Propunerea mea este Championship Manager 01/02.
Motive:
a) E ultima versiune de CM cu necesitati marunte de sistem
b) E probabil cea mai buna (se fac inca update-uri anuale la ea)
c) Se poate downloada legal
d) Ar fi frumos sa jucam cu Henry in perioada lui fasta si nu cu Henry cel livrat la pachet in MLS
e) Reducem cantitate de baietasi pentru care fotbalul s-a nascut odata cu Messi
f) Egalizam terenul (nu cred ca vreunul de pe aici a jucat in ultimul an acest joc)
g) Jucam old-school, fara prostioare de media, team-talk, conferences sau alte neghiobii
Daca sunteti de acord, pasii de urmat sunt destul de simpli:
a) Downloadati jocul de aici.
b) Extrageti din arhiva fisierul CM0102.iso
c) Cu ajutorul unui program gen PowerIso sau Daemon Tools, instalati jocul
d) Downloadati patchul 3.9.6 de aici sau aici si instalati-l
e) Daca aveti XP, selectati my computer, right click -> properties -> advanced -> environment variables si stergeti variabila referitoare la CM3
f) Si gata...
Ce ziceti? Ca vine weekendul...