FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Disputa Mapn-Steaua

«1234»
Le reseau pansant11.01.2010 20:08
Ia uita-te matale la armatele straine sa vezi ce profit frumos scot din diferite tranzactii. De la inventii la terenuri. Uita-te.

Nu stiu de unde ai scos-o asta cu "Armata e altceva si nu are legatua cu capitalismul". In era in care cele mai frumoase si banoase contracte tin de apararea nationala, tu te-ai trezit sa spui ca Armata nu e interesata de bani.

vezi ca imi atribui fraze pe care eu nu le-am spus niciodata, asta tu ai scos-o de la tine incecand sa ma pui in dificultate, ori daca tu asta vrei sa intelegi atunci inseamna ca ai o problema din moment ce ii pui in carca unui om ceva ce el nu a afirmat niciodata.

 

In caz ca nu ai auzit, 50% din banii aia se duc la CSA, pentru a finanta o "unitate militara" slab finantata.

 

Stiu ca iti place sa te dai destept dar mai bine nu o faceai in subiectul asta.

E ca aia cu "Germania nu voia ca Turcia sa intre in razboi de partea ei". Asta desi ii tot trimitea "cadouri". Cadourile alea erau militare bai!

in primul rand iarasi o dai pe partea de istorie militara si istoria Germaniei unde stim cu totii ce pregatire ai. Ti-am mai spus, dupa 1943 turcia din punct de vedere militar pentru Germania era o povara pentru ca inseamna deschiderea unui nou front de peste 1500km, asigurarea superioritatii navale, etc in marea neagra, divizarea unor armate care insemna destabilizarea completa a frontului de est care oricum era subred.

 

 

Revenind la Armata, omule ce spui tu ca Armata scoate profituri din nu stiu ce tranzactie, ce profit sa scoata Armata SUA care are pib de 500 miliarde de dolari. Armata e implicata in tranzactii de multe feluri dar acolo e vorba de contracte serioase, de angajamente, cooperari etc, nu de gainarie ca asta a noastra. Cat de mare porfit aduce un hectar de teren unei armate care are 2% din pibul tarii? Armata nu e agentie imobiliara omule sa vanda si sa cumpere ca sa iasa in profit, Armata nu e niciodata in pierdere, Armata are alt rol.

 

 

Ia arata-mi mie pe ce baza s-a facut evaluarea aia? cum de au obtinut suma asta? pe ce criterii s-a calulat, ce conditii au fost luate in seama pentru a ajunge la o cota de x euro pe m²?

 

 

Tu faci cele mai nerealiste comparatii, adica iei ideea cadru a unui sistem economic-fiecare e liber sa stabileasca pretul, etc dupa cum vrea, si o raportezi la un caz real, concret, numai ca una e teoria si alta e practica. E la fel cum ai spune ca de ce esti interzis la TV cand injuri, ca democratia inseamna libertate toatala, ca tu ai dreptul la libera exprimare si constiinta inscris in constitutie. In teorie ai dreptate-esti liber, dar in practica?

Adrian11.01.2010 21:01

1. Aia cu povara e poveste de-a ta, nesustinuta de nici o dovada, doar de minta ta incapatanata.

 

http://www.fighter-planes.com/info/fw190.htm

 

Intra acolo, da un f3 si cauta turkey. Daca nu zice asta, imi tai gatul:

 

Mai mult, sa iti zica Marius ce avioane sunt in poza asta:

 

erinc1.jpg

 

Amantrei apartin aviatiei turcesti si va asigur ca poza e reala.

http://fw190.hobbyvista.com/foreign.htm

 

Bun, sa trecem peste.

 

2.Nu le-ai spus niciodata dar ai lasat sa se inteleaga ca Armata nu e afectata de legile capitalismului.

 

3. Stii ce inseamna profit? Inseamna orice suma cu care ramai dupa ce scazi cheltuielile. Ca e un euro sau 1000 de miliarde, nu conteaza.

Armata nu e nevoita sa ii lase lui Gigi becalii baza sportiva la un pret mai mic doar pentru ca are bani.

Nu exista nicaieri vreo lege care sa zica asta.

 

Ia arata-mi mie pe ce baza s-a facut evaluarea aia? cum de au obtinut suma asta? pe ce criterii s-a calulat, ce conditii au fost luate in seama pentru a ajunge la o cota de x euro pe m²?

 

Din pacate pentru tine, au aratat baietii in gazeta prosturilor un interviu cu un agent imobiliar care zicea ca el ciobandante a dat lovitura, baza sportiva fiind inchiriata la un pret mult mai mic decat valoarea ei. Daca cauti pe aici pe thread, vei gasi citatul.

