FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Juniorii Stelei

«13456714»
clausblaus23.02.2009 08:33
Cand credetzi ca o sa fie chemat juniorul Florentin Matei la prima echipa ?

Cand Becali nu va mai conduce Steaua,sau cand Laca va avea putere de decizie si inteligenta necesara.

:steag_cruce_invers:

SteauaB25.02.2009 17:19

Lasa ma si cu Florentin Matei asta, cica noul Hag? Hai sa fim seriosi. Daca avea talentul lui Hagi, era deja drept titular atit la Steaua si la nationala Romaniei. La 16 ani Krkici debuta pentru Barceloa cu un gol. La 15 ani Jovetic era deja golgheter la Partizan. Pato la Sao Paolo etc. Si nimeni nu se ridica la valoarea lui Hagi cand avea 16 ani. Si acum ziceti ca un pust "amarat" sa fie noul Hagi? Da cu siguranta, pusti nostri sunt mai talentati ca ai lor?

 

 

Mai degraba poate sa fie noul "Plesan" sau "Lutu". Minimum, poate sa fie "talentat" ca Nicolita.

 

PS: Krkic la Barca II , a marcat peste 400 de goluri, fiind cel mai bun marcator din istoria Barcelona.

 

Iar Matei, cu sau fara taica-sau n-a marcat absolut nimica la Steaua II. Defapt nici nu joaca acolo.

 

 

 

Dar Nu e nici-o problema, copiii romanii sunt mai dotati ;)

Lari25.02.2009 17:29

SteauaB, cuvantul antrenor iti spune ceva?

SteauaB25.02.2009 19:19
SteauaB, cuvantul antrenor iti spune ceva?

 

Ziceam OK, daca intra-devar era un supertalent alá Pato sau Balotelli. Insa si Lacatus, stie ca Matei este doar un talent normal.

Lari25.02.2009 19:46

SteauaB, vroaim sa-ti spun ca Brazilia, Argentina si in toate tarile vestice, promovarea tinerilor este o mandrie. La noi, in marea majoritate a cazurilor, nu ajung fotbalisti cei talentati, ci cei cu parinti dispusi sa bage valize sub nasul antrenorilor de la preselectii.

maye25.02.2009 23:10

Degeaba ii explici Lari,cam toti userii de pe forum-ul acesta au incercat sa-i explice acest lucru.Si degeaba...

@SteauaB

L-ai vazut vreodata pe Florentin Matei jucand?

clausblaus26.02.2009 11:16

De ce santeti asa rai?A recunoscut si el odata ca avem un talent,un talent "normal",iar voi sariti ca vulturii.

Este pe drumul cel bun si ar trebui incurajat!

:steag_cruce_invers:

SteauaB26.02.2009 14:13
SteauaB, vroaim sa-ti spun ca Brazilia, Argentina si in toate tarile vestice, promovarea tinerilor este o mandrie. La noi, in marea majoritate a cazurilor, nu ajung fotbalisti cei talentati, ci cei cu parinti dispusi sa bage valize sub nasul antrenorilor de la preselectii.

 

 

Si iti dau dreptate. Dar asta inseamna ca cei mai talentati copiii sunt in continuare pe strazile din Romania. Iar in mod normal trebuie sa ii vezi cu mingea la picoare. Dar din pacate, in ultimi 10 ani, mai multi copiii au lasat fotbalul pentru altceva. RAAAAR mai vezi un copil din Bucuresti jucand fotbal...Pai, cand in oras ca Belgrad. Vezi mii de copii care joaca fotbal. Madrid,Lissabon,Paris etc. Si acum nu vorbesc despre terenuri.

 

Ci de strazii, asfalt. Ciment...

 

 

 

Daniel-Ionut27.02.2009 09:47

SteauaB

Cum de nu vezi copii in Bucuresti care joaca fotbal?!

Unde stai? :hmmm:

SteauaB27.02.2009 10:22

In Colentina.

kaycee27.02.2009 10:37

in curtea scolii se joaca fotbal pana se intuneca. problema-i alta: nu au nicio garantie ca ajung fotbalisti odata inscrisi la un club cu tot talentul cu care sunt inzestrati, cel putin nu in Romania unde inca nu se promoveaza cultul tinerelor talente. toti vedem copii talentati pe strazi, ei de ce nu sunt legitimati?

SteauaB27.02.2009 15:41

Dar eu nu vad copiii super talentati ca Mohammed Madin, tinerii de astia vreau sa vad.

lupu8928.02.2009 19:42

Sunt multi copii talentati la Steaua 2, 3-4 dintre ei ar trebui adusi la prima echipa.

razvan2828.02.2009 19:51

lazar si rusu sunt foarte buni.lazar ar putea fi rezerva(in cazul in care la mijloc ar fi toja-ionescu/plesan)sau chiar titular.Dayro e varza.o panarama de jucator nu l-as tine nici la Steaua II.rusu e un atacant de clasa , MULT peste Litu.

cu cativa juniori Steaua ar arata chiar foarte bine : zapata-Ogararu , Goian , Ghionea , p.Marin - ov Petre - Nicolita/szekely , Andrei ionescu , plesan / Stancu / lazar , Ochirosii / toja / szekely - kapetanos / Stancu / rusu.

