Steaua a aratat din nou ca e bine organizata, sau ma rog, ideea lui Piturca duce spre o echipa bine organizata, insa jucatorii se gasesc foarte greu pe teren, pasele din instinct lipsesc ca zapada din mijlocul verii. Ma exazpereaza si lipsa de curaj a lui Piturca in atac, Stancu fiind in majoritatea fazelor singurul jucator din careu la centrari. Cum vrea Piturca sa marcheze atacantul lui intre 3-4 fundasi? Eu nu-i gasesc o solutie plauzibila.
Despre faza golului anulat, numai de... Nu a fost off-side si astfel tre sa multumim arbitrului pentru ca Steaua lui Piturca e cu 6 puncte in clasament dupa primele doua etape cu niste echipe aeriene si fara pretentii.
Eu sper la mai bine. Doar daca Becali tace.
