FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2010-2011

«12345627»
Daniel-Ionut06.08.2010 12:21

Iar rateaza Ajax grupele ligii :D

red&blue_boy06.08.2010 15:49
Iar rateaza Ajax grupele ligii

 

Sper sa nu fie asa.Vor avea meci greu cu ucrainienii.

 

Interesante mi se par si Partizan-Anderlecht sau Werder-Sampdoria!

RobYnho16.08.2010 13:27

Cea mai frumoasă competitie europeana Champions League revine cu un nou sezon la TVR 1. Competitia de fi deschisă pe 17 august de transmisiunile partidelor din play-off-ul Champions League.

 

Meciurile din UEFA Champions League vor fi precedate si urmate de programe speciale, la care se vor adauga rezumatele zilei.

 

Programul detaliat al transmisiunilor UEFA Champions League la TVR 1 si TVR HD pină pe 26 august, data tragerilor la sorti pentru grupele Champions League ce va fi transmisă in direct de la Monte Carlo, este urmatorul:

 

Marti, 17 august

 

21:05 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League

 

21:40 TVR 1 si TVR HD - Dinamo Kiev - Ajax Amsterdam

 

23:50 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League

 

00:30 TVR 1 - Rezumatele zilei

 

Miercuri, 18 august

 

21:05 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League

 

21:40 TVR 1 si TVR HD - Werder Bremen - Sampdoria Genova

 

23:50 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League

 

00:30 TVR 1 - Rezumatele zilei

 

Marti, 24 august

 

21:05 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League

 

21:40 TVR 1 si TVR HD - Champions League, meciul 1 - play-off retur

 

23:50 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League

 

00:30 TVR 1 - Rezumatele zilei

 

Miercuri, 25 august

 

21:05 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League

 

21:40 TVR 1 si TVR HD - Champions League, meciul 1 - play-off retur

 

23:50 TVR 1 - Studio Fotbal Champions League

 

00:30 TVR 1 - Rezumatele zilei

 

Joi, 26 august

 

19:00 TVR 1 - Tragerea la sorti pentru grupele UEFA Champions League

 

 

gesepe

 

RobYnho17.08.2010 20:44

Astazi

 

Tur

 

Zenit 1 - 0 Auxerre

 

Dinamo Kiev 1 - 1 Ajax Amsterdam

 

Rosenborg 2 - 1 FC Copenhaga

 

Sparta Praga 0 - 2 Zilina

 

Young Boys Berna 3 - 2 Tottenham

ady.fcsb17.08.2010 23:56

Zilina m-a impresionat . Au fost 2 clase peste Sparta Praga.. . vor face o figura frumoasa in grupe unde cred ca vor termina pe loc de Europa.Daca nici anul asta Ajax nu intra in grupe..sunt slabi rau..

red&blue_boy18.08.2010 04:26

Chiar ca surpriza cei de la Zilina...Sper ca Ajax sa treaca de ucrainieni in retur.

gio_stgloria24.08.2010 20:38

Basel, Hapoel si Braga in grupe .

Sampdoria - Werder 3-1 , se vor juca prelungiri , la fel si la Anderlecht , unde scorul este 2-2.

 

Felicitari Braga , ma asteptam sa faca surpriza .

Sper sa se califice si Werder Bremen , oricum , nebunii de meciuri in seara asta , in 3 partide s-a marcat gol decisiv in minutul 90.

*Alecs*24.08.2010 21:28

Sampdoria - Bremen 3-2, se califica nemtii, pacat de publicul genovez.

 

Anderlecht - Partizan 2-3 la 11m, n-am vazut niciodata 3 penaltyuri ratate toate trimise in inaltul tribunei.

Maye24.08.2010 21:29

Incredibil meciul de la Bruxelles.

 

Anderlecht a revenit de la 0-2.

 

Jucatorii au rupt terenul la 11m . :))

red&blue_boy25.08.2010 04:27

Ce nebunie de meciuri aseara la Bruxelles,Sevilla si Genova!!!

Nu credeam sa poata trece Braga.Pacat de Sampdoria,se vedeau calificati,iar in prelungiri au cazut complet...

ady.fcsb25.08.2010 21:05

Si in sfarsit Ajax va juca din nou in grupe :)

Ronnie25.08.2010 21:16

Pai normal, daca a plecat Ogararu :)

Maye25.08.2010 22:41

Echipele care vor juca in grupele UCL din acest sezon sunt:

 

Urna 1

 

Internazionale

Barcelona

Manchester United

Chelsea

Arsenal

Bayern Munich

Milan

Lyon

 

Urna 2

 

Werder Bremen

Real Madrid

Roma

Shakhtar Donetsk

Benfica

Valencia

Marseille

 

Urna 3

 

Panathinaikos

Tottenham Hotspur

Rangers

Ajax

Schalke 04

Basel

Braga

Copenhagen

 

Urna 4

 

Spartak Moscow

Hapoel Tel Aviv

Twente

Rubin Kazan

Auxerre

CFR Cluj

Partizan

Žilina

Bursaspor

 

red&blue_boy26.08.2010 04:26

Ma bucur ca a ajuns iar si Ajax in grupe! :)

Ronnie26.08.2010 08:00

De prin 2003 tot astept un meci Manchester - Real. Poate anul asta :)

Daniel-Ionut26.08.2010 09:20
De prin 2003 tot astept un meci Manchester - Real. Poate anul asta :)

 

Ar fi perfect!

 

Ce nu vreau sa vad este un Real - Schalke... nu as vrea sa fiu in pielea lui Raul in asemenea momente.

David26.08.2010 10:22

Da,pai Raul tinea de mic copil cu Shalke. :)

EternalK26.08.2010 17:06

2nib3nt.png

 

pe langa G, si grupa A e tare

Daniel-Ionut26.08.2010 17:08

Grupa G este criminala...

Kellerman26.08.2010 17:12

O tragere la sorti care nu prea a fost la "sorti". Pacat ca au bagat atatea limitari, drepturi de televizare, rahat, vreme, parca ar fi niste fetite care joaca.

Alexandru H.26.08.2010 17:39

Sunt la Cluj cand vine Bayern :bananadance:

red&blue_boy26.08.2010 18:25

Iar a picat Milan cu Real in grupa!Nasol.In rest nici o grupa nu este foarte tare,in special sunt echilibrate prin lupta pentru locul doi...

ares26.08.2010 20:35

grupa D e un nimic pentru Barcelona..

 

FORZA INTER! :thumbup:

RobYnho26.08.2010 20:37

Doar Rubin ii poate invinge. :D

Vlad Bogdan26.08.2010 20:46

Iar face Chelsea 18 puncte.

«12345627»