Ce Urziceni ma? Steaua II ![]()
Ce Urziceni ma? Steaua II ![]()
Becali e speculant si pragmatic , daca Unirea va merge bine, e in stare sa desfinteze Steaua ( sa o retraga din campionat) si sa ramana cu Steluta ![]()
fara un sacrificiu major nu scapam de el prea curand.
Sa nu uitam ca Steaua ar putea castiga cu 0-3 prin neprezentarea Unirii...pardon! A Stelei 2 ![]()
o sa vedem ce o sa fie, surpriza ar fii sa bata "Steaua 2" pe Steaua ,
Colegilor,nu mai visati d-astea cum ca Steaua 2 alias Urziceni reloaded va bate Steaua. Satelitul nu va bate echipa de baza,plus ca,asa cum ia Steaua punctele astea cu Unirea alias Steaua 2,toate celelalte competitoare le vor aduna in acelasi mod.
Alta data,bag mana in foc, ca v-ar fi convenit tare mult sa aduca jucatorii aia.Si oricum,prin aducerea lor,a mai castigat niste ''autocare'' de suporteri
.
Leo Strizu va fi antrenorul Unirii? Poate sa ma lamureasca cineva?
Eu am inteles ca Gabriel Caramarin va fi numit antrenor...
Desi Strizu are experienta in subordonarea adversarilor! ![]()
Sper din tot sufletul sa avem parte de o reeditare a meciului Gloria Buzau-Steaua 1-1...nu de alta dar suntem pusi in fata aceleasi situatii...doar ca numele adversarului este Unirea Urziceni...
Acum,ca dublu "U" a apus,sa ne aducem aminte de cateva momente de dinainte ca echipa macar sa rasara.
Sa vedeti ce bucurie va fi pe MM cand va reusi Urziceniul sa bata Steaua.
Oho, cand?
Ei ne bate Unirea. Vorba lui nea' piersica: "Daca ne face Unirea eu ma las de fotbal!"
C.Ronaldo17 la cum merg lucrurile pe la Steaua m-as gandi la alta vorba:"never say never"!
As vrea sa-ti amintesc ca MM, in postura de conducator la Otelul, a reusit sa bata Steaua. Ce lacrimi avea in ochi, cum plangea el de bucurie... asa va plange si la Urziceni(noi speram sa planga de tristete)!
Pentru mine nu mai exista acest personaj. S-a vazut ca, conflictul verbal impotriva lui Argaseala de acum cateva zile are ca tinta Steaua, nu persoana angajatului de la echipa noastra!
Astazi a spus, alaturi de alt "plangacios" (Dan Petrescu) ca au fost eliminati ca sa nu fie pe banca la meciul cu Steaua!
Mi-e scarba si de el si de Dan Petrescu, 2 plangaciosi si pomanagii...
Si acum fapte:Unirea Urziceni campioana sezonului 2008-2009
Unirea cu Petrescu si MM face 8 puncte in UCL.
Steaua-Unirea Urziceni 0-1 in Ghencea 16 august 2009
Ne-au cam dat peste nas!
Da ,dar la final tot noi ii subordonam. @_@
Steaua-Unirea Urziceni 0-1 in Ghencea 16 august 2009Ne-au cam dat peste nas!
adu-ti aminte tu cum au castigat ei acea partida ...
O situatie de tot kkt'u,marca GB.Va fi cel mai nesimtit blat din ultimii ani,am ajuns mai rau ca Dinamo ![]()
adu-ti aminte tu cum au castigat ei acea partida ...
Pe teren.
Becali e speculant si pragmatic , daca Unirea va merge bine, e in stare sa desfinteze Steaua ( sa o retraga din campionat) si sa ramana cu Stelutafara un sacrificiu major nu scapam de el prea curand.
din partea mea cea mai buna solutie de compromis, ca sa zic asa, ar fi sa se mute la anul patron la Urziceni(sa o redenumeasca cum vrea el) si sa lase Steaua in Liga 1, pe mana cui vrea sa o cumpere, nu are decat sa ia cati jucatori vrea cu el acolo, eventual toata echipa(daca si jucatorii isi vor dori asta), sunt sigur ca daca s-ar gasi un investitor potent si dornic de performanta s-ar alcatui un lot mai bun decat cel actual, ar fi o solutie mult mai buna decat retrograderea care ar fi cea mai mare pata pe blazonul acestui club
Pe teren.
