FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Internationale , Mercato Ianuarie 2010

«145678»
red&blue_boy26.01.2010 10:35

Cine stie unde va ajunge Robinho,pacat de el,talent are la greu...Kjaer de la Palermo e un jucator bun,ar face o afacere buna de l-ar lua Spurs.

Maye26.01.2010 10:52

Manchester United l-a imprumutat pentru restul sezonului pe tanara speranta de 19 ani , Danny Welbeck , in Liga secunda la Preston North End , locul 17 in Championship , echipa care se lupta sa evite retrogradarea in Liga a 3a.

Decizia lui Sir Alex Ferguson pare cel putin ciudata la prima vedere , dar totul se simplifica atunci cand se afla numele managerului de la Preston.Numele lui este ... Darren Ferguson .

 

Astfel Ferguson il ajuta pe Ferguson sa evite retrogradarea. :)

0,,10362~8272411,00.jpg

Maye27.01.2010 13:16

Giovani Dos Santos Ramirez la Galatasaray.

 

http://www.galatasaray.org/futbol/futbol_as/haber/6013.php

 

Manchester United l-a achizionat pentru 7 milioane de £ pe tanara speranta a fotbalului britanic , Chris Smalling de la Fulham .

Tanarul fundas de 20 de ani va ajunge pe Old Trafford de abia din sezonul viitor .

 

http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6645696

 

Zoran Tosic , a fost imprumutat de Manchester United la 1.FC Koln pana la sfarsitul sezonului.

 

http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6645751

 

Yildiray Basturk a semnat pana la sfarsitul sezonului cu Blackburn Rovers , parasind Stuttgart dupa 2 sezoane si jumatate.

 

http://www.rovers.co.uk/page/NewsDetail/0,...1945901,00.html

bodrumdan_barkahan28.01.2010 14:53

Ankaragücü a imprumutat panala sfarsitul sezonului pe Jerome Rothen de la clubul francez PSG...

 

Ankaragücü il luase si pe Geremi dela Newcastle... isi fac echipa buna si ei, il au pe Darius Wassell in echipa...au un antrenor bun Roger Lemerre...

 

Shabani Nonda nu mai este jucatorul Galatei...

Maye28.01.2010 16:45

Robinho a fost imprumutat la Santos pana la sfarsitul sezonului.

 

http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/Janu...-deal-to-Santos

 

Acum sa inceapa chefurile cu Adriano si Ronaldo.

Daniel-Ionut28.01.2010 17:23

Da ce de repatrieri are brazilia... de unde atatia bani?!

Maye28.01.2010 17:32

Sunt bani in Brazilia foarte multi Daniele , facand parte din BRIC , Brazilia a progresat foarte mult din punct de vedere economic.

MoWeed28.01.2010 17:36

Plus ca la cati bani intra in fotbalul lor anual din transferuri, ar fi si culmea sa fie cluburile tot extrem de sarace...

red&blue_boy29.01.2010 10:22
Ankaragücü a imprumutat panala sfarsitul sezonului pe Jerome Rothen de la clubul francez PSG...

 

Ankaragücü il luase si pe Geremi dela Newcastle... isi fac echipa buna si ei, il au pe Darius Wassell in echipa...au un antrenor bun Roger Lemerre...

 

Shabani Nonda nu mai este jucatorul Galatei...

 

 

Asa multi bani au si Ankaragucu astia?Incet-incet isi faca si astia ceva trupa.Nu cred ca trebuia sa renunte Galatasaray la Nonda,barem ca rezerva trebuia tinut.Sau poate n-a mai vrut el sa stea...

Maye29.01.2010 10:59

Galatasaray trebuia sa renunte la un jucator strain pentru ca avea prea multi.Din aceasta cauza a plecat si Linderoth , iar acum ca a venit Dos Santos , trebuia sa se mai renunte la unul , iar acela a fost Nonda.

red&blue_boy29.01.2010 11:05

Da,auzisem ceva ca trebuie sa renunte Galatasaray la ceva strain,doar vream sa spun ca mie mi s-a parut ca a avut un randament destul de bun Nonda la Galata...Dar daca n-au avut pe cine sa dea,ca nu-l puteau da pe Kewell,asta e...Poate-l ia Jiji pe Nonda !!! :D

Maye29.01.2010 11:10

Il ia de dupa gat pe Nonda.

Nu da el bani pe un asemenea jucator.

gio_stgloria29.01.2010 13:32

Referitor la Ankaragucu, Rothen e batran , Vasell la fel, Geremi deasemenea. Nu va hazardati sa spuneti ca fac mare lucru cu jucatorii aia, care pe teren nu mai zic mare lucru . Uitati-va la Koln din Germania, care tot la fel , a adunat ceva fost vedete. E la coada clasamentului.

 

 

 

bodrumdan_barkahan29.01.2010 16:41

la noi in Turcia toate echipele au voie maxim 8 jucatori straini.6 straini poti sa incepi la primii 11 si 2 la rezerve.6+2...dar nici in timpul jocului nu poti baga 7 straini.sa scoti jucator Turc sa bagi Strain...

