FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fenerbahce Sk - Steaua Fc 3-1 (1-1)

«1237»
Virgil26.10.2009 08:03

In al patrulea meci pe care il joaca in cadrul grupei H a UEFA Europa League, Steaua va evolua joi 5 noiembrie 2009, de la orele 22:05, la Istanbul, in fata liderului la zi al campionatului turc, Fenerbahce.

 

Meciul va fi transmis de Pro TV.

 

Stadionul Șükrü SaracoĂŸlu, cu o capacitate de 52.500 locuri, va gazdui aceasta partida in care SARI KANARYALAR (Canarii galbeni, porecla a echipei turce) vor fi favoriti, dupa jocul bun si victoria de la Bucuresti.

 

19.jpg

 

Fener poseda jucatori de mare clasa si are un antrenor german care le-a imprimat o tactica devastatoare pentru adversari. Numai forma buna a portarului Zapata a facut ca scorul primului meci sa fie unul la limita.

 

Meciul va fi condus de o brigada de arbitri din Austria:

 

La centru

Thomas Einwaller (AUT)

 

Asistenti

Roland Heim (AUT), Norbert Schwab (AUT)

 

Asistenti suplimentari (la cele doua porti)

Bernhard Brugger (AUT), Dietmar Drabek (AUT)

 

Al patrulea oficial

Oliver Drachta (AUT)

 

Observator UEFA pentru arbitri

Jozef Marko (Slovacia)

 

Asteptam ca Steaua sa faca o figura frumoasa.

 

FORZA Steaua!

 

Steaua SUNTEM NOI!

red&blue_boy26.10.2009 08:32

Fenerbahce - Galatasaray 3-1. Mi-e deja frica de meciul asta,sa nu ne-o luam rau de tot la Istanbul.

alex_costin8026.10.2009 20:22

super tare meciul fener-galata,atmosfera jos palaria cred ca la noi mai greu vezi asa ceva!

sincer din ce am vazut cum a jucat cu galata imi este frica sa nu o luam!

tind totusi sa cred ca mergem acolo sa ne mai jucam o sansa!

bafta baieti si imi pare rau cu nu s-a putut merge si in deplasare,anul trecut a fost super cu galata! :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

alex_costin8027.10.2009 17:35
Judy27.10.2009 19:21

facem egal cu astia si cu twente si batem pe sferiff[sau invers batem twente si facem egal cu sheriff]... sper sa ne calificam..

red&blue_boy27.10.2009 20:29

@ Judy : esti foarte optimist!Ar fi bine sa ne calificam,dar nu cred.

Stryker27.10.2009 20:40
facem egal cu astia si cu twente si batem pe sferiff[sau invers batem twente si facem egal cu sheriff]... sper sa ne calificam..

 

@ Judy : esti foarte optimist!Ar fi bine sa ne calificam,dar nu cred.

 

Cel mai probabil rezultatele in urmatoarele etape din grupa vor fi :

 

Twente bate pe Sheriff

Fener bate pe Steaua

 

Fener 9

Twente 7

Sheriff 4

Steaua 2

 

Steaua bate pe Twente

Fener bate pe Sheriff

 

Fener 12

Twente 7

Steaua 5

Sheriff 4

 

Iar in utlima etapa daca am bate in transnistria am avea nevoie de un egal al Fenerului la Twente ca sa prindem locul 2 ...

 

Sheriff pierde cu Steaua

Twente egal cu Fener

 

Fener 13

Steaua 8

Twente 8

Sheriff 4

 

Sanse inca mai avem, chiar daca pierdem meciul cu Fener , daca castigam ultimele 2 meciuri si nu bate Twente acasa pe Fener ... si evident daca nu face vreo minune Sheriful sa castige toate meciurile :blink:

 

 

mircea_1028.10.2009 09:03

e clar...ati innebunit...cu cine sa batem pe Twente oameni buni? cu Onicas? cu Baciu? cu Surdu? cu Banel? cred ca glumiti...

Fan FC Steaua28.10.2009 12:52
e clar...ati innebunit...cu cine sa batem pe Twente oameni buni? cu Onicas? cu Baciu? cu Surdu? cu Banel? cred ca glumiti...

