FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri in Iarna 2005-2006!

«1234»
sorin_77729.01.2006 17:51

Steaua - Steaua Roșie

 

Min. 57. GOL Steaua: Rãdoi a tras la colțul lung de la marginea careului mare. Mingea a trecut pe sub portar.

 

Conducem cu 1-0 din acest minut si ce e mai important este faptul ca a inscris Radoi... Prima repriza se pare ca a s-a jucat foarte urat... Sincer nu ma asteptam dar cu sarbii .... :o

Adi29.01.2006 18:33

1 1. Egaleaza Zigic

 

Min. 84 - Bătaie în toată regula!!! Bănel a fost îmbrîncit în tuşă. Rădoi a venit şi l-a lovit pe sîrb. Au urmat palme şi pumni de ambele părţi. Au intervenit antrenorii şi i-au despărţit pe jucători!!!

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Si eu ma temeam ca va fi un amical, mult prea amical cu zambete, glume :lol: :lol: :lol: :lol:

nick200529.01.2006 18:35

Alt amical in care nu am facut un meci bun. Nu conteaza rezultatele astea, dar oricum se apropie meciurile oficiale si acolo trebuie sa aratam ca o echipa!

 

Oli, incep sa-mi pierd rabdarea!

redandblue29.01.2006 18:37

Ar fii trebuit totusi sa nu se ajunga la bataie...dar cred ca vreau sa vada care e cea mai tare STEA si cum la fotbal era egal au dat-o pe K1...sper sa nu fii fost Zmarandescu prin preajma...

Recoba29.01.2006 18:58

din ce am am vazut pe gsp a fost un meci urat Steaua jucand prost pacat ca sa ajuns la nervii si sau luat la bataie macar se vede ca dorinta au :lol: :lol:

I.N.Money29.01.2006 19:01

Este al doilea meci in care se bat jucatorii in ultimele 2 saptamani,cred ca trebuie tras un semnal de alarma...

Bega29.01.2006 19:10

Ce, sa nu-mi spuneti ca nu v-ati obisnuit inca cu egalurile din "Era Oli"!

La Poli a avut o linie de clasament 5-5-2 pina la debarcare. Poate ca n-o sa pierdeti mai mult de un meci in retur, dar cu vreo 5 egaluri tot va incaltza. :D

Bega29.01.2006 19:21

Cit de actual este "Victor stelist infocat" prin postarea din 23 august 2005, la topicul Poli - Steaua 0-0:

 

"Orice s-ar zice Poli a parut destul de limitata ca mijloace de exprimare. si o saptamana daca se juca tot nu reusea sa inscrie! cand nici macar nu ajungi la poarta, iar singura idee tactica e sa jutezi din afara stadionului, e greu sa marchezi. in afara de contre, Oli nu poate, sau nu stie, a juca altceva.

 

http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php...=1550&start=150

George Stan29.01.2006 19:45

Brigadiere, care e de fapt rostul tau pe forumul asta? Ca vad ca o tot bagi pe asta cu egalurile. Altceva mai stii? Cauti posturi vechi sa-ti argumentezi genialul discurs. Ne plictisesti sa stii!

sorin_77730.01.2006 09:33

Bega, veniti voi in Bucuresti si o sa va rugati voi de noi sa il batem pe Hagi ca sa fie cat mai repede destituit... pana la meciul cu noi Hagi va avea 2 infrangeri in campionat... Noi v-o dam pe a 3-a si ii spuneti linistiti "La revedere!"... :lol:

Alextds30.01.2006 10:55

Poate ca trebuia sa ia antrenorul de la Boavista ca la antrenor suntem mai deficitari decat eram la portar.

Dupa cum a ajuns sa joace Steaua cu Olaroiu gluma aia cu Gigi antrenor pare o idee buna. :lol:

bostina2330.01.2006 11:12

Pana nu vad un meci oficial sa ma conving cu ochii mei nu comentez nimic despre "realizarile" lui Oli.Din cate stiu eu nici cu Oleg nu rupeam gura targului in amicale......

ulivius30.01.2006 11:13

Este normal ca orice echipa din estul Europei sa-si doreasca sa invinga Steaua macar si intr-un amical. BAietii nostri sunt razboinici si nu stau ei capra pentru nimeni.

Prefer sa se intoarca in Romania plini de sange decat cum au facut-o rrapizii.