Maye29.01.2010 22:47

Printre ultimele transferuri ale perioadei de mercato :

 

Vlad Munteanu a fost imprumutat de Wolfsburg la divizionara secunda din Germania , FSV Frankfurt , pentru 6 luni.

NeuzugaengeHP.jpg

 

Hernan Crespo s-a intors la primul sau club din Europa , AC Parma , dupa 10 ani . El a lasat Genoa pentru o reintoarcere la prima sa iubire.

http://www.fcparma.com/stagione/archivio-p...piano/6141.html

 

Eidur Gudjohnsen a fost imprumutat de AS Monaco , pana la sfarsitul sezonului , la Tottenham Hotspurs , in Premier League.

http://goal.com/en/news/9/england/2010/01/...ttenham-hotspur

 

Owen Coyle , managerul lui Bolton Wanderers , a obtinut imprumutul tanarului mijlocas de 18 ani de la Arsenal , Jack Wilshere , pana la sfarsitul sezonului.

http://www.bwfc.co.uk/page/General/0,,1004~1947944,00.html

 

 

Jamie O'Hara a fost imprumutat de Tottenham pana la sfarsitul sezonului , la ultima clasata din Premier League , Portsmouth.

http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...turn290110.html

 

 

bodrumdan_barkahan30.01.2010 22:07

Marek Sapara dela Rosenbor la Ankaragücü pentru 2 ani si jumate...

gio_stgloria30.01.2010 22:14

Activi rau astia de la ankaragucu. Feneru ce mai cumpara ?

Maye01.02.2010 13:10

Astazi e ultima zi de transferuri.

 

S-au mai finalizat urmatoarele tranzactii:

 

Diomansy Kamara a fost imprumutat de Fulham la Celtic pana la sfarsitul sezonului.

http://www.celticfc.net/news/stories/news_010210091102.aspx

 

Thomas Hitzlsperger de la Sttutgart la Lazio.

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2...ansfer-to-lazio

 

Atacantul italian , Stefano Okaka a semnat cu Fulham pana la sfarsitul sezonului , imprumut de la AS Roma.

http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArti.../OkakaDeal.aspx

 

Eidur Gudjohnsen a fost imprumutat de AS Monaco la Tottenham , pana la sfarsitul sezonului.

http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...oins300110.html

 

Younes Kaboul s-a reintors la Tottenham de la Portsmouth.

http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...turn300110.html

 

Pe parcursul zilei voi mai prezenta ultimele transferuri ale campaniei.

Nicky Shorey a fost imprumutat de Aston Villa la Fulham pana la sfarsitul sezonului.

http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArti...eyLoanDeal.aspx

Daniel-Ionut01.02.2010 13:14
Atacantul italian , Stefano Okaka a semnat cu Fulham pana la sfarsitul sezonului , imprumut de la AS Roma.

http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArti.../OkakaDeal.aspx

 

Pai cum ba... asta o salveaza ieri pe Roma si da golul victoriei si azi este dat la Fulham...

Maye01.02.2010 13:20

Tratativele pentru Okaka sunt mai vechi.

Astazi s-au finalizat.

Si nu vad nicio problema.

STELIST 8601.02.2010 13:21

Acu' cei de la Fulham au sanse mai mari..Parerea Mea(Hagh)

Maye01.02.2010 13:33

Amantino Mancini de la Inter va fi imprumutat de AC Milan pana la sfarsitul sezonului.

Anuntul oficial va fi facut mai tarziu.

 

Real Zaragoza l-a transferat pe Edmilson de la Palmeiras , fostul campion mondial si jucator al Barcelonei.

http://www.realzaragoza.com/noticias/8377

 

Atacantul ivorian , Arouna Kone a fost imprumutat de la Sevilla la Hannover 96 , pana la sfarsitul sezonului.

http://www.sevillafc.es/_www/actualidad.ph...abe96b05fee8bf7

Daniel-Ionut01.02.2010 13:36
Amantino Mancini de la Inter va fi imprumutat de AC Milan pana la sfarsitul sezonului.

Anuntul oficial va fi facut mai tarziu.

 

Mda... asta e un fel de cum l'am imprumuta noi pe Bratu de la dinammo...

STELIST 8601.02.2010 13:36

Saracu' edmilson...nu mai e bun pentru Spania.A imbatranit omu'.Cre' ca are 34 de ani..

Maye01.02.2010 13:40
Saracu' edmilson...nu mai e bun pentru Spania.A imbatranit omu'.Cre' ca are 34 de ani..

Anul asta face 34 de ani.E probabil la ultima lui aventura europeana , desi nu prea pricep eu motivul reintoarcerii sale.Probabil o oferta foarte buna venita din partea spaniolilor.

 

In alta ordine de idei :

 

Dupa multe tratative , care pareau ca nu se mai termina , West Ham United l-a achizionat pe atacantul lui Blackburn Rovers , Benni McCarthy .

http://www.whufc.com/articles/20100201/mcc...2236884_1951301

 

«145678»