Cine stie unde va ajunge Robinho,pacat de el,talent are la greu...Kjaer de la Palermo e un jucator bun,ar face o afacere buna de l-ar lua Spurs.
Cine stie unde va ajunge Robinho,pacat de el,talent are la greu...Kjaer de la Palermo e un jucator bun,ar face o afacere buna de l-ar lua Spurs.
Manchester United l-a imprumutat pentru restul sezonului pe tanara speranta de 19 ani , Danny Welbeck , in Liga secunda la Preston North End , locul 17 in Championship , echipa care se lupta sa evite retrogradarea in Liga a 3a.
Decizia lui Sir Alex Ferguson pare cel putin ciudata la prima vedere , dar totul se simplifica atunci cand se afla numele managerului de la Preston.Numele lui este ... Darren Ferguson .
Astfel Ferguson il ajuta pe Ferguson sa evite retrogradarea. ![]()

Giovani Dos Santos Ramirez la Galatasaray.
http://www.galatasaray.org/futbol/futbol_as/haber/6013.php
Manchester United l-a achizionat pentru 7 milioane de £ pe tanara speranta a fotbalului britanic , Chris Smalling de la Fulham .
Tanarul fundas de 20 de ani va ajunge pe Old Trafford de abia din sezonul viitor .
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6645696
Zoran Tosic , a fost imprumutat de Manchester United la 1.FC Koln pana la sfarsitul sezonului.
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid=...;newsid=6645751
Yildiray Basturk a semnat pana la sfarsitul sezonului cu Blackburn Rovers , parasind Stuttgart dupa 2 sezoane si jumatate.
http://www.rovers.co.uk/page/NewsDetail/0,...1945901,00.html
Ankaragücü a imprumutat panala sfarsitul sezonului pe Jerome Rothen de la clubul francez PSG...
Ankaragücü il luase si pe Geremi dela Newcastle... isi fac echipa buna si ei, il au pe Darius Wassell in echipa...au un antrenor bun Roger Lemerre...
Shabani Nonda nu mai este jucatorul Galatei...
Robinho a fost imprumutat la Santos pana la sfarsitul sezonului.
http://mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/Janu...-deal-to-Santos
Acum sa inceapa chefurile cu Adriano si Ronaldo.
Da ce de repatrieri are brazilia... de unde atatia bani?!
Sunt bani in Brazilia foarte multi Daniele , facand parte din BRIC , Brazilia a progresat foarte mult din punct de vedere economic.
Plus ca la cati bani intra in fotbalul lor anual din transferuri, ar fi si culmea sa fie cluburile tot extrem de sarace...
Ankaragücü a imprumutat panala sfarsitul sezonului pe Jerome Rothen de la clubul francez PSG...
Ankaragücü il luase si pe Geremi dela Newcastle... isi fac echipa buna si ei, il au pe Darius Wassell in echipa...au un antrenor bun Roger Lemerre...
Shabani Nonda nu mai este jucatorul Galatei...
Asa multi bani au si Ankaragucu astia?Incet-incet isi faca si astia ceva trupa.Nu cred ca trebuia sa renunte Galatasaray la Nonda,barem ca rezerva trebuia tinut.Sau poate n-a mai vrut el sa stea...
Galatasaray trebuia sa renunte la un jucator strain pentru ca avea prea multi.Din aceasta cauza a plecat si Linderoth , iar acum ca a venit Dos Santos , trebuia sa se mai renunte la unul , iar acela a fost Nonda.
Da,auzisem ceva ca trebuie sa renunte Galatasaray la ceva strain,doar vream sa spun ca mie mi s-a parut ca a avut un randament destul de bun Nonda la Galata...Dar daca n-au avut pe cine sa dea,ca nu-l puteau da pe Kewell,asta e...Poate-l ia Jiji pe Nonda !!! ![]()
Il ia de dupa gat pe Nonda.
Nu da el bani pe un asemenea jucator.
Referitor la Ankaragucu, Rothen e batran , Vasell la fel, Geremi deasemenea. Nu va hazardati sa spuneti ca fac mare lucru cu jucatorii aia, care pe teren nu mai zic mare lucru . Uitati-va la Koln din Germania, care tot la fel , a adunat ceva fost vedete. E la coada clasamentului.
la noi in Turcia toate echipele au voie maxim 8 jucatori straini.6 straini poti sa incepi la primii 11 si 2 la rezerve.6+2...dar nici in timpul jocului nu poti baga 7 straini.sa scoti jucator Turc sa bagi Strain...
