FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Premier League 2010-11

«1234546»
blindica22.08.2010 21:29

Astazi,23 august,se joaca Manchester City versus Liverpool FC?

ady.fcsb22.08.2010 23:49

Se pare ca se poarta 6-0 in Premier League :)) . Poate ne face City vreo surpriza cu cimisoara :)

Vlad Bogdan23.08.2010 07:28

Nu te bucura ma ca pierde Timisoara! :ce_oameni: Voi chiar nu realizati ca trebuie sa facem puncte la nivel european, sa nu ajungem in lumea a4a a fotbalului, cu prima echipa care merge in tur preliminar pentru EL...

Maye23.08.2010 13:59

Vai ce aiureli se vorbesc pe aici.

MoWeed23.08.2010 14:38
Nu te bucura ma ca pierde Timisoara! :ce_oameni: Voi chiar nu realizati ca trebuie sa facem puncte la nivel european, sa nu ajungem in lumea a4a a fotbalului, cu prima echipa care merge in tur preliminar pentru EL...

Tu chiar nu realizezi ca ala ne e locul?

Pentru ca indivizi ca Becali, Borcea, Iancu, mititelu, Sandu, Dragomir nu sunt capabili sa instaureze un climat in care sa conteze performanta, ci numai imbogatirea rapida.

Pentru ca, in anul de gratie 2010, avem in prima Liga echipe care nici macar nu au stadion propriu omologat pentru jocurile de Liga 1. Pentru ca majoritatea stadioanelor arata deplorabil, unele nu au nici macar instalatie de nocturna si pentru ca exista o mana de stadioane omologate pentru jocuri europene in toata tara!

Pentru ca, la noi, campionatul se castiga cu arbitrii si valize, nu cu echipe profesioniste. Drept urmare, cand ajungem in Europa si nu ne mai putem baza pe ajutorul specific, capotam lamentabil(vezi cazul Dinamo).

Pentru ca juniorii sunt promovati si jucati datorita banilor parintilor, nu datorita valorii si talentului.

Pentru ca ne conduc Sandu si Dragomir.

 

Locul nostru este in lumea a 3-a a fotbalului, pentru ca investiile, profesionalismul si infrastructura noastra sunt de acel nivel. Locul nostru actual este consecinta unei generatii senzationale a Stelei, generatie cum n-o sa mai prindem prea curand

Vlad Bogdan23.08.2010 16:12

Da, ai dreptate, cu asemenea conducatori nu ai cum sa ajungi departe, dar ar mai exista ceva... Imi aduc aminte ca era o dezbatere la un moment dat despre tara noastra. Cand unii spuneau pe buna dreptate ca suntem o tara de toata jena dtpdv, imediat se gaseau falnicii luptatori ai patriei care ii muiau pe acei nemultumiti. Voi chiar nu vedeti ca noi nu iesim la suprafata in niciun domeniu? In conditiile acestea, cetatenii de rand ca mine si ca tine se roaga sa ramana macar ceva in tara asta cu care sa ne putem si noi mandri. O farama, ceva, orice. Ca de cazuri rromulus mailat suntem satuli. Toata lumea ne considera niste scursuri ale societatii mondiale... In aceste conditii e si normal ca sa ma rog ca sa iesim si noi cu ceva bun in evidenta in lumea asta. Romanii au demonstrat de-a lungul timpului ca pot fi niste sportivi foarte buni. Doar ca niciodata nu exista bani, nu se poate, etc. Fotbalul la noi in tara eu consider ca e decent, exista cateva echipe care nu s-au facut de ras si nici nu cred ca se vor face. Acum, spuneti voi ca nu v-ati bucurat cand Steaua ajungea in semifinala UEFA si ca nu ati plans la golul lui Maccarone. Ziceti voi ca nu v-ati bucurat pt noi cand Culio dadea 2 goluri pe Olimpico din Roma si aducea victoria cefereului. Sau cand crapid facea meciurile alea senzationale in UEFA. In momentele alea nu te mai gandesti ca esti Stelist,dinam0vist sau crapidist, sa nu fim ipocriti totusi. Eu, cel putin, sper in fiecare an ca va fi mai bine pentru fotbalul romanesc, ca la urma urmei suntem romani si nu ne putem naste a 2 a oara sa alegem sa fim englezi,nemti sau mai stiu eu ce popor cu enspe mii de clase peste noi. Cu gandire dinasta e clar ca ne vom afunda in mocirla de la an la an. Nu zic, e adevarat ce spui, avem niste conducatori putin spus "penibili", dar asta e viata. Oricum noi nu putem schimba nimic.

 

 

@m@ie

 

Ori aduci ceva argumente ori dute la tampeniile tale cu care ne obisnuiesti de cand esti membru aici. Doar flame, argumente 0 si comentarii puierile. Ceea ce faci tu se numeste post hunting!