 

Nu numai cu acele "viitoare simboluri" (ale rusinii), ci si cu jucatorul preferat al lui Becali, care face numai meciuri de nota -10, TOHA..sau tojă, cum il cheama.... ah, da, si cu naomi care a costat o gramada de bani, si tatarusanu in poarta, ca si ala a costat mult..

 

pac, pac, m-ai inteles ba baiatule ba? Gigi becaliiiiiiiiiiiii face echipaaaaaaaaaa si Steaua ia cuuuuupaaa....

 

ia "CU PA" si indesat.

crysty1428.10.2009 12:56
TOHA..sau tojă, cum il

 

Asa asa, vezi sa nu-l uiti :))

Stryker28.10.2009 13:33
e clar...ati innebunit...cu cine sa batem pe Twente oameni buni? cu Onicas? cu Baciu? cu Surdu? cu Banel? cred ca glumiti...

 

Sunt de acord ca cei 4 jucatori enumerati de tine nu au ce cauta in primul 11 ... in principiu nu ar trebui sa aiba loc nici pe banca de rezerve dar deh , avem lot subtire !

 

Te intreb, daca i-a batut Sheriful , de ce nu am putea sa-i batem si noi? sunt o super-echipa twente astia si nu stim noi ?

Avem sansa noastra pe care trebuie sa ne-o jucam pana la capat

MoWeed28.10.2009 13:35
sunt o super-echipa twente astia si nu stim noi ?

Noi de cativa ani abia daca putem bate acasa echipele de la retrogradare. Steaua nu mai e o spaima pentru echipele europene si sunt putine sanse sa luam si locul 3 in grupa asta, daramite sa ne calificam

Stryker28.10.2009 13:41

@MoWeed

 

Din pacate asa este , am devenit o echipa sub-mediocra in europa in ultimii ani, insa eu refuz sa cred ca nu-i putem bate pe Twente si Sheriff in meciurile astea 2 , in nici un caz nu zic ca ne calificam sigur , insa trebuie sa ne jucam sansa pana la capat si nu cred ca avem o misiune tocmai imposibila !

neamtzu77928.10.2009 14:28
Cel mai probabil rezultatele in urmatoarele etape din grupa vor fi :

 

Twente bate pe Sheriff

Fener bate pe Steaua

 

Fener 9

Twente 7

Sheriff 4

Steaua 2

 

Steaua bate pe Twente

Fener bate pe Sheriff

 

Fener 12

Twente 7

Steaua 5

Sheriff 4

 

Iar in utlima etapa daca am bate in transnistria am avea nevoie de un egal al Fenerului la Twente ca sa prindem locul 2 ...

 

Sheriff pierde cu Steaua

Twente egal cu Fener

 

Fener 13

Steaua 8

Twente 8

Sheriff 4

 

Sanse inca mai avem, chiar daca pierdem meciul cu Fener , daca castigam ultimele 2 meciuri si nu bate Twente acasa pe Fener ... si evident daca nu face vreo minune Sheriful sa castige toate meciurile :blink:

 

 

Esti un pic in eroare...dupa Istanbul urmeaza meciul de la Tiraspol, si abia apoi jucam acasa cu Twente.....

K sa fie valabil ce zici tu, tre k twente sa nu bata pe Fener peste 2 etape...

 

In alta ordine de idei, merge cineva la acest meci, la ISTANBUL??????

neamtzu77928.10.2009 14:34

k sa avem mai multe sanse, cred k cel mai bun ar fi un egal intre Twente si Sheriff, si atunci am fi numai la mana noastra, 2 victorii si avem locul doi asigurat......

 

Ok stiu k e greu, dar macar am avea sanse teoretice si am depinde numai de noi....

Stryker28.10.2009 14:46

@neamtzu

 

ai dreptate, my bad :| ... oricum ideea e, cum am mai zis , daca reusim sa batem twente si sheriff , si fenerul nu pierde in olanda, ne calificam de pe locul 2 ... sigur ar fi bun si un egal intre Twente si Sheriff insa e foarte greu de crezut ca nu se vor impune olandezii pe teren propriu

cristian01428.10.2009 14:54

Eu nu vreau sa ne calificam. :D

 

Astristul28.10.2009 18:49

Nici eu, dar imi pare rau ca ne-au batut turcii acasa. Daca era egal la noi si castigau la Istanbul ei, nu ma suparam, dar asa ... dupa ce ca situatia e maro, infrangerea asta a facut-o si mai maronie.

