la meci :naughty:

 

Andrei^23.11.2010 21:55
nu .... vreau doar sa fiu lume multa , sa se creeze o atmosfera frumoasa

 

Ganditi-va ca astia trebuie sa joace in 5 ca sa-i putem bate. Si eventual sa faca nea Gigi o manevra sa nu castigam la "masa verde", ci sa ne chinuim pana in ultimul minut, sa vada lumea ca avem lot de Champions League.

bogdinho'23.11.2010 22:10

Macar sa castigam , un esec i-ar fi fatal lui Laca :(

Tz3pI23.11.2010 22:35

Da, VladCrizy, vei vedea o atmosfera nemaintalnita creata de suporterii interzisi si cei care au preferat sa nu mai vina la meciuri.

red&blue_boy24.11.2010 09:40
imi doresc sa ii batem pe astia. pana nu scapam de raia din loja, nu mai vreau sa castigam decat meciurile cu Dinamo, rapid si CFR...

Cam asa imi doresc si eu...

pytycrys24.11.2010 10:46

Nimeni la meci!

butcher_6924.11.2010 11:38

O sa vedeti ca, fara Ricardo si Bicfalvi la mijloc,Steaua o sa faca un joc bun,mai rapid.Steaua-CFR 3-1 !!!

Astristul24.11.2010 11:50

Cel mult egal. Daca va fi plin stadionul Steaua are sansa sa-l castige. Vom vedea ce efect vor avea vorbele lui MM.

«1237»