Maye23.08.2010 17:23
@m@ie

 

Ori aduci ceva argumente ori dute la tampeniile tale cu care ne obisnuiesti de cand esti membru aici. Doar flame, argumente 0 si comentarii puierile. Ceea ce faci tu se numeste post hunting!

Invata sa vorbesti prima data

Nu ma refeream la tine, dar te simti in draci! :))

Ca de obicei, esti tare amuzant. :)

 

Ca sa fiu on topic:

Nani nu este de United.

Este un jucator bun, talentat, dar lipsit de constanta in joc.

Atat el cat si Anderson nu isi merita banii investiti.

 

@ Alexandru H.

 

Este foarte adevarat ca momentan atacul lui United sta doar in Rooney.

Sper ca odata cu revenirea lui Owen si cu integrarea lui Hernandez, atacul sa arate mai bine.

Cel putin asa e logic.

Maye23.08.2010 17:28
Acum, spuneti voi ca nu v-ati bucurat cand Steaua ajungea in semifinala UEFA si ca nu ati plans la golul lui Maccarone. Ziceti voi ca nu v-ati bucurat pt noi cand Culio dadea 2 goluri pe Olimpico din Roma si aducea victoria cefereului. Sau cand crapid facea meciurile alea senzationale in UEFA. In momentele alea nu te mai gandesti ca esti Stelist,dinam0vist sau crapidist, sa nu fim ipocriti totusi.

Uite de asta imi doresc din tot sufletul sa piarda toate echipele astea in cupele europene si sa luam locul Insulelor Feroe.

Sper ca Steaua sa piarda la Zurich, Urziceni cu Split, Vaslui la Lille, Timisoara la City si CFR sa faca 0 puncte.

Vreau sa nu facem nici un punct.

Vreau sa se joace fotbal din pasiune si nu pentru banii de la UEFA.

Cand vrei creste mai mare o sa pricepi, momentan poti sa te duci la galetusa si la lopatica si lasa-ne threadul asta celor care mai pricep ceva din fotbalul din Insula.

Pacat ca sunt foarte putini pe forumul asta.

Domina cei care cred ca o echipa e campioana dupa o dubla cu Wigan si WBA.

Niste tristi care fac ochii cat cepele de nedumerire cand aud de un Clough sau de un Busby.

 

Atotstiutorilor!

MoWeed23.08.2010 17:43
Da, ai dreptate, cu asemenea conducatori nu ai cum sa ajungi departe, dar ar mai exista ceva... Imi aduc aminte ca era o dezbatere la un moment dat despre tara noastra. Cand unii spuneau pe buna dreptate ca suntem o tara de toata jena dtpdv, imediat se gaseau falnicii luptatori ai patriei care ii muiau pe acei nemultumiti. Voi chiar nu vedeti ca noi nu iesim la suprafata in niciun domeniu? In conditiile acestea, cetatenii de rand ca mine si ca tine se roaga sa ramana macar ceva in tara asta cu care sa ne putem si noi mandri.

Eu ma mandresc cu simplul fapt ca sunt roman. Si oricine insulta tara asta merita muit. Nu tara e de rahat, ci o parte din oamenii care o populeaza si toti oamenii care, cica, o conduc.

 

 

Acum, spuneti voi ca nu v-ati bucurat cand Steaua ajungea in semifinala UEFA si ca nu ati plans la golul lui Maccarone. Ziceti voi ca nu v-ati bucurat pt noi cand Culio dadea 2 goluri pe Olimpico din Roma si aducea victoria cefereului. Sau cand crapid facea meciurile alea senzationale in UEFA.

M-am bucurat pentru Steaua si numai pentru Steaua!

*Alecs*23.08.2010 18:27

Haideti sa nu stricam si topicul acesta cu balacareli tipic romanesti si sa discutam doar despre cel mai bun campionat de fotbal din lume.

red&blue_boy23.08.2010 20:10
Fotbalul la noi in tara eu consider ca e decent, exista cateva echipe care nu s-au facut de ras si nici nu cred ca se vor face. Acum, spuneti voi ca nu v-ati bucurat cand Steaua ajungea in semifinala UEFA si ca nu ati plans la golul lui Maccarone. Ziceti voi ca nu v-ati bucurat pt noi cand Culio dadea 2 goluri pe Olimpico din Roma si aducea victoria cefereului. Sau cand crapid facea meciurile alea senzationale in UEFA. In momentele alea nu te mai gandesti ca esti Stelist,dinam0vist sau crapidist, sa nu fim ipocriti totusi. Eu, cel putin, sper in fiecare an ca va fi mai bine pentru fotbalul romanesc.

Eu unul nu m-am bucurat la golurile lui Culio,la traseul Rapidului...M-am bucurat doar pentru Steaua.Daca asta inseamna ca sunt ipocrit,fie...Dar sa nu imi spui ca fanii lui Liverpool se bucura la meciurile din cupele europene jucate de United,sau cei ai lui Real la cele ale Barcelonei,etc,si invers...

