Aripa U21 a celor de la Middlesbrough , Adam Johnson , a semnat cu Manchester City.
http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/Febr...-signs-for-City
Aripa U21 a celor de la Middlesbrough , Adam Johnson , a semnat cu Manchester City.
http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/Febr...-signs-for-City
Transfer ratat.Ma refer ca mai e shaun in echipa dar,probabil va fi bagat in meciuri usoare.
Prietene decat sa postezi aiurea fara sa spui nimic si sa tragi concluzii pripite , mai bine abtine-te.
West Ham a reusit al 3lea transfer al zilei , toti atacanti :
Atacantul brazilian Ilan a semnat cu "ciocanarii" pentru 6 luni , plecand de la As Saint Etienne.
http://www.whufc.com/articles/20100201/ila...2236884_1952479
Portarul de 22 de ani bosniac , Asmir Begovic s-a transferat de la Portsmouth la Stoke City pentru 3,25 milioane £.
http://www.stokecityfc.com/page/NewsDetail...1952377,00.html
Robbie Keane a fost imprumutat pentru 6 luni de Tottenham la Celtic.Keane era capitanul echipei.
http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...loan010210.html
Mido a ajuns la West Ham , imprumutat de la Middlesbrough.http://goal.com/en/news/9/england/2010/02/...month-loan-deal
Acum 2-3 ani Mido era un super jucator. Pentru cei ce nu il stiu, este o copie mai nereusita a lui Berbatov. Are cam acelasi stil.
Acum 2-3 ani Mido era un super jucator. Pentru cei ce nu il stiu, este o copie mai nereusita a lui Berbatov. Are cam acelasi stil.
Are cam acelasi stil , dar are viata de noapte pe care bulgarul nu o are.
Asa ca fapt divers , in aceasta toamna , Mido a fost imprumutat de Middlesbrough in Egipt la El Zamalek.
Luis Antonio Jimenez a fost imprumutat de Inter la Parma , in contul achizitiei lui Mariga.
Da si'a cam facut Parma o echipa bunicica...
Da si'a cam facut Parma o echipa bunicica...
Din pacate l-au dat pe McDonald ![]()
Din pacate l-au dat pe McDonald![]()
Au "elefantii" Crespo, Panucci, Zaccardo, plus un Palosschi, Bojinov...
Interesant,Crespo a revenit la Parma dupa vreo 10 ani...
Super jucator Crespo!Era un fel de romario gen:Omul potrivit la locu' potrivit.Stiu ca a dat vreo 2-3 goluri din foarfeca.Chiar daca a imbatranit mai poate 1 an...dar,ii trebuie un jucator care sa'i cunoasca stilu' de joc.
Acest mercato a fost cel mai slab mercato din ultimii 7 ani in Anglia.
In acest mercato s-au cheltuit doar 30 de milioane de £ in Insula.
Ca si comparatie , Robinho a costat acum 1 an si jumatate 40 de milioane de £ , iar anul trecut in mercato-ul de iarna s-au cheltuit 170 de milioane de £.
Si in Italia s-au cheltuit doar 30 de milioane de £ (studiul a fost efectuat in Anglia si de aceea se prezinta suma in lire).
In Franta , Germania si Spania s-au cheltuit chiar mai putin de 30 de milioane de £.
Toata aceasta campanie de mercato s-a axat pe imprumuturi pana in vara.
Marile mutari ale iernii au fost :
-Vieira de la Inter la Manchester City.
-Ruud van Nistelrooy de la Real Madrid la HSV Hamburg
-Robbie Keane de la Tottenham la Celtic
-Jo de la Manchester City la Galatasary
-Dos Santos de la Tottenham la Galtasaray
-Gunjonhsen de la Monaco la Tottenham
-McCarthy de la Blackburn la West Ham.
Chiar si multe din aceste mutari sunt imprumuturi.
Exista si o curiozitate in acest mercato : Echipa din Liga a 3a britanica , Exeter City a dat bani pentru achizitionarea unui jucator pentru prima data dupa 7 ani. ![]()
E criza!Exeter City nu e in league 1?
League 1 e Liga a III-a in Anglia.
Liga a II-a se numeste Championship.
Exista si o curiozitate in acest mercato : Echipa din Liga a 3a britanica , Exeter City a dat bani pentru achizitionarea unui jucator pentru prima data dupa 7 ani.![]()
Daca mai sta Jiji mult la Steaua, asa o sa patim si noi
Daca mai sta Jiji mult la Steaua, asa o sa patim si noi
Nu chiar . Mai apare vreun Tanase , ii mai da Jabba o teapa si se scoate.
In alta ordine de idei :
S-a mai oficializat un imprumut pe un sezon :
Benjani Mwaruwari a fost imprumutat de Manchester City la Sunderland.
http://www.safc.com/news/20100202/benjani-...2256213_1953366