Pe mine m-a deranjat cel mai tare ca a fost lasat Kapetanos pt a doua oara consecutiv in afara lotului ca vezi nu a facut pregatirea cu echipa ... omul a avut o pauza saptamana dupa mondial, sa uita ca el a plecat in cantonamentul Greciei cu o etapa inante de final si sunt sigur ca a facut acolo destula pregatire ... Stancu este un atacant bun la finalizare insa nu este un atacant de careu, nu unul pt sistemul 4-1-4-1, s-a vazut asta si aseara cand se incercau centrari si nu putea sa ajunga la minge intre doi fundasi olteni, cel mai bine ar fi sa joace 4-4-1-1 cu Kape varf si Stancu in spatele lui si sunt sigur ca o sa fie alta treaba atunci.
Legat de golul neacordat la olteni, putem vorbi de o eroare de arbitraj, in nici un caz nu cred ca a fost furaciune cum au altii nesimtirea sa spuna prin alte parti, exista o diferenta intre ce s-a intamplat aici si ce s-a intamplat la golul 2 al spurcatiilor cu Astra cand offside-ul la Cristea s-a vazut si din avion ... in plus de asta, numai cu Craiova tin minte ca am fost furati in timp, in multe feluri, asa ca de data asta parca s-a mai intors roata vietii
Statistica afisata de BNQ reflecta cel mai bine ce s-a intamplat pe teren, Steaua a dominat insa in mare parte steril, oltenii au avut doua faze de poarta, la cea cu golul a fost dubla greseala in aparare, Geraldo a gresit in duelul cu Iliev si Tatarusanul nu a iesit pe centrare, la faza offside-ului a fost iar o aparare visatoare in conditiile in care Prostea cel mic a scapat singur acolo
Mingi jucat in careu Steaua: 46, cat de bine era daca aveam un Kapetanos acolo ...
Echipa a mai inceput sa mai miste ceva fata de sfarsitul anului trecut insa e departe de ce ar trebui sa joace o echipa ce se vrea campioana, o echipa care vrea sa faca ceva in Europa League, poate ca odata cu reveniriile lui Szekely si Kapetanos, vom creste mai mult in joc