Astazi,23 august,se joaca Manchester City versus Liverpool FC?
Astazi,23 august,se joaca Manchester City versus Liverpool FC?
Se pare ca se poarta 6-0 in Premier League
. Poate ne face City vreo surpriza cu cimisoara ![]()
Nu te bucura ma ca pierde Timisoara!
Voi chiar nu realizati ca trebuie sa facem puncte la nivel european, sa nu ajungem in lumea a4a a fotbalului, cu prima echipa care merge in tur preliminar pentru EL...
Vai ce aiureli se vorbesc pe aici.
Nu te bucura ma ca pierde Timisoara!Voi chiar nu realizati ca trebuie sa facem puncte la nivel european, sa nu ajungem in lumea a4a a fotbalului, cu prima echipa care merge in tur preliminar pentru EL...
Tu chiar nu realizezi ca ala ne e locul?
Pentru ca indivizi ca Becali, Borcea, Iancu, mititelu, Sandu, Dragomir nu sunt capabili sa instaureze un climat in care sa conteze performanta, ci numai imbogatirea rapida.
Pentru ca, in anul de gratie 2010, avem in prima Liga echipe care nici macar nu au stadion propriu omologat pentru jocurile de Liga 1. Pentru ca majoritatea stadioanelor arata deplorabil, unele nu au nici macar instalatie de nocturna si pentru ca exista o mana de stadioane omologate pentru jocuri europene in toata tara!
Pentru ca, la noi, campionatul se castiga cu arbitrii si valize, nu cu echipe profesioniste. Drept urmare, cand ajungem in Europa si nu ne mai putem baza pe ajutorul specific, capotam lamentabil(vezi cazul Dinamo).
Pentru ca juniorii sunt promovati si jucati datorita banilor parintilor, nu datorita valorii si talentului.
Pentru ca ne conduc Sandu si Dragomir.
Locul nostru este in lumea a 3-a a fotbalului, pentru ca investiile, profesionalismul si infrastructura noastra sunt de acel nivel. Locul nostru actual este consecinta unei generatii senzationale a Stelei, generatie cum n-o sa mai prindem prea curand
Da, ai dreptate, cu asemenea conducatori nu ai cum sa ajungi departe, dar ar mai exista ceva... Imi aduc aminte ca era o dezbatere la un moment dat despre tara noastra. Cand unii spuneau pe buna dreptate ca suntem o tara de toata jena dtpdv, imediat se gaseau falnicii luptatori ai patriei care ii muiau pe acei nemultumiti. Voi chiar nu vedeti ca noi nu iesim la suprafata in niciun domeniu? In conditiile acestea, cetatenii de rand ca mine si ca tine se roaga sa ramana macar ceva in tara asta cu care sa ne putem si noi mandri. O farama, ceva, orice. Ca de cazuri rromulus mailat suntem satuli. Toata lumea ne considera niste scursuri ale societatii mondiale... In aceste conditii e si normal ca sa ma rog ca sa iesim si noi cu ceva bun in evidenta in lumea asta. Romanii au demonstrat de-a lungul timpului ca pot fi niste sportivi foarte buni. Doar ca niciodata nu exista bani, nu se poate, etc. Fotbalul la noi in tara eu consider ca e decent, exista cateva echipe care nu s-au facut de ras si nici nu cred ca se vor face. Acum, spuneti voi ca nu v-ati bucurat cand Steaua ajungea in semifinala UEFA si ca nu ati plans la golul lui Maccarone. Ziceti voi ca nu v-ati bucurat pt noi cand Culio dadea 2 goluri pe Olimpico din Roma si aducea victoria cefereului. Sau cand crapid facea meciurile alea senzationale in UEFA. In momentele alea nu te mai gandesti ca esti Stelist,dinam0vist sau crapidist, sa nu fim ipocriti totusi. Eu, cel putin, sper in fiecare an ca va fi mai bine pentru fotbalul romanesc, ca la urma urmei suntem romani si nu ne putem naste a 2 a oara sa alegem sa fim englezi,nemti sau mai stiu eu ce popor cu enspe mii de clase peste noi. Cu gandire dinasta e clar ca ne vom afunda in mocirla de la an la an. Nu zic, e adevarat ce spui, avem niste conducatori putin spus "penibili", dar asta e viata. Oricum noi nu putem schimba nimic.
@m@ie
Ori aduci ceva argumente ori dute la tampeniile tale cu care ne obisnuiesti de cand esti membru aici. Doar flame, argumente 0 si comentarii puierile. Ceea ce faci tu se numeste post hunting!