Printre ultimele transferuri ale perioadei de mercato :
Vlad Munteanu a fost imprumutat de Wolfsburg la divizionara secunda din Germania , FSV Frankfurt , pentru 6 luni.

Hernan Crespo s-a intors la primul sau club din Europa , AC Parma , dupa 10 ani . El a lasat Genoa pentru o reintoarcere la prima sa iubire.
http://www.fcparma.com/stagione/archivio-p...piano/6141.html
Eidur Gudjohnsen a fost imprumutat de AS Monaco , pana la sfarsitul sezonului , la Tottenham Hotspurs , in Premier League.
http://goal.com/en/news/9/england/2010/01/...ttenham-hotspur
Owen Coyle , managerul lui Bolton Wanderers , a obtinut imprumutul tanarului mijlocas de 18 ani de la Arsenal , Jack Wilshere , pana la sfarsitul sezonului.
http://www.bwfc.co.uk/page/General/0,,1004~1947944,00.html
Jamie O'Hara a fost imprumutat de Tottenham pana la sfarsitul sezonului , la ultima clasata din Premier League , Portsmouth.
http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...turn290110.html
Marek Sapara dela Rosenbor la Ankaragücü pentru 2 ani si jumate...
Activi rau astia de la ankaragucu. Feneru ce mai cumpara ?
Astazi e ultima zi de transferuri.
S-au mai finalizat urmatoarele tranzactii:
Diomansy Kamara a fost imprumutat de Fulham la Celtic pana la sfarsitul sezonului.
http://www.celticfc.net/news/stories/news_010210091102.aspx
Thomas Hitzlsperger de la Sttutgart la Lazio.
http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2...ansfer-to-lazio
Atacantul italian , Stefano Okaka a semnat cu Fulham pana la sfarsitul sezonului , imprumut de la AS Roma.
http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArti.../OkakaDeal.aspx
Eidur Gudjohnsen a fost imprumutat de AS Monaco la Tottenham , pana la sfarsitul sezonului.
http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...oins300110.html
Younes Kaboul s-a reintors la Tottenham de la Portsmouth.
http://www.tottenhamhotspur.com/news/artic...turn300110.html
Pe parcursul zilei voi mai prezenta ultimele transferuri ale campaniei.
Nicky Shorey a fost imprumutat de Aston Villa la Fulham pana la sfarsitul sezonului.
http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArti...eyLoanDeal.aspx
Atacantul italian , Stefano Okaka a semnat cu Fulham pana la sfarsitul sezonului , imprumut de la AS Roma.http://www.fulhamfc.com/Club/News/NewsArti.../OkakaDeal.aspx
Pai cum ba... asta o salveaza ieri pe Roma si da golul victoriei si azi este dat la Fulham...
Tratativele pentru Okaka sunt mai vechi.
Astazi s-au finalizat.
Si nu vad nicio problema.
Acu' cei de la Fulham au sanse mai mari..Parerea Mea(Hagh)
Amantino Mancini de la Inter va fi imprumutat de AC Milan pana la sfarsitul sezonului.
Anuntul oficial va fi facut mai tarziu.
Real Zaragoza l-a transferat pe Edmilson de la Palmeiras , fostul campion mondial si jucator al Barcelonei.
http://www.realzaragoza.com/noticias/8377
Atacantul ivorian , Arouna Kone a fost imprumutat de la Sevilla la Hannover 96 , pana la sfarsitul sezonului.
http://www.sevillafc.es/_www/actualidad.ph...abe96b05fee8bf7
Amantino Mancini de la Inter va fi imprumutat de AC Milan pana la sfarsitul sezonului.Anuntul oficial va fi facut mai tarziu.
Mda... asta e un fel de cum l'am imprumuta noi pe Bratu de la dinammo...
Saracu' edmilson...nu mai e bun pentru Spania.A imbatranit omu'.Cre' ca are 34 de ani..
Saracu' edmilson...nu mai e bun pentru Spania.A imbatranit omu'.Cre' ca are 34 de ani..
Anul asta face 34 de ani.E probabil la ultima lui aventura europeana , desi nu prea pricep eu motivul reintoarcerii sale.Probabil o oferta foarte buna venita din partea spaniolilor.
In alta ordine de idei :
Dupa multe tratative , care pareau ca nu se mai termina , West Ham United l-a achizionat pe atacantul lui Blackburn Rovers , Benni McCarthy .
http://www.whufc.com/articles/20100201/mcc...2236884_1951301