Steaua a jucat impotriva tuturor in acest sezon: Miercurea Ciuc dupa ce si-a compromis sansele la titlu, si-a trimis cei mai buni jucatori la Progym si Galati, brasovenii au cheltuit cele mai multe energii interne in semifinala de Cupa, Progym s-a prezentat cu o echipa net diferita de cea obisnuita in semifinalele playoff-ului, iar Dunarea a pastrat cel mult trei dintre jucatorii din debutul sezonului in seria finala. In plus, Steaua n-a putut juca pe teren propriu, iar federatia a negociat literalmente perioadele de transferari.
In aceste conditii, locul secund in ierarhia finala, locul al treilea in Cupa, castigarea sezonului regulat si a fazei a doua a LNH reprezinta repere ale unui sezon reusit. Multumim !

