Sunt multe scuze pe care le poate baga stoischitza:
1. Era frig afara
2. Jucatorii erau tristi pentru ca n-a iesit Becali presedinte
3. Din cauza grupului de suporteri
4. Jucatorii lui astra ne-au mintit (le-am dat bani si au zis ca ne lasa sa-i batem)
5. Zapata il saluta pe Gigi exact cand a tras paun la poarta, si mingea era sa-l loveasca in mana cu care-l saluta pe Gigi.
6. Lumina din nocturna nu era suficienta.
7. Gazonul tinea cu astra.
8. Steaua a avut poarta de 10 metri, si astra de 5 metri.
9. Jucatorii au fost impresionati de catre spiridusii de iarba de la ploiesti si n-au fost concentrati la joc.
10. Mingea era dinamovista.
11. Ne-au blestemat Lovin, nesu, Goian, Croitoru si bergodi.
12. Mirosea urat prin ploiesti.
ETC
EDIT:
Declaratia lui Stoichita pentru golul 2:
A fost sutul vietii. (Daca era pantilimon il lovea in cap)