Primul sfert:
SUA - Elvetia 2-0.
La 2:30 se va juca marele meci Canada - Rusia.Asa ceva nu se pierde.
Primul sfert:
SUA - Elvetia 2-0.
La 2:30 se va juca marele meci Canada - Rusia.Asa ceva nu se pierde.
Cum se intampla peste tot.. adevarata finala e mereu prin sferturi.
Canada bate rusiaaaaa!
Da ba , sa castige Canada , dar tu nu vezi , ca iar iei somn.
Vezi ca te cauta Satan.
Sa vina , sa vina
, numai ca vine numai dimineata la 7 .
Canada - Rusia 4-1 dupa prima repriza.
Absolut magistral!
"Canada matura pe jos cu cea mai buna echipa a Rusiei din ultimii 20 de ani"
"Cel mai frumos meci de hochei pe care l-am comentat vreodata"
Asta spune totul...
Canada - Rusia 7-3 dupa repriza secunda.
E pacat sa dormi si sa pierzi un asemenea meci.
Gata. 7-3. Acum sper la o finala Canada-USA.
Final Canada - Rusia 7-3 si canadienii inving rusii la Olimpiada dupa 50 de ani si se califica in semifinale.
SUUUUUUUUUUUUPERB!
FINLANDA-Cehia 2-0 cu un minut inainte de final.Hai cu aurul Suomi!!! ![]()
![]()
Celelalte 2 sferturi :
Finlanda - Cehia 2-0
Suedia - Slovacia 3-4
Semifinalele :
SUA - Finlanda
Canada - Slovacia
Pt fanii Canadei-au luat aurul la hochei...feminin,iar Finlanda bronzul.La masculin facem schimb de medalii,nu? ![]()
Pt fanii Canadei-au luat aurul la hochei...feminin,iar Finlanda bronzul.La masculin facem schimb de medalii,nu?![]()
Nu se poate ![]()
Mi-a iesit favorita afara din concurs... Acum sper doar sa nu castige Canada
Canada va castiga.E cea mai buna echipa.
Nu am cum sa tin vreodata cu SUA, deci prefer sa ia aurul infumuratii canadieni.
Atata timp cat si-o iau nesuferitii aia de americani, poate sa castige si Burkina Faso din partea mea...
Bravo mai Sabine , ai o logica buna.
Sunt convins ca si in politica gandesti tot asa bine.
De ce sunt ma nesuferiti Americanii(la hochei)? Preferi sa castige astia care cred ca li se cuvine lor totul doar pt ca au inventat ei hocheiul...
@Maye
Doamne fereste sa ajung sa gandesc ca tine politica! ![]()
Da´ sa nu devenim offtopic, mi-e clar cum vezi tu politica si nu cred ca mai sunt sperante in legatura cu asta. Na, nimeninu-i perfect. ![]()
@f234567k
Nu am tinut si nu o sa tin niciodata cu americanii (discutia e lunga si n-are rost aici, poate cu alta ocazie) la niciun sport, joc, lupta, duel, razboi, never ever, indiferent cu cine ar juca. Cum Canada pare singura capabila sa-i invinga rezulta ca-i prefer pe artari chiar daca sunt asa de ingamfati.
@f234567k
Eu ii consider pe americani nesuferiti ca si popor. Consider ca singura diferenta dintre ei si rusi este faptul ca rusii sunt mai salbatici, atata tot.
Si normal ca aceasta antipatie s-a extins si in cazul sportului
De ce sunt ma nesuferiti Americanii(la hochei)? Preferi sa castige astia care cred ca li se cuvine lor totul doar pt ca au inventat ei hocheiul...
Si pentru ca sunt cei mai buni.In frunte cu Crosby.
Sabine , lasa ma ... trece timpul si imi dai mie dreptate.
Si pentru ca sunt cei mai buni.
Inca mai esti rosu de la palma primita in grupe ![]()