@m@ie
Ori aduci ceva argumente ori dute la tampeniile tale cu care ne obisnuiesti de cand esti membru aici. Doar flame, argumente 0 si comentarii puierile. Ceea ce faci tu se numeste post hunting!
Invata sa vorbesti prima data
Nu ma refeream la tine, dar te simti in draci! ![]()
Ca de obicei, esti tare amuzant. ![]()
Ca sa fiu on topic:
Nani nu este de United.
Este un jucator bun, talentat, dar lipsit de constanta in joc.
Atat el cat si Anderson nu isi merita banii investiti.
@ Alexandru H.
Este foarte adevarat ca momentan atacul lui United sta doar in Rooney.
Sper ca odata cu revenirea lui Owen si cu integrarea lui Hernandez, atacul sa arate mai bine.
Cel putin asa e logic.
Acum, spuneti voi ca nu v-ati bucurat cand Steaua ajungea in semifinala UEFA si ca nu ati plans la golul lui Maccarone. Ziceti voi ca nu v-ati bucurat pt noi cand Culio dadea 2 goluri pe Olimpico din Roma si aducea victoria cefereului. Sau cand crapid facea meciurile alea senzationale in UEFA. In momentele alea nu te mai gandesti ca esti Stelist,dinam0vist sau crapidist, sa nu fim ipocriti totusi.
Uite de asta imi doresc din tot sufletul sa piarda toate echipele astea in cupele europene si sa luam locul Insulelor Feroe.
Sper ca Steaua sa piarda la Zurich, Urziceni cu Split, Vaslui la Lille, Timisoara la City si CFR sa faca 0 puncte.
Vreau sa nu facem nici un punct.
Vreau sa se joace fotbal din pasiune si nu pentru banii de la UEFA.
Cand vrei creste mai mare o sa pricepi, momentan poti sa te duci la galetusa si la lopatica si lasa-ne threadul asta celor care mai pricep ceva din fotbalul din Insula.
Pacat ca sunt foarte putini pe forumul asta.
Domina cei care cred ca o echipa e campioana dupa o dubla cu Wigan si WBA.
Niste tristi care fac ochii cat cepele de nedumerire cand aud de un Clough sau de un Busby.
Atotstiutorilor!
Da, ai dreptate, cu asemenea conducatori nu ai cum sa ajungi departe, dar ar mai exista ceva... Imi aduc aminte ca era o dezbatere la un moment dat despre tara noastra. Cand unii spuneau pe buna dreptate ca suntem o tara de toata jena dtpdv, imediat se gaseau falnicii luptatori ai patriei care ii muiau pe acei nemultumiti. Voi chiar nu vedeti ca noi nu iesim la suprafata in niciun domeniu? In conditiile acestea, cetatenii de rand ca mine si ca tine se roaga sa ramana macar ceva in tara asta cu care sa ne putem si noi mandri.
Eu ma mandresc cu simplul fapt ca sunt roman. Si oricine insulta tara asta merita muit. Nu tara e de rahat, ci o parte din oamenii care o populeaza si toti oamenii care, cica, o conduc.
Acum, spuneti voi ca nu v-ati bucurat cand Steaua ajungea in semifinala UEFA si ca nu ati plans la golul lui Maccarone. Ziceti voi ca nu v-ati bucurat pt noi cand Culio dadea 2 goluri pe Olimpico din Roma si aducea victoria cefereului. Sau cand crapid facea meciurile alea senzationale in UEFA.
M-am bucurat pentru Steaua si numai pentru Steaua!
Haideti sa nu stricam si topicul acesta cu balacareli tipic romanesti si sa discutam doar despre cel mai bun campionat de fotbal din lume.
Fotbalul la noi in tara eu consider ca e decent, exista cateva echipe care nu s-au facut de ras si nici nu cred ca se vor face. Acum, spuneti voi ca nu v-ati bucurat cand Steaua ajungea in semifinala UEFA si ca nu ati plans la golul lui Maccarone. Ziceti voi ca nu v-ati bucurat pt noi cand Culio dadea 2 goluri pe Olimpico din Roma si aducea victoria cefereului. Sau cand crapid facea meciurile alea senzationale in UEFA. In momentele alea nu te mai gandesti ca esti Stelist,dinam0vist sau crapidist, sa nu fim ipocriti totusi. Eu, cel putin, sper in fiecare an ca va fi mai bine pentru fotbalul romanesc.
