Mihai Stoichiță a declarat că in zilele urmatoare iși va incheia conturile cu Steaua si a dat de inteles că nu ar refuza o eventuală ofertă din partea rivalei din Ștefan cel Mare. Pesedintele LPF, Dumitru Dragomir, declarase azi ca pentru linistea echipei, Dinamo ar trebui să-l aducă pe Stoichiță antrenor si pe MM Stoica presedinte.
"Încă sunt antrenorul Stelei. Am mai vorbit despre plecarea mea de la Steaua. Astept hotararea conducerii si după ce voi deveni un antrenor independent o să imi negociez viitorul, oriunde in lumea asta. De ce să nu continui in Romania? E foarte bine aici. Chiar vorbeam azi cu Parpas si imi zicea că avem un fotbal mult mai bun decat cel din Cipru. Sunt afirmatii facute de un strain. A spus 'Ca si mine, jucatorii din Liga 1 sunt superficiali'. " , a declarat Stoichiță la gsptv.