care pe teren, ca din cate tin eu minte i-a ajutat arbitrul clar atunci, a fost unul din motivele pt care m-am scarbit de aceasta echipa ialomiteana desi pana atunci nu aveam nimic cu ei
O situatie de tot kkt'u,marca GB.Va fi cel mai nesimtit blat din ultimii ani,am ajuns mai rau ca Dinamo![]()
vedeti voi care este problema, asa zisele ziare de sport care au devenit de fapt ziare de scandal, nu aveau ce scrie si au speculat la maxim aceasta mutare al lui Jiji, murdara daca vreti sa-i spunem asa, insa ceea ce uita lumea este ca cel care a declansat aceasta situatie este Bucsaru, care pur si simplu a vrut sa desfiinteze clubul, insa nu a putut face asta pt ca nu a fost lasat din cauza faptului ca incasase deja banii pe drepturile de televizare, Jiji a intervenit, a luat acei jucatori si a zis sa-l ajute cu lotul lui Steaua 2, nu stiu ce aranjamente au intre ei si nici nu-mi pasa, insa greseala creditorului a fost ca i-a oferit acesti jucatori chiar in pragul meciului direct, putea foarte bine sa-l lase sa joace acest meci cu ce jucatori gasea pana la ora de incepere sau sa piarda meciul la masa verde la scor de neprezentare, daca se intampla asta si ii imprumuta ulterior jucatorii, nu mai putea fi nici o speculatie stupida pe marginea acestui meci
nu vrea sa fiu inteles gresit, NU sunt de acord cu aceasta mutare, a desfiintat echipa a doua, ceea ce este o tampenie si s-a creat toata aceasta situatie neplacuta, amplificata si de presa ... insa nu poate fi vorba de nici un blat aici, Steaua putea castiga la masa verde aceasta partida, greseala este a creditorului dupa cum am spus ca i-a oferit acei jucatori inainte de meciul direct, daca tot s-a apucat sa faca tampenia asta
@Stryker : nu-i rea ideea ta,ar fi ideala,doar ca un capital de imagine ca la Steaua nu o sa mai primeasca nicaieri. Simulacrul acesta ce ramane la Urziceni nu stiu ce sanse are sa scape de retrogradare. As mai adauga ca,un lot mai bun ca acum nu a mai fost din sezoanele 2004-2005 si doar un investitor realmente potent financiar ar putea face ceva peste acum.Bineinteles,tinand cont ca jucatorii actuali au venit ''ca pomana''.
Diferenta e - cum spunea si altcineva - ca daca Steaua ar fi castigat la masa verde, ar fi castigat si toate celelalte echipe la masa verde. Prin mutarea de acum, "juniorii" mai au sansa sa ciupeasca ceva de la Dinamo, Rapid, samd.
Cat despre "vor prinde experienta Ligii I", stati linistiti. Am avut suficienti jucatori imprumutati pe la alte echipe, Gloria Buzau, Otelul, Brasov, samd, si tot praful s-a ales de ei si de toata "experienta".
nici nu are rost sa ma uit la meci. totul e = cu zero !
Scl**ul ala de Becali face ce vrea. de ce nu isi face toata divizia A , sa fie Steaua 1 , 2, 3,... asa am lua si noi campionatul intr-un final. VARZA... Pronostic Unirea - Steaua 0-2. hai bafta
Diferenta e - cum spunea si altcineva - ca daca Steaua ar fi castigat la masa verde, ar fi castigat si toate celelalte echipe la masa verde. Prin mutarea de acum, "juniorii" mai au sansa sa ciupeasca ceva de la Dinamo, Rapid, samd.
Cat despre "vor prinde experienta Ligii I", stati linistiti. Am avut suficienti jucatori imprumutati pe la alte echipe, Gloria Buzau, Otelul, Brasov, samd, si tot praful s-a ales de ei si de toata "experienta".
scrie in regulament ca daca o echipa nu se prezinta o etapa este eliminata din competitie ? pai si Bucsaru a vrut sa retraga echipa dar nu a fost lasat din cauza drepturilor de televizare ... daca ar fi eliminati din campionat nu s-ar ajunge la acelasi deznodamant ? adica de retras echipa nu avea voie, insa sa fie eliminati se poate nu ? e o situatie aiurea, insa, la cate s-au intamplat si se intampla in fotbalul romanesc, nu mai ma mira nimic ...
cat despre cei de la Steaua 2, nu se pune aproape deloc baza pe acesti tineri, care dupa ce isi termina stagiul sunt imprumutati si ulterior vanduti la alte echipe ... poate ca si asta se urmareste, niste bani in plus si cam atat(daca se obtin si aia), oricum o bataie de joc dar asta este managementul actual de la Steaua ...
totusi pt multi dintre ei este o sansa rara sa joace in mod constant in prima divizie,chiar daca au sanse minime sa se mentina in A, tinand cont ca erau o echipa de pluton in B
scrie in regulament ca daca o echipa nu se prezinta o etapa este eliminata din competitie ?
Daca nu se prezinta 2 etape este retrogradata. Este valabil pentru orice esalon din Romania!
Stati ma linistiti ca se prezinta la meci
Nu as garanta!Jucatorii de la Steaua II nu au drept de joc in meciul cu Steaua conform cancanurilor de sport!
Nu as garanta!Jucatorii de la Steaua II nu au drept de joc in meciul cu Steaua conform cancanurilor de sport!
Eu zic au voie stiti ca presa ca mananca numai rahat.
Orice ar fi , numai unul nebun se poate gandii ca Steaua se impiedica la Urziceni...sincer acum !
e clar ca nu se va impiedica , noi zicem doar ca ar fii surpriza sezonului daca sar intampla
Orice ar fi , numai unul nebun se poate gandii ca Steaua se impiedica la Urziceni...sincer acum !
Bine...acum deh...asa am zis si cu Gloria pana ne-a pus Bunica capac ![]()
Nu cred ca va fi blat, acum ca s-au facut atatea speculatii . Parerea mea e ca se va juca pe bune si Steaua nu va castiga.
Bine...acum deh...asa am zis si cu Gloria pana ne-a pus Bunica capac![]()
Bunica a dat dovada de barbatie in meciul ala, dupa golul ala a fost aruncat ca o masea stricata in ligile inferioare , desi era un simbol al gloriei la momentul acela.