FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid - Steaua 0-0 (0-0)

«1235»
Daniel-Ionut01.11.2010 20:02

crapid.jpgVS steauafc_mic.gif

 

 

Luni, 8 noiembrie 2010, incepand cu ora 20:30, Steaua Bucuresti merge sub podul din Giulesti pentru a da piept cu echipa "porumbeilor care au trecut prin norul de cenusa", Rapid Bucuresti.

Dupa umilinta din sezonul trecut, un alt rezultat in afara victoriei este de neconceput, desi eu personal, m-as multumi si cu un egal in campionat, doar daca as sti ca la 2 zile distanta am castiga meciul de cupa si am lasa "giulestina turbata" acasa.

 

Rapidul a aratat in acest sezon un fotbal foarte bun, dar inconstanta giulestenilor pe finalul campionatului este deja marca inregistrata.

In schimb, echipa noastra a decis sa sarbatoreasca Halloween-ul, si s-au deghizat la Bistrita in fotbalisti, in niste fotbalisti mediocrii care nu au fost in stare sa puna probleme unei echipe aflate in zona retrogradarii.

 

Meciul va fi transmis de catre DigiSport de la ora 20:30.

 

Brigada de arbitri:

-

 

Echipe probabile:

Rapid: Coman - Rui Duarte, M.Antonio, M.Constantin, Ezequias - Frunza, Lazar, Spadacio, Cesinha - Cassio, Herea

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Geraldo, Galamaz, Brandan - Szekely, Ricardo, Apostol, Tanase - Stancu, Bilasco

 

Ultimul rezultat:

Rapid - Pandurii 1-1

Steaua - Utrecht 3-1

 

Clasament:

2. Rapid - 13m, 7v, 4e, 2i, 24-8, 25p

6. Steaua - 13m, 6v, 3e, 4i, 19-13g, 21p

 

Bilete:

-

 

Cote:

1(2.15) X(3.20) 2(3.15)

 

FORZA Steaua! :oleole:

red&blue_boy01.11.2010 20:26

Nu imi fac iluzii intr-o victorie...

Alex88pl01.11.2010 20:55

eu cred ca batem meciul asta.

frumoasa stema alora

valentin2day01.11.2010 21:24

dupa meciul cu Pandurii s-au batut ciorile intre ei :))

Poate ati auzit niste croncanituri.

Sper sa batem .

cristian01401.11.2010 21:29
dupa meciul cu Pandurii s-au batut ciorile intre ei :))

Poate ati auzit niste croncanituri.

Sper sa batem .

 

Foarte amuzante momentele cu nespalatii fugind care incotro prin tribune. S-au mai batut ei si la meciul cu spurcatii. :)

 

Is that a birdddd ? Is that a planeee ?

ultras_laziale01.11.2010 21:57

SA JOACE PENTRU NOI !!! nu pentru bani si fitze !

:steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

vlad02.11.2010 05:35
Foarte amuzante momentele cu nespalatii fugind care incotro prin tribune. S-au mai batut ei si la meciul cu spurcatii. :)

 

Is that a birdddd ? Is that a planeee ?

 

 

Is that the twister? Yeahhhhhhhhh

Virgil02.11.2010 06:21
Clasament:

2. Rapid - 13m, 7v, 4e, 2i, 24-8, 25p

6. Steaua - 13m, 6v, 3e, 4i, 19-13g, 21p

 

Cote:

1(2.15) X(3.20) 2(3.15)

 

Se pare ca Rapidul a inceput sa oboseasca din moment ce trebuia sa ia bataie in Giulesti de la Pandurii, echipa aflata pe ultimele locuri ale clasamentului.

Nici pe Steaua nu o vad castigand in deplasare pe un teren 200% ostil.

Pronosticul meu: x.

0-0 sau 1-1.

nu_e_avion_dar_zboara_nici_liliac_e_cioara.jpg

DelPiero1002.11.2010 08:27
Se pare ca Rapidul a inceput sa oboseasca din moment ce trebuia sa ia bataie in Giulesti de la Pandurii, echipa aflata pe ultimele locuri ale clasamentului.

Nici pe Steaua nu o vad castigand in deplasare pe un teren 200% ostil.

Pronosticul meu: x.

0-0 sau 1-1.

Geniala coregrafia aia.:)) Inca aveam galerie atunci,si echipa.Acum,nu mai avem nimic.

Ste@ua2302.11.2010 09:11

Sunt curios daca Lacatus mai prinde meciul de cupa cu ciorile,depinde.Daca scoate 2 egaluri cu Utrecht si crapid,probabil primata de la loja va vedea o noua Barcelona kaka-maka.

