Mai e mult pana departe. DE-FEN-SE ! ![]()
Mai e mult pana departe. DE-FEN-SE ! ![]()
Nu esti optimist!!!
De vine Howard, rup tot!!!
Rubio imi aduce aminte in unele momente de....http://www.youtube.com/watch?v=R_YwRW1U-3s...dar mai are mult pina acolo
Kobe a reusit 45, respectiv 40, de puncte in ultimele 2 meciuri si este liderul marcatorilor.
Heat si-au luat-o cu Clippers. ![]()
Unde CP3 a facut un meci superb : 27 p, 11 a, 6 r
Da, da.
A batut si Orlando, Howard doar 13 puncte... ![]()
Le pastreaza pentru Lakers? ![]()
Surely ![]()
Poate le pastreaza pana la meciul direct! ![]()
tot taurii sunt cei mai buni,10-2 baby
Nou record de aruncari libere intr-un meci din NBA

Performanta ii apartine lui Dwight Howard de la Orlando Magic, care a beneficiat de 39 de aruncari libere in meciul contra celor de la Golden State Warriors.
Cu aceasta ocazie cel supranumit 'Superman' a stabilit un nou record in materie, dupa aproape 50 de ani de hegemonie din partea legendarului Wilt Chamberlain.
Acesta din urma a stabilit etalonul la 34 de aruncari libere pe 22 februarie 1962 in meciul pe care formatia sa Philadelphia Warriors l-a sustinut in fata celor din St.Louis.
Howard, de altfel un admirator declarat al lui Chamberlain, a incheiat meciul din Oakland cu 45 de puncte in cont (21 din aruncari libere si alte 24 din actiune) si 23 de recuperari.
Orlando Magic s-a impus cu 117-109 si a urcat la conducerea Diviziei Sud-Est, cu opt victorii si doar trei infrangeri, la egalitate cu Miami Heat.
Onlinesport.ro
Dupa o perioada destul de proasta, Lakers a reusit o victorie de moral cu Clippers.
In fruntea celor doua conferinte continua sa se mentina Bulls si Oklahoma.
OKC ajung in finala sigur.intrebarea este cu Bulls sau cu Heat?
Bulls cu Heat 71-76 inainte de ultimul sfert.
Acum se joaca si All Star Game NHL.
Le: S-a terminat 97-93 pentru Heat, dar la 94-93 s-a auzit un fluier aiurea dupa ce a ratat James o lovitura si jucatorii s-au oprit. Dupa mine mingea ar fi fost recuperata de Bulls, dar asta e. Oricum a fost tare meciul. James - 35 de puncte, Rose - 34 de puncte.
Vad ca nimeni nu a scris aici echipele din ASG. Anyway :
Est : D.Rose, D.Wade, L. James, C.Anthony, D.Howard
Vest : C.Paul, K.Bryant, K. Durant, B. Griffin, A. Bynum.
Insane Blake :
You're back!
Am vazut echipele saptamana trecuta, dar am uitat sa mai si postez aici.
Vezi, Howard e tot la East. ![]()
Howard se cam prosteste in ultima vreme, prea se joaca de-a Franchise man, iar astia de peste Ocean l-au cam luat in balon in ultima vreme. Dar vom vedea ![]()
Rezervele din ASG :
Est : L. Deng (Bulls), J. Johnson (Hawks), D. Williams (Nets), P. Pierce (Celtics), C. Bosh (Heat), R. Hibbert (Pacers), A. Iguadola (76ers)
Vest : R. Westbrook (Thunder), K. Love (Wolves), L. Aldrige (Blazers), D. Nowitzki (Mavs), S. Nash (Suns), T. Parker (Spurs), M. Gasol (Grizzlies).
De notat care dintre fratii Gasol participa ![]()
Dar pana atunci, Lakers au castigat in TD Garden, azi noapte, cu scorul 88-87, dupa o repriza de OT ![]()
La noapte, Knicks and famous MSG .
Chimia dintre Kobe si Pau :
Bate Lakers si in MSG !
Si Orlando - Atlanta se anunta un meci interesant.
La ASG, merg pe East side!!!
Acum am vazut si eu echipele din All-Star Game. Duo-ul Rose - Howard va fi de vis. Tare curios sunt cum vor evolua.
Acum am vazut si eu echipele din All-Star Game. Duo-ul Rose - Howard va fi de vis. Tare curios sunt cum vor evolua.
ar fi de vis la Bulls
ar fi de vis la Bulls
Din ciupercile mincate de aia de la Dolce,Bulls ar fi interesati de un schimb Howard/Noah,CJ Watson,Gibson.Orlando mai degraba ar dori un schimb Howard,Turkoglu/Noah,Deng si nu mai retin cine.Howard,la rindul lui, vrea mortis la Nets sa fie el miezul,unde mai pui ca la Bulls ar trebui sa accepte o reducere salariala.Mie personal imi place prea mult Deng ca sa-mi surida acest schimb.
Deng nu trebuie sa plece,Noah desi e un jucator bun ar putea pleca,la ce ai spus tu,cica s ar mai oferi si pickul de la Bobcats,el vrea la Nets sa joace cu Williams,dar la ce echipa au aia....
Cert e ca pe 15 martie se incheie perioada de trade-uri. E posibil sa vedem ceva mutari pana atunci, dar mai ales atunci.
Vest - Est 152-149 , in All Star Game.
Durant a fost ales MVP-ul meciului.
Kobe, daca nu ma insel, a devenit jucatorul cu cele mai multe puncte marcate in editiile de ASG.