Cine stie cati ani are de fapt?![]()
O avea cati Rigobert Song ! ![]()
Cine stie cati ani are de fapt?![]()
O avea cati Rigobert Song ! ![]()
Știrea care a facut senzație in Romania, transferul lui Cristian Daminuță de la Inter la AC Milan ,a fost confirmată in urmă cu citeva minute de impresarul fotbalistului, Cristea Opria.
"În urmă cu puțină vreme, Daminuță a parafat un contract pe 5 ani cu AC Milan. Pentru el s-au platit 5 milioane de euro, ceea ce inseamnă că jucatorii ceilalți, intrați in transferurile care impreună insumează 7 milioane de euro, valorează două milioane de euro", a declarat Opria pentru GSP.ro Fotbaliștii la care face referire managerul sunt Fossati și Filkor
gesepe
![]()
=))))
Daminuta ala nici 5 milioane de lei vechi nu face
tatuatu ma ?
ce'ai ma, e cel mai bun fundas, din italia.. da'mi doua palme
Cred ca mai credibila ar fi asta:
Inter cerea 8 mil pe cei 2 tineri dar le-a transmis celor de la Milan ca scad pretul la 7 mil daca il i-a si pe Daminuta![]()
![]()
=))))Daminuta ala nici 5 milioane de lei vechi nu face
Cum nu ? Cica rupe club-urile. E baietas.
Arevalo Rios de la Penarol s-a transferat la Cagliari.
Artur Boruc de la Celtic la Fiorentina. Mai lipsesc doar testele medicale.
http://it.violachannel.TV/dettaglio-ultimo...-per-boruc.html
Pedro Mosquera o speranta a Madridului, a semnat cu Getafe.
http://www.getafecf.com/index.php?option=c...8&Itemid=22
Dupa ce sezonul trecut a fost imprumutat la Fiorentina, jucatorul Barcei, Kerrison, a fost imprumutat in Brazilia natala la Santos.
http://www.santosfc.com.br/multimidia/vide...lt.asp?id=72184
Cristea Opria, impresarul lui Cristian Daminuță, spune că fotbalistul de 20 de ani va fi imprumutat de AC Milan la o formatie la care să joace in mod constant, iar din sezonul viitor, agentul lui Daminuță speră ca jucatorul să devină unul dintre oamenii de bază ai formatiei lui Silvio Berlusconi.
"Ieri s-a semnat contractul, la ora 17:00, cu AC Milan. Daminuță a costat 5 milioane de euro. Cind l-am dus la Modena, era si Milanul interesat, dar oferta celor de la Modena a fost mai bună si am decis să meargă acolo.
Contractul e mai bun, cîștigă destul de bine pentru virsta lui. Nici o echipă din Divizia A nu putea plati salariul pe care i-l dă Milanul.
Cineva nu l-a vrut la Dinamo pe Cristi, cineva din interiorul clubului, d-asta nu a jucat Daminuță acolo. Dacă vrei să vezi calitățile unui jucator, trebuie să-i dai sanse să joace. Nu să-l pui să joace 3 sau 7 minute.
Cred că va ajunge mare, iar cei care nu i-au dat sanse vor regreta. Acum sigur va fi dat la o echipă să joace, pentru că nu are meciuri in picioare, iar de la anul sper să facă pasul la echipa mare.
Îi mai am pe Torje sub contract, Luchin, Mera, Cisovsky. Dacă se mai lasă din suma e posibil să plece Torje, dar antrenorul, din cite stiu, contează pe el. Torje nu poate pleca decit pe mai mult de 2 milioane de euro, poate juca oriunde, suma cerută de Dinamo, 4 milioane de euro, e cam mare, dar el e valoros, a confirmat la Dinamo, asa că nu e exclus.
sunt discutii pentru Luchin cu echipe din strainatate, nu din Liga 1. Iar cu Cisovsky nu e nimic, nici o discutie cu Steaua".
sport.ro
Ba, tu ti-ai facut contract sportroprosportgsp ? ![]()
Daca tot am adus vorba de patrupedul ala, era normal sa informam lumea pe unde o mai arde. ![]()
Stirea asta cu Daminuta la Milan a facut senzatie... de voma. La 20 de ani cat are e obosit ca la 35, probabil asa se explica transferul. Si 5 milioane de euro. O fi vazut Inter ca face probleme si au zis sa-l paseze la AC Milan sa le faca si alora ravagii prin club. Ce sa zic, la asa ocazie ii doresc succes, desi nu-l am deloc la inima. Maine-poimaine il ia Barca pe Mitea.
Maine-poimaine il ia Barca pe Mitea.
Apropo de Mitea... asta nu mai joaca de un an, zice ca vrea echipa, da nu la Craiova ca este mica ![]()
DEPRAVATULE!
offtopic: Omiteti faptul ca Andreea Tonciu poate relansa jucatori spre marile cluburi ale Europei.
Henry, de la Barcelona la New York Red Bulls.
Robinho si Suarez pe lista lui Il Muce.
Ozil si Khedira pe lista lui Mourinho.
Juventus e interesata de un schimb cu Wolfsburg,Diego contra Dzeko.
Ac Milan ar fi interesata de Podolski,dar bineinteles ca italienii n-au bani.
Suma vehiculata ar fi de vreo 12 milioane.Bine ca au avut de Daminuta...
Fundasul grec Papastathopoulos,de la Genoa,e aproape de un transfer la Milan.
guti la besiktas pentru 2 ani....
Interesant ce se intampla la Besiktas . Dar cred ca anul asta e al lui Fener
Interesant ce se intampla la Besiktas . Dar cred ca anul asta e al lui Fener
siau facut si un antrenor bun pe shuster...si se zice ca saptamana viitoare o sa semneze si raul...si incearca sa il aduca si pe robinho...
si fener are echipa buna...dar ai nostri inca nu au luat nimik in afara de Cana....
dar a promis presedintele ca o sa mai faca inca 4 transferuri straine...
Gregory van der Wiel va ajunge la Bayern.
siau facut si un antrenor bun pe shuster...si se zice ca saptamana viitoare o sa semneze si raul...si incearca sa il aduca si pe robinho...
si fener are echipa buna...
Raul la Besiktas?Ar fi prea de tot,nu cred...
Fenerbahce ce-a mai adus,in afara de Stoch?
Gregory van der Wiel va ajunge la Bayern.
Ar fi o mutare foarte buna pentru Bayern.