FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vancouver 2010

«12345»
sabin130727.02.2010 00:24

@Mo

Americanii nici nu exista ca natiune din punctul meu de vedere. Cred ca daca plaga comunista nu ar fi existat, iar dinastia tarilor romanovi nu si-ar fi gasit brusc sfarsitul tot ¨datorita¨ aceleiasi plagi, probabil istoria ar fi aratat altfel si rusii ar fi fost mai elevati.

Maye27.02.2010 00:28
Inca mai esti rosu de la palma primita in grupe :kisstogether:

Sa vezi tu cum te faci verde - mov -albastru- gri - negru si iar rosu spre verde dupa ce da Crosby golul castigator :D

f234567k27.02.2010 00:29

Daca o sa joace ca in sferturi o sa fi tu cacaniu in dungi

sabin130727.02.2010 00:29
Sabine , lasa ma ... trece timpul si imi dai mie dreptate.

Ultima data pe topicul de politica ramasese sa mai vedem dupa 5 ani. Acum ma fortezi sa te intreb deja daca tie ti se pare ca timpul scurs pana acum imi da dreptate mie (anti politica romaneasca contemporana) sau tie (pro politica romaneasca contemporana, ultras portocaliu). Acuma sa fim sinceri, tara asta merge din ce in ce mai bine, nu? (retoric).. Pfff...

 

MoWeed27.02.2010 00:30

Lasati mah politica si mizeria care o descrie. Aici discutam despre Olimpiada de Iarna

 

Maye27.02.2010 00:31
Daca o sa joace ca in sferturi o sa fi tu cacaniu in dungi

Ca in sferturile astea in care au demolat Rusia lui Ovechkin?

Aaa...Ovechkin nici macar nu s-a vazut :D

sabin130727.02.2010 00:33

Mai mult discutam despre hochei si un pic despre sarituri cu schiurile la JO de Iarna. Nu tu fani de curling, de biathlon nimic pffff.. :)

f234567k27.02.2010 00:33

Nu-mi fac probleme. E Rafalski acolo!

Maye27.02.2010 00:33
Ultima data pe topicul de politica ramasese sa mai vedem dupa 5 ani. Acum ma fortezi sa te intreb deja daca tie ti se pare ca timpul scurs pana acum imi da dreptate mie (anti politica romaneasca contemporana) sau tie (pro politica romaneasca contemporana, ultras portocaliu). Acuma sa fim sinceri, tara asta merge din ce in ce mai bine, nu? (retoric).. Pfff...

Da.Merge mai bine.Iesim din recesiune si ne intreptam spre plus economic ... si mai vine si primavara si mai castiga si Canada Olimpiada...viata e frumoasa :D

MoWeed27.02.2010 00:35
Mai mult discutam despre hochei si un pic despre sarituri cu schiurile la JO de Iarna. Nu tu fani de curling, de biathlon nimic pffff.. :)

Ce vrei mah, daca nu mai are nea' Vali cont aici?

Maye27.02.2010 00:37
Nu-mi fac probleme. E Rafalski acolo!

CIne?Golanski?

Nu ai auzit de Luongo Roberto ? :D

 

Ce vrei mah, daca nu mai are nea' Vali cont aici?

Ba mai are , dar posteaza si scrie Tratate de Pace cu unii de la Miazanoapte.

sabin130727.02.2010 00:38

N-am inteles de ce Canada nu prea il joaca pe LeCavalier. Asta si cu Joe Thornton sunt de departe cei mai buni la NHL10 pe xbox. :D

f234567k27.02.2010 00:39

Ca tot vorbim de hochei.. o povestioara interesanta despre olimpiada de iarna din 1980 de la Lake Placid, New York.

 

The "Miracle on Ice" was a medal-round men's ice hockey game during the 1980 Winter Olympics at Lake Placid, New York, on February 22. The United States team, made up of amateur and collegiate players and led by coach Herb Brooks, defeated the Soviet team, which was considered the best hockey team in the world.

 

Team USA went on to win the gold medal by winning their final match over Finland, who finished 4th. The Soviet Union took the silver medal by beating Sweden in their final game. As part of its 100th anniversary celebrations in 2008, the International Ice Hockey Federation (IIHF) chose the Miracle on Ice as the number-one international hockey story of the century

 

wiki

Maye27.02.2010 00:40
N-am inteles de ce Canada nu prea il joaca pe LeCavalier. Asta si cu Joe Thornton sunt de departe cei mai buni la NHL10 pe xbox. :D

:))

Nu mai au unde.Meciul cu Rusia a fost castigat de liniile 3 si 4.

De altfel , LeCavalier nu cred ca e in lot.

sabin130727.02.2010 00:45
Nu ai auzit de Luongo Roberto ? :D

Sper sa ramana intre buturi, ca mi se pare ca Brodeur s-a vandut la americani. :tomato:

Ba da, mi se pare ca am auzit la TV pomenit numele lui LeCavalier intr-o noapte cand visam ca vad meciul Canadei.

 

@f234567k

Faptul ca nu-i sufar pe americani nu m-a impiedicat sa fiu profesionist la pariuri si sa pun pe ei azi, ditamai cota de 2 cu Finlanda. :greedy: Pacat ca n-am fost destul de profesionist incat sa nu pariez si pe Austria Viena si sa pierd iar la un meci.

Maye27.02.2010 00:47

Ramane Luongo intre buturi pentru ca Vancouver e casa lui :D

f234567k27.02.2010 00:53

Nici n-ati trecut de Slovacia si deja visezi la finala. Sa nu avem parte de o a2-a surpriza din partea lui Chara& co.

Maye27.02.2010 01:11

Nu exista.

Il simt pe Iginla in forma :D

*Alecs*27.02.2010 01:14
SUA a invins Finlanda cu 6-1 si s-a calificat in finala.

 

Ai uitat sa precizezi. Era 6-0 dupa 14 minute de joc. Se simte frica, a? Asta daca vor merge mai departe canadienii.

Maye27.02.2010 01:17

Frica?ce e aia?

olfgob27.02.2010 01:44

Suomi!!!Finlanda forever!!!

olfgob27.02.2010 08:59

Pentru rezultatul de aseara sper sa si-o ia americanii in finala :ce_oameni:

Maye27.02.2010 11:46

Canada - Slovacia 3-2.

 

Nici macar Satan nu i-a oprit.

 

Spre AUR baieti!

BAF-kimi28.02.2010 20:18

Incepe finala, sper sa castige SUA.

 

 

GOOOOOOOL 2-2!

Maye28.02.2010 22:29

Canada egalata de SUA cu 24 de secunde inainte de final.

2-2 si finala merge in prelungiri.

«12345»