VS 
Bistrita - FC Steaua
Campionat
31 Oct 2010 19:30
Stadion: Municipal Gloria
Duminica, 31 octombrie 2010, Steaua se deplaseaza la Bistrita pentru a disputa meciul din etapa a 13-a a ligii 1, contra echipei locale Gloria. Meciul va incepe de la ora 19:30 si va fi transmis in direct de catre DigiSport.
Gloria Bistrita vine cu un moral bun, dupa ce marti a reusit sa se impuna in Cupa Romaniei in fata Unirii Urziceni (1-0), si s-a calificat in sferturile de finala. In timp ce echipa noastra s-a chinuit destul de mult cu Sportul Studentesc, reusind sa se califice doar dupa loviturile de departajare.
Probabil ca oboseala acumulata dupa valul de meciuri pe care l-a disputat Steaua in ultima perioada isi va spune cuvantul, dar un alt rezultat in afara de victorie inseamna un esec.
Brigada de arbitri:
Robert Dumitru, Adrian Vidan, Radu Ghinguleac, Stefan Erdei
Echipe probabile:
Gloria Bistrita: Albut - Achim, Frasinescu, Szukala, Velcovici - Bajenaru, Muresan, Nalati, C.Petre - J.Moraes, B.Moraes
Steaua Bucuresti: Tatarusanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Nicolita, Apostol, Ricardo, Szekely - Stancu, Bilasco
Ultimul rezultat:
Gloria Bistrita - Unirea Urziceni 1-0
Steaua Bucuresti - Sportul Studentesc 1-1 (3-1 la penalty-uri)
Clasament:
16. Gloria Bistrita - 12m, 2v, 4e, 6i, 13-17g, 10p
4. Steaua Bucuresti - 12m, 6v, 3e, 3i, 19-12g, 21p
Bilete:
30 de lei intrarea generala.
Cote:
1(4.60) X(3.20) 2(1.72)
FORZA Steaua! ![]()