 

Nu e treaba mea sa fac calcule. Fac altii, care se pricep. Ia zi, tu te pricepi la imobiliare?

 

4. Prietene, daca eu am un rahat si vreau sa il vand cu 1 miliard de euro, cu atata il vand. Ma doare in cur ca nu da nimeni banii aia. Eu nu il dau pana nu vine fraierul sa plateasca. Daca becalii nu vrea sa plateasca, sa plece. S-asa sta acolo doar pentru ca stie ca e printre putinele stadioane din zona asta a Europei pe care se pot juca meciuri de CL. Sa plece daca nu ii convine. Sa joace in Cotroceni. Nu asta tot zicea?

 

Nu e obligata Armata sa ii dea lui becalii chiria cat vrea el. El sa dea la Armata cat doreste Armata. Si foarte bine ca Armata cere asa mult. Macar sa ajunga si la Steaua o parte din banii castigati de Steaua.

godsaveultras11.01.2010 21:29

@ Lrp

 

deci pe tine te deranjeaza faptul ca Armata s-a pretat la o asemenea gainarie,nu ca ciobanul trebuie sa scoata banii?ok,perfect de acord dar daca finantator este x sau y si ar trebui sa plateasca aceeasi suma te-ar deranja? ca tot intrebi de modul si cine a stabilit suma,este vorba de un specialist independent de ministerul apararii care a luat in calcul si faptul ca stadionul/complexul este de interes national.vrei modalitatea exacta prin care s-a hotarat?trebuie sa te interesezi putin si nu mai crede ce spune presa...oricum discutia s-a dus prea departe si de fapt intrebarea este ce draq mai e normal in tara asta? valori,moralitate,respect,traditii,etc...hai sa fim seriosi! da-mi voie sa cred ca nu esti atat de naiv. p.s. ia gandeste-te la terenurile care sunt dincolo de Ghencea 6? :unsure:

Le reseau pansant11.01.2010 22:25
@ Lrp

 

deci pe tine te deranjeaza faptul ca Armata s-a pretat la o asemenea gainarie,nu ca ciobanul trebuie sa scoata banii?ok,perfect de acord dar daca finantator este x sau y si ar trebui sa plateasca aceeasi suma te-ar deranja? ca tot intrebi de modul si cine a stabilit suma,este vorba de un specialist independent de ministerul apararii care a luat in calcul si faptul ca stadionul/complexul este de interes national.vrei modalitatea exacta prin care s-a hotarat?trebuie sa te interesezi putin si nu mai crede ce spune presa...oricum discutia s-a dus prea departe si de fapt intrebarea este ce draq mai e normal in tara asta? valori,moralitate,respect,traditii,etc...hai sa fim seriosi! da-mi voie sa cred ca nu esti atat de naiv. p.s. ia gandeste-te la terenurile care sunt dincolo de Ghencea 6? :unsure:

 

ma deranjeaza parsivenia, diletantismul, amatorismul de care da dovada Armata si de faptul ca au transformat clubul nostru in arma politica. Daca intradevar jegul e vinovat sa scoata actele pe masa si sa spuna clar, nu sa o coteasca ca la ploiesti pe spinarea Stelei, asa ta ma deranjeaza.

 

 

Eu de un an si ceva ma raportez la Steaua ca si cum nu ar fi condusa de flegma, chiar daca moaca lui morbida mai bantuie prin Ghencea eu ma raportez la Steaua ca si cand cancerul nici nu ar exista, ar fi altcineva in locul lui. Cat despre banii lui, banii aia sunt ai Stelei si trebuie cheltuiti cu zgarcenie pana la ultima centima.

 

Legat de terenuri, ele au un statut special in planul urbanistic pentru ca apare ca baza sportiva, deci nu poate sa faca nimic pe ele (teoretic) , bine se poate face dar cu complicitatea primarului de sector si general, a consiliului Bucuresti, a arhitectului sef, si a unor comisii ministeriale de la cultura si sport si prin incalcarea flagranta a legii si PUG al Bucurestiului.

 

 

Adriane,

am citit ce a spus nea caisa ala de e mare agent imobiliar, doar ca el a raportat terenurile si constructiile din Ghencea ca si cum ar fi fost o tarla in Bucuresti care abia isi asteapta mallurile si birourile. In baza aia sportiva nu ai voie sa faci nimic, asa ca suprafata terenurilor scade considerabil, plus ca nu poti nici sa le inchiriezi sau sa le schimbi destinatia lucru pe care mare specialist iarasi le-a scapat.

