FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Astra Ploiesti 1-1 (1-0)

«1239»
Daniel-Ionut14.09.2010 07:38

Etapa 8, Liga 1

Luni, 20.09.2010, ora 20:30, Digi Sport

 

FC Steaua Bucuresti - FC Astra Ploiesti

 

Ultimul rezultat:

  • Urziceni - Steaua 1-0
  • Astra - Timisoara 1-1
Clasament:

3. Steaua - 7m, 4v, 2e, 1i, 11-6g, 14p

---

17. Astra - 7m, 0v, 5e, 2i, 8-11, 5p

 

Bilete:

Peluze 10 lei

Tribuna II 15 lei

Tribuna I 20 lei

Tribuna O 40 lei

Fotolii 75 lei

 

Forza Steaua! :oleole:

daaani.14.09.2010 08:48

Pronostic - Steaua-Astra 1-2.

red&blue_boy14.09.2010 08:50

N-o sa avem meci usor cu ei.Daca ne bate si Astra,va fi deranj mare dinspre loja!

blindica14.09.2010 09:03

Cu Urziceni a fost ''lucratura'' ca sa nu iasa scandal in Liga1.Echipa nu joaca mai nimic sau are evolutii de sus-jos,oscilari ca Vaslui-Zurich,spre exemplu.Dar nu cred ca poate avea probleme cu Astra in asa mod incat sa spunem ca Astra o sa castige in Ghencea.

Astristul14.09.2010 09:14

Astra e o echipa de batut! Mare grija la Fatai pentru ca poate crea deranj in aparare. In poarta a revenit Miron, deci va fi greu cu el, iar pe stanga apararii astriste e o paine buna de mancat, pentru ca Selymes l-a pus acolo, la ultimul meci din campionat, pe Mihalache, care e fundas dreapta de meserie! ;)

 

FORZA Steaua !!!

 

Cred ca e prima data in viata mea cand tin cu Steaua intr-un meci contra Astrei! :P

Daniel-Ionut14.09.2010 09:16
Cred ca e prima data in viata mea cand tin cu Steaua intr-un meci contra Astrei! :P

 

Hmm.. deci sa inteleg ca tu in primul rand tii cu Astra, iar cu Steaua doar simpatizezi? :hmmm:

Alex88pl14.09.2010 09:51

10 lei la peluze?:))

Daniel-Ionut14.09.2010 09:53
10 lei la peluze? :))

 

Pai asa a fost mereu :huh:

Alex88pl14.09.2010 09:55

du-te ma la scoala:P

dee14.09.2010 09:57

Un meci interesant: Astra e in criza de puncte, noi in criza de imagine. Fantezia lui Ilie a constat pana acum in diverse formule de start nereusite, echipa fiind lipsita de coeziune, dand senzatia ca sunt intr-o permanenta perioada de acomodare. Daca nici in meciul cu Astra jocul nu se leaga ( nu zic sa castigam), Dumitrescu nu mai are scuze!

 

@Daniel-ionut

poate are omu' nostalgia anilor copilariei cand mergea pe stadion sa vada echipa locala ...

ce stii tu, doar esti bucurestean :)

weedandweird14.09.2010 10:48

Dap,chestie mare dom'le sa fi bucurestean.

Cunoastem,cei din provincie si de afara,de aiurea,nu fac parte din familie.

Sunt,nu-i asa,ruda saraca de la tara,cel mult veri de gradul doi.

 

Deh,simpatizanti si ei acolo.'rar Afghanistanu' lor al drecu

Astristul14.09.2010 14:58
Hmm.. deci sa inteleg ca tu in primul rand tii cu Astra, iar cu Steaua doar simpatizezi? :hmmm:

Tin cu ambele in egala masura, dar cand jucau intre ele, tineam cu Astra.

 

@ dee: Ce m-ai ghicit! :D

Muraru14.09.2010 15:08
Pronostic - Steaua-Astra 1-2.

 

 

esti caine?:)

pronostic Steaua-Astra 3-0

Tanaru` Young15.09.2010 14:42
esti caine?:)

pronostic Steaua-Astra 3-0

 

INEFABIL !!! Nu surchidesc pe nimeni , dar atata beatitudine nici ca am vazut . Sunt de acord ca turpitudinea de la Urziceni trebuie stearsa (cel putin in plan autohton) , dar in privinta rezultatului din partida cu Astra sunt inexorabil . Nu sunt aia o forta , dar nici Steaua nu impresioneaza. "Asadar si prin urmare...(grecii fac comert pe mare) " , sa se aleaga praful de echipa lui guie .

 

Nici jocul si nici rezultatul nu ma intereseaza , sper intr-un egal cu toate ca am un oarecare sentiment ca alde guie se va bucura la sfarsit. Si ca el , multi altii .

