Théréau toujours dans notres coeurs
Daca nu ma insel, l-am vazut pentru o fractiune de secunda in cadre.
hmm mi se pare ca mai avea ceva ... oricum nu stii ce inseamna ? ![]()
Théréau toujours dans notres coeurs
Daca nu ma insel, l-am vazut pentru o fractiune de secunda in cadre.
hmm mi se pare ca mai avea ceva ... oricum nu stii ce inseamna ? ![]()
Thereau astazi in inimile noastre, mi se pare ca se traduce.
Thereau mereu in inimile noastre
Dap...asa e...este facut de VCM! :wink:
Mesajul a fost semnat SUD nu VCM ![]()
Semnat SUD, dar cu fonturi de VCM ![]()

Oricum, felicitarile unuia care a stat cu fundul pe scaun si s-a uitat la TV. Un mesaj clar adresat unui jucator care a aratat ca da ce e mai bun pentru Steaua dar e tratat ca ultimul om si probabil trece prin niste momente cel putin ciudate.
Sa nu uitam nici de "7 iunie - 60 de ani de glorie, o mare sarbatoare. pentru voi o simpla zi sub soare."
Intr-adevar,foarte important semnatura carui grup purta:))
Thereau astazi in inimile noastre, mi se pare ca se traduce.
toujours e "mereu"
aujourd'hui e "azi"
in orice caz, Thereau nu merita tratamentul asta din partea conducerii.
si mesajul e bine-venit
desi (urasc sa fiu carcotas ) trebuia "nos coeurs" si nu "notre coeurs" ![]()
Semnat SUD, dar cu fonturi de VCM
Oricum, felicitarile unuia care a stat cu fundul pe scaun si s-a uitat la TV. Un mesaj clar adresat unui jucator care a aratat ca da ce e mai bun pentru Steaua dar e tratat ca ultimul om si probabil trece prin niste momente cel putin ciudate.
mersi frumos la toti .. alte mesaje au mai fost ?
Reclama gratuita la mancare arabeasca
O deplasare la Petrosani, un oras gri, o vreme infecta, tocmai buna de stat cu o gagica in casa, un drum lung si partial aglomerat... ramane pana la urma o deplasare, o deplasare cu fratii din peluze.
Mare greseala a fost sa imi inaugurez noua caruta spre Petrosani. Drumul inceput la 10:38 din Obor nu a dus lipsa de surprize. Am avut "placerea" sa il am langa mine pe acelasi suporter cu nume de sandwich turcesc, personaj cu sperante desarte de a fi un lider in viitorul foarte departat (eu zic ca are sanse la tribuna 2, sectorul 29).
Cei trei colegi de companie, 4 de la Valcea, au turnat vinul combinat cu cola pe gatlejele neobosite pana pe la Tg Jiu cand au trecut pe bere. Ce chin si durere pe mine, dreaq m-a pus sa imi iau caruta. Bine ca pe drum mai aveam placerea sa intalnesc fete cunoscute, in total am fost 4 masini si un micro al baietilor de la SUD. Vorbind de mancare arabeasca si de arabi in general, mi-am pus la bataie caruta cu BMW-ul acoperit de pamant al unui alt ultras-wannabe, baiat bun de altfel, pe serpentinele de pe dealu' negru.
Aflati cu totii in intarziere, am avut si neplacerea de a trece prin defileu' lu Che Cozma unde am facut cunostinta cu pietrele Jiului, de data aceasta de gheata, a dreaq furtuna. Ajunsi pe la fix, am intrat in stadion, unde am dat de cateva sute de suporteri locali care nu ai incetat sa ne surprinda de la inceput.
Fata de alte deplasari unde am avut parte numai de suporteri veniti de la piata, se pare ca baietii din Vale au o disciplina de fier, Grazie Che. Au cantat cu noi toata prima repriza, atat cat am avut si noi prospetime si .. chef, pana la urma. In a doua repriza am luat mai multe portii de distractie cu baietii si fetele de mineri, mai ales cand au dat tonul la strigarea MESERIE, Elton MESERIE.
