FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Internationale , Mercato Ianuarie 2010

«1678»
Maye01.02.2010 20:40

Aripa U21 a celor de la Middlesbrough , Adam Johnson , a semnat cu Manchester City.

http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/Febr...-signs-for-City

STELIST 8601.02.2010 20:43

Transfer ratat.Ma refer ca mai e shaun in echipa dar,probabil va fi bagat in meciuri usoare.

Maye01.02.2010 20:54

Prietene decat sa postezi aiurea fara sa spui nimic si sa tragi concluzii pripite , mai bine abtine-te.

Maye01.02.2010 21:41

West Ham a reusit al 3lea transfer al zilei , toti atacanti :

Atacantul brazilian Ilan a semnat cu "ciocanarii" pentru 6 luni , plecand de la As Saint Etienne.

http://www.whufc.com/articles/20100201/ila...2236884_1952479

 

Portarul de 22 de ani bosniac , Asmir Begovic s-a transferat de la Portsmouth la Stoke City pentru 3,25 milioane £.

http://www.stokecityfc.com/page/NewsDetail...1952377,00.html

 

Robbie Keane a fost imprumutat pentru 6 luni de Tottenham la Celtic.Keane era capitanul echipei.

http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...loan010210.html

 

Ronnie01.02.2010 21:42
Mido a ajuns la West Ham , imprumutat de la Middlesbrough.

http://goal.com/en/news/9/england/2010/02/...month-loan-deal

 

Acum 2-3 ani Mido era un super jucator. Pentru cei ce nu il stiu, este o copie mai nereusita a lui Berbatov. Are cam acelasi stil.

Maye01.02.2010 21:47
Acum 2-3 ani Mido era un super jucator. Pentru cei ce nu il stiu, este o copie mai nereusita a lui Berbatov. Are cam acelasi stil.

Are cam acelasi stil , dar are viata de noapte pe care bulgarul nu o are.

Asa ca fapt divers , in aceasta toamna , Mido a fost imprumutat de Middlesbrough in Egipt la El Zamalek.

Daniel-Ionut02.02.2010 07:48
Luis Antonio Jimenez a fost imprumutat de Inter la Parma , in contul achizitiei lui Mariga.

http://inter.it/aas/news/reader?N=47198&L=it

 

Da si'a cam facut Parma o echipa bunicica...

MoWeed02.02.2010 07:50
Da si'a cam facut Parma o echipa bunicica...

Din pacate l-au dat pe McDonald :thumbdown:

Daniel-Ionut02.02.2010 08:51
Din pacate l-au dat pe McDonald :thumbdown:

 

Au "elefantii" Crespo, Panucci, Zaccardo, plus un Palosschi, Bojinov...

red&blue_boy02.02.2010 09:44

Interesant,Crespo a revenit la Parma dupa vreo 10 ani...

 

 

STELIST 8602.02.2010 11:37

Super jucator Crespo!Era un fel de romario gen:Omul potrivit la locu' potrivit.Stiu ca a dat vreo 2-3 goluri din foarfeca.Chiar daca a imbatranit mai poate 1 an...dar,ii trebuie un jucator care sa'i cunoasca stilu' de joc.

Maye02.02.2010 14:57

Acest mercato a fost cel mai slab mercato din ultimii 7 ani in Anglia.

In acest mercato s-au cheltuit doar 30 de milioane de £ in Insula.

Ca si comparatie , Robinho a costat acum 1 an si jumatate 40 de milioane de £ , iar anul trecut in mercato-ul de iarna s-au cheltuit 170 de milioane de £.

Si in Italia s-au cheltuit doar 30 de milioane de £ (studiul a fost efectuat in Anglia si de aceea se prezinta suma in lire).

In Franta , Germania si Spania s-au cheltuit chiar mai putin de 30 de milioane de £.

Toata aceasta campanie de mercato s-a axat pe imprumuturi pana in vara.

Marile mutari ale iernii au fost :

-Vieira de la Inter la Manchester City.

-Ruud van Nistelrooy de la Real Madrid la HSV Hamburg

-Robbie Keane de la Tottenham la Celtic

-Jo de la Manchester City la Galatasary

-Dos Santos de la Tottenham la Galtasaray

-Gunjonhsen de la Monaco la Tottenham

-McCarthy de la Blackburn la West Ham.

 

Chiar si multe din aceste mutari sunt imprumuturi.

 

 

Exista si o curiozitate in acest mercato : Echipa din Liga a 3a britanica , Exeter City a dat bani pentru achizitionarea unui jucator pentru prima data dupa 7 ani. :)

STELIST 8602.02.2010 15:08

E criza!Exeter City nu e in league 1?

_yang02.02.2010 17:13

League 1 e Liga a III-a in Anglia.

Liga a II-a se numeste Championship.

MoWeed02.02.2010 18:33
Exista si o curiozitate in acest mercato : Echipa din Liga a 3a britanica , Exeter City a dat bani pentru achizitionarea unui jucator pentru prima data dupa 7 ani. :)

Daca mai sta Jiji mult la Steaua, asa o sa patim si noi

Maye02.02.2010 18:50
Daca mai sta Jiji mult la Steaua, asa o sa patim si noi

Nu chiar . Mai apare vreun Tanase , ii mai da Jabba o teapa si se scoate.

 

In alta ordine de idei :

 

S-a mai oficializat un imprumut pe un sezon :

 

Benjani Mwaruwari a fost imprumutat de Manchester City la Sunderland.

http://www.safc.com/news/20100202/benjani-...2256213_1953366

«1678»