Sau "despre morti numai de bine!"... ![]()
Uitati aici declaratie de antrenor adevarat, ofensiv, nu conteaza ca prinde glas doar dupa ce pleaca.
Nu era bun la echipa, nu l-ati apreciat, conta asa mult ca apleca urechea inspre Jiji? ![]()
"Alex Bourceanu si Pintilii au acelasi profil. Dupa transferul la Steaua, Mihai trebuie sa-si schimbe putin stilul. I se va cere sa fie putin mai agresiv pe faza de atac, sa conteze mai mult pe faza ofensiva, sa-i sustina pe oamenii de gol, sa verticalizeze mai mult decat la Targu Jiu.
Poate juca in aceeasi echipa cu Alex in deplasare sau in meciurile in care ai nevoie de siguranta maxima. In restul partidelor, Steaua cred ca poate sa joace cu un inchizator si cu doi mijlocasi cu functii ofensive alaturi de el. Pintilii e o achizitie importanta pentru Steaua, e un jucator care a fost lider la echipa lui. Bourceanu si Pintilii sunt mai degraba orientati catre jocul defensiv decat pe provocare si pe dezvoltarea jocului", a spus Stoichita la Sport.ro.
Fostul antrenor al Stelei, Mihai Stoichiță, a fost autorul unei contraperformante la debutul sau pe banca tehnică a celor de la Sheriff Tiraspol. A terminat la egalitate, scor 0-0, cu Rapid Ghidighici. În precedentele 5 etape, fară Stoichiță, Sheriff reusise punctaj maxim! Pentru tehnicianul roman va urma "dubla" de foc cu Marsilia, din play-off-ul Europa League.
gsp