untiled02.03.2009 14:18

ca sa aiba o echipa de juniori buna si peste 2 3 ani sa scoata jucatori care se pot impune ne trebuie si jucatori straini tineri nu numai romani.....Steaua ar trebui sa aiba scouteri prin toata lumea uitati`va la Ajax are are sateliti in toata lumea ati auzit de Ajax cape town?...e un satelit din africa:D.....si multe altelesi Steaua ar trebui sa caute prin africa jucatori care au 17 18 ani si as in lotul de senior al tarii si joaca in campionate interne...ar trebui sa incercesi piata de acolo...poate nimeresc vre`un adebayor, eto`o, toure...Alseny Camara e un jucator de 22 ani si deja are 33 selectii in nat guineei si jocuri....nu e o nationala cu pretentii dar la echipa a 2 are sanse si peste 1 2 si la echipa mare..parerea mea:D...si nici nu costa mult.. pana in 200 de miimax un juc cu potential

 

Dayro in poz de atacant a marcat 57 de goluri in 136 de partide...pe cand la Steaua joaca mijlocas:D...asta e diferenta

shinning_light_on_craps.jpg

shinning_light_on_craps.jpg

SteauaB04.03.2009 14:11
ca sa aiba o echipa de juniori buna si peste 2 3 ani sa scoata jucatori care se pot impune ne trebuie si jucatori straini tineri nu numai romani.....Steaua ar trebui sa aiba scouteri prin toata lumea uitati`va la Ajax are are sateliti in toata lumea ati auzit de Ajax cape town?...e un satelit din africa:D.....si multe altelesi Steaua ar trebui sa caute prin africa jucatori care au 17 18 ani si as in lotul de senior al tarii si joaca in campionate interne...ar trebui sa incercesi piata de acolo...poate nimeresc vre`un adebayor, eto`o, toure...Alseny Camara e un jucator de 22 ani si deja are 33 selectii in nat guineei si jocuri....nu e o nationala cu pretentii dar la echipa a 2 are sanse si peste 1 2 si la echipa mare..parerea mea:D...si nici nu costa mult.. pana in 200 de miimax un juc cu potential

 

Dayro in poz de atacant a marcat 57 de goluri in 136 de partide...pe cand la Steaua joaca mijlocas:D...asta e diferenta

 

 

 

Pararea mea. Ca mai bine scapam de tinerii romanii, si bagam doar juniorii din strainatate.

 

Si lasam pe tinerii din Romania asculta manele cat vor muschii lor...

Daniel-Ionut05.03.2009 18:14

SteauaB tu esti cumva ROMAN? :)

Ca vad ca ai ceva cu tinerii din Romania...

Uite un tehnic de-al tau :yeahh:spacer.gif

9978300.gif

maye05.03.2009 23:03

@Daniel-Ionut

Tare :laugh:

SteauaB06.03.2009 00:53
SteauaB tu esti cumva ROMAN? :)

Ca vad ca ai ceva cu tinerii din Romania...

Uite un tehnic de-al tau :yeahh:spacer.gif

9978300.gif

 

Bateti joc de mine, ca zic ca vreau sa vad juniori romanii talentati si tehnici ca tarile din america de sud? In momentul de fata nu exista juniorii extrem de tehnici, si de aia avem jucatorii putinii mai talentati, ca Nicolita sau B.Stancu.

maye06.03.2009 01:31

@SteauaB

La ce te ajuta ca ai un jucator extrem de tehnic dar extraordinar de fragil,slab la pozitionare si cu mari lacune fizice.La ce ajuta?

Si o intrebare directa pentru tine.Cate meciuri de juniori din Romania ai vazut pana acum?

SteauaB13.03.2009 18:08

Astia sunt juniori nostri de ziua de azi

Perfect exemplu:

 

Nu ma derajeanza felul lor de a fi. Insa se vede clar ca idolul lor nu mai este Hagi.

 

Din pacate, sunt milioane ca ei.

 

 

Ronnie13.03.2009 18:14

Aaaaammm iiiiinnnteeeeeeeleeeeeessss!!! Am inteles prietene ca Romania e plina de manelisti si tigani. Chiar trebuie sa repeti acest lucru in toate posturile? Esti enervant.

SteauaB13.03.2009 18:16
Aaaaammm iiiiinnnteeeeeeeleeeeeessss!!! Am inteles prietene ca Romania e plina de manelisti si tigani. Chiar trebuie sa repeti acest lucru in toate posturile? Esti enervant.

 

Sunt idealist, si realist.

Ronnie13.03.2009 18:18

Si te aproba toti de pe forum, toata lumea e de acord cu tine. Ne-ai convins, acum poti schimba placa.

SteauaB13.03.2009 18:35
Si te aproba toti de pe forum, toata lumea e de acord cu tine. Ne-ai convins, acum poti schimba placa.

 

imi pare rau ca nici pe tine nu te afecteaza juniori de ziua de azi. Mai vrei sa vezi jucatori ca Nicolita la Steaua? si la nationala Romaniei?

«13456714»