In al patrulea meci pe care il joaca in cadrul grupei H a UEFA Europa League, Steaua va evolua joi 5 noiembrie 2009, de la orele 22:05, la Istanbul, in fata liderului la zi al campionatului turc, Fenerbahce.
Meciul va fi transmis de Pro TV.
Stadionul Șükrü SaracoĂŸlu, cu o capacitate de 52.500 locuri, va gazdui aceasta partida in care SARI KANARYALAR (Canarii galbeni, porecla a echipei turce) vor fi favoriti, dupa jocul bun si victoria de la Bucuresti.

Fener poseda jucatori de mare clasa si are un antrenor german care le-a imprimat o tactica devastatoare pentru adversari. Numai forma buna a portarului Zapata a facut ca scorul primului meci sa fie unul la limita.
Meciul va fi condus de o brigada de arbitri din Austria:
La centru
Thomas Einwaller (AUT)
Asistenti
Roland Heim (AUT), Norbert Schwab (AUT)
Asistenti suplimentari (la cele doua porti)
Bernhard Brugger (AUT), Dietmar Drabek (AUT)
Al patrulea oficial
Oliver Drachta (AUT)
Observator UEFA pentru arbitri
Jozef Marko (Slovacia)
Asteptam ca Steaua sa faca o figura frumoasa.
FORZA Steaua!
Steaua SUNTEM NOI!