 

on.Sper sa batem si noi pe cineva anu' asta intr-un derby,cu toate ca pt Steaua e un obiectiv greu,zici ca jucam cu Milan :|

blindica02.11.2010 16:55

ciori_spurcate2.jpg

ciori_spurcate.JPG

 

Programul e dificil,toate meciurile cu adevarat importante sunt in deplasare.Asta nu-i o scuza,in orice caz,fiindca nici acasa nu s-a mai impus Steaua impotriva vreunei rivale.

bogdinho'02.11.2010 19:18

Un fleac , ne ciuruiesc :( Pierdem sigur ambele meciuri , e prea mare nesimtirea unor jucatori , iar altii sunt prea slabi ca sa faca fata la Steaua...

Un lucru pozitiv ramane : Banelinho nu va juca :D

Sud194702.11.2010 19:39

SA JOACE PENTRU NOI !!! nu pentru bani si fitze !

:steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

 

 

 

Ei nu stiu ca noi existam , mai buna e o curva din club decat mandria de a juca la Steaua... Asta-i realitatea.

ultras_laziale02.11.2010 19:42
Ei nu stiu ca noi existam , mai buna e o curva din club decat mandria de a juca la Steaua... Asta-i realitatea.

 

As vrea sa te contrazic , dar n-am cum. :(

S.S.Lazio02.11.2010 20:13

bai,daca pe voi va reprezinta unul din jucatorii astia de acum , va dau o bere . Daca va reprezinta clubul asta, o lada .

red&blue_boy02.11.2010 20:25
Un lucru pozitiv ramane : Banelinho nu va juca

Altadata era idolul tau,cel mai cel! :D

 

bai,daca pe voi va reprezinta unul din jucatorii astia de acum , va dau o bere . Daca va reprezinta clubul asta, o lada .

Cred ca ramai cu berea... :)

pytycrys02.11.2010 20:41
bai,daca pe voi va reprezinta unul din jucatorii astia de acum , va dau o bere . Daca va reprezinta clubul asta, o lada .

 

Pe mine ma reprezinta clubu'.

Da berea :D

Stefan8802.11.2010 21:04

Mi-a zis unu din Groenlanda ca rapid bate oile cu 15-0!!! :blink:

red&blue_boy02.11.2010 21:13
Pe mine ma reprezinta clubu'.

Da berea :D

N-ai voie,esti minor! :D

butcher_6903.11.2010 11:34

Suporteri ai Stelei uniti-va,incurajati echipa...numai asa o sa le crestem maralul...invingem!Evitati criticile oierului care le aduce numai rau si descurajare. Rapid-Steaua 1-3

 

Scuze...moralul.

bogdinho'03.11.2010 16:50
Suporteri ai Stelei uniti-va,incurajati echipa...numai asa o sa le crestem maralul...invingem!Evitati criticile oierului care le aduce numai rau si descurajare. Rapid-Steaua 1-3

 

Scuze...moralul.

 

Du-te mah si lasa-ne ! Tu vrei sa incurajezi " nesimtirea " ? Fa-o in continuare...

Alex88pl03.11.2010 17:55
Suporteri ai Stelei uniti-va,incurajati echipa...numai asa o sa le crestem maralul...invingem!Evitati criticile oierului care le aduce numai rau si descurajare. Rapid-Steaua 1-3

 

Scuze...moralul.

exact de asta aveam nevoie..cum de nu ne-am dat noi pana acum seama?

red&blue_boy03.11.2010 18:08
Rapid-Steaua 1-3

Uraaa!!!

wpt04.11.2010 19:17
Un fleac , ne ciuruiesc :( Pierdem sigur ambele meciuri , e prea mare nesimtirea unor jucatori , iar altii sunt prea slabi ca sa faca fata la Steaua...

 

Eu cred ca facem egal in campionat si ne bat in cupa.Nu avem cu ce sa le punem probleme ciorilor ..

 

 

 

Suporteri ai Stelei uniti-va,incurajati echipa...numai asa o sa le crestem maralul...invingem!Evitati criticile oierului care le aduce numai rau si descurajare. Rapid-Steaua 1-3

 

Scuze...moralul.

 

ne lasi cu maralul tau ? =))

A.ALeX05.11.2010 04:21
Du-te mah si lasa-ne ! Tu vrei sa incurajezi " nesimtirea " ? Fa-o in continuare...

 

Trist este ca nu mai poti fii stelist ... :confused:

 

«1235»