Deja de cateva pagini ati dat-o in IQ...
Deja de cateva pagini ati dat-o in IQ...
Repet.Pentru toata lumea.
SteauaB posteaza din Suedia. Nu are nici o legatura cu Romania.
De fiecare data cand posteaza, posteaza fara argumente si fara dovezi.
Vedeti afirmatia lui cu "peste 60% din studentii romani sunt analfabeti!"
Ignorati-l!
Care ma fara dovezi? Dovezi exista peste tot, in statie de tramvai, in metro, autobus. Nu stiu cum este in Alba Iulia, insa in Bucuresti, eu nu vad nicio speranta in tinerii acolo.
A vazut cineva clipul cu F.Matei pe ygsp.ro? Nu stiu ce sa zic. Are ceva tehnca, si poate ca este intra-devar cel mai talentat junior roman, insa nu se ridica la valoarea lui Coutinho.
L-am vazut si eu astazi. Pustiul e foarte talentat, dar mai depinde acum si cine are "grija" de el, pentru ca la centrul de copii si juniori am inteles ca si-a bagat ciobanul rudele si aia sunt antrenori pe acolo fara sa aibe habar de meseria asta. Sa speram ca va iesi ceva bun din pustiul asta pana la urma. Ar fi mare pacat sa nu fie asa.
PS: N-am auzit pana acum de Coutinho, dar stiu cine este Florentin Matei! ![]()
A vazut cineva clipul cu F.Matei pe ygsp.ro? Nu stiu ce sa zic. Are ceva tehnca, si poate ca este intra-devar cel mai talentat junior roman, insa nu se ridica la valoarea lui Coutinho.
Foarte interesant articol, l-am vazut ieri... se anunta un tanar promitator, daca se tine de treaba bineinteles...
Cat despre acest Coutinho... nu prea ma intereseaza numele care se termina in "NHO"
L-am vazut si eu astazi. Pustiul e foarte talentat, dar mai depinde acum si cine are "grija" de el, pentru ca la centrul de copii si juniori am inteles ca si-a bagat ciobanul rudele si aia sunt antrenori pe acolo fara sa aibe habar de meseria asta. Sa speram ca va iesi ceva bun din pustiul asta pana la urma. Ar fi mare pacat sa nu fie asa.
Pe ce post joaca pustiul asta ? Am mai citit vreo 2 articole despre el parca, ambele incepand bineinteles cu obligatoriul "noul Hagi". Un articol zicea ca-i atacant, altul mijlocas .... Am inteles ca e "mingicar", dar are si viteza, macar rezonabila ?
Cat despre obsesiile unora despre nu stiu ce vedeta de youtube, no comment.
A vazut cineva clipul cu F.Matei pe ygsp.ro? Nu stiu ce sa zic. Are ceva tehnca, si poate ca este intra-devar cel mai talentat junior roman, insa nu se ridica la valoarea lui Coutinho.
Ia zi mah in cate meciuri l-ai vazut jucand pe Coutinho asta(mare talent o fi de nu joaca in Europa inca...) ca sa iti dai cu parerea cat de bun este? Lasa-ma cu video-urile de pe youtube; daca ma chinui un pic fac un video in care si Banel sa para vedeta.
Cat despre Florin Matei, eu sper sa confirme. Dar nu prea vad cum ar reusi cand antrenorului Becali ii e frica sa bage tineri...
Evident ca nu e mai bun decat Cotinho. Cotinho e super-jucator, marca de om. Cotinho e zeu, e mama fotbalului. Da' cine mama dracu' e mai bun decat Cotinho?!
matei e foarte bun din ce am auzit
eu sper ca la anul sa fie o noua Steaua in care sa apara Alexandru Iacob , mustata , Alexandru lazar , Ochirosii , bicfalvi , abuzatoaie , rusu , funieru si poate chiar matei.....avem juniori foarte buni si e timpul sa-i scoatem la inaintare.
cine auzise inainte de gangioveanu si acum uitati cine este.de juniorii nostri stie toata lumea ca sunt buni numai noi nu stim si ne facem ca nu vedem(aici ma refer la conducerea tehnica si administrativa)
Da' cine mama dracu' e mai bun decat Cotinho?!
Da ma, toti copii din Romania sunt mai talentati ca Coutinho. .
Puștii de aur ai Stelei, nãscuți în 1994, au devenit campionii Capitalei dupã succesul de astãzi cu Rapid (3-1). Ieri, grupa '93 a roș-albaștrilor a obținut aceeași performanțã, dupã ce a trecut în finalã de Dinamo (2-1)
viitorul suna bine...sa speram ca macar 4-5 dintre ei vor devenii jucatori de baza a primei echipe ![]()
Ce-au facut baietii azi cu CFR? Stie cineva?
LE: Am batut 6-0 si jucam finala cu Bihor.. in tur la Cluj am batut 4-3.
Bravo baieti!
Macar voi sa mai castigati...
Bafta in finala ![]()
Vreau locul ![]()
Au pierdut la 11m...Am condus 1-0 pana in min 88.Nu s-au jucat prelungiri, s-a trecut direct la 11m.Aici, am condus 3-1 si-am ratat 3 penaltiuri consecutive ![]()
Am avut ghinion.Alaturi de FC Arges avem cei mai buni juniori din tara.
CARE STIE CAT PLATESTI PE LUNA SA TE DUCI LA Steaua DE JUNIORI (14 ani) CA VREAU SI EU SA MA DUC??????? VA ROG FRUMOS SA_MI ZICETI printr-un mesaj privat.
