ronnie
ai dreptate, francezii au avut mereu echipe in cl in primavara, dar cu exceptia Lyonului restul au cam fost eliminate nu de cine stie ce forte. In orice caz, spuneam ca rusii au inceput sa investeasca si chiar o fac serios, lucru care se si vede de vreo 4 ani.
Se intampla cam acelasi fenomen cu anglia 97 cand campionatul lor era destul de slab, au facut investitii masive si in 3/4 ani au depasit serie A si la Liga devenind campionatul principal al europei si poate chiar al lumii.
Noi nici macar in UEFA nu mai suntem cine stie ce, in 2006 spuneam ca mai bine am juca constant finala UEFA decat sa depasim faza grupelor, atunci toti erau in euforie ajungem in optimi in CL, batem real etc uite ca mai bine ar fi fost sa jucam in UEFA poate chiar sa luam cupa.
Ori cam acelasi lucru se intampla si cu echipele din russland, cam domina UEFA acum.