FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

NHL si NBA

«1232425262728»
Maye09.01.2012 19:24

Mai e mult pana departe. DE-FEN-SE ! :D

red&blue_boy09.01.2012 20:33

Nu esti optimist!!!

De vine Howard, rup tot!!!

olfgob10.01.2012 09:45

Rubio imi aduce aminte in unele momente de....http://www.youtube.com/watch?v=R_YwRW1U-3s...dar mai are mult pina acolo

Maye12.01.2012 08:43

Kobe a reusit 45, respectiv 40, de puncte in ultimele 2 meciuri si este liderul marcatorilor.

red&blue_boy12.01.2012 09:24

Heat si-au luat-o cu Clippers. :)

Maye12.01.2012 10:17

Unde CP3 a facut un meci superb : 27 p, 11 a, 6 r

red&blue_boy12.01.2012 10:26

Da, da.

A batut si Orlando, Howard doar 13 puncte... :(

Le pastreaza pentru Lakers? :hmmm:

Maye12.01.2012 10:59

Surely :D

red&blue_boy12.01.2012 11:20

Poate le pastreaza pana la meciul direct! :P

anti gigi12.01.2012 13:48

tot taurii sunt cei mai buni,10-2 baby

ebonyc13.01.2012 13:31

Nou record de aruncari libere intr-un meci din NBA

 

orlando%20magic.jpg

 

Performanta ii apartine lui Dwight Howard de la Orlando Magic, care a beneficiat de 39 de aruncari libere in meciul contra celor de la Golden State Warriors.

 

Cu aceasta ocazie cel supranumit 'Superman' a stabilit un nou record in materie, dupa aproape 50 de ani de hegemonie din partea legendarului Wilt Chamberlain.

 

Acesta din urma a stabilit etalonul la 34 de aruncari libere pe 22 februarie 1962 in meciul pe care formatia sa Philadelphia Warriors l-a sustinut in fata celor din St.Louis.

 

Howard, de altfel un admirator declarat al lui Chamberlain, a incheiat meciul din Oakland cu 45 de puncte in cont (21 din aruncari libere si alte 24 din actiune) si 23 de recuperari.

 

Orlando Magic s-a impus cu 117-109 si a urcat la conducerea Diviziei Sud-Est, cu opt victorii si doar trei infrangeri, la egalitate cu Miami Heat.

 

Onlinesport.ro

red&blue_boy26.01.2012 11:08

Dupa o perioada destul de proasta, Lakers a reusit o victorie de moral cu Clippers.

 

In fruntea celor doua conferinte continua sa se mentina Bulls si Oklahoma.

olfgob26.01.2012 11:33

OKC ajung in finala sigur.intrebarea este cu Bulls sau cu Heat?

ebonyc29.01.2012 22:26

Bulls cu Heat 71-76 inainte de ultimul sfert.

Acum se joaca si All Star Game NHL.

 

Le: S-a terminat 97-93 pentru Heat, dar la 94-93 s-a auzit un fluier aiurea dupa ce a ratat James o lovitura si jucatorii s-au oprit. Dupa mine mingea ar fi fost recuperata de Bulls, dar asta e. Oricum a fost tare meciul. James - 35 de puncte, Rose - 34 de puncte.

Maye09.02.2012 21:34

Vad ca nimeni nu a scris aici echipele din ASG. Anyway :

 

Est : D.Rose, D.Wade, L. James, C.Anthony, D.Howard

Vest : C.Paul, K.Bryant, K. Durant, B. Griffin, A. Bynum.

 

Insane Blake :

 

red&blue_boy09.02.2012 21:56

You're back!

Am vazut echipele saptamana trecuta, dar am uitat sa mai si postez aici.

Vezi, Howard e tot la East. :)

Maye09.02.2012 22:11

Howard se cam prosteste in ultima vreme, prea se joaca de-a Franchise man, iar astia de peste Ocean l-au cam luat in balon in ultima vreme. Dar vom vedea :)

Maye10.02.2012 09:15

Rezervele din ASG :

 

Est : L. Deng (Bulls), J. Johnson (Hawks), D. Williams (Nets), P. Pierce (Celtics), C. Bosh (Heat), R. Hibbert (Pacers), A. Iguadola (76ers)

 

Vest : R. Westbrook (Thunder), K. Love (Wolves), L. Aldrige (Blazers), D. Nowitzki (Mavs), S. Nash (Suns), T. Parker (Spurs), M. Gasol (Grizzlies).

 

De notat care dintre fratii Gasol participa :)

 

Dar pana atunci, Lakers au castigat in TD Garden, azi noapte, cu scorul 88-87, dupa o repriza de OT :D

 

La noapte, Knicks and famous MSG .

 

Chimia dintre Kobe si Pau :

 

red&blue_boy10.02.2012 09:37

Bate Lakers si in MSG !

Si Orlando - Atlanta se anunta un meci interesant.

 

La ASG, merg pe East side!!!

ebonyc10.02.2012 11:29

Acum am vazut si eu echipele din All-Star Game. Duo-ul Rose - Howard va fi de vis. Tare curios sunt cum vor evolua.

anti gigi10.02.2012 14:36
Acum am vazut si eu echipele din All-Star Game. Duo-ul Rose - Howard va fi de vis. Tare curios sunt cum vor evolua.

ar fi de vis la Bulls

olfgob18.02.2012 10:07
ar fi de vis la Bulls

Din ciupercile mincate de aia de la Dolce,Bulls ar fi interesati de un schimb Howard/Noah,CJ Watson,Gibson.Orlando mai degraba ar dori un schimb Howard,Turkoglu/Noah,Deng si nu mai retin cine.Howard,la rindul lui, vrea mortis la Nets sa fie el miezul,unde mai pui ca la Bulls ar trebui sa accepte o reducere salariala.Mie personal imi place prea mult Deng ca sa-mi surida acest schimb.

anti gigi18.02.2012 12:14

Deng nu trebuie sa plece,Noah desi e un jucator bun ar putea pleca,la ce ai spus tu,cica s ar mai oferi si pickul de la Bobcats,el vrea la Nets sa joace cu Williams,dar la ce echipa au aia....

Maye18.02.2012 16:45

Cert e ca pe 15 martie se incheie perioada de trade-uri. E posibil sa vedem ceva mutari pana atunci, dar mai ales atunci.

red&blue_boy27.02.2012 18:54

Vest - Est 152-149 , in All Star Game.

Durant a fost ales MVP-ul meciului.

Kobe, daca nu ma insel, a devenit jucatorul cu cele mai multe puncte marcate in editiile de ASG.

«1232425262728»