 

On : Manchester City-Liverpool 1-0 in minutul 50,gol Barry. :dry:

Vlad Bogdan23.08.2010 20:39

Acei fani nu au nevoie sa se bucure pentru ca echipele lor inseamna ceva pe tabloul mondial. La noi daca s-ar lua cei mai buni jucatori din Liga 1 si face o echipa tot nu s-ar bate cu marile forte ale Europei...

 

 

@m@!3

 

Daca tu la 17 ani te jucai cu lopatica e grav amice. Zau... fa-ti un control!

Maye23.08.2010 20:44

Vitezaaaa!

 

Ce dracu` e cu L`pool?

Ronnie23.08.2010 20:51

Eu cand va ziceam ca Manchester City are super echipa, voi pula pula pula.

*Alecs*23.08.2010 21:13

Mai degraba Liverpool joaca in aceeasi nota modesta din campionatul trecut.

 

Azi intra in actiune si o parte din echipele din Premier League in turul 2 din League Cup:

 

Marti

 

21:45 Bradford - Preston

21:45 Brentford - Hull

21:45 Crewe - Ipswich

21:45 Hartlepool - Wigan

21:45 Leeds - Leicester

21:45 Leyton - West Brom

21:45 Millwall - Middlesbrough

21:45 Milton Keynes - Blackpool

21:45 Morecambe - Burnley

21:45 Peterborough - Cardiff

21:45 Portsmouth - Crystal Palace

21:45 Scunthorpe - Sheffield Wed

21:45 Southampton - Bolton

21:45 Stoke - Shrewsbury

21:45 Sunderland - Colchester

21:45 Tranmere - Swansea

21:45 Watford - Notts County

21:45 West Ham - Oxford Utd

21:45 Wolves - Southend

22:00 Blackburn - Norwich

22:00 Reading - Northampton

 

Miercuri

 

21:45 Accrington - Newcastle

22:00 Everton - Huddersfield

22:00 Fulham - Port Vale

 

Joi

 

21:45 Birmingham - Rochdale

Maye23.08.2010 21:54

Ce meciuri vedem nene? :D

 

Derby-ul dintre Bradford si Preston?

red&blue_boy24.08.2010 04:31

Sa-i vedem pe City si in continuare,cert e ca echipa au.Dar si Liverpool se prezinta slab,parca mai slab si ca sezonul trecut...

 

 

Acei fani nu au nevoie sa se bucure pentru ca echipele lor inseamna ceva pe tabloul mondial.

E vorba de rivalitate... :dry:

MoWeed24.08.2010 06:47
Acei fani nu au nevoie sa se bucure pentru ca echipele lor inseamna ceva pe tabloul mondial.

Ti-a raspuns deja @red&blue_boy. La ei rivalitatea exista si daca echipele lor se afla in ligi separate...

Daniel-Ionut24.08.2010 06:59

Bah eu cand v-am zis ca City are super-lot ! Nuuu batman, batman.

Sa vina titlul !

MoWeed24.08.2010 07:00

Mai vedem noi. Raman la parerea ca apararea nu e una extraordinara si asta ii va costa mai devreme sau mai tarziu. Plus ca Mancini nu mi s-a parut niciodata a fi vreun mare antrenor

red&blue_boy24.08.2010 07:49
Plus ca Mancini nu mi s-a parut niciodata a fi vreun mare antrenor

La fel si mie...

Maye24.08.2010 10:26
Sa vina titlul !

Esti fan City?

 

MCFC nu va castiga titlul.

Lupta va fi din nou in 2.

Daniel-Ionut24.08.2010 10:30
Esti fan City?

 

NU

Dar m-am plictisit de suprematia United-Chelsea, sincer as prefera sa castige titlul Liverpool, Arsenal sau City.

Maye24.08.2010 10:38
NU

Dar m-am plictisit de suprematia United-Chelsea, sincer as prefera sa castige titlul Liverpool, Arsenal sau City.

Din afirmatia ta , asa reiese. Ca esti fan City si ca ai vrea sa vezi titlul acompaniat de un Blue Moon in miez de noapte.

Din pacate nu o sa fie asa, doar Arsenal avand sanse cat de cat din echipele enumerate de tine.

 

Dar de ce vrei neaparat sa castige titlul echipe gen City?

De ce nu vreai sa vezi un Nottingham campioana? Un Everton? Un Preston? Un Newcastle?

 

Aaaa, astea nu vand chiloti si sutiene in draci.

Daniel-Ionut24.08.2010 11:03
De ce nu vreai sa vezi un Nottingham campioana? Un Everton? Un Preston? Un Newcastle?

 

Aaaa, astea nu vand chiloti si sutiene in draci.

 

Sa iti spun cine as vrea cu adevarat sa ia un titlul in Anglia? LEEDS UNITED! Dar din pacate nu se poate... si nu cred ca Leeds vinde sutiene si chiloti.

«1234546»