Grupa de Juniori C – nascuti in anul 1994 – pregatita de antrenorul Dumitru UZUNEA a castigat Finala Turneului Semifinal organizat de FRF la aceasta categorie de varsta si s-a calificat in Finala Campionatului rezervat acestei grupe de varsta.
In grupele turneului desfasurat la Suceava s-au inregistrat urmatoarele rezultate: Steaua – FCM Bacau 1-1, Steaua – Farul Constanta 2-0 si, in finala competitie,
Steaua – Sporting Suceava 2-0.
Echipa Stelei aliniata in finala a fost urmatoarea: Valentin COJOCARU, Mihai ORBU, Cristian JITARU, Krisztian SZOTYORI, Ilie NEACSU, Constantin DEDU, Cristian Puscas, Iulian ROSU, Alecsandru STANCIU, Lucian Iacob, Eduard PETCU.
Au mai jucat: Bogdan STAVILA, Alexandru ALDEA, Andrei PATRASCU
Marcatorii golurilor: Ilie NEACSU si Iulian ROSU
In Marea Finala a competitiei, elevii lui Dumitru Uzunea vor intalni echipa Banatul Timisoara, care i-a invins pe jucatorii de la Scoala "Gica Popescu" dupa executarea loviturilor de departajare.
Partida va avea loc vineri, 10 iulie 2009, de la ora 19:00, la Mogosoaia. Adica azi.Merge cineva?
CARE STIE CAT PLATESTI PE LUNA SA TE DUCI LA Steaua DE JUNIORI (14 ani) CA VREAU SI EU SA MA DUC??????? VA ROG FRUMOS SA_MI ZICETI printr-un mesaj privat.
Nimic !
viitorul suna bine, speram sa pastreze jucatorii cu potential, nu sa plece pe la alte ekipe iar la urma sa-si bage Gigi unghia-n gat k i-a avut in curtea lor
E bine ca avem juniori atat de buni,desi si asta e o copie dupa Barca.
E bine ca avem juniori atat de buni,desi si asta e o copie dupa Barca.
E copie dupa Barca sa iti faci un centru bun de juniori?Atunci poate sa fie si dupa Ajax si dupa United.
NU e nicio copie.E un lucru normal care ar trebui incercat la toate cluburile.
E bine ca avem juniori atat de buni,desi si asta e o copie dupa Barca.
La fel ca faptul ca jucam in 10 jucatori de teren + portar.
Cocârlã și Steriu au fãcut senzație la Milano
În weekendul care a trecut a avut loc faza finalã a Milan Junior Camp, la care au participat, în premierã, doi juniori români.
Marius Cocârlã de la Steaua și Sebastian Steriu de la Petrolul Ploiești au fost selectați sã reprezinte România în urma selecției organizate de AC Milan la București, în colaborare cu Sportul Studențesc, la începutul lunii iulie.
La eveniment au fost prezenți 400 de copii din 37 de țãri. Meciurile s-au desfãșurat la Vismara Sporting Center, bazã oficialã de pregãtire a milanezilor și au fost supervizate de Daniele Massaro, Franco Baresi și antrenorii academiei de fotbal a clubului AC Milan.
Cei doi români au fãcut parte din echipa Europei de sud-est, alãturi de colegi din Serbia, Albania, Ungaria și Bosnia, formație care a câștigat turneul Intesa Sanpaolo rezervat juniorilor cu vârste cuprinse între 12 și 15 ani.
Stelistul Cocârlã i-a impresionat pe italieni, fiind desemnat cel mai tehnic jucãtor, în timp ce Steriu, cãpitanul echipei, a fost unul dintre golgheteri competiției. Datoritã prestație lor, AC Milan va continua sã îi monitorizeze.
Duminicã, toți cei 400 de copii, împreunã cu pãrinții, au asistat la meciul din Serie A dintre AC Milan și Bari. Marius Cocârla a fost desemnat sã îl însoțeascã pe cãpitanul "Diavolului Milanez", Massimo Ambrosini, la prezentarea formațiilor înainte de startul partidei.
"Ne bucurãm cã România a strãlucit la etapa finalã Milan Junior Camp, felicitãri celor doi copii și familiilor acestora. Sperãm ca acest proiect sã devinã o adevãratã tradiție și unul dintre cele mai importante evenimente care promoveazã sportul în rândul copiilor din România. Poate nu vom descoperi de fiecare datã viitorul star AC Milan însã cu siguranțã vom putea oferi de fiecare datã o experiențã unicã sub culorile celui mai titrat club de fotbal din lume", a declarat Riccardo Parasporo, director general adjunct Intesa Sanpaolo Bank, sponsorul și partenerul oficial al AC Milan pentru programul Milan Junior Camp.
Dupã reușita din aceastã varã cu prima ediție din România a Milan Junior Camp, Intesa Sanpaolo Bank continuã colaborarea cu Sportul Studențesc și în cadrul campaniei sociale inițiatã de grupare din Regie "Sportul îți salveazã viața", fiind principalul sponsor al acesteia.
Stire din Liga2.ro
cum a zis si ionut chirila...iei o generatie de copii de 10 din Romania si una din Germania si ii pui sa joace un meci...romanii castiga 3-0...la 20-21 pui sa joace aceeasi jucatori...germanii castiga cu 8-0...Conteaza mult pe mana cui ajung...