FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bayern Munchen

«13456»
CiprianPH26.11.2010 13:34

Din nefericire sunt prea multi jucatori indisponibili, iar cei care si-au revenit vor avea nevoie de o perioada destul de lunga de refacere.

 

Poate ne salveaza Torje :))

 

 

red&blue_boy26.11.2010 20:44

Plus ca Ribery nu se intelege cu Van Gaal...

pcsbb27.11.2010 17:20

Bayern - Eintracht 4-1.

Bayern a urcat pe locul 5 cu 23 de puncte la...cel mai probabil 14 puncte de liderul Dortmund si la 7 puncte de locul 2 ocupat de Mainz. Oricum obiectivul ramane tot calificarea in Sampion Lig, :clap: la fel ca si echipa lui ne-a Jiji.

CiprianPH29.11.2010 13:21

Clar Sampion Lig...atat ca pentru ne-a Jiji trebuie facut un regulament special...sa poti juca in grupe si in cazul in care termini campionatul pe 6 :))

 

 

Astristul30.11.2010 13:14
Poate ne salveaza Torje :))

 

Am inteles ca se duce la HSV. :)

red&blue_boy30.11.2010 20:35
Am inteles ca se duce la HSV. :)

Pe asta toata Bundesliga il vrea.Cand Bayern,cand Wolfsburg,acum HSV !

Astristul30.11.2010 20:45

Asa citisem ieri. Vedem in iarna daca pleaca acolo sau ramane in Liga 1. E cam aceeasi situatie ca-n "transferul" lui Stancu.

red&blue_boy30.11.2010 20:52
Asa citisem ieri.

Da,asa e,la fel si eu.Vream sa pun ca nu mai stii pe cine sa crezi,care echipa il vrea cu adevarat.Sa nu fie doar stiri de pe la noi,sa-i creasca cota de transfer. :)

CiprianPH02.12.2010 09:45

Eu cred ca daca vine in Bundesliga o sa frece banca de rezerve. Poate in Bundesliga 2 sa-si faca loc.

S-au mai vazut cazuri...genul Ionita.

Astristul02.12.2010 11:32

E o diferenta intre Ionita si Torje. In timp ce al 2-lea a jucat sezoane bune in Liga 1, primul abia a "rasarit" anul trecut si a si plecat in vest. S-a pripit!

CiprianPH03.12.2010 13:17

Da. Ai dreptate. Poate nu a fost cel mai bun exemplu cu Ionita. Si poate ca a plecat intradevar prea repede. Dar...tot nu vad niciun jucator din Liga 1 care sa aiba fata de Bayern in momentul de fata. Ma refer sa joace ca titular sau macar sa aiba valoare pentru postul de rezerva cu sansa de a intra in teren in minutul 75-80 si sa mai si creeze macar 2-3 faze periculoase.

pcsbb03.12.2010 16:55
Da. Ai dreptate. Poate nu a fost cel mai bun exemplu cu Ionita. Si poate ca a plecat intradevar prea repede. Dar...tot nu vad niciun jucator din Liga 1 care sa aiba fata de Bayern in momentul de fata. Ma refer sa joace ca titular sau macar sa aiba valoare pentru postul de rezerva cu sansa de a intra in teren in minutul 75-80 si sa mai si creeze macar 2-3 faze periculoase.

 

Sper ca te-ai referit la toti jucatorii din Liga 1, in afara de brazilianul Banel :thumbup: care ar fi titular fara discutie printre copii de mingi, viteza si rezistenta ce sa mai, cel mai complet alergator. :ike:

pcsbb04.12.2010 06:36

Puteti vota echipa anului desigur pot fi multi jucatori de la Bayern. :bananadance:

http://en.UEFA.com/community/teamoftheyear/index.html

pcsbb05.12.2010 17:21

FC Schalke 04 - FC Bayern München 2-0.

Sad, adio titlu. De recuperat 6, respectiv 7 puncte fata de Leverkusen si Mainz asta daca se mai spera la locurile 2-3. :huh:

CiprianPH06.12.2010 08:21

Da :( . Din nefericire a coincis cu prima intalnire "oficiala" a unora din membrii Fan-Clubului Bayern Munchen Romania. Macar am avut ceva bere si vin fiert pentru indulcirea amarului :blink: .

pcsbb06.12.2010 10:01

Am vazut imaginile. Frumos. :D

Macar sa nu le mai puneti asa fatis ca mai rau ne faceti in ciuda. :ike: Totusi cred ca intalnirea asta a purtat ghinion :confused:

CiprianPH06.12.2010 14:38
Am vazut imaginile. Frumos. :D

Macar sa nu le mai puneti asa fatis ca mai rau ne faceti in ciuda. :ike: Totusi cred ca intalnirea asta a purtat ghinion :confused:

 

Ghinion ne-a purtat Schalke :)) . Data viitoare poate ne onorezi cu prezenta. Imi dai de veste si mergem impreuna catre Bucuresti.

CiprianPH09.12.2010 10:32

FC Bayern Munchen - FC Basel - 3:0

 

Si...spre bucuria tuturor (a fanilor mai exact) Ribery a inceput sa semene cu jucatorul pe care il stiam cu ceva timp in urma, desi cred ca cea mai asteptata revenire la forma de odinioara o are Tymoschuk.

pcsbb12.12.2010 05:22

Bayern Munchen " FC St.Pauli 3-0

N-am castigat mare lucru in clasament, dar l-am castigat pe Bastian. :ike:

pcsbb17.12.2010 18:24

Bayern - Inter Milano o revansa muuuult asteptata. :naughty:

pcsbb29.12.2010 08:48

Transferuri:

 

Luiz Gustavo (Hoffenheim) -> Bayern

Martin Demichelis -> Malaga

Mexes -> Bayern

Van Persie -> Bayern

Mark Van Bommel -> Galatasaray

 

Cam slabuta campania de transferuri facuta din zvonuri, pana acum. :ike:

red&blue_boy29.12.2010 12:06

Sa vina Van Persie sau Mexes la Bayern ar fi ceva tare,dar nu cred sa se realizeze nici una dintre aceste mutari...

pcsbb07.01.2011 11:52

Ghesepe: Andreas Ottl a fost propus de impresari pentru un imprumut in Stefan Cel Mare. :))

red&blue_boy07.01.2011 18:56

Yeah,right...

pcsbb12.01.2011 19:12

Contractul lui Klose cu Bayern expiră in luna iunie a acestui an si nu i s-a oferit o ofertă de prelungire a angajamentului. Halal Madrid caută asiduu o rezervă pentru francezul Karim Benzema, ramas singurul atacant de careu din lotul vicecampioanei Spaniei după accidentarea de lungă durată a argentinianului Gonzalo Higuain.

Miro Klose ar fi un jucatorul care ar ocupa temporar rolul de rezerva a lui Benzema, ramane de vazut daca si jucatorului ii convine acest statut. :alcoholic:

«13456»