 

Daca vrei sa faci o comparatie, mecu' de la unirii, poate ca are incasari pe an mai mari decat Steaua din bilete pe tot sezonul, ei bine suprafata magazinului e de 600m² in timp ce a complexului e in hectare. Vezi aici a gresit ala, in unirii un metru patrat iti aduce mai mult venit decat un hectar in Ghencea, si totusi el a tratat simiar ambele suprafete de teren.

 

Adrian11.01.2010 22:30

Eu zic ca sunt cateva echipe in Romania care ar vrea sa inchirieze Ghencea.

Vaslui, Timicioara, Urziceni... Aia nu s-ar supara sa dea 300 de mii pe sezon. Mai ales ca ar stii ce sa faca ca sa atraga oameni la stadion si sa faca sa se plateasca singura investitia.

 

25000 locuri * 5 lei = 125000 de lei la fiecare meci.

La 4,3 lei pe euro si-ar scoate usor 29000 - 30000 de euro pe meci jucat. 10 meciuri de campionat platesc chiria. Si stii foarte bine ca biletele nu sunt 5 lei in tot stadionul.

Le reseau pansant11.01.2010 23:00
Eu zic ca sunt cateva echipe in Romania care ar vrea sa inchirieze Ghencea.

Vaslui, Timicioara, Urziceni... Aia nu s-ar supara sa dea 300 de mii pe sezon. Mai ales ca ar stii ce sa faca ca sa atraga oameni la stadion si sa faca sa se plateasca singura investitia.

 

25000 locuri * 5 lei = 125000 de lei la fiecare meci.

La 4,3 lei pe euro si-ar scoate usor 29000 - 30000 de euro pe meci jucat. 10 meciuri de campionat platesc chiria. Si stii foarte bine ca biletele nu sunt 5 lei in tot stadionul.

haaa ce banc bun a fost asta, alta gogomanie specifica tie,

 

 

nici macar Steaua nu are 25.000 de oameni la meci, si e Steaua, si aici nu spun ca sunt interzisi sau ca e cibanul, in anii fantastici din europa, cand treburile mergeau binisor (fara scandaluri, fara razboaie) iar oaia era al doilea om cel mai credibil al tarii, media de suporteri era undeva la 12-14 mii, deci nici atunci cand era liniste si aveam performanta campionate + europa lumea nu venea lumea la meci.

 

Cati au venit pentru Urziceni, si era cempions lig vorba aia, iti imaginezi cata lume o sa fie la un meci, buzau Urziceni?

 

Am trecut peste faptul ca stadionul are o capacitate cam de 24.000, dintre care vreo 3-4 mii nu se pun in vanzare ca sunt pt galeria adversa, zone de protectie, etc. Tin minte ca la ultimul meci cu Dinamo din primavara, nr total de spectatori anuntat oficial a fost de 22,700 si ceva si era cel mai imortant meci al capionatului.

 

Adrian11.01.2010 23:08

Prietene, esti varza.

 

Stadionul Ghencea are o capacitate de 27000 de locuri.

 

Daca stii sa vinzi, daca stii cum sa atragi publicul, stadionul o sa fie foarte usor plin tot timpul. Normal ca oamenii nu vin la stadion. Ce sa vada? Cum saluta maimuta din loja?

Le reseau pansant11.01.2010 23:21
Prietene, esti varza.

 

Stadionul Ghencea are o capacitate de 27000 de locuri.

 

Daca stii sa vinzi, daca stii cum sa atragi publicul, stadionul o sa fie foarte usor plin tot timpul. Normal ca oamenii nu vin la stadion. Ce sa vada? Cum saluta maimuta din loja?

bai neacsu de la campu lung, tu nu intelegi ca nici cand Steaua avea performanta adica sezoanele alea dementiale din UEFA si cl, plus 2 ori campioana, cand nu erau probleme deloc cu conducerea, nici atunci nu venea lumea la stadion. Media era undeva la 15 cu echipele de de sub locul 5,6. arata-mi si mie cum super departamentul de marketing de la Vaslui si Urziceni face sa adune 20.000 de oameni pe Ghencea?

 

 

Iarasi ai dat-o dupa curcudus, uite ca restul echipelor nu au babui ca patroni si nu vine nici dracu, de ce esti sigur ca vasluiul o sa aibe 25.000 de plaiesi pe Ghencea?

 

Adrian11.01.2010 23:46

Nu stiu cine o da dupa curcudus dar cred ca tu. Vad ca nu zici nimic de capacitatea stadionului, capacitate estimata de tine. Ma gandesc si eu asa. Daca ai estimat asta, un lucru fix, oare nu ai "estimat" si alte lucruri?!

