Iar rateaza Ajax grupele ligii ![]()
Iar rateaza Ajax grupele ligii ![]()
Iar rateaza Ajax grupele ligii
Sper sa nu fie asa.Vor avea meci greu cu ucrainienii.
Interesante mi se par si Partizan-Anderlecht sau Werder-Sampdoria!
Cea mai frumoasă competitie europeana Champions League revine cu un nou sezon la TVR 1. Competitia de fi deschisă pe 17 august de transmisiunile partidelor din play-off-ul Champions League.
Meciurile din UEFA Champions League vor fi precedate si urmate de programe speciale, la care se vor adauga rezumatele zilei.
Programul detaliat al transmisiunilor UEFA Champions League la TVR 1 si TVR HD pină pe 26 august, data tragerilor la sorti pentru grupele Champions League ce va fi transmisă in direct de la Monte Carlo, este urmatorul:
Marti, 17 august
21:05 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League
21:40 TVR 1 si TVR HD - Dinamo Kiev - Ajax Amsterdam
23:50 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League
00:30 TVR 1 - Rezumatele zilei
Miercuri, 18 august
21:05 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League
21:40 TVR 1 si TVR HD - Werder Bremen - Sampdoria Genova
23:50 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League
00:30 TVR 1 - Rezumatele zilei
Marti, 24 august
21:05 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League
21:40 TVR 1 si TVR HD - Champions League, meciul 1 - play-off retur
23:50 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League
00:30 TVR 1 - Rezumatele zilei
Miercuri, 25 august
21:05 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League
21:40 TVR 1 si TVR HD - Champions League, meciul 1 - play-off retur
23:50 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League
00:30 TVR 1 - Rezumatele zilei
Joi, 26 august
19:00 TVR 1 - Tragerea la sorti pentru grupele UEFA Champions League
gesepe
Astazi
Tur
Zenit 1 - 0 Auxerre
Dinamo Kiev 1 - 1 Ajax Amsterdam
Rosenborg 2 - 1 FC Copenhaga
Sparta Praga 0 - 2 Zilina
Young Boys Berna 3 - 2 Tottenham
Zilina m-a impresionat . Au fost 2 clase peste Sparta Praga.. . vor face o figura frumoasa in grupe unde cred ca vor termina pe loc de Europa.Daca nici anul asta Ajax nu intra in grupe..sunt slabi rau..
Chiar ca surpriza cei de la Zilina...Sper ca Ajax sa treaca de ucrainieni in retur.
Basel, Hapoel si Braga in grupe .
Sampdoria - Werder 3-1 , se vor juca prelungiri , la fel si la Anderlecht , unde scorul este 2-2.
Felicitari Braga , ma asteptam sa faca surpriza .
Sper sa se califice si Werder Bremen , oricum , nebunii de meciuri in seara asta , in 3 partide s-a marcat gol decisiv in minutul 90.
Sampdoria - Bremen 3-2, se califica nemtii, pacat de publicul genovez.
Anderlecht - Partizan 2-3 la 11m, n-am vazut niciodata 3 penaltyuri ratate toate trimise in inaltul tribunei.
Incredibil meciul de la Bruxelles.
Anderlecht a revenit de la 0-2.
Jucatorii au rupt terenul la 11m . ![]()
Ce nebunie de meciuri aseara la Bruxelles,Sevilla si Genova!!!
Nu credeam sa poata trece Braga.Pacat de Sampdoria,se vedeau calificati,iar in prelungiri au cazut complet...
Si in sfarsit Ajax va juca din nou in grupe ![]()
Pai normal, daca a plecat Ogararu ![]()
Echipele care vor juca in grupele UCL din acest sezon sunt:
Urna 1
Internazionale
Barcelona
Manchester United
Chelsea
Arsenal
Bayern Munich
Milan
Lyon
Urna 2
Werder Bremen
Real Madrid
Roma
Shakhtar Donetsk
Benfica
Valencia
Marseille
Urna 3
Panathinaikos
Tottenham Hotspur
Rangers
Ajax
Schalke 04
Basel
Braga
Copenhagen
Urna 4
Spartak Moscow
Hapoel Tel Aviv
Twente
Rubin Kazan
Auxerre
CFR Cluj
Partizan
Žilina
Bursaspor
Ma bucur ca a ajuns iar si Ajax in grupe! ![]()
De prin 2003 tot astept un meci Manchester - Real. Poate anul asta ![]()
De prin 2003 tot astept un meci Manchester - Real. Poate anul asta![]()
Ar fi perfect!
Ce nu vreau sa vad este un Real - Schalke... nu as vrea sa fiu in pielea lui Raul in asemenea momente.
Da,pai Raul tinea de mic copil cu Shalke. ![]()

pe langa G, si grupa A e tare
Grupa G este criminala...
O tragere la sorti care nu prea a fost la "sorti". Pacat ca au bagat atatea limitari, drepturi de televizare, rahat, vreme, parca ar fi niste fetite care joaca.
Sunt la Cluj cand vine Bayern ![]()
Iar a picat Milan cu Real in grupa!Nasol.In rest nici o grupa nu este foarte tare,in special sunt echilibrate prin lupta pentru locul doi...
grupa D e un nimic pentru Barcelona..
FORZA INTER! ![]()
Doar Rubin ii poate invinge. ![]()
Iar face Chelsea 18 puncte.