Eu unul nu m-am bucurat la golurile lui Culio,la traseul Rapidului...M-am bucurat doar pentru Steaua.Daca asta inseamna ca sunt ipocrit,fie...Dar sa nu imi spui ca fanii lui Liverpool se bucura la meciurile din cupele europene jucate de United,sau cei ai lui Real la cele ale Barcelonei,etc,si invers...
On : Manchester City-Liverpool 1-0 in minutul 50,gol Barry. ![]()
Acei fani nu au nevoie sa se bucure pentru ca echipele lor inseamna ceva pe tabloul mondial. La noi daca s-ar lua cei mai buni jucatori din Liga 1 si face o echipa tot nu s-ar bate cu marile forte ale Europei...
@m@!3
Daca tu la 17 ani te jucai cu lopatica e grav amice. Zau... fa-ti un control!
Vitezaaaa!
Ce dracu` e cu L`pool?
Eu cand va ziceam ca Manchester City are super echipa, voi pula pula pula.
Mai degraba Liverpool joaca in aceeasi nota modesta din campionatul trecut.
Azi intra in actiune si o parte din echipele din Premier League in turul 2 din League Cup:
Marti
21:45 Bradford - Preston
21:45 Brentford - Hull
21:45 Crewe - Ipswich
21:45 Hartlepool - Wigan
21:45 Leeds - Leicester
21:45 Leyton - West Brom
21:45 Millwall - Middlesbrough
21:45 Milton Keynes - Blackpool
21:45 Morecambe - Burnley
21:45 Peterborough - Cardiff
21:45 Portsmouth - Crystal Palace
21:45 Scunthorpe - Sheffield Wed
21:45 Southampton - Bolton
21:45 Stoke - Shrewsbury
21:45 Sunderland - Colchester
21:45 Tranmere - Swansea
21:45 Watford - Notts County
21:45 West Ham - Oxford Utd
21:45 Wolves - Southend
22:00 Blackburn - Norwich
22:00 Reading - Northampton
Miercuri
21:45 Accrington - Newcastle
22:00 Everton - Huddersfield
22:00 Fulham - Port Vale
Joi
21:45 Birmingham - Rochdale
Ce meciuri vedem nene? ![]()
Derby-ul dintre Bradford si Preston?
Sa-i vedem pe City si in continuare,cert e ca echipa au.Dar si Liverpool se prezinta slab,parca mai slab si ca sezonul trecut...
Acei fani nu au nevoie sa se bucure pentru ca echipele lor inseamna ceva pe tabloul mondial.
E vorba de rivalitate... ![]()
Acei fani nu au nevoie sa se bucure pentru ca echipele lor inseamna ceva pe tabloul mondial.
Ti-a raspuns deja @red&blue_boy. La ei rivalitatea exista si daca echipele lor se afla in ligi separate...
Bah eu cand v-am zis ca City are super-lot ! Nuuu batman, batman.
Sa vina titlul !
Mai vedem noi. Raman la parerea ca apararea nu e una extraordinara si asta ii va costa mai devreme sau mai tarziu. Plus ca Mancini nu mi s-a parut niciodata a fi vreun mare antrenor
Plus ca Mancini nu mi s-a parut niciodata a fi vreun mare antrenor
La fel si mie...
Sa vina titlul !
Esti fan City?
MCFC nu va castiga titlul.
Lupta va fi din nou in 2.
Esti fan City?
NU
Dar m-am plictisit de suprematia United-Chelsea, sincer as prefera sa castige titlul Liverpool, Arsenal sau City.
NUDar m-am plictisit de suprematia United-Chelsea, sincer as prefera sa castige titlul Liverpool, Arsenal sau City.
Din afirmatia ta , asa reiese. Ca esti fan City si ca ai vrea sa vezi titlul acompaniat de un Blue Moon in miez de noapte.
Din pacate nu o sa fie asa, doar Arsenal avand sanse cat de cat din echipele enumerate de tine.
Dar de ce vrei neaparat sa castige titlul echipe gen City?
De ce nu vreai sa vezi un Nottingham campioana? Un Everton? Un Preston? Un Newcastle?
Aaaa, astea nu vand chiloti si sutiene in draci.
De ce nu vreai sa vezi un Nottingham campioana? Un Everton? Un Preston? Un Newcastle?
Aaaa, astea nu vand chiloti si sutiene in draci.
Sa iti spun cine as vrea cu adevarat sa ia un titlul in Anglia? LEEDS UNITED! Dar din pacate nu se poate... si nu cred ca Leeds vinde sutiene si chiloti.