FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Premier League 2010-11

«1141516171846»
crysty1419.09.2010 21:18

Frumos meci, castigat pana la urma de cine trebuia, si asta doar daca te uiti la cate pase la portar au dat jucatorii lui Liverpool in prima repriza.

Lasand la o parte golul lui Berbatov, cel al lui Gerrard!, mi se pare genial, chiar daca a fost schema lucrata, pentru ca asa pare, sau nu.

Robert Aeroth21.09.2010 17:59

Vlad avand in vedere ca ai 16 anisori nu's care din noi are mai multa scoala :rolleyes:

Vlad Bogdan21.09.2010 18:54
Zola sau Petrescu? Care te-a atras mai tare spre Fulham?

 

 

Spre Fulham, niciunul, pentru ca niciunul nu a jucat acolo. Spre Chelsea, Zola. Fara suparare, dar Zola a avut clase peste Petrescu. Si nu ma lua cu pozitia in teren.

Maye22.09.2010 05:17
Spre Fulham, niciunul, pentru ca niciunul nu a jucat acolo.

Ok.

Am aflat ce vroiam sa aflu.

 

Asa ca sa realizezi si tu anumite lucruri :

 

- Address : Stamford Bridge, Fulham Road, London, SW6 1HS

- Despite their name, the club are not based in Chelsea, but in neighbouring Fulham. The club's home is the 41,841 capacity Stamford Bridge football stadium in Fulham,

- Chelsea Football Club has its grounds at Stamford Bridge, in nearby Fulham, not Chelsea.

- Two Premiership football clubs, Fulham and Chelsea, are situated in Fulham.

 

Unde e punctul portocaliu e sediul clubului Chelsea Londra FC. Acolo e marele Stamford Bridge.

 

 

Imi dai o bere la Mures pentru informatiile astea? :)

chelski.JPG

*Alecs*22.09.2010 20:56

Cupa Ligii, 16-imi:

 

Ieri:

 

Birmingham City - Milton Keynes Dons 3-1

Brentford - Everton 1-1 / 5-4(11m)

Burnley - Bolton Wanderers 1-0

Millwall - Ipswich Town 1-2

Peterborough United - Swansea City 1-3

Portsmouth - Leicester City 1-2

Stoke City - Fulham 2-0

Sunderland - West Ham United 1-2

Tottenham Hotspur - Arsenal 1-1 / 1-4(dupa prel.)

Wolverhampton Wanderers - Notts County 1-1 / 4-2(dupa prel.)

 

Azi:

 

Aston Villa - Blackburn Rovers 3-1

Chelsea - Newcastle United 3-4 (cu dedicatie pentru amicul Vlad Bogdan)

Scunthorpe United - Manchester United 2-5

Wigan Athletic - Preston North End 2-1

Liverpool - Northampton Town 1-1 / 2-2 / 2-4(11m) (cu dedicatie pentru amicii Moweed si Kellerman)

West Bromwich Albion - Manchester City 2-1 (cu dedicatie pentru stie el cine)

MoWeed22.09.2010 21:44

Na ca a fost 2-4 la penalty-uri. Ms de dedicatie. Precizez ca ne-au furat arbitrii

*Alecs*22.09.2010 22:04

Pe langa faptul ca nu se mai calificasera in optimi din 1966, asta e cea mai mare seara din istoria clubului Northampton Town infiintat in 1897.

Maye22.09.2010 22:43

Echipa care se afla in divizia a ... patra. :)

Robert Aeroth22.09.2010 23:33

Sa fie Swansea de ras :chair:

red&blue_boy23.09.2010 04:26

Liverpool si Everton s-au facut de cacao!

Maye23.09.2010 09:33
Liverpool si Everton s-au facut de cacao!

Pai si Chelsea, nu?

 

Scunthorpe United - Manchester United 2-5

Cu dedicatie pentru Alecs. :D

red&blue_boy23.09.2010 18:56
Ok.

Am aflat ce vroiam sa aflu.

Ce "evil" esti! :D

 

Pai si Chelsea, nu?

Ba da,dar totusi,au fost scosi de Newcastle.Si mi-era sa nu zica ceva Vlad Bogdan! :D

Maye23.09.2010 21:12
Ba da,dar totusi,au fost scosi de Newcastle.