 

Da' nu asta conteaza. Ca stiu ca iti place sa faci pe desteptul si sa te bagi in tot felul de discutii indiferent ca ai sau nu habar.

 

Romanului ii place fotbalul. Da-i un fotbal de calitate neproasta(Liga 1 e destul )si bilete ieftine si vine la meci fara probleme. Cu seminte, cu nevasta, copilm,etc.

 

Prezenta oamenilor in tribune la meciurile de acasa ale Unirii a fost un motiv de tristete pentru mine. Mi-ar fi placut sa ii stiu pe suporteri atasati unei echipe si nu microbisti. Dar nu e asa. Majoritatea nu sunt ultrasi.

 

Bucurestiul are 2 mil de oameni. Crezi ca nu se gasesc 25000 de fani ai fotbalului(nu stelisti, rapidisti sau dinamuisti) sa vina la meci sa vada o echipa care chiar joaca?

 

Cum ma-sa crezi ca a luat nastere cacatul ala de CFR Cluj?

Pana acum cativa ani echipa disparuse. A luat-o ungurul de jos, a dus-o in prima Liga si in CL si gata, pac, juma din Cluj e acum ceferist. Cel mai important, copiii sunt ceferisti. Toti poarta caciuli, tricouri, fulare, sepci cu CFR. Toti vor sa mearga la meciuri. Dupa ei vin parintii. Si uite asa se umple un stadion de rahat ca cel al CFR-ului. Care, mi se pare, are 15000 de locuri. Daca asta se intampla la un oras de rahat de cateva sute de mii de locuitori, la o capitala de 2 milioane de oameni ce te face sa crezi ca nu se poate?

 

Doar pentru ca nu a putut Gigi sa aduca?

 

Fratioare, uita-te la meciurile de dinainte sa vina Gigel, vei vedea stadion plin la multe meciuri.

1on12.01.2010 11:10

La meciurile Urziceniului din UCL n-au venit neaparat stelisti.

CFR-ul, asa cum a urcat din anonimat, ii e foarte usor să se intoarcă acolo.

Le reseau pansant13.01.2010 16:44
Nu stiu cine o da dupa curcudus dar cred ca tu. Vad ca nu zici nimic de capacitatea stadionului, capacitate estimata de tine. Ma gandesc si eu asa. Daca ai estimat asta, un lucru fix, oare nu ai "estimat" si alte lucruri?!

 

Da' nu asta conteaza. Ca stiu ca iti place sa faci pe desteptul si sa te bagi in tot felul de discutii indiferent ca ai sau nu habar.

 

Romanului ii place fotbalul. Da-i un fotbal de calitate neproasta(Liga 1 e destul )si bilete ieftine si vine la meci fara probleme. Cu seminte, cu nevasta, copilm,etc.

vad ca ma ataci aiurea, de altfel ceva specific tie, daca tu atata poti asta e, numai ca dovedesti prin asta ca nu ai argumente serioase sa combati ce spun eu. Daca tu te agati de ceva pana la urma minuscul si ii dai o importanta covarsitoare ai o mare problema. Legat de capacitatea stadionului, toata lumea stie ca este undeva la 24.000 maxim, asta pentru echipa gazda, restul de vreo 3.000 locuri din motive organizatorice si competitionale nu sunt accesibile. Asa ca nu vad ce estimare aiurea am facut si nici ca as fi in eroare, tu esti ala luat de val.

 

Prezenta oamenilor in tribune la meciurile de acasa ale Unirii a fost un motiv de tristete pentru mine. Mi-ar fi placut sa ii stiu pe suporteri atasati unei echipe si nu microbisti. Dar nu e asa. Majoritatea nu sunt ultrasi.

Bucurestiul are 2 mil de oameni. Crezi ca nu se gasesc 25000 de fani ai fotbalului(nu stelisti, rapidisti sau dinamuisti) sa vina la meci sa vada o echipa care chiar joaca?

ai reusit incredibila performanta sa te contrazici de 2 ori intr-un pasaj, prima data spui ca aia nu sunt ultrasii care vin la stadion, ca sunt doar cetatenii sau oameni care vin si ei la stadion asa sa vada un meci, la o distractie. In fraza imediat urmatoare, spui ca de fapt tu asta vrei, oameni normali, obisnuiti, 'fani ai fotbalului' care sa vina pentru o echipa.

 

Hai sa o luam invers, nici cand joaca Steaua nu are 20.000 de oameni pe Ghencea, si e Steaua, rapidu abia are 5 mii de porumbei in tribuna, Dinamo nu umple ligheanul ala nici cand joaca cu Steaua, atunci unde sunt restul de fani ai fotbalului, cand astea 3 echipe au 80% din suporterii din Bucuresti?