:) Eu unul i-am apreciat totusi pentru efortul depus si regret ca au parasit transpiratia diviziei A, una dintre putinele lor momente de a iesi din mediocritatea unui oras fara viata.
La intoarcere ne-am reintalnit cu ploaia care ne-a urmarit si la dus, asa ca am luat-o din nou de la capat, inca 350 de km. Singura diferenta, acelasi suporter de la dus s-a agitat destul de mult, asa cum o face de fiecare data, tot respectul pentru asta, dar, subliniez, DAR, nu pot sa va spun cum mirosea dimineata caruta. I-am dat cativa Poli inaripatului de la spalatorie sa scoata mirosul infect si pamantul cules din Valea Jiului. ![]()
Asa ca, nu a fost cel mai bun moment sa fac rodajul la caruta. V-am pupat si ne vedem la vara, in deplasarea de la Cluj (acolo merg pieton), prietenii stiu de ce.
P.S. de pe drum culese, de-ale copilotului:
(in timp ce ascultam transpirata melodie a lu' Akon) Bah, ce de femei cred ca fv|3 Justin asta;
Merge bine de tot masina, zici ca suntem pe Marinelo aici.
nu mai zic ca tot drumu a avut numai pv|! in gura. Nu am avut deloc liniste, nici mkr 5 min...
hahaha..tare ![]()
Si ce urmeaza,pupaza din tei?Rectific:nu a fost un singur microbuz din Bucuresti si masini personale au fost mai multe.
Reclama gratuita la mancare arabeasca
O deplasare la Petrosani, un oras gri, o vreme infecta, tocmai buna de stat cu o gagica in casa, un drum lung si partial aglomerat... ramane pana la urma o deplasare, o deplasare cu fratii din peluze.
Mare greseala a fost sa imi inaugurez noua caruta spre Petrosani. Drumul inceput la 10:38 din Obor nu a dus lipsa de surprize. Am avut "placerea" sa il am langa mine pe acelasi suporter cu nume de sandwich turcesc, personaj cu sperante desarte de a fi un lider in viitorul foarte departat (eu zic ca are sanse la tribuna 2, sectorul 29).
Cei trei colegi de companie, 4 de la Valcea, au turnat vinul combinat cu cola pe gatlejele neobosite pana pe la Tg Jiu cand au trecut pe bere. Ce chin si durere pe mine, dreaq m-a pus sa imi iau caruta. Bine ca pe drum mai aveam placerea sa intalnesc fete cunoscute, in total am fost 4 masini si un micro al baietilor de la SUD. Vorbind de mancare arabeasca si de arabi in general, mi-am pus la bataie caruta cu BMW-ul acoperit de pamant al unui alt ultras-wannabe, baiat bun de altfel, pe serpentinele de pe dealu' negru.
Aflati cu totii in intarziere, am avut si neplacerea de a trece prin defileu' lu Che Cozma unde am facut cunostinta cu pietrele Jiului, de data aceasta de gheata, a dreaq furtuna. Ajunsi pe la fix, am intrat in stadion, unde am dat de cateva sute de suporteri locali care nu ai incetat sa ne surprinda de la inceput.
Fata de alte deplasari unde am avut parte numai de suporteri veniti de la piata, se pare ca baietii din Vale au o disciplina de fier, Grazie Che. Au cantat cu noi toata prima repriza, atat cat am avut si noi prospetime si .. chef, pana la urma. In a doua repriza am luat mai multe portii de distractie cu baietii si fetele de mineri, mai ales cand au dat tonul la strigarea MESERIE, Elton MESERIE.
:) Eu unul i-am apreciat totusi pentru efortul depus si regret ca au parasit transpiratia diviziei A, una dintre putinele lor momente de a iesi din mediocritatea unui oras fara viata.
