Vorbesti de MApN de parca m-as duce eu sa vorbesc cu administratorul blocului. Habar n-ai ce s-a incercat si ce nu, si ce interese sunt la mijloc.
Daca s-a incercat ceva impotriva contractului de inchiriere atunci de ce Nu apare nimic in presa? Singurul articol fiind cel prin care ciobanul era nemultumit de contract si cerea ajutorul ministrului pentru concesionare pentru ca actualul contract nu-l favorizeaza. Daca AISS incerca ceva mi se parea normal sa dea un comunicat in presa sau pe site cu ce s-a incercat si de ce nu s-a putut si toti eram multumiti, insa continui sa cred ca totul a fost ceva de genul :
-"buna ziua in legatura cu negocierea contractului la Ghencea"
-"imi pare rau"
-"Ok".
Nu te duci sa vorbesti cu administratorul de bloc insa AISS are parte juridica si putea sa vorbeasca in mod normal cu MAPN.
Cu bisnitarii, ma indoiesc ca esti foarte familiarizat cu situatia. S-au batut bisnitari, si au revenit a doua oara. Nu mai spun ca teoretic, el se poate plange "organului' ca l-ai batut. Si atunci, demonstreaza tu ca facea bisnita - din cauza ca ce, avea 30 de bilete ? Omul isi astepta 29 de prieteni, iar tu l-ai lovit fara sa-ti fi facut nimic.
Stiu sigur ca Bisnitarii de la Ghencea au legatura cu Mustata si cu apropiatii lui din moment ce ambele parti sunt din Berceni si l-am vazut pe Mustata de minim 5-6 ori cand statea la bere cu ei prin cartier si o data cand le dadea un teanc de bilete prin 2006 la un Steaua -Dinamo ,cand tot el spunea la 1000 de suporteri asezati in fata stadionului ca nu mai sunt bilete,asta inainte sa avem porti electronice de acces.
Daca liderii din PS si din AISS au terminat la Spiru Haret, ia arata-ne tu cum pornesti de la 0 o asociatie, cum strangi fonduri pentru ea, cum organizezi minim 10 actiuni de amploare (participare, presa, bani, organizare), cum aduni peste 500 de membri cotizanti inscrisi legal, cum strangi 4000 de oameni la un miting si cum rezisti in fata unor presiuni imense de care tu nu ai habar. Sau macar, arata-ne o chestie "inteligenta" si de impact pe care ai facut-o tu impotriva lui Becali.
Pai prima parte o sa-ti demonstrez in maxim un an cand voi realiza impreuna cu mai multa lume o formatiune care va lupta pentru mult mai mult de atat. 300 de militari din Unitatea Militara din spate de la 41(Ghencea) si-au dat acordul verbal pentru inscrierea in formatiune. Pana la 500 de membrii nu cred ca va fi o problema din momentul in care ne vom incepe activitatea.
Actiuni sunt deja, ale celor care se vor face parte din asta. Chiar astazi la Cluj vreo 10 persoane sunt prezente la protestul impotriva Maghirilor si a decizilor din tinutul secuiesc de care oricum nu cred ca ai auzit.
Scopurile celor care realizam aceasta formatiune este sa luptam impotriva oamenilor ca Gigi Becali cu toate armele posibile oficial sau neoficial.
In structura de conducere se afla deja Licentiati sau viitori licentiati pe la Politehnica,Filologie,Informatica,Drept si foarte bine documentati in istoria nationala si internationala(cel putin atat am putut sa strangem pana acum si sa ne terminam noi studiile).
Concluzia e simpla - vorbesti fara sa stii despre ce vorbesti, critici nejustificat oameni care au facut mult mai mult decat ai facut sau vei face tu vreodata si ai vise umede despre mandria poporului roman si a lui Antonescu, in loc sa apreciezi niste oameni care iti sunt probabil mult superiori ca varsta, cultura si educatie si care fac tot ce pot avand impotriva lor un multimilionar in euro cu relatii in toate zonele puterii, o Liga corupta si aservita, un "organ de ordine" care abia asteapta sa faca ceva antrenament pe noi, o mass-medie care pentru 500 de euro scrie orice si o "masa de manevra" a unui popor stelist ahtiat doar dupa rezultate care e in stare sa creada orice si pe oricine cat timp vad o cupa in vitrina clubului. Daca va fi suficient, doar viitorul ne va spune, dar in orice caz, e mai mult decat niste posturi inflacarate pe un forum.
Concluzia este ca ma acuzi doar pentru ca nu accepti adevarul....AISS face FIX p**a de la infiintare pana in prezent...cum spuneam eu si cum spun multi oameni....ABSOLUT NIMIC. Faceti intalniri, vorbiti de Gigi Becali si cam atat. Nici o initiativa pentru a educa suporterul pe stadion , nici o initiativa pentru a protesta intr-un mod decent, oamenii vostrii cu facultati vorbesc frumos in presa si fac album de rap pe stadion.
Forumul asta este si el influentat in mare masura de ideile din Sud si AISS, unele bune, majoritatea dezamagitoare. Spre dezamagirea ta sunt mandru ca sunt nationalist, si n-am vise umede despre Antonescu,Antonescu ar avea ceva vise placute vizavi de voi daca mai era in viata.
Tu imi spui mie de nationalism si Antonescu dupa ce faci afirmatia: "Mai baietas, tu din ce tara postezi ? Poate nu ti-ai dat seama ca traiesti inca in Romania. ?
Traiesc in Romania,Bucuresti si fac parte din grupurile de oameni care isi conduc viata nu si-o lasa condusa situatia actuala de la Steaua sau din sistemul politic.La ce parere frumoasa ai despre Romania ar trebui sa-ti tragi un glont in cap si sa taci permanent in timp ce adevaratii romani vor sa faca ceva cu tara lor,nu sa se obisnuiasca cu gandul ca nu pot face nimic.
N-am nici un pic de respect pentru oamenii mai mari decat mine pentru ca din vina lor traim prost din ce in ce mai prost de la revolutie pana in prezent. Ce plm respect sa am pentru oamenii mai mari care au accepta ca Iliescu sa ne conduca 10 ani? Ce respect sa am pentru cei care l-au lasat pe Becali sa ajunga patron la Steaua? ce respect sa am pentru maimutele din peluze care se urca me garduri ? Ce respect sa am pentru sefi de peluze infractori si care in trecut au supt de la Becali bani? si majoritatea sunt revoltati ca acum nu se mai platesc coregrafii si deplasari si protesteaza si ei cica pentru eliberarea Stelei.
Eu am impresia ca mai bine il simpatizati pe Becali, va intelegea lumea mai usor decat sa protestati impotriva lui, pentru ca majoritatea cand va uitati la el va uitati in oglinda, aveti acelasi tip de actiuni , negati orice alta perere si eventual cei care insista de si restrictionati accesul pe forum din cauza asta.Va simtiti razboinici dar din pacate pentru voi nici un razboi nu s-a castigat cu idei proaste. Din cauza asta nu sunt nici fostele glorii langa voi, din cauza asta protesteaza doar peluzele si atat si nici alea in totalitate.
Priviti tribunele ca pe dusmani doar pentru ca nu vi se alatura,ii injurati fara nici un motiv adevarat. "Cetatenii" dupa cum le spuneti voi, pur si simplu nu cred in initiativa voastra. este prost organizata, proaste idei, proasta conducere . Nu orice om cu familie acasa se apuca sa protesteze, sa riste sa fie dus la politie si sa-si piarda locul de munca pentru idei proaste(cam asta este profilul "cetateanului" din tribuna).