Interesanta victoria celor de la Blackpool. 4-0 la Wigan..e cam mult pentru o nou promovata..fie ea si din Premier League.Rezultate destul de normale in prima etapa.Imi pare rau ca a pierdut Everton dar sper sa termine in fata lui City sezonul asta.
Interesanta victoria celor de la Blackpool. 4-0 la Wigan..e cam mult pentru o nou promovata..fie ea si din Premier League.Rezultate destul de normale in prima etapa.Imi pare rau ca a pierdut Everton dar sper sa termine in fata lui City sezonul asta.
Chelsea campioana!!
Deja,doar dupa o etapa,dupa un meci?
Mai e mult pana acolo...
Mi s-a facut pielea de gaina la inceputul meciului, la intonarea imnului celor de la Liverpool ![]()
Liverpool 1 - 1 Arsenal
Arsenal egaleaza in min.90 dupa o gafa al lui Reina.
Liverpool e de admirat!
Pacat de Liverpool,sa fie egalata asa,dupa ce-a evoluat si jumate de meci in 10,dupa eliminarea lui Joe Cole din finalul primei reprize...
Manchester United - Newcastle 2-0,la pauza...Nici o problema pentru United in debutul noului sezon...
S-a terminat 3-0. A mai marcat Ryan Giggs.
Astazi am vazut inca o data ce echipa falsa poate fi City.
Capitan Tevez. Acum 1 an si 2 luni toti cetatenii ii bagau mortul in casa, Apasul jucand la United, iar acum este capitan.
Imi e greata de aceasta echipa!
Astazi am vazut inca o data ce echipa falsa poate fi City.
True...
Etapa 2
Sambata
17:00 Arsenal - Blackpool (Digi Sport Plus)
17:00 Birmingham - Blackburn
17:00 Everton - Wolves
17:00 Stoke - Tottenham
17:00 West Brom - Sunderland
17:00 West Ham - Bolton
19:15 Wigan - Chelsea (Digi Sport Plus)
Duminica
15:30 Newcastle - Aston Villa (Digi Sport / Digi Sport HD)
18:00 Fulham - Manchester Utd (Digi Sport / Digi Sport HD)
Luni
22:00 Manchester City - Liverpool (Digi Sport / Digi Sport HD)
Arsenal 6 - 0 Blackpool
Walcott x 3
Arshavin (penalty)
Diaby
Chamakh
Tiki taka !![]()
Wigan 0-6 Chelsea.
Imi place ca isi respecta media de goluri: 6.
Nu incape indoiala cine iese campionana si anul acesta.
Arsenal - Blackpool 6-0 (Walcott 3, Arshavin(pen), Diaby, Chamakh)
Tunarii cu acelasi joc de pase incantator. Mandarinele isi arata limitele, dar cred ca vor face o figura frumoasa.
Birmingham - Blackburn 2-1 (Gardner 2 / N'Zonzi)
A doua repriza atractiva cu 3 goluri, 1 pen ratat de partea oaspetilor si alte ocazii.
Everton - Wolves 1-1 (Cahill / Ebanks-Blake)
Un meci mediocru si cu decizii controversate ale arbitrului.
Stoke - Tottenham 1-2 (Fuller / Bale 2)
Fara 3/4 atacanti, dar cu Bale in forma senzationala si cu unul din goluri de generic.
West Brom - Sunderland 1-0 (Odemwingie)
Venit doar cu o zi inainte, nigerianul aduce 3p importante .
West Ham - Bolton 1-3 (Noble(pen) / Upson(og), Elmander 2)
A 7-a victorie consecutiva a oaspetilor impotriva celor de la West Ham. Trezirea ciocanarilor!
Wigan - Chelsea 0-6 (Malouda, Anelka2, Kalou 2, Benayoun)
Daca nici sezonul asta Wigan nu retrogradeaza... Aceeasi aparare catastrofala si acelasi public adormit. Chelsea continua forma buna din finalul campionatului trecut, insa sa nu uitam ca a jucat cu doua echipe foarte slabe.
Arsenal - Blackpool 6-0
Wigan - Chelsea 0-6
Newcastle - Aston Villa 6-0
Ba, suntem la Wimblendon sau in Premier League? ![]()
Surprinzator rezultatul de 6-0 al lui Newcastle. Eu unul ii felicit si sper sa mearga tot asa .
M-a surprins infrangerea suferita de Villa la scorul asta...
Arsenal - Blackpool 6-0Wigan - Chelsea 0-6
Newcastle - Aston Villa 6-0
Ba, suntem la Wimblendon sau in Premier League?
Deja a devenit penibila Premier League. Echipe nou-promovate care castiga cu 4-0 meciul inaugural pentru a-l pierde pe urmatorul cu 6-0, Chelsea inscriind caruta de goluri la fiecare meci (cu asta sunt de acord
), Aston Villa, una din surprizele placute de anul trecut, o ia in freza de la Newcastle...
In schimb Manchester United n-a reusit decat un 2-2 la Fulham...
Al 150-lea gol marcat de Scholes pentru United.
Nani are in continuare fluctuatii de la un meci la altul si raman la parerea ca dupa atata timp petrecut la Manchester si-a aratat limitele si ar trebui sa plece.
Unde sunt baietii sa dea vina pe arbitrii? ![]()
Al 150-lea gol marcat de Scholes pentru United.Nani are in continuare fluctuatii de la un meci la altul si raman la parerea ca dupa atata timp petrecut la Manchester si-a aratat limitele si ar trebui sa plece.
Sincer exagerezi. A jucat foarte bine astazi, a jucat excelent si in meciul cu Newcastle. Un penalty ratat nu ar trebui sa fie standard pentru capacitatea unui jucator.
Din nou la Manchester da chix sistemul 4-4-2. Exista o dependenta stupida de Rooney: cand nu joaca, nea Ferguson se simte obligat sa bage 442-ul, ca" nu avem jucator pe profilul lui Rooney care sa joace singur". Iar 442 cu Parks si Fletcher chiar nu functioneaza, imi pare rau sa i-o spun.
O a doua problema e ca daca Rooney nu da randament, Manchester e moarta: nu are jucatori cu simtul golului in echipa aia. Poti spune orice de Chelsea insa nu golurile sunt problema lui Drogba, Anelka, Malouda, Kalou sau Lampard. Era foarte bun Ozil in sistemul lor si ar fi inlocuit stupizenia de 442... dar deh, nu e "value"... e mai bine sa dai bani pe un fost aurolac decat pe cel mai interesant jucator german al momentului.
care-i fostu aurolac ?
e mai bine sa dai bani pe un fost aurolac
Bai in plm, nu toti cei care cresc intr-o casa de copii sunt aurolaci.
@gio
Bebe, un atacant portughez care nu a marcat niciun gol adus pe 7 milioane de lire. Sau cam asa.
Bai in plm, nu toti cei care cresc intr-o casa de copii sunt aurolaci.
@gio
Bebe, un atacant portughez care nu a marcat niciun gol adus pe 7 milioane de lire. Sau cam asa.
Nu vorbeam de faptul ca a crescut intr-o casa de copii ci de faptul ca a fost homeless in copilarie. Plus ca banii platiti sunt chiar exagerati: mai puneai inca 7 milioane si il cumparai pe Ozil, esential intr-un compartiment destul de slabut al echipei lui Ferguson. E ceva ciudat la mijloc: puteau sa-l mai lase un an in Portugalia si sa-i angajeze profesor de engleza... nu poti aduce totusi in prima echipa un tip ca Bebe din prima... unless e noul Ronaldo...