Adica de o nou promovata. :)

*Alecs*25.09.2010 10:21

Etapa 6:

 

Sambata

 

14:45 Manchester City - Chelsea - DigiSport / DigiSport HD

17:00 Arsenal - West Brom - DigiSport / DigiSport HD

17:00 Birmingham - Wigan

17:00 Blackpool - Blackburn

17:00 Fulham - Everton

17:00 Liverpool - Sunderland - DigiSport Plus

17:00 West Ham - Tottenham

 

Duminica

 

14:00 Bolton - Manchester Utd - DigiSport / DigiSport HD

16:05 Wolves - Aston Villa

18:10 Newcastle - Stoke

 

Tot azi, in etapa a 8-a din Championship:

 

14:00 Cardiff - Millwall

17:00 Leeds - Sheffield United

Ronnie25.09.2010 13:41

Manchester City 1-0 Chelsea

Tevez '59

Alexandru H.25.09.2010 16:04

Un meci absolut fantastic, Arsenal-WBA 2-3.

 

Ar fi fost si mai bun daca nu mi-ar fi amintit comentatorul din 5 in 5 minute ca Gabi Tamas lipseste. Nu am nimic cu Gabi, dar astia de la TV ne trateaza uneori ca pe niste handicapati... ceva de genul: "stim noi ca daca nu joaca romani, nu va intereseaza meciurile noastre"

red&blue_boy25.09.2010 16:23

Iata ca nu e chiar invincibila Chelsea,la primul meci cu un adversar puternic cedand...

Surpize astazi,pe langa victoria obtinuta de WBA la Arsenal,fara Tamas, :D ,si "ciocanarii" au invins 1-0 pe Tottenham.

Alexandru H.25.09.2010 16:27
Iata ca nu e chiar invincibila Chelsea,la primul meci cu un adversar puternic cedand...

Surpize astazi,pe langa victoria obtinuta de WBA la Arsenal,fara Tamas, :D ,si "ciocanarii" au invins 1-0 pe Tottenham.

 

Diferenta e ca Manchester United face egal cu Everton, ultima clasata ;)

 

In alta ordine de idei, declinul lui Liverpool, prevazut inca de anul trecut, se anunta ireversibil. Daca nu-si vand clubul anul asta, nu-i vad deloc bine... au sanse pana si sa retrogradeze...

 

Edit: il compatimesc totusi pe Tamas. La cum au jucat azi Olsson si Ibanez, ii va fi imposibil sa-i scoata din echipa sezonul asta. A avut ghinion teribil cu accidentarea, mai ales ca inainte de ea era first choice CB...

*Alecs*02.10.2010 09:27

Etapa 7:

 

Sambata

 

14:45 Wigan - Wolves - DigiSport / DigiSport HD

17:00 Birmingham - Everton

17:00 Stoke - Blackburn

17:00 Sunderland - Manchester Utd - DigiSport Plus

17:00 Tottenham - Aston Villa

17:00 West Brom - Bolton

17:00 West Ham - Fulham

 

Duminica

 

15:30 Manchester City - Newcastle

17:00 Liverpool - Blackpool

18:00 Chelsea - Arsenal - DigiSport / DigiSport HD

red&blue_boy02.10.2010 10:44

Spurs - Villa ! :yes:

red&blue_boy02.10.2010 15:54

Spurs - Villa 2-1... :(

Doua goluri Van der Vaart.Pacat,pacat ca a renuntat Mourinho asa usor la el.

red&blue_boy03.10.2010 19:38

Azi,in derbyul londonez Chelsea a invins Arsenal cu 2-0.

Liverpool a comis-o din nou,confirmand forma slaba in care se afla,1-2 acasa cu nou-promovata Blackpool...

Robert Aeroth04.10.2010 11:55

Utd-Sunderland 0-0 :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Maye04.10.2010 11:56

Si ce-i de ras?

 

THIS IS ENGLAND :

 

Accrington 7 - 4 Gillingham

Chesterfield 5 - 5 Crewe Alexandra

*Alecs*04.10.2010 15:37

Cel mai prost start din ultimii 57 de ani.

 

relegation.jpg

«1141516171846»