Cris0729.10.2009 19:05

Multi inca m`ai traiesc cu iluzia ca ne putem califica...voi nu vedeti ca aici se joaca fotbal...nu pitzca,cum sa castigi la fener?ar fi o solutie...sa piarda la masa verde...da altfel nu vad cum...ca autogol nu cred ca o sa isi dea...si noi gol nu putem da ca asta e deja prea mult.Din cap de serie...ajungem sa terminam pe locu 4...intr-un caz mai fericit poate reusim pe 3 :( pacat ca Steaua e mai nou FC ciobanu.Mi`e dor de Steaua...mi`e dor de zilele cnd asteptam cu nerabdare meciurile Stelei,cu miza sau fara,mi`e dor de zilele cnd ma bucuram sau plangeam la un meci...acum doar ma irita un cioban :| Mi`e dor sa retraiesc acele sentimente :X

Virgil30.10.2009 06:07

E foarte clar ca Steaua o sa piarda. Intrebarea e, la ce diferenta? Fener joaca in stilul marilor echipe europene. Noi? Mai prost decat pe vremea Duckadam, Barbulescu, Bumbescu, Belodedici, Majearu, Tudorel Stoica, Boloni, Balan, Weisenbacher, Piturca si asa mai departe. La turci e evolutie, la romani involutie la toate nivelurile. Inclusiv in fotbal unde conducerea invechita si dictatoriala nu permite progresul.

neamtzu77930.10.2009 09:27

JOI, 5 nov, ora 22.00...Stadion SARACOGLU, peluza MIGROS, sectorul N.....ne vedem acolo

kata_roby30.10.2009 10:26

ne va trebui o victorie cu fener in deplasare dar va fi foarte greu cu lotul actual pe care il avem si cu bufonii din loja ... macar un lok 2 ... Forza Steaua

 

PLEACA DIN Ghencea !!!!!!!!!

Guardian02.11.2009 12:11

un egal ar fi exceptional

zamainmenu02.11.2009 20:49

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/europ...ul-plan-5075929

 

Aceasta declaratie, a sclavului Lippi de Pipera, se adauga la seria celor mai mizere fraze citite vreodata despre Steaua (sa nu uitam, fosta campioana a Europei!!!). Fiind la concurenta cu dejectiile si elucubratiile zilnice ale lui Jiji Fernandel.

Pai tu, ca fotbalist la Steaua, citind ce parere are propriul tau antrenor despre Europa League, nu-ti vine sa-ti bagi picioarele in el de meci cu Fenerbahce? Se vor duce exact ca oile la taiere doar ca sa mai bifeze inca o pacalire a fotbalului. Dupa ce ca jucatorii actuali nu au valoare intrinseca, ca lotul e mediocru, vine si neamul asta prost, lingau si sclav, pseudofilozoful de cartier numit Stoichita sa afirme ca si Europa League ii pute. In Cupa Romaniei suntem cascadorii rasului de ani de zile, in Europa League n-am marcat nici macar un gol in 3 meciuri...oare ne pregatesc cei din conducere+antrenorul+jucatorii vreo surpriza de proportii, noua, suporterilor, si vor castiga campionatul? Ei asa cred dupa un 1-0 scremut cu Poli si dupa 10-15 meciuri oribile in care am practicat un joc incalcit, balbait, batranesc, in care fiece jucator al Stelei avea nevoie de 3-4 atingeri de minge pentru a reusi sa dea o pasa. Ne balacim in mediocritate si el viseaza Campionatul???

Eu spun insa doar atat: este o alta abureala care ne jigneste inteligenta. Ca sa parafrazez o reclama la moda: "Noi, suporterii adevarati si obiectivi, ne-am saturat de atata incompetenta!"

Free_Steaua02.11.2009 21:18

castigam cu 1-0 steagro :punk::hmmm:

«1237»