IONUTZ-CIPRIAN30.01.2006 15:47

:evil: >>>Mi-a placut ca nu se lasa calcati in picioare de oricine,se vede ca ZMARANDESCU a fost si el prin CIPRU langa echipa,astept sa vad meciul sa vad cum au jucat!!>>> :twisted:

dbd30.01.2006 16:49

Steaua cu cealalta Stea a fost un fel de : RAZBOIUL STELELOR !!! :cry: :cry: :cry:

Bogdan4Steaua31.01.2006 22:59

Pentru cei care au ratat azi meciul amical Steaua Bucuresti - Steaua Rosie Belgrad retransmis de TV Sport, acesta va fi redifuzat maine incepand cu ora 14:15.

sorin_77731.01.2006 23:43

Am vazut meciul, Steua s-a miscat mai bine in a doua repriza, cei din Belgrad nu prea au construit nimic, numai masivitatea ia ajutat sa egaleze...

sorin_77701.02.2006 09:26

"Azi, la ora 17:30, Steaua - FC Teplice

 

 

Campioana României va disputa astãzi cel de-al treilea meci amical al stagiului din Cipru. Adversarã îi va fi puternica echipã cehã FC Teplice, ocupanta locului 2 în întrecerea internã. Partida va începe la ora 17:30 și va putea fi urmãritã în direct pe www.gsp.ro." sursa GSP

 

Cred ca va fi un meci mult mai greu decat cel cu Steaua Rosie Belgrad... Echipa din Cehia este mult mai puternica decat exchipa lui Zenga.

Teoctist01.02.2006 10:38

Pe site-ul cehilor,Steaua este gratulata cu cuvintele "un club cu o glorioasa istorie".

...

...rumunským klubem se slavnou historií Steaua Bukure¹»

http://www.fkteplice.cz/index.php?main=2&s...b=1&detail=2454

 

Ne cunoaste si ne recunoaste lumea intreaga...

Bogdan4Steaua01.02.2006 18:42

" Steaua joacă foarte bine. Pînă acum a avut şapte - opt ocazii periculoase în timp ce adversarii au marcat la singura ocazie.

 

Min. 24 - GOL Steaua !!! Bănel Nicoliţă a egalat după o pasă excelentă a lui Dică! 1-1!

 

Min. 12 - GOL FC Teplice! Rilke l-a depăşit uşor pe Ghionea şi a tras din careu în dreapta lui Carlos!

 

17:20 - Steaua începe partida în formula Carlos - Ogăraru, D. Goian, Ghionea, Neşu - Nicoliţă ,Rădoi, Paraschiv, Boştină - Dică, Iacob... "

 

Sursa: GSP

 

Later edit: e 2-1 pentru Steaua.

 

"MIN 61 GOOOL! !!!!2-1 - Dică reuşeşte să pună pe Steaua în avantaj."

IONUTZ-CIPRIAN01.02.2006 19:02

:evil: >>>>GOOOOOOOOOOOOOLLL,Radoi cu un sut de la peste 25 metri,Steaua conduce cu 3-1!!!!>>>> :twisted:

sorin_77701.02.2006 19:53

Se pare ca echipa merge si ce e imbucurator stie sa revina si sa intoarca un rezultat, cat a fost Oleg doar o data s-a intamplat, la Pandurii Tg. Jiu...

Criss01.02.2006 20:27

Eu cred in Olaroiu. Pare un antrenor care stie intotdeauna ce face, comunica foarte bine cu jucatorii, si isi aseaza echipa foarte bine in teren. Rezultatele nu au fost rele in perioada de pregatire, singurele meciuri "necastigatoare" au fost cele in care Oli a folosit si rezervele, lucru foarte necesar deoarece intr-o campanie lunga nu poti folosi doar 11-12 jucatori de baza. Rezultatul cu Teplice este foarte bun, am revenit in fata unei formatii de pe locul 2 din campionatul cehiei care e bunicel...

George Stan01.02.2006 21:28
sa intoarca un rezultat, cat a fost Oleg doar o data s-a intamplat, la Pandurii Tg. Jiu...

 

Ei... acum :) Nu ai tu memorie buna. Au mai fost cazuri, tot prin zone miniere... sau pe stadioane goale...

sorin_77701.02.2006 22:15

Sa imi fie rusine, am mai fost cu Sportul acasa fara spectatori intradevar 4-1, si in deplasare la Jiul Petrosani ... 1-2 ... Iertare!!!

«1234»