FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Europa League , 2010-2011

«1678910»
blindica16.09.2010 21:23

Surprize mari in Europa League,un nou prilej de teapa la pariuri pentru impatimiti sau jucatori de ocazie,ca mine.

Astfel,Aris invinge pe Atletico de Madrid,Dinamo Kyev face egal cu BATE Borisov si Sevilla pierde acasa cu PSG,la asta chiar nu ma asteptam.

Juventus-Lech Poznan 3 - 3. Villarreal a pierdut cu Dinamo,2-0,la Zagreb.

red&blue_boy17.09.2010 04:54

Chiar au fost cateva surprize neasteptate.

Cred ca ce nebunie a fost in tribune la Aris-Atletico sau Dinamo Zagreb-Villarreal !!!

Lari25.09.2010 13:58

Tocmai mi-am dat seama: dupa ce acum 3 sezoane am avut 3 antrenori diferiti in Liga Campionilor, acest an vom avea si 3 antrenori diferiti in Europa League. Sau poate chiar mai multi, cine stie...

Astristul30.09.2010 21:02

Surprize, surprize ...

 

Sheriff Tiraspol - Dinamo Kiev: 2-0

BATE Borisov - AZ: 4-1

 

razvan2820.10.2010 12:35

Sezonul asta echipa care poate sa faca din nou o figura foarte foarte buna in EL este castigatoarea de anul trecut , Atletico.Are un lot foarte bun , un joc frumos si cred ca va ajunge cel putin pana in sferturi

Lari21.10.2010 17:37

Marica a deschis scorul ('29) in Stuttgart-Getafe. Deh... revine Mutu la Nationala, de-aia e el in forma! :))

red&blue_boy04.11.2010 20:39

Lech Poznan - Manchester City 3-1 !!!

MoWeed04.11.2010 20:40

Asta da, rezultat surpriza.

red&blue_boy17.12.2010 05:49

Castigatoarea din sezonul trecut,Atletico Madrid,a fost eliminata inca din faza grupelor...

Serie A "confirma" inca o data pierderea suprematiei,trei echipe italiene fiind eliminate inca din grupe,Juventus,Sampdoria si Palermo,doar "prietenii" nostri de la Napoli ramanand in competitie...

ady.fcsb17.12.2010 14:33
16imiel20102011.jpg
red&blue_boy17.12.2010 22:01

Interesante dispute intre Ajax-Anderlecht,Porto-Sevilla sau Napoli-Villarreal...

ady.fcsb14.02.2011 11:36

Napoli , Sporting , Liverpool , Ajax , Lech Poznan , Dinamo Kiev ,Basel , Zenit , Aris , PAOK , Porto , Twente ,PSV , Benfica , PSG ,Leverkusen .Cred si sper ca ei sa se califice mai departe.

gio_stgloria15.02.2011 21:49

Aris - M. City 0-0 in primul tur.

 

Se vede lipsa de experienta a echipei englezesti in cupele europene. Jocul scartaie.

red&blue_boy15.02.2011 21:50

Dar se califica,bat in retur...

gio_stgloria15.02.2011 21:53

Da.. fara public Aris n-o sa mai fie asa sigura si o sa ia bataie. In schimb , in meciul de azi chiar nu s-a vazut diferenta de bani.

ady.fcsb15.02.2011 22:38

Nu fiti asa siguri .Grecii nu sunt romani,sunt capabili de surprize.Nu uitati de Grecia la Euro 2004.Mi-au placut Neto ala si Toja de la Aris,dar toti au jucat bine spre foarte bine.Ce schimbat e Toja...Cat de limitat ajunsese la Steaua antrenat de maestru Laca..Nu pot sa uit nici acum meciul ala cu Bayern cand l-a bagat mijlocas defensiv.

red&blue_boy17.02.2011 19:50

Ajax a invins cu 3-0 la Anderlecht !!! :) Superb!

 

Amicii nostri din Napoli au remizat acasa cu Villarreal,0-0...

 

Besiktas,cu toate transferurile sale,si-a luat-o acasa de la Dynamo Kiev,1-4!Dubla Shevchenko,ca tot mai vorbeam de atacanti mari! :)

 

SuperstaR1817.02.2011 20:36
Nu fiti asa siguri .Grecii nu sunt romani,sunt capabili de surprize.Nu uitati de Grecia la Euro 2004.Mi-au placut Neto ala si Toja de la Aris,dar toti au jucat bine spre foarte bine.Ce schimbat e Toja...Cat de limitat ajunsese la Steaua antrenat de maestru Laca..Nu pot sa uit nici acum meciul ala cu Bayern cand l-a bagat mijlocas defensiv.

Asta tot repet si eu... Toja si Dayro au fost jucati pe absolut toate posturile de la mijloc in sus! Da-o-n MM de treaba... Eu ma mai antrenez un pic la Football Manager si aplic la postul de antrenor la Steaua.

Le reseau pansant18.02.2011 08:02

Voi ati observat cate echipe au rusii, daca o tin asa cativa ani cred ca o sa depaseasca campionatul frantei ca valoare, francezii au echipe varza, sunt tari 2,3 sezoane pe urma se bat la retrogradare, doar Lyon ce a miscat ca restul gen Steaua.

Ronnie18.02.2011 11:44

@LRP

 

Lasa-ma sa cred ca un campionat unde joaca lejer Ropotan, Florescu sau Cocis nu e mai bun decat campionatul Frantei. Frantuzii au avut mereu echipe in fazele superioare ale Ligii Campionilor, anul trecut Lyon a fost pana-n semifinale, Bordeaux pana-n optimi... anul acesta sunt si Marseille si Lyon in optimi. Rusii au banet dar cand dai 30 de milioane pe Danny imi miroase mai mult a experimente.

 

E drept, in Europa League sunt zei. Au daca nu ma insel 2 din ultimele 5 trofee (Spartak Moscova si Zenit).

ady.fcsb18.02.2011 12:23

CSKA Moscova

 

Liverpool fara sut pe poarta aseara..Incredibil..

Le reseau pansant18.02.2011 18:46

ronnie

 

ai dreptate, francezii au avut mereu echipe in cl in primavara, dar cu exceptia Lyonului restul au cam fost eliminate nu de cine stie ce forte. In orice caz, spuneam ca rusii au inceput sa investeasca si chiar o fac serios, lucru care se si vede de vreo 4 ani.

 

Se intampla cam acelasi fenomen cu anglia 97 cand campionatul lor era destul de slab, au facut investitii masive si in 3/4 ani au depasit serie A si la Liga devenind campionatul principal al europei si poate chiar al lumii.

 

Noi nici macar in UEFA nu mai suntem cine stie ce, in 2006 spuneam ca mai bine am juca constant finala UEFA decat sa depasim faza grupelor, atunci toti erau in euforie ajungem in optimi in CL, batem real etc uite ca mai bine ar fi fost sa jucam in UEFA poate chiar sa luam cupa.

 

Ori cam acelasi lucru se intampla si cu echipele din russland, cam domina UEFA acum.

red&blue_boy18.02.2011 21:12

Si ucrainienii ne-au luat fata...

ady.fcsb23.02.2011 19:12

Si ti se pare ciudat?Aia organizeaza european la anul.Au echipe care investesc zeci de milioane..

 

Porto - Sevilla 0-1

 

Porto a ratat 100 de ocazii,Sevilla a avut si ea sansa ei,putea sa inscrie Perotti .Cred ca Porto este principala favorita la trofeu anu asta.

Ronnie23.02.2011 19:22

Niciodata nu mi-a placut Hulk. Iar in seara asta mi-am intarit opinia despre el.

«1678910»