 

Hombre nici cand joaca echipa nationala nu se umple stadionul, si aici nu mai e vorba de Steaua, de Dinamo, in plus cand e vorba de nationala e alta abordare, tu ca om ai impresia ca te simiti mai protejat, nu te duci si stii ca poti sa iei bataie ca ai fular cu Steaua, cand joaca nationala mai repede iti iei sotia, copii, familia la meci decat atunci cand joaca echipa ta. Uite ca in cazul nationalei vorbim de 20 de milioane de posibili suporteri si stadionul nu e nici jumate.

 

Cum ma-sa crezi ca a luat nastere cacatul ala de CFR Cluj?

Pana acum cativa ani echipa disparuse. A luat-o ungurul de jos, a dus-o in prima Liga si in CL si gata, pac, juma din Cluj e acum ceferist. Cel mai important, copiii sunt ceferisti. Toti poarta caciuli, tricouri, fulare, sepci cu CFR. Toti vor sa mearga la meciuri. Dupa ei vin parintii. Si uite asa se umple un stadion de rahat ca cel al CFR-ului. Care, mi se pare, are 15000 de locuri. Daca asta se intampla la un oras de rahat de cateva sute de mii de locuitori, la o capitala de 2 milioane de oameni ce te face sa crezi ca nu se poate?

cazul clujului nu e concludent, in primul rand e echipa locala care are rezultate, in al doilea rand nici la Cluj nu e cine stie ce, media pe meci e putin peste cea a campionatului dar nu inseamna ca nu mai gasesti bilet, ia spune-mi tu cati oameni ar veni la stadion in pitesti daca acolo joaca echipa din focsani?

 

Ca o paranteza vad ca pozezi in mare ultras dar ai idei exact ca ale lui Jiji, sa vina parintii cu copii la stadion, aplaudam la gol, facem atmosfera civilizata, fair play, facem poze, cumparam sapca si fanion cu echipa, se termina meciul si am plecat acasa etc.

 

Fratioare, uita-te la meciurile de dinainte sa vina Gigel, vei vedea stadion plin la multe meciuri.

 

tu ar trebui sa te uiti la meciurile alea, si o sa ramai suprins cata lume era, erau meciuri in Ghencea cu cate o mie doua de spectatori, doar la meciurile importante ce se umplea stadionul, in rest si cand era Dumitriu, Stoichita, Piturca media era tot pe la 10-15 mii.

Adrian13.01.2010 19:10
Legat de capacitatea stadionului, toata lumea stie ca este undeva la 24.000 maxim, asta pentru echipa gazda, restul de vreo 3.000 locuri din motive organizatorice si competitionale nu sunt accesibile. Asa ca nu vad ce estimare aiurea am facut si nici ca as fi in eroare, tu esti ala luat de val.

 

Bai, tu stii ce inseamna "capacitate"? Te intreb pentru ca nu cred ca stii.

 

ai reusit incredibila performanta sa te contrazici de 2 ori intr-un pasaj, prima data spui ca aia nu sunt ultrasii care vin la stadion, ca sunt doar cetatenii sau oameni care vin si ei la stadion asa sa vada un meci, la o distractie. In fraza imediat urmatoare, spui ca de fapt tu asta vrei, oameni normali, obisnuiti, 'fani ai fotbalului' care sa vina pentru o echipa.

 

Iarasi dai dovada de neintelegere a limbii romane. Unde am zis eu ca vreau sa vina oameni normal? Bai baiatule, am zis clar ca la stadion, desi as vrea sa vina doar ultrasi, nu e asa. Vin mai multi cetateni. Iarasi te intreb. Crezi ca in Bucuresti nu sunt 25000 de cetateni dispusi sa vina sa vada meciul Vaslui-arsenal?(zic asa)

 

 

Hai sa o luam invers, nici cand joaca Steaua nu are 20.000 de oameni pe Ghencea, si e Steaua, rapidu abia are 5 mii de porumbei in tribuna, Dinamo nu umple ligheanul ala nici cand joaca cu Steaua, atunci unde sunt restul de fani ai fotbalului, cand astea 3 echipe au 80% din suporterii din Bucuresti?