La intoarcere ne-am reintalnit cu ploaia care ne-a urmarit si la dus, asa ca am luat-o din nou de la capat, inca 350 de km. Singura diferenta, acelasi suporter de la dus s-a agitat destul de mult, asa cum o face de fiecare data, tot respectul pentru asta, dar, subliniez, DAR, nu pot sa va spun cum mirosea dimineata caruta. I-am dat cativa Poli inaripatului de la spalatorie sa scoata mirosul infect si pamantul cules din Valea Jiului.
Asa ca, nu a fost cel mai bun moment sa fac rodajul la caruta. V-am pupat si ne vedem la vara, in deplasarea de la Cluj (acolo merg pieton), prietenii stiu de ce.
P.S. de pe drum culese, de-ale copilotului:
(in timp ce ascultam transpirata melodie a lu' Akon) Bah, ce de femei cred ca fv|3 Justin asta;
Merge bine de tot masina, zici ca suntem pe Marinelo aici.
nu mai zic ca tot drumu a avut numai pv|! in gura. Nu am avut deloc liniste, nici mkr 5 min...
steaua_ro
Oricine își va arunca ochii asupra criticilor ce se fac la noi, fie în foiletoane, fie în reviste, nu va putea sã nu se simtã mâhnit. Critica româneascã, cu foarte mici excepții, e cât se poate de deșartã, o criticã de frunzãrealã. E mare rețeta în literatura noastrã, dar mai mare încã în criticã. Critica la noi nici n-are o viațã neatârnatã, ea trãiește pe lângã literatura artisticã, din viața acestei literaturi, și nu pentru a-i da vreun ajutor, ci mai degrabã pentru a o încurca. Când apare vreo lucrare a unui scriitor al nostru, criticii se împart de obicei în douã tabere: unii, dușmani ai artistului, îl ocãrãsc, îl numesc om fãrã talent, nulitate, așa din senin fãrã nici o motivare; alții, prieteni, îl ridicã în slavã și iarãși fãrã de motivare. Astfel scriitorul ajunge dupã unii o nulitate, dupã alții un maestru, un talent fãrã pereche. Iar prieteșugul și dușmãnia atârnã de niște factori care îndeobște n-au nici o legãturã cu literatura, ca de pildã: colaborarea la aceeași revistã, înregimentarea în aceeași gașcã literarã, ba de multe ori își vârã coada și politica de partid. Așa cã un scriitor care e maestru, talent mare, geniu când face parte din partidul politic al criticului, ajunge nulitate când trece în alt partid.
Eu am vrut doar sa fac o paralela. Nu stiu daca viitorul inginer din mine e chiar cel mai priceput sa puna astfel de citate, dar sper ca macar printre cei care trebuie m-am facut inteles. steagcruce2 ps vroiam sa flutur si eu un steag pe forum si mi-era sa nu fiu off topic
Si ce daca s-a terminat campionatul, noi tot facem atmosfera. steagsimplu steaua_ro steagcruce2 steagsimplu
Are cineva inregistrata emisiunea de aseara ''Fluier Final'' de pe Kanal D?
steagcruce2 Si acum toata lumea din peluza pe forum :lol: steagcruce2
steagcruce2 Si acum toata lumea din peluza pe forum :lol: steagcruce2
Facem si o cantare ceva? :mrgreen: cine da tonul?
) steagsimplu
steagcruce2 steagcruce2 steaua_ro
sa incep eu?
Ce drog ciudat...
(continuarea voi? sau cantam in sincron?
steaua_ro steaua_ro steaua_ro
sa incep eu?
Ce drog ciudat...
(continuarea voi? sau cantam in sincron?
steaua_ro steaua_ro steaua_ro
Esti Rosh Albastru fermecat ...... steagcruce2 steaua_ro steagsimplu steag2
MA DUCI LA CER SI-NNEBUNESC steagcruce2 steagsimplu
Daca tot nu aveti ce face in casa, mai bine puneti mana si duceti-va in europa, luati 10 metri de material, si faceti-va 1-2 steaguri de fluturat, sau de 2 bete, decat sa va maimutariti inutil pe aici.