 

 

Btw , sper sa nu fiu culpabilizat pentru gandirea asta "apriorica" pe care am avut indrazneala de a o posta/infatisa. In fond , traiesc liber , liber sa spun ce gandesc . Desi , in fond , dupa cum a spus Denis de Rougemont , "LIBERTATEA nu e un drept, e asumarea unui RISC".

Ste@ua2315.09.2010 15:41

Pronostic: Steaua 2-0 Astra

Daca nici acum nu batem,sigur va fi deranj de sus.Astia sunt in foame de puncte,n-au nici o victorie,deci va fi un meci interesant.

Ste@ua2316.09.2010 08:00

Cine stie cand se pun in vanzare biletele pentru meciul de luni cu Astra?

RobYnho16.09.2010 08:02
Cine stie cand se pun in vanzare biletele pentru meciul de luni cu Astra?

 

FC Steaua Bucuresti anunta ca, incepand de luni, 13 septembrie, si pana joi,16 septembrie, se pot achizitiona bilete online pentru meciul pe care echipa noastra il va disputa pe propriul teren cu Astra Ploiesti, in cea de-a opta etapa a Ligii I.

 

Suporterii stelisti isi pot alege locul pe care doresc sa il ocupe pe stadion. Pentru a intra in posesia tichetelor, fanii trebuie sa intre pe www.steauafc.com zona ticketing - online tickets sau accesand direct www.fcsbticketing.com si sa urmeze pasii indicati.

 

Biletele vor fi expediate prin curier sau vor putea fi ridicate de la Casa 30­ a stadionului Steaua, in functie de alegerea cumparatorului.

 

Preturile biletelor pentru meciul cu Astra Ploiesti sunt urmatoarele:

 

Peluze 10 lei

Tribuna II 15 lei

Tribuna I 20 lei

Tribuna O 40 lei

Fotolii 75 lei

 

La aceste preturi se adauga taxele de curierat, in functie de localitatea de unde a fost facuta comanda.

 

steauafc.com

Ste@ua2316.09.2010 08:35
FC Steaua Bucuresti anunta ca, incepand de luni, 13 septembrie, si pana joi,16 septembrie, se pot achizitiona bilete online pentru meciul pe care echipa noastra il va disputa pe propriul teren cu Astra Ploiesti, in cea de-a opta etapa a Ligii I.

 

Suporterii stelisti isi pot alege locul pe care doresc sa il ocupe pe stadion. Pentru a intra in posesia tichetelor, fanii trebuie sa intre pe www.steauafc.com zona ticketing - online tickets sau accesand direct www.fcsbticketing.com si sa urmeze pasii indicati.

 

Biletele vor fi expediate prin curier sau vor putea fi ridicate de la Casa 30­ a stadionului Steaua, in functie de alegerea cumparatorului.

 

Preturile biletelor pentru meciul cu Astra Ploiesti sunt urmatoarele:

 

Peluze 10 lei

Tribuna II 15 lei

Tribuna I 20 lei

Tribuna O 40 lei

Fotolii 75 lei

 

La aceste preturi se adauga taxele de curierat, in functie de localitatea de unde a fost facuta comanda.

 

steauafc.com

 

Probabil ca de maine se pun in vanzare si la case.

pytycrys16.09.2010 08:36

Ce kkt ca jucam luni.

Nu putea sa-l puna duminica?

buflea17.09.2010 07:26

4-1 (DACA JOACA CUM A JUCAT IERI)

2-2(DACA BAGA ECHIPA CE A JUCAT CU Urziceni)

0-1(INTRE Becali SI Ilie Dumitrescu.)

Mihail_8617.09.2010 07:59

si aveti de gand sa-i mai bagati multi bani oierului in buzunar? participand la circ in templu, si cumparand biletul.

forza Steaua forza Jiji, campioni 24. traiasca turma de oite.

Ste@ua2317.09.2010 08:09
si aveti de gand sa-i mai bagati multi bani oierului in buzunar? participand la circ in templu, si cumparand biletul.

forza Steaua forza Jiji, campioni 24. traiasca turma de oite.

 

Bun,asta cu banii care ii bagam in buzunar oierului e corecta si realista.Atunci ce propui sa facem,sa nu se mai duca nimeni pe stadion?

Andrei*17.09.2010 08:15
Bun,asta cu banii care ii bagam in buzunar oierului e corecta si realista.Atunci ce propui sa facem,sa nu se mai duca nimeni pe stadion?

 

 

exact!dar fac pariu ca se vor gasi "suporteri adevarati" prin orice zona a stadionului...

PrymarU17.09.2010 09:06

Ce rahat cum au putut sa puna meciul , jegosi infecti, bine ca nu l-au pus marti ;) .

 

Editat : incercam sa folosim si cratima, acorduri, samd ?

Mihail_8617.09.2010 09:06

suporteri adevarati care-i vor striga numele oierului inainte si dupa meci, multumindu-i pentru ca sustine clubul Steaua fiindca investeste bani grei ma intelegi? deci ma intelegi? se investeste bani tata la Steaua, nu vorbe.

«1239»