 

Tu esti, ca sa zic asa, rau intentionat. Ai schimbat repede subiectul. De la a scoate bani din vanzarea de bilete, la numarul de locuri. Bine mah. Sa vina numai 10 mii de oameni la bilet de 10 lei. Esti multumit? Scoti 100de mii de lei pe meci. Cam 25 de mii de euro. Cu 12 meciuri acasa ti-ai platit chiria. E bine? Esti fericit acum? Sau pretul de 10 lei ti se pare prea mult? Asta in conditiile in care acest pret ar fi cel mai ieftin din Liga 1.

 

 

cazul clujului nu e concludent, in primul rand e echipa locala care are rezultate, in al doilea rand nici la Cluj nu e cine stie ce, media pe meci e putin peste cea a campionatului dar nu inseamna ca nu mai gasesti bilet, ia spune-mi tu cati oameni ar veni la stadion in pitesti daca acolo joaca echipa din focsani?

 

Sa castige echipa din Focsani titlul, sa intre in CL si sa joace fotbal si o sa vezi cati vin.

 

Ca o paranteza vad ca pozezi in mare ultras dar ai idei exact ca ale lui Jiji, sa vina parintii cu copii la stadion, aplaudam la gol, facem atmosfera civilizata, fair play, facem poze, cumparam sapca si fanion cu echipa, se termina meciul si am plecat acasa etc.

 

Tu interpretezi cum vrei tu si asta imi confirma toate parerile pe care mi le-am format despre tine.

 

Te-ai bagat in subiectul asta ca sa pari destept si te-ai facut de rahat. Eu zic sa te retragi, incet, incet, pana nu te faci complet de rahat. Nu ca ar mai fi mult pana acolo.

 

300 de mii de euro pe sezon e ieftin pentru un Stadion ca Steaua.

Le reseau pansant13.01.2010 19:36
Bai, tu stii ce inseamna "capacitate"? Te intreb pentru ca nu cred ca stii.

da mai ultrasul universului stiu, intamplator sunt student la arhitectura si am notiunea termenilor, doar ca era vorba de numarul maxim de locuri disponibile echipei gazde, tu esti ala cu probleme de logica nu eu.

 

 

Iarasi dai dovada de neintelegere a limbii romane. Unde am zis eu ca vreau sa vina oameni normal? Bai baiatule, am zis clar ca la stadion, desi as vrea sa vina doar ultrasi, nu e asa. Vin mai multi cetateni. Iarasi te intreb. Crezi ca in Bucuresti nu sunt 25000 de cetateni dispusi sa vina sa vada meciul Vaslui-arsenal?(zic asa)

pai cand zici ca vin parintii cu copii ce fel de lume e aia? sau tu te duci cu ma-ta la stadion sa strigati impreuna m*uie Dinamo? si pe urma este ceva ilogic, daca nu sunt suporteri care tin cu nicio echipa cum pot sa fie acei oameni ultrasi, sau mai stiu eu ce, daca ei nu au treaba cu fenomenul, se uita la fotbal asa din simpatie, ca pensionarii din fata blocului, o sa fie atmosfera aia care a fost in Ghencea la meciul cu madrid cand jumate din station erau numai burtosi si pitipoance.

 

Tu esti, ca sa zic asa, rau intentionat. Ai schimbat repede subiectul. De la a scoate bani din vanzarea de bilete, la numarul de locuri. Bine mah. Sa vina numai 10 mii de oameni la bilet de 10 lei. Esti multumit? Scoti 100de mii de lei pe meci. Cam 25 de mii de euro. Cu 12 meciuri acasa ti-ai platit chiria. E bine? Esti fericit acum? Sau pretul de 10 lei ti se pare prea mult? Asta in conditiile in care acest pret ar fi cel mai ieftin din Liga 1.

tu ai schimbat subiectul, ca tu ai zis ca vin 25.000 de insi pe Ghencea daca inchiriaza stadionul vasluiul sau Urziceni.

 

Sa castige echipa din Focsani titlul, sa intre in CL si sa joace fotbal si o sa vezi cati vin.

hombre vin o data, de doua ori pe urma gata, orice minune tine trei zile, si nu uita, sa inchiriezi un stadion, nu e ca si cum te-ai duce in carrefour si il iei din raft, acolo te angazezi pe o perioada, dai avans, te evalueaza etc.

 

Tu interpretezi cum vrei tu si asta imi confirma toate parerile pe care mi le-am format despre tine.

 

300 de mii de euro pe sezon e ieftin pentru un Stadion ca Steaua.

tu interpretezi cum vrei, ca doar tu puteai sa scoti elucubratii de genul vasluiul are stadion plin in Ghencea, actele de inchiriere sunt doar la Gigi, educi lumea sa vina la stadion, etc, etc.

Te-ai bagat in subiectul asta ca sa pari destept si te-ai facut de rahat. Eu zic sa te retragi, incet, incet, pana nu te faci complet de rahat. Nu ca ar mai fi mult pana acolo.

nu am nevoie sa par ca sunt destept si nici nu tin, sunt apreciat aici. Tu ar trebui sa incetezi sa mai pozezi in etalonul de stelism si in atoate stiutor, oricum tu esti mereu Gica contra, tu te iei la harta cu toata lumea, tu dai cele mai multe banuri, avertismente etc, unde postezi tu mereu iese scandal, asa ca tu ar trebui sa iti pui intrebari. cat despre retras stii tu proverbul cu cainele si drumul lung.

 

 

Adrian13.01.2010 19:50
Legat de capacitatea stadionului, toata lumea stie ca este undeva la 24.000 maxim,

 

Nu eu am zis asta domnule arhitect. Ar trebui sa iti dai doua palme ca nu stii care e capacitatea unui stadion. Capacitatea maxima a stadionului Steaua e 27000 locuri plus minus cateva. Ca aia lasa mai putine locuri e alta problema. Si, pentru cultura ta generala, in anii buni de Champions League, 25000 erau locuri ocupate.

 

pai cand zici ca vin parintii cu copii ce fel de lume e aia?

 

Si ce te doare pe tine capul ca vin parinti si copii la meciurile unei echipe de care te doare in cur?

 

De unde ai scos-o tu ca eu am zis ca aia sunt ultrasi, nu stiu. Probabil din creierul tau obosit de arhitect. Cred ca a fost destul de clar ca eu am vorbit despre posibili clienti/spectatori, nu ultrasi. Ca tu esti obosit si intelegi ce vrei, asta e altceva.

 

u ai schimbat subiectul, ca tu ai zis ca vin 25.000 de insi pe Ghencea daca inchiriaza stadionul vasluiul sau Urziceni.

 

Da, vin 25000 si la 5 lei biletul plateste clubul chiria. E vreo problema?

 

hombre vin o data, de doua ori pe urma gata, orice minune tine trei zile, si nu uita, sa inchiriezi un stadion, nu e ca si cum te-ai duce in carrefour si il iei din raft, acolo te angazezi pe o perioada, dai avans, te evalueaza etc.

 

 

Sunt sigur ca asa au zis uistii si de CFR-isti.

 

Tu ar trebui sa incetezi sa mai pozezi in etalonul de stelism si in atoate stiutor, oricum tu esti mereu Gica contra, tu te iei la harta cu toata lumea, tu dai cele mai multe banuri, avertismente etc, unde postezi tu mereu iese scandal, asa ca tu ar trebui sa iti pui intrebari. cat despre retras stii tu proverbul cu cainele si drumul lung.

 

Da? Ia uita-te cine sunt cei la care le-am dat banuri. Sa vezi daca am facut bine sau nu. Daca era asa cum zici tu si eu dadeam banuri la oricine, nu era logic sa te banez si pe tine?

Ia uita-te daca am dat eu vreodata ban vreunui stelist si mai vorbim dupa. Dar na, s-a trezit un becalist imputit sa minta pe aici ca eu il persecut si voi toti ii dati crezare. Nu-i problema. Am avut dreptate cu retonto si cu multi altii, o sa am dreptate si in continuare.

 

Si, fara suparare, numai pentru ca sunt Gica Contra, nu inseamna ca nu am dreptate.

Le reseau pansant13.01.2010 20:04
Nu eu am zis asta domnule arhitect. Ar trebui sa iti dai doua palme ca nu stii care e capacitatea unui stadion. Capacitatea maxima a stadionului Steaua e 27000 locuri plus minus cateva. Ca aia lasa mai putine locuri e alta problema. Si, pentru cultura ta generala, in anii buni de Champions League, 25000 erau locuri ocupate.

bai omu lui Dumnezeu, tu nu intelegi ca discutia nu era despre stadion, ci despre nr maxim de locuri de care beneficiaza echipa care disputa meciul in calitate de echipa gazda, ce e atat de greu de inteles, e cu-spea oara cand iti zic asta.

 

Si ce te doare pe tine capul ca vin parinti si copii la meciurile unei echipe de care te doare in cur?

Da, vin 25000 si la 5 lei biletul plateste clubul chiria. E vreo problema?

nu am obiectat nimic, am zis doar ca e o contradictie intre ce ziceai tu marele ultras si metodele prin care atragi oameni la stadion, exact alea pe care le foloseste Jiji, parintii cu copiii care sa aplaude si sa faca o poza de weekend intr-un loc mai exotic.

 

Probabil din creierul tau obosit de arhitect.

stilul "by Adrian" incepi sa arunci cu laturi in oameni cand vezi ca nu poti sa le faci fata. ce daca sunt arhitect, ma face inferior asta?

 

 

Adrian13.01.2010 20:36
bai omu lui Dumnezeu, tu nu intelegi ca discutia nu era despre stadion, ci despre nr maxim de locuri de care beneficiaza echipa care disputa meciul in calitate de echipa gazda, ce e atat de greu de inteles, e cu-spea oara cand iti zic asta.

 

De fapt discutia era despre chiria stadionului si modalitati de a o plati. Nu?

 

nu am obiectat nimic, am zis doar ca e o contradictie intre ce ziceai tu marele ultras si metodele prin care atragi oameni la stadion, exact alea pe care le foloseste Jiji, parintii cu copiii care sa aplaude si sa faca o poza de weekend intr-un loc mai exotic.

 

Pai, tu ce vrei la stadion? Nu clienti? Ca sunt ultrasi sau cetateni, iti pasa? Daca tu esti clubul si urmaresti incasari cat mai mari.

 

stilul "by Adrian" incepi sa arunci cu laturi in oameni cand vezi ca nu poti sa le faci fata. ce daca sunt arhitect, ma face inferior asta?

 

:))

 

Mai ai mult de mancat pana sa nu iti mai pot face eu fata. Desi, e obositor sa tot citesc prostiile pe care le debitezi.

Prietene, tot respectul ca te faci arhitect. Ca e meserie grea si facultatea e la fel de grea. Dar asta nu te face superior.

godsaveultras13.01.2010 21:22

 

eu propun un fair-fight intre Adrian si Le reseau pansant! cine e pentru?!! "let the game begin,gentlemens!"

 

wtf,ati transformat topicul intr-un razboi personal,fara suparare!

Adrian13.01.2010 21:29
eu propun un fair-fight intre Adrian si Le reseau pansant! cine e pentru?!! "let the game begin,gentlemens!"

 

wtf,ati transformat topicul intr-un razboi personal,fara suparare!

 

Eu nu zic nu. Da' vreau sa fie cu reguli de Pride :D

godsaveultras13.01.2010 21:52
Eu nu zic nu. Da' vreau sa fie cu reguli de Pride :D

 

dar sa fie in varianta internet,adica sondaj. cine are dreptate in privinta capacitatii stadionului? Adrian sau Le reseau pansant? si eventual un televoting ceva mai hardcore decat la be unu teve sau zero teve,merge? stiu sunt :offtopic:

Adrian13.01.2010 21:54
dar sa fie in varianta internet,adica sondaj. cine are dreptate in privinta capacitatii stadionului? Adrian sau Le reseau pansant? si eventual un televoting ceva mai hardcore decat la be unu teve sau zero teve,merge? stiu sunt :offtopic:

 

 

Eu zic la Iliuta la numerologie la emisiune. Ca ala se joaca cu numere, nu?

godsaveultras13.01.2010 22:03
Eu zic la Iliuta la numerologie la emisiune. Ca ala se joaca cu numere, nu?

 

nu e fair ca am senzatia ca veti pierde amandoi! depinde de ce alegeti amandoi la 6 din 49 sau extindem la mai mult? ceva gen cate lucruri stiu sa faca femeile?

Le reseau pansant13.01.2010 22:17
eu propun un fair-fight intre Adrian si Le reseau pansant! cine e pentru?!! "let the game begin,gentlemens!"

 

wtf,ati transformat topicul intr-un razboi personal,fara suparare!

Adrian a distrus topicul, eu nu am facut decat sa raspund la atacurile lui marsave sau sa demonstrez absurditatea ideilor lui.

danimarcu13.01.2010 22:30

O sa fiti epuizati cand incepe returul de la atatea "lupte".

Castigator :Gigi!...

Adrian13.01.2010 22:31

mda... normal ca l-am distrus, ca nu i-am zis trestiei ce voia sa auda.

 

p.s. godsaveultras eu prefer 6 din 69 :D

godsaveultras13.01.2010 22:46

 

@Adrian & Lrp pare un comportament de copii.ceva gen,el a spart geamul!ba nu,el a spart geamul!

 

@Adrian vezi sa nu iasa numarul castigator 70 ca se ajunge la ce stiu sa faca femeile cu adevarat.

 

@danimarcu pana sa inceapa returul castiga ala mult teren din cauza altora care sunt mult mai implicati decat cei de pe net sau prezenti la anumite actiuni.banuiesc ca ai idee la ce fac aluzie,daca nu mea culpa.

 

bafta domnilor! :beer2:

«1234»