FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Posibili adversari in UEFA(primavara)

«13456»
Motanu D23.12.2005 20:04

Nici ca joc ? Eu cred ca se poate. Pentru ca la urma urmei dincolo de nume si bani este acelasi sport.

Hai sa nu mai dam premii numelor si sa nu mai laudam echipe care nu joaca nimic.

Bogdan4Steaua23.12.2005 20:09

Heerenveen s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Olandei, unde va da piept cu Ajax Amsterdam.

Partea buna este ca parcursul din Cupa Olandei le aglomereaza si mai mult programul din luna februarie(pe 2 februarie are loc meciul din sferturi).

reddog23.12.2005 20:11
Nici ca joc ? Eu cred ca se poate. Pentru ca la urma urmei dincolo de nume si bani este acelasi sport.

Hai sa nu mai dam premii numelor si sa nu mai laudam echipe care nu joaca nimic.

 

Nici ca joc nici ca nimic. In timp ce noi mimam deseori fotbalul, ei il joaca la cel mai inalt nivel. Au clipe mai grele acum, dar raman valorosi. Nu numele le-a adus atatea trofee.

AGRESSIVO198+123.12.2005 20:13

aici se discuta despre posibili adversai UEFA,voi cu cine a-ti picat reddog? :lol: :lol: :lol:

Motanu D23.12.2005 20:14

Dar nici jucatorii actuali... Oricum, unii sunt incompetenti, iar altii uzati... Asta e problema lor... Seamana, pastrand proportiile, cu Dinamo din acest moment ...

reddog23.12.2005 20:15

Ironia asta ieftina sau mistoul la fel de ieftin nu prea ma afecteaza. Am trecut peste aceasta clipa, desi inca deseori ma mai gandesc la ea...Dar asa e viata, mai si pierzi.

AGRESSIVO198+123.12.2005 20:18

la conducerea asta pe care o aveti 999999 de actionari care trag in 999999 de parti cred c-o sa mai aveti clipe asa de "placute"

reddog23.12.2005 20:23

Aici cam ai dreptate, asta ne e conducerea si, din pacate pentru noi, nu prea avem ce face in aceasta privinta. Din punctul de vedere al mobilizarii si pastrarii jucatorilor cheie sunteti peste noi in ultimii ani.

Bogdan4Steaua23.12.2005 20:24

Deviem prea mult de la subiect. Aici discutam momentan despre Heerenveen, Alkmaar si Betis. :wink:

Motanu D23.12.2005 20:25

Revenid la subiect, deci, cu cine vom pica dupa Heerenveen si Betis ?

AGRESSIVO198+123.12.2005 20:30

gandesti prea repede asa departe

reddog23.12.2005 20:32

De cine ti-e tie asa teama? De olandezi sau de Betis??? Pe Heerenveen ii puteti bate usor, pe spanioli nu prea stiu cat de usor. Dar nici preagreu nu cred ca va va fi.

Motanu D23.12.2005 20:33

Reddog, eu sper sa picam cu Alkmaar. Nu stiu de ce dar nu as vrea un joc cu Betis...

Oricum, veti avea ce sa vedeti la TV la primavara !

Bogdan4Steaua23.12.2005 20:33
Revenid la subiect, deci, cu cine vom pica dupa Heerenveen  si Betis ?

Nu se stie inca. Nu s-au efectuat tragerile la sorti pentru sferturile de finala.

Motanu D23.12.2005 20:38

Atunci ca sa revin la lucurui mai sigure...

Tocmai am auzit ca Heerenveen si-a vandut golgheterul, pe "celebrul" Klaas Jan Huntelaar, pentru 8 milioane de euro.

Nu ca ar fi trebuit sa ne temem de el dar asta cred ca ne va usura munca !

reddog23.12.2005 20:43
Oricum, veti avea ce sa vedeti la TV la primavara !

 

Da, de abia astept sa vad meciurile din Liga, sunt tare curios sa vad ce fac cei de la Milan.

Bogdan4Steaua23.12.2005 20:44
Atunci ca sa revin la lucurui mai sigure...

Tocmai am auzit ca Heerenveen si-a vandut golgheterul, pe "celebrul" Klaas Jan Huntelaar, pentru 8 milioane de euro.

Nu ca ar fi trebuit sa ne temem de el dar asta cred ca ne va usura munca !

 

Transferul e 100% perfectat? In alta ordine de idei, sa speram ca aceasta suma va fi reinvestita prost. :twisted:

reddog23.12.2005 20:46

Nu vad de cand o echipa sta doar intr-un jucator. Parca spuneati ca olandezii vor fi usor de batut, deci de ce va faceti atatea probleme?

AGRESSIVO198+123.12.2005 20:50
Oricum, veti avea ce sa vedeti la TV la primavara !

 

Da, de abia astept sa vad meciurile din Liga, sunt tare curios sa vad ce fac cei de la Milan.

cu Milan nu jucam in UEFA da la toamna inUCL sigur o sa-i vezi chiar si in Ghencea.
reddog23.12.2005 20:55

Asta e faza zilei...Cu Milan in Liga. Dar pana acolo trebuie sa iesiti pe 2, locul 1 e rezervat deja. Si vezi ca Timisoara vrea doiul cel putin.

Motanu D23.12.2005 21:05

Pai si care-i problema Reddog ? Noi pe 1, Timisoara pe 2, clujul pe 3. Simplu si eficient...

reddog23.12.2005 21:07

Pai de unde pana unde locul 1 nu stiu. Eu faceam aluzie la cu totul alta echipa care momentan e si clasata pe aceasta pozitie. :wink:

AGRESSIVO198+123.12.2005 21:07
Asta e faza zilei...Cu Milan in Liga. Dar pana acolo trebuie sa iesiti pe 2, locul 1 e rezervat deja. Si vezi ca Timisoara vrea doiul cel putin.
visezi fara margini
Motanu D23.12.2005 21:09
Pai de unde pana unde locul 1 nu stiu. Eu faceam aluzie la cu totul alta echipa care momentan e si clasata pe aceasta pozitie. :wink:

Doar momentan. Las' ca are grija Giovanni sa nu mai fie !

reddog23.12.2005 21:22

Eu sper sa aiba grija Giovani sa isi cumpere un bilet doar dus spre Pakistan sau orice alta destinatie in afara de Stefan cel Mare.

Sa nu ne faca sa pierdem acest loc 1 castigat